Stránka 1 z 1

Amazon kupuje iRobota = což znamená, že Jeff Bezos má nyní k dispozici mapu celého vašeho domova..

Napsal: 13 srp 2022, 16:37
od CZkotas
"Lidé chtějí, aby domácí automatizace fungovala lépe." Podíly společnosti Amazon vytvářejí téměř úplný obraz o každém detailu života jejích zákazníků. Pokud jste (byli) zákazníky Amazonu, kteří prostě milují jednoduchost a pohodlí, pak byste měli vědět, jaký rozsah má slídění Amazonu do vašeho osobního života = Amazon například nyní vlastní společnost Ring, která se zabývá špehováním pomocí zvonků, natáčením lidí a sledováním aktivit v objektu a jeho okolí. Amazon vlastní také několik dalších společností, které mu umožňují přístup k vašim zdravotním záznamům, nákupním zvyklostem a dalším informacím..
Erica Joy, technologická ředitelka DCCC, řekla na Twitteru o tom, jak velký přístup má nyní Amazon do života svých zákazníků:
Mapa domácností (astro / irobot / roomba)
Lékařské záznamy (onemedical)
Aktivita v domácí síti (eero)
Hlasové vzorky (alexa)
Video domácností (ring / blink home / astro)
Nákupní zvyklosti (whole foods)
Pohyb vozidel (echo auto)
+ další informace, které se sem nevejdou"
Mezi "další věci, které se sem nevejdou", patří i nové obchody Amazon Fresh, které jsou orwellovskou noční můrou s tisíci kamerami na stropě, které sledují každý váš pohyb při nakupování.
U pokladny Amazon Fresh musí člověk, který u vstupního turniketu naskenoval svůj čárový kód Amazonu "znamení šelmy", pouze projít jiným turniketem, aniž by musel projít frontou na pokladnu. Amazon později vystaví účet na kreditní kartu - samozřejmě před zasláním položkového dokladu, aby si zákazníci nemohli svůj nákup ověřit - a nákup se uloží do skryté databáze Amazonu.

https://www.westernjournal.com/latest-a ... ng-around/
A poslední společností, která byla začleněna do impéria Amazonu, je iRobot, který prodává vysavače Roomba, jež mapují lidské domovy a v tichosti odesílají data zpět do mateřské společnosti.
Nyní, když Amazon má přístup ke zmíněným datům, budou znát ještě více osobních údajů o životech "zákazníků" - mimochodem stejného typu, kterému zřejmě nevadí, že se v jejich obytných prostorách plíží neustále naslouchající "chytrá" zařízení..
Zrovna nedávno společnost iRobot představila nový "softwarový operační systém" pro své robotické domácí spotřebiče, které "poskytují jejím domácím robotům hlubší porozumění vaší domácnosti a vašim zvykům", jak uvádí technologický zpravodajský web The Verge.

"Vysavačová společnost má detailní znalosti o našich půdorysech a, což je zásadní, o tom, jak se mění," napsala pro Verge recenzentka chytrých domácností Jennifer Pattison Tuohy.
"Ví, kde je vaše kuchyň, které jsou pokoje vašich dětí, kde je vaše pohovka (a jak je nová), a jestli jste nedávno změnili pokoj pro hosty na dětský pokoj."


Tuohy dále označil údaje, které zařízení iRobot získávají, za "digitální zlato" pro toho, kdo k nim má přístup - v tomto případě pro Amazon. Nejzřejmějším účelem těchto dat je prodávat lidem další zbytečné věci, které narušují soukromí. Druhým účelem je sondovat soukromí lidí.

Pokud vám záleží na soukromí nebo dokonce na svobodě, vyhnete se Amazonu a mnoha jeho zastřešujícím společnostem jako moru, kterým jsou.

Re: Amazon kupuje iRobota = což znamená, že Jeff Bezos má nyní k dispozici mapu celého vašeho domova..

Napsal: 23 srp 2022, 11:20
od CZkotas
Obrázek
Chytrá domácnost je ve skutečnosti nejkratší cestou ke ztrátě soukromí a k trvalému špehování lidí..