Článek - Echo24 - Pojďme se už konečně bavit o Great resetu

Konspirační a nekonspirační debaty o NWO
Odpovědět
Uživatelský avatar
zdraveforum
Administrátor
Příspěvky: 18
Registrován: 07 dub 2022, 08:28
Jméno a příjmení: Zdravé fórum
Kontaktovat uživatele:

Článek - Echo24 - Pojďme se už konečně bavit o Great resetu

Příspěvek od zdraveforum »

Článek Jana Tománka o Great resetu - na Echo24
https://blog.echo24.cz/a/SsPuT/pojdme-s ... eat-resetu
Uživatelský avatar
zdraveforum
Administrátor
Příspěvky: 18
Registrován: 07 dub 2022, 08:28
Jméno a příjmení: Zdravé fórum
Kontaktovat uživatele:

Re: Článek - Echo24 - Pojďme se už konečně bavit o Great resetu

Příspěvek od zdraveforum »

Díky za příspěvek - ale příště prosím zkuste založit Nové vlákno, když se jedná o další text.
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 591
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: Článek - Echo24 - Pojďme se už konečně bavit o Great resetu

Příspěvek od CZkotas »

Tak a na férovku, pojďme řešit téma “jak topit v zimě, když bydlíte v paneláku” a jak homemade vyvést svépomocí např. rouru z kamen ven, protože např. bezkouřové biokrby na biolíh jsou k ničemu..
Nějaký nápad? Nemůže se jen tak bourat apod., jde to i přes okno, takže, případně jak tam dosadit dřevěnou desku, kdo co poradí? Či firmu která to (moravskoslezský kraj) udělá a nebojí se toho? Zkuste inspirovat, no táák!
Dochází nám všem čas, vše se akceleruje, depopulace musí pokračovat a nyní začíná nabírat pravých obrátek, to vše byla předehra...
A když nastane EMP výboj, tak veškeré elektro, solární panely atd. odejde stejně do kytek.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
arwi
Příspěvky: 24
Registrován: 09 dub 2022, 17:20
Jméno a příjmení: Josef Kodada

Re: Článek - Echo24 - Pojďme se už konečně bavit o Great resetu

Příspěvek od arwi »

Tak nad těmi kamny v bytě už jsem taky uvažoval.
Se ženou jsme konstatovali, že jediná možná, je vybetonovat plac pod oknem. A z kamen (klidně stačí Petry) vyvést trubku oknem ven, která bude zasazena místo ve skle prostě ve dřevě.
No a pak je to buď na rozumné domluvě se sousedy, že se přijdou ohřát za donesené dřevo. Nebo se ukáže jak doopravdy fungují bezpečnostní dveře IV. stupně a "studené" zbraně určené k obraně :).

Spíše mám domluvené útočiště s širší rodinou v jednom baráčku, který rodině patří. Kde máme napreperované zásoby na měsíc, dva. Více stejně nemá smysl, protože je potřeba začít následně spolupracovat a začít si vzájemně vytvářet, jinak pochcípáme všichni v okolí.
Kamna taky ještě nemám, ani tu desku. Jen v myšlenkách si raději připravuji, kam si pro to dojet, až se bude lámat chleba a bude potřeba jednat rychle. Protože podle mne bude nejprve nějaké testovací období, že vypadne jen jedna "oblast" třeba na týden, co to udělá a pak to popadá všude. A nejdříve bych to viděl na samostatný blackout, vypnutí telekomunikací, než EMP.


edit: Taky mám určitý obnos peněz v hotovosti (cca 3-měsíční rezerva), která je připravena na první zlomový okamžik, abych si mohl na začátku dopomoci na pomalejších ve stylu: Jé, on mi dal tisícovku za chleba, to je vůl.
Ale k té rezervě doma přistupujeme pozitivně, že je to balíček, za který pojedeme na dovolenou, jakmile vše dobře dopadne. Protože sice je dobré se připravit, ale je třeba celou bytostí věřit a tvořit svět kolem sebe tak, že vše dobře dopadne :).
Marťas
Příspěvky: 16
Registrován: 19 dub 2022, 22:32
Jméno a příjmení: Martin Sušovský

Re: Článek - Echo24 - Pojďme se už konečně bavit o Great resetu

Příspěvek od Marťas »

Nějaký nápad? Nemůže se jen tak bourat apod., jde to i přes okno, takže, případně jak tam dosadit dřevěnou desku, kdo co poradí? Či firmu která to (moravskoslezský kraj) udělá a nebojí se toho? Zkuste inspirovat, no táák!

Ahoj, jsem taky z MS kraje. Dřevěnou desku kolem komína bych nedoporučil - může chytnout.
Lepší by byl plech, ale pozor na velikost desky - dobře vede teplo a v místech styku s oknem by mohlo dojít buď k pálení nátěru - na dřevěnných oknech, nebo k tání plastu na oknech plastových.
Nejlepší variantou by měla být cementotřísková deska - cetris. Jestli je úplně nehořlavá - nevím, ale obsahuje tolik cementu, že si to nedovedu představit. Určitě bych se nebál, že chytne od horkého komína a taky teplo vede mnohem hůře než plech. Obrábět se dá pomocí nástrojů na dřevo, které se však na ní rychle tupí. Vyrábí se v různých tloušťkách, tak by se dalo do ní vyříznout díru pro komín trošku větší a použít nehořlavou těsnící šňůru - tu lze koupit v různých tloušťkách i v hobymarketech.
Kdo má doma víc místa, měl by pouvažovat spíše o sporáku na tuhá paliva. Má plotýnku, na které lze vařit (v kovových, či keramických nádobách) a navíc troubu, ve které lze upéct.
Je to takové dva v jednom - při vaření polévky, či pečení chleba, je odpadním teplem vyhřívána místnost :-)
Manas
Příspěvky: 24
Registrován: 21 dub 2022, 06:46
Jméno a příjmení: Martin Adámek

Re: Článek - Echo24 - Pojďme se už konečně bavit o Great resetu

Příspěvek od Manas »

Hlavně si zjistěte jestli nemate bytovku zaizolovanou polystyrenem.A to už má dnes každá obydlená. Od takového vývodu z okna by to pěkně hořelo. Takže si myslím že je to nereálné. Pokud nebudete mít tepelně zaizolovaný komín až nad střechu,tak to nikdo nedovolí.Ani sousedi a už vůbec ne ti nad vámi. A tento komín,který by splňoval vám zase nepovolí správci.Kvůli vzhledu. Klimatizace taky problém,šťastným určili stranu kterou můžou vzhledově zprznit. Zasklený balkon taky všichni,kdo nechtěl,nezajímá.Kvůli vzhledu.Většina bytovkářů má prostě smůlu. Není nutné cosi betonovat pod kamna,dají se koupit plechy různých velikostí,není to drahý.Ti zdatnější si mohou koupit i sklo v různých odstínech a velikostech.Tam už je podmínka rovné podlahy.Azbestová deska s dírou na kouřovod by to měla vyřešit.Ta se našroubuje do jakékoliv desky,která bude mít větší díru.Třeba 40 krát 40.Azbest už se nedělá,bude existovat nějaká obdoba. Hodně štěstí.
Manas
Příspěvky: 24
Registrován: 21 dub 2022, 06:46
Jméno a příjmení: Martin Adámek

Re: Článek - Echo24 - Pojďme se už konečně bavit o Great resetu

Příspěvek od Manas »

A ještě. Kamna budete mít pravděpodobně hned za oknem kde bývá radiator.Mezi kamna a radiator je potřeba dát tepelný štít(plech který se nedotýká ani kamen,ani radiatoru),opálila by se barva z radiatoru.Musí být dost vysoký,pravděpodobně máte plastový parapet pod oknem.
Žádná sranda,kamínka do bytovky.
Kupte 500 metrů pozemek,postavte dřevěnou kuťu na pilotech s komínem mimo stavbu.Kůlnu na dřevo a je vystaráno.Paradoxně se do takových staveb jezdilo jen v létě.No,teď se tam bude jezdit na zimu.
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 591
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: Článek - Echo24 - Pojďme se už konečně bavit o Great resetu

Příspěvek od CZkotas »

Zdravím všechny,
přesně jak všichni píšete - já jsem začal takto uvažovat už cca 2-3měsíce zpět a už tehdy mi to přišlo jako NEREÁLNÉ.. už min. jak tam chcete umístit "nějakou" desku atd. Já dění kolem zásob potravin a vše kolem sleduji pečlivě už od od začátku února..
Samozřejmě, objevil jsem jsem už tehdy informace, že to LZE, viz např.: https://www.tzb-info.cz/5522-i-panelovy ... svuj-komin
A jde to i přes okno..:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
A umí to mimo jiné např. (viz: Fotogalerie BD a PD): https://kominictvi-svecar.cz/reference
Obrázek
S dotazy na firmy dostávám odpovědi typu:
Dobrý den, váš požadavek provedení montáže kamen na ulici xxxxxxxxxxxx, XXXXX je nereálný.
S pozdravem xxxx


Já už přesně takto uvažoval a napadlo mě to skrze okno ihned, sehnat chalupářská kamna, litinové aj. je to nejmenší, i kde umístit včetně nehořlavé podložky atd., ale nejde vyřešit ROURU od komína vs zajistit vše tak, aby nedošlo k požáru, "homemade" to bez zkušeností z oboru stejně nejde, to jsem už tehdy věděl že to nebude jen tak a odpovědi (nejen) zde mi to potvrdili..
Zůstanu u myšlenky č.2, tedy "bio" krby na etanol...pořád lepší mít vyprodukováno "trochu" tepla než NIC--
Stále hledám "něco" alespoň kolem 2 kW dle technických listů (co jsem k nim našel), a objevil zatím toto, např.:
https://www.biokrb-levne.cz/Biokrb-Home-black
https://tvoje-zahrada.cz/index.php?id_p ... er=product
https://krby.heureka.cz/kratki-galina/#prehled/
Vím, četl jsem spoustu informací o tom, drahý provoz, teplo "přidaná hodnota" atd.atd...

Zajímavý je i tento: mltifunkční gril 3v1 za ty prachy:
Obrázek Obrázek
https://www.tvproducts.cz/cz/detail/gar ... 1-vpid8102
Možností kolem toho je spousta, ale roura/komín nelze provést jen tak...


+Asi idiotský dotaz, ale všechny různé grily atd. na brikety, uhlí atd. čadí taky poměrně dost, že? :lol:
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Marťas
Příspěvky: 16
Registrován: 19 dub 2022, 22:32
Jméno a příjmení: Martin Sušovský

Re: Článek - Echo24 - Pojďme se už konečně bavit o Great resetu

Příspěvek od Marťas »

+Asi idiotský dotaz, ale všechny různé grily atd. na brikety, uhlí atd. čadí taky poměrně dost, že?[/i] :lol:
[/quote]

Čadí, hlavně, než se rozhoří a pak až začne kapar tuk, či voda, to čadí zase.
Ale pokud bys griloval v koupelně, nebo na WC - tam, kde je odtah do ventilačky, tak by jsi byt moc neočadil, ale vonělo by to v celém domě :lol:

Než stavět takový komín, nevyjde levněji pronajmout si zahrádku a postavit tam chatku (unimo buňku) a do ní libovolné kamínka?
Dokonce jsou i takové, co spalují vyjetý olej - vždy se najde automachanik, který se oleje rád zbaví.
Manas
Příspěvky: 24
Registrován: 21 dub 2022, 06:46
Jméno a příjmení: Martin Adámek

Re: Článek - Echo24 - Pojďme se už konečně bavit o Great resetu

Příspěvek od Manas »

Automechanik se oleje velice nerad zbaví. Použitý olej dává jako protihodnotu k novému oleji + doplatek. Starý olej se recykluje a přidává do nového v nějakém poměru. Drahé oleje mají pomer použitého oleje nejmenší. A konkrétně levný starline má velký obsah recyklatu. Obdobně je na tom fritovací olej,taky vám ho restaurace nedá. Cena vykupovaneho frit oleje je asi třičtvrtě ceny nepoužitého oleje. Na těch obrázcích tepelné izolovaných komínu,o kterých jsem tady psal,je zvláštní že je tam vždy jen jedna přípojka na komín. Znamená to,že si celý komín zaplatil jen jeden. Asi celkem pálka.
Manas
Příspěvky: 24
Registrován: 21 dub 2022, 06:46
Jméno a příjmení: Martin Adámek

Re: Článek - Echo24 - Pojďme se už konečně bavit o Great resetu

Příspěvek od Manas »

Dotaz,pane Kotas. Co děláte s takovým příjmením v bytovce? Musíte mít původ z nějaké malebné vesničky,okolí Č.H.,směr Tišnov. Nebo se pletu?
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 591
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: Článek - Echo24 - Pojďme se už konečně bavit o Great resetu

Příspěvek od CZkotas »

To je "přezdívka", nemám nikde uvedeno jméno, stejně jako soukromý email nezná nikdo a veřejný/neověřený ano (používán i tady na fóru, eshopy..aj. a pro veškerou komunikaci..), bezpečnosti není nikdy dost.

A pro info, dnes jsem objednal "biokrb" (topení>Biokrby>GNT>Volně stojící) GNT Biokrb stolní Garden hnědý.
Obrázek
Uvádí se 2-3 kW = což je správně. Sám jsem si ověřil přímo u poláků. Spotřeba vyšší - za tu cenu ale největší výhřevnost (s cenou do 3tis), k tomu ochrana sklem ze všech stran...uvidíme, ozvu se, až ho testnu + 2x 1l palivo na zkoušku..A 30l etanolu se dá splašit včetně za cenu kolem 1500-1600 Kč.
Zde jsem objednal: https://tvoje-zahrada.cz/index.php?id_p ... &results=3
Nějaké videjko skrze YT: https://www.youtube.com/watch?v=n28TSwmiv_Q
5l verze: https://www.autodily-de.cz/BOMAR-Biolih ... d21454.htm a https://www.giganto.cz/paliva-pro-biokr ... okrbu-5-l/
30l verze: https://www.giganto.cz/paliva-pro-biokr ... krbu-30-l/ či https://www.autodily-de.cz/BOMAR-Biolih ... d21628.htm

Obrázek
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Manas
Příspěvky: 24
Registrován: 21 dub 2022, 06:46
Jméno a příjmení: Martin Adámek

Re: Článek - Echo24 - Pojďme se už konečně bavit o Great resetu

Příspěvek od Manas »

Bezpečnost chápu,ale sám ji moc nedávám. Nezkoumal jsem blíž jestli je to přezdívka a současně i jméno. Krb je velice pěkný. S nadsázkou se dá říct že je to ohniště veprostřed obýváku. S trochu větší nadsázkou.
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 591
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: Článek - Echo24 - Pojďme se už konečně bavit o Great resetu

Příspěvek od CZkotas »

Pokračovat budu poté zde - založil jsem samostatné vlákno na toto téma, viz: viewtopic.php?f=11&t=121
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Odpovědět