malé INFO k dovozu škodlivého obilí z Ukrajiny

Vše co nikam nezapadá
Odpovědět
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

malé INFO k dovozu škodlivého obilí z Ukrajiny

Příspěvek od CZkotas »

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula v pondělí pro česká média uklidňoval, že probíhají kontroly a testy, a že zatím v ukrajinském obilí nic závadného zjištěno nebylo.
Někdo lže. Buď lže Polsko a Maďarsko, když tvrdí, že v obilí byly detekovány enzymatické pesticidy a stopy po enzymatických genových úpravách (GMO), anebo český ministr.

U chlorpyrifos, který obsahuje geneticky upravené obilí z ukrajiny, je známo, že u dětí poškozuje vývoj mozku:
Obrázek
Slováci našli v ukrajinském obilí dokonce insekticid na bázi organofosfátu. Podle analýz laboratoří na Slovensku se v ukrajinském obilí nachází Chlorpyrifos, což je insekticid na bázi organofosfátu, který je v EU už 2 roky zakázán.

Fialova vláda, kterou nikdo normální nechce, bude čekat, až jak rozhodne Brusel ve fašistické EU, a do té doby bude do ČR a na pulty obchodů mířit pečivo vyrobené z okrajinského a podle Polska a Maďarska pesticidy ošetřeného obilí, navíc s prvky GMO.

Maďarsko již spálilo 29 tun kukuřice dovezené z Ukrajiny, obsahovala totiž stopy po pesticidech a GMO enzymech. Ke zničení části ukrajinského obilí prý přistoupilo i Slovensko. Brusel nesouhlasí s kroky Varšavy a Budapešti, že prý zákaz dovozu ukrajinského obilí a dalších plodin narušuje pravidla volného evropského trhu. Polsko i Maďarsko to odmítají s tím, že Ukrajina není členskou zemí EU, a proto se na ní nevztahují ustanovení EU o volném zemědělském trhu.
Obě země argumentují tím, že nemohou pustit na své trhy obilí a kukuřici, která obsahuje stopy po pesticidech, ať už aplikovaných postřikem, anebo geneticky modifikovanými enzymy zevnitř rostlin.
Ukrajina není členskou zemí EU a obrovský dovoz ukrajinského obilí likviduje české zemědělce, minimálně ty, kteří pěstují obilí a kukuřici, protože těch se dovoz ukrajinského obilí dotkne nejvíce. Pekárny prostě začnou odebírat levné ukrajinské obilí a kukuřici, takže čeští zemědělci zbankrotují. Brusel tím zařízne zemědělce v EU, aby zvládl inflaci cen potravin. To nevymyslíte! Trh bude zaplaven GMO obilím z Ukrajiny a politici se budou chvástat, že dokázali zvládnout inflaci.. A hazardují se zdraví lidí. Opět.
Brusel začne proto tvrdit, že se není čeho bát, že ukrajinské obilí je bezpečné, že tam nejsou pesticidy, že to není GMO obilí, nebojte se, nic se vám nestane! Přitom samotná Evropská unie ve své studii uvádí, že Ukrajina mezi lety 2015 až 2019 zvýšila používání pesticidů v zemědělství o neuvěřitelných 47% a tento trend podle studie bude pokračovat. A podle varování a studie OSN používá Ukrajina každý rok v zemědělství neuvěřitelných 100 000 tun pesticidů pro ošetřování své zemědělské produkce, především obilí.
= To jsou přímo varovná slova ze studií EU a OSN, ale český ministr zemědělství klidně dál nechá ukrajinské obilí proudit do ČR.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Odpovědět