NÁVOD: Jak obejít cenzuru na internetu, zůstat anonymní a jak nejlépe zabezpečit svůj počítač

Vše co nikam nezapadá
Odpovědět
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 388
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

NÁVOD: Jak obejít cenzuru na internetu, zůstat anonymní a jak nejlépe zabezpečit svůj počítač

Příspěvek od CZkotas »

Zdravím,
zkusím zde popsat základní body, které by měl každý doma zlvádnout sám, protože se nám poslední dobou rozšiřuje blokování různých přístupů k webům, potažmo internetu jako takového, a to jak u nás v ČR, na Slovensku, tak se to děje prakticky všude ve světě.
Tímto návodem obejdete i náckovskou cenzuru od T-Mobile (který nám rád začal jako první blokovat a diktovat uživatelům, co smějí navštěvovat a číst)..a tímto se je snaží "chánit" kdy se nemůžete dostat k jiným informacím, než k těm, co vysílají masmédia tedy zaručenou a jedinou verzi "pravdy."

Takže, moje doporučení k možnostem, co zvládne každý za pár minut času:
1) Nastavit DNS od Cloudflare - vložím sem samozřejmě odkaz na ofic. informace a návod (a kdo neumí Anglicky, stačí přeložit překladačem, já používám a doporučuji tento: https://www.deepl.com/translator).
Takže, nastavit v PC, mobilech atd. vlastní DNS servery od Cloudflare, zde: https://1.1.1.1/dns/
Doporučuji používat Cloudflare, užívám už roky a rozhodně už vůbec nic od např. google aj. (8.8.8.8..).

2) Z prohlížečů doporučím Firefox. Je to open source kterému se dá věřit (používám roky od prvních vydání..) a hlavně má výborné rozšíření a a právě zde zmíním tyto, co považuji za základ v bezpečnosti při prohlížení internetu:
Cookie AutoDelete , HTTPS Everywhere , Malwarebytes Browser Guard , Privacy Badger a samozřejkmě na blokování reklam uBlock Origin

3) Naučte se aktivně používat VPN protokol právě kvůli 100% anonymitě. VPN používá armáda, bankovní sytémy, čučkaři aj. (samotná volba prohlížeče -bod2 a jeho zabezpečení je na vás, ale DNS -bod1 považujte za nutnost). Z "free" zdarma nemohu doporučit žádnou VPN službu - jsou zdarma, jsou pomalé a hlavně, informace od vás a o vás předávají i třetím stranám. Těm se doporučuji vyhnout. Ale pokud budete trvat na free VPN, co nějak fungovat bude a je tedy zdarma, tak za mne toto:
Prohlížeč opera s vestavěnou VPN, více info zde: https://vpninfo.dk/cs/opera/ = Včetně srovnání v článku s dalšími free VPN možnostmi. A ještě samostatnou VPN od PROTON: https://protonvpn.com/
Asi jich bude více, ale s těmi mám kladné zkušenosti, nedoporučuji ty méně znímé free VPN právě z dobrého důvodu: informace od vás a o vás předávají i třetím stranám.
A seznam dobrých kvalitních VPN a porovnání cen např.: https://www.techradar.com/vpn/best-vpn
Pokud mohu u placených VPN poradit a jak ušetřit, dají se levně sehnat např. skrze EBAY např. zcela legální license na AVAST SECURELINE VPN a to do 300,- Kč včetně faktury skrze ofic. distribuci na jeden rok. Existují samozřejmě i license na 2 a více let, kde zakoupit mnou zmíněnou AVAST VPN, zmínim sem digitální distribuci od active_soft, sám u nich nakupuji i antiviry aj., dávají i fakturu a opravdu je to distributor od AVAST: https://www.ebay.com/sch/m.html?_ssn=ac ... st&_sop=15
Toto považujte jako základ informace při brouzdnání po internetu v dnešním světě. Už víte, jak bojovat proti blokacím. Jsme v informační válce, kdy už nejen vlády zemí, ale i soukromé firmy si dovolují stavět se do rolí arbitrů a rozhodovat, co si smíte a nesmíte přečíst. Této situaci se musí každý přizpůsobit a přijmout opatření k obejití blokací, pokud chce nadále mít přístup na servery alternativy.

//EDIT 15.4.: TOR Browser je tak prakticky už nepoužitelný pro anonymizaci návštěv webů. Musíte přesedlat na (placená) VPN. Bohužel, s tím se nedá nic dělat.
Naposledy upravil(a) CZkotas dne 14 čer 2022, 10:37, celkem upraveno 1 x.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 388
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: NÁVOD: Jak obejít cenzuru na internetu a zůstat anonymní

Příspěvek od CZkotas »

=TRIO BEZPEČNOSTI=

1) Prevence je lepší než léčba. Zabezpečte svá zařízení pomocí aplikace pro zabezpečení koncových bodů a blokátoru reklam, abyste se vyhnuli hackerům, malwaru, škodlivým webovým stránkám a dalším. Můj tip, který doma používám na všech zařízeních už léta je MALWAREBYTES = jediní programátoři, kterým pevně věřím. A nevěřím komerřním "antivirům" typu: AVG, AVAST, ESET, PANDA, NORTON...ze kterých se stali špionážní nástroje a nabobtnali z pár MB do řádově několik set MB! A license na MBAM se dají sehnat levně v zahraničních eshopech za pár stovek, nebo se občas vyskytují "slevové" kupóny, kde při ofic. zakoupení skrze jejich distribuci to taky vyjde ve výsledku o hodně levněji..
https://www.malwarebytes.com/for-home/p ... bsft_tv=13
Určitě k zabezpečení od MBAM doporučuji ještě jejich program k řízení a plné kontroly nad vestavěnou branou firewall ve vašem počítači. Windows Firewall Control je výkonný nástroj, který rozšiřuje funkčnost brány Windows Firewall a poskytuje nové funkce, díky nimž je brána Windows Firewall lepší a hlavně máte přehled o všem:
https://www.binisoft.org/wfc
Moje snímky z používání:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

2) Přemýšlejte. Podvodníci vás chtějí popohnat, protože čím více času máte, tím je pravděpodobnější, že jejich triky odhalíte. Nenechte se nikým popohnat, abyste se rozloučili s penězi nebo doklady.
..podvodníci jsou si velmi dobře vědomi toho, že lze vydělat velké množství peněz, a jsou více než ochotni investovat do nástrojů, díky nimž jejich podvody vypadají důvěryhodněji. Minulý týden, 26. ledna 2022, soudní a donucovací orgány v Bulharsku za podpory Europolu a Eurojustu rozbily síť online investičních podvodníků. Podvod byl odhalen poté, co si na něj stěžovali němečtí a řečtí investoři, kteří přišli o všechny vklady, jež do online podvodu vložili. Odpovědná organizovaná zločinecká skupina zřídila internetové stránky a několik telefonních center, které se tvářily jako legitimní, ale ve skutečnosti byly podvodné..
Vyhněte se: Unáhleným investicím. Podvodníci chtějí, abyste jednali urychleně, takže strávíte méně času přemýšlením. Přeskočení drobného písma. Nevědět, co se píše v drobném písmu, se může ukázat jako katastrofální. Jednání na základě chladných telefonátů. K telefonátům, textovým zprávám, mailům a dalším radám z ničeho nic přistupujte s maximální opatrností. Posuzování knihy podle obalu. Investiční podvodníci jsou výnosní a mohou si dovolit vypadat dobře.

3) Připojte se. Je snazší dělat věci, které máte rádi online, když jste se postarali o věci, které potřebujete. Zabezpečte svá zařízení, přemýšlejte, než kliknete, a připojujte se s důvěrou..
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 388
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: NÁVOD: Jak obejít cenzuru na internetu, zůstat anonymní a jak nejlépe zabezpečit svůj počítač

Příspěvek od CZkotas »

Je smutné vidět, kolik lidí stále používá YouTube a vyhledávač Google. Zakažte si je ze svých životů! Jsou součástí spiknutí, které vede svět k Velkému resetu..
Existují jiné, mnohem lepší videoplatformy a jiné, mnohem lepší vyhledávače!!
Doporučuji všemi deseti vyhledávání pomocí BRAVE SEARCH: https://search.brave.com/

Udělejte si vlastní průzkum!!

Odkaz na stažení pro mozila firefox, kdy poté stačit výchozí hledání namísto google na BRAVE:
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/a ... ve-search/

Obrázek


+ doplňující info, po pěti měsících na (všech) VPNkác opět funguje vybrat si: "Ruské servery" a to mě vede k myšlence, proč tak najednou, vždyť se všichni giganti atd.stahovali z RF pryč.. Že by se karta obracela...:
Obrázek
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Odpovědět