SEZNAM+ÚČINKY vědecky podložených PŘÍRODNÍCH ANTIBIOTICKÝCH a jiných léčiv, které pomáhají v boji (nejen) proti infekcím

Nápady a návody, jak se připravit na případný pád, blackout...
Odpovědět
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 631
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

SEZNAM+ÚČINKY vědecky podložených PŘÍRODNÍCH ANTIBIOTICKÝCH a jiných léčiv, které pomáhají v boji (nejen) proti infekcím

Příspěvek od CZkotas »

Náže uvádím příklady přírodních prostředků, které mohou být velkým pomocníkem po celý rok. Věda prokázala, že přírodní antibiotika, mohou poskytnout dostatečnou ochranu před běžnými infekcemi a onemocněním. Odvar ze zázvoru, kurkumy, medu a vanilky - byl označen za "nejsilnější antibiotikum", uvádí Epoch Times. Tyto čtyři ingredience se již tisíce let používají jako potravina i lék na různé neduhy..
https://www.theepochtimes.com/health/in ... on-5568135
S rozšiřováním antimikrobiální rezistence se přírodní antibiotika opět dostávají do popředí zájmu a využití díky svým neuvěřitelným biologickým vlastnostem, proti kterým si patogeny zřejmě nedokážou vytvořit rezistenci. Díky tomu jsou vhodnou alternativou ke konvenčním antibiotikům, jejichž nadužívání/zneužívání je údajně hlavní příčinou rostoucí krize antibiotické rezistence.

A) Syrový med (+kvalitní med od včelaře, atp.)
Klinické studie a studie ve zkumavkách prokázaly, že med má inhibiční účinek na růst a přežívání přibližně 60 druhů bakterií, některých druhů plísní a některých virů. Syrový med, zejména manuka med, je také účinný proti bakteriím odolným vůči antibiotikům neboli superbakteriím, které způsobují lidem život ohrožující infekce. Podle studií potlačuje růst kvasinek a bakterií právě přirozená kyselost medu a obsah peroxidu vodíku. K antimikrobiálním účinkům syrového medu přispívají i další bioaktivní složky, jako jsou terpeny, pinocembrin, benzylalkohol a kyselina syringová.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3609166/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5424551/

B) Kurkuma
Kurkumin, hlavní účinná látka kurkumy, je známý pro své silné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Nedávné studie však zjistily, že kurkumin má také působivé antimikrobiální účinky. Studie publikovaná v časopise Pharmaceuticals testovala kurkumin proti více než 100 různým kmenům bakteriálních patogenů a zjistila, že je účinný proti některým druhům a kmenům, konkrétně Streptococcus pyogenes (způsobuje zánět hltanu a angínu), S. aureus citlivý na meticilin, Acinetobacter lwoffii (způsobuje bakteriémii u hospitalizovaných pacientů) a jednotlivým kmenům Enterococcus faecalis (způsobuje infekce močových cest) a Pseudomonas aeruginosa (způsobuje zápal plic a krevní infekce). Kromě antimikrobiálních účinků kurkuminu obsaženého v kurkumě bylo prokázáno, že posiluje imunitu tím, že spolupracuje s různými imunitními buňkami a posiluje tak obranyschopnost organismu proti vnějším hrozbám. kurkumin "spolupracuje" s různými imunitními buňkami, aby tedy posílil imunitní reakci proti hrozbám.
https://curcumin.news/
https://www.mdpi.com/1424-8247/13/7/153
https://www.mdpi.com/1422-0067/23/23/14710

C) Zázvor
Kořen zázvoru, základní složka asijské kuchyně, se dnes s oblibou používá jako přírodní lék, který mimo jiné posiluje imunitní systém a podporuje zdraví srdce. Zázvor tedy přirozeně posiluje imunitní systém a celkové zdraví. Má také silné antibakteriální, protiplísňové, protizánětlivé, antimikrobiální a antioxidační vlastnosti díky prospěšným složkám, jako jsou gingerol, paradol, shogaoly a zingeron. Podle studie publikované v časopise Infection and Drug Resistance je zázvor účinným antimikrobiálním prostředkem proti grampozitivním bakteriím, jako je Streptococcus mutans, a dalším selektivním ústním mikrobům.
https://www.mdpi.com/2072-6643/12/1/157
https://www.dovepress.com/the-antimicro ... rticle-IDR
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4106649/

D) Vanilka
Mnoho lidí neví, že fazole nebo plody vanilky, které se běžně používají k výrobě aromatických látek, se mohou používat také jako lék. Sloučeniny ve vanilkovém extraktu se ukázaly být účinnou alternativní léčbou i postmenopauzální osteoporózy. Podle studie zveřejněné v časopise European Journal of Microbiology & Immunology obsahuje vanilka dvě bioaktivní složky, a to vanilin a kyselinu vanilinovou, které mohou inhibovat růst, životaschopnost, tvorbu biofilmu, kvorum sensing a virulenci grampozitivních a gramnegativních bakterií, včetně známých multirezistentních patogenů.
https://akjournals.com/view/journals/18 ... le-p53.xml

Recept na silnou přírodní antibiotickou směs, která může posílit váš imunitní systém:
V malé čisté misce důkladně promíchejte následující ingredience - ½ šálku čistého syrového medu (např. manuka medu), 1 čajová lžička mleté kurkumy (v kombinaci s 1/8 čajové lžičky mletého černého pepře pro zlepšení biologické dostupnosti kurkuminu), ½ čajové lžičky mletého zázvoru, 1 čajová lžička vanilky
- Užívejte jednu čajovou lžičku této směsi denně, abyste posílili svou imunitu, předešli zánětům a přirozeně bojovali s infekcemi. Začněte využívat sílu medu, kurkumy, zázvoru a vanilky ještě dnes a poznejte jejich neuvěřitelné zdravotní účinky!
https://www.brighteon.com/768ae5d2-fe14 ... 177719cd85


..S přibývajícím věkem imunitní systém přirozeně slábne: Produkce B a T buněk v kostní dřeni a brzlíku výrazně klesá a funkce zralých bílých krvinek (lymfocytů) v sekundárních lymfatických tkáních se postupně snižuje. B-lymfocyty jsou imunitní buňky zodpovědné za tvorbu protilátek, zatímco T-lymfocyty jsou důležité pro rozpoznávání antigenů a imunologickou paměť. Obě tyto buňky hrají velkou roli při ochraně před infekčními chorobami. V důsledku tohoto přirozeného poklesu imunitních funkcí nejsou starší dospělí vůči infekcím tak odolní jako mladší. Naštěstí se mohou obrátit na potraviny a doplňky stravy, které jim poskytnou podporu imunity, kterou nutně potřebují. Níže uvedu další byliny a koření, u kterých bylo v mnoha studiích zjištěno, že pomáhají také posilovat imunitní systém... Stejně jako zbytek vašeho těla, i váš imunitní systém potřebuje a zaslouží si každou podporu, kterou mu můžete poskytnout, bez ohledu na to, zda jste zdraví, mladí nebo ve zlatých letech. Léčivé byliny a koření nabízejí snadný a přirozený způsob, jak poskytnout vašemu imunitnímu systému tolik potřebnou pomoc, protože je lze jednoduše přidávat do jídla nebo užívat ve formě doplňků stravy.:

E) Kozinec
Kvetoucí rostlina Astragalus membranaceus je v tradiční čínské medicíně důležitou imunomodulační bylinou. Studie ukazují, že astragalus může podporovat proliferaci B-buněk a zvyšovat aktivitu cytotoxických T-lymfocytů (CTL). Reakce CTL jsou klíčovou součástí odpovědi imunitního systému na virové infekce. Kozinec zmírňuje zánět a vedlejší účinky chemoterapeutik.
https://www.sciencedirect.com/topics/ph ... astragalus
https://www.sciencedirect.com/science/a ... via%3Dihub
Kozinec je taky ochrana kardiovaskulárního systému: Podle studie publikované v časopise Oxidative Medicine and Cellular Longevity může astragalus prospívat lidem se srdečním selháním a myokarditidou. Vědci zjistili, že bylina může snížit hladinu celkového cholesterolu a lipoproteinů s nízkou hustotou (LDL), zvýšit hladinu lipoproteinů s vysokou hustotou (HDL) a snížit množství aortálního tukového pruhu. Díky svým antioxidačním vlastnostem může bylina také odstraňovat škodlivé volné radikály.
https://www.healthline.com/nutrition/astragalus
https://naturalpedia.com/myocarditis-ca ... a-com.html

Lepší kontrola hladiny cukru v krvi: Z přehledu publikovaného v časopise Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine vyplývá, že astragalus může díky svým polysacharidům, saponinům a flavonoidům pomoci zlepšit hladinu cukru v krvi u lidí s cukrovkou 1. a 2. typu.

F) Černý kmín
Semena rostliny Nigella sativa se hojně používají jako koření v Indii, na Blízkém východě a v některých částech severní Afriky. Jsou známá také pro svůj olej, který se může pochlubit antibakteriálními, antioxidačními, protizánětlivými, protirakovinnými, analgetickými a imunomodulačními vlastnostmi. Studie ukazují, že semena černého kmínu obsahují sloučeniny, které mohou stimulovat proliferaci monocytů lidské periferní krve. Tyto imunitní buňky jsou během infekce mobilizovány z krevní dřeně do postižených tkání, aby pomohly posílit obranyschopnost hostitele. Při užívání semen černého kmínu jako doplňku stravy mohou také posílit imunitní systém.
https://www.mdpi.com/2076-3921/8/2/51
https://www.frontiersin.org/articles/10 ... 22813/full
https://www.sciencedirect.com/topics/ag ... s/monocyte

G) Heřmánek
Matricaria chamomilla neboli heřmánek má dlouhou historii používání v tradiční medicíně. Heřmánkový čaj je známý svými uklidňujícími účinky a dodnes se používá jako přírodní prostředek proti úzkosti i jako přírodní prostředek na spaní. Podle studie na zvířatech mohou výtažky z heřmánku zvýšit celkový počet bílých krvinek. Bylina může díky svým imunomodulačním účinkům také zvrátit potlačení imunity způsobené některými léky.
https://www.tandfonline.com/doi/abs/10. ... ode=iipi20

H) Skořice (související článek - Pár důvodů, proč užívat SKOŘICI (nejen) jako lék: viewtopic.php?f=11&t=170 )
Jsou dva druhy skořice, Cinnamomum zeylanicum (skořice pravá nebo cejlonská, viz odkaz na související článek) a C. cassia (skořice čínská), se často používají v různých přípravcích TCM. Oba druhy byly také podrobně zkoumány pro své příznivé vlastnosti. Ve studii zveřejněné v časopise Scientific Reports vědci zjistili, že esenciální olej získaný ze skořice pravé má imunostimulační vlastnosti, které mohou pomoci zastavit růst nádorů. Samostatná studie mezitím zjistila, že cinnamaldehyd, aktivní složka skořice čínské, může chránit imunitní buňky před oxidačním stresem a předcházet chronickým zánětům.
https://www.nature.com/articles/s41598-022-14770-1
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs ... jfbc.13980

CH) Hřebíček
Aromatická květní poupata stromu Syzygium aromaticum jsou oblíbeným kořením, které se často používá do polévek, dušených pokrmů, omáček a rýžových jídel. Eugenol, účinná sloučenina hřebíčku, je známý pro své pozoruhodné protizánětlivé, antioxidační, antimikrobiální a imunomodulační vlastnosti. Podle studie může eugenol podporovat zdravou funkci imunitního systému tím, že stimuluje mononukleární buňky periferní krve, mezi něž patří T-lymfocyty, B-lymfocyty a další imunitní buňky, k vytvoření správné reakce tváří v tvář ohrožujícím subjektům, jako jsou rakovinné buňky.
https://www.hindawi.com/journals/omcl/2021/2497354/
https://www.jmolpat.com/jmolpat-article ... -cells.pdf

I) Bezinky
Kvetoucí rostliny z rodu Sambucus se v lidovém léčitelství již dlouho používají jako lék proti nachlazení a chřipce. Jejich léčebné využití má vědecký základ, neboť nedávné studie prokázaly, že černý bez je bohatý na sloučeniny s antivirovými účinky. Sloučeniny černého bezu působí proti virům nachlazení a chřipky tím, že blokují jejich vstup do lidských buněk, čímž jim účinně brání v replikaci. Další studie také zjistily, že v závislosti na tom, která část byliny byla použita, může černý bez buď vyvolat, nebo potlačit zánět. Ve studiích na zvířatech bylo prokázáno, že polyfenoly obsažené v černém bezu posilují imunitu tím, že zvyšují produkci lymfocytů.
https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 133644.htm
https://www.sciencedirect.com/science/a ... 4614002400

J) Česnek
Česnek (Allium sativum) je jedním z nejlepších příkladů superpotraviny posilující imunitní systém. Podle studií může česnek posílit imunitní funkce tím, že stimuluje různé imunitní buňky, jako jsou makrofágy, lymfocyty, přirozené zabíječské buňky, dendritické buňky a eozinofily. Česnek může imunitní systém podpořit také tím, že pomáhá regulovat kritické funkce imunitních buněk, jako je produkce imunoglobulinu, vylučování molekul buněčné signalizace a pohlcování cizorodých částic (fagocytóza). (Související: Klementinka, zázvor a česnek: ): Posilte svůj imunitní systém pomocí účinných potravinových léků.
https://www.hindawi.com/journals/jir/2015/401630/

K) Kořen lékořice
Kořen lékořice lysé (Glycyrrhiza glabra), kvetoucí rostliny z čeledi bobovitých, se tradičně používá k léčbě dýchacích a zažívacích potíží. Nejnovější studie však naznačují, že kořen lékořice lze použít také k podpoře zdravé funkce imunitního systému. Podle přehledu publikovaného v časopise Acta Pharmaceutica Sinica B obsahuje kořen lékořice dva triterpeny, které mohou inhibovat expresi a replikaci virových genů. Bylina obsahuje také flavonoidy, které mohou inhibovat růst bakterií a jejich produkci toxinů. Co je však nejdůležitější, kořen lékořice je domovem sloučenin, které mohou zvýšit aktivitu imunitních buněk a podpořit proliferaci T lymfocytů.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4629407/

L) Třapatka nachová
Třapatka nachová (Echinacea purpurea) je kvetoucí rostlina z čeledi sedmikráskovitých. Domorodí Američané se po staletí spoléhali na tuto bylinu, která jim přinášela úlevu při různých onemocněních. Ještě dnes nachází třapatka nachová uplatnění jako přírodní prostředek proti nachlazení, chřipce, zánětům, migréně a dalším drobným zdravotním potížím. Je dobře zdokumentováno, že třapatka nachová podporuje imunitní systém. Četné studie zjistily, že je účinná proti bakteriím, které způsobují infekce dýchacích cest. Bylina rovněž vykazuje antimykotickou aktivitu proti dvěma oportunním plísňovým patogenům, a to Candida albicans a Saccharomyces cerevisiae. Pokud jde o imunomodulační aktivitu, výzkumy ukazují, že třapatka nachová může podporovat aktivitu neutrofilů, makrofágů a přirozených zabíječských buněk, které se podílejí na vrozené (nespecifické) imunitní odpovědi organismu.
https://www.healthline.com/nutrition/echinacea
https://www.scielo.br/j/bjps/a/CCRBcPDCJY4nk8JwZxS3zVM/
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 631
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: SEZNAM+ÚČINKY vědecky podložených PŘÍRODNÍCH ANTIBIOTICKÝCH a jiných léčiv, které pomáhají v boji (nejen) proti infe

Příspěvek od CZkotas »

+Slíbená aktualizace - přírodní antimikrobiální přípravky (na dalších pracuji):

Česnek: účinný proti salmonele, E. coli, Klebsielle a vankomycin-rezistentnímu enterokoku.
Zázvor: účinný proti E. coli, S. Aureus, Streptococcus mutans, Candida albicans a Enterococcus faecalis
Echinacea: účinkuje na bakterie, které se vyskytují v organismu, např: Účinná proti infekcím močových cest (UTI), vaginálním kvasinkám (candida), ušním infekcím (otitis media), atletické noze, sinusitidě, senné rýmě (alergická rýma) a pomalu se hojícím ranám.
Zlatobýl: Účinný proti grampozitivním bakteriím, včetně MRSA.
Myrhový olej: Účinný proti zánětu dásní, trichomoniáze vaginalis (pohlavně přenosná choroba) a borelióze, která je rezistentní na léčbu.
Tymián
Oreganový olej: Účinný proti Streptococcus mutans (způsobuje zubní kazy) spolu s 11 dalšími multirezistentními bakteriemi včetně MRSA a jejich biofilmům.
Hřebíček: Působí proti gramnegativním a grampozitivním bakteriím Proteus mirabilis, Staphylococcus epidermis, S. aureus a K. pneumoniae způsobujícím infekce močových cest.
Olivový list: Účinný proti Klebsiella, Staphylococcus aureus, E. coli a Salmonella
Koloidní stříbro: Účinné proti multirezistentním grampozitivním a gramnegativním bakteriím.

+ K tématu. Kontaminace potravin antibiotiky se zvyšuje, protože Big Pharma prosazuje více léků pro zvířata, kdy rezistence vůči antibiotikům se zvyšuje, takže farmaceutický průmysl stále vyrábí nová antibiotika, která mají nahradit stará a již neúčinná antibiotika. A tyhle drogy ("léky) často přetrvávají v tkáni masa, mnoho lidí tak denně konzumuje stálou dávku antibiotik s každým jídlem.
https://articles.mercola.com/sites/arti ... 1707839993

+ FDA: 30 milionů liber antibiotik ročně podávaných konvenčním hospodářským zvířatům:
https://www.naturalnews.com/042401_fda_ ... stock.html
..A proto doporučuji přírodní antimikrobiální/antibiotické=přírodní přípravky, které jsou bezpečnější a účinnější než ty, které vydává vaše místní lékárna..
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 631
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: SEZNAM+ÚČINKY vědecky podložených PŘÍRODNÍCH ANTIBIOTICKÝCH a jiných léčiv, které pomáhají v boji (nejen) proti infe

Příspěvek od CZkotas »

+ související a zaktulizované téma - Vodítka pro odstranění GRAFENOXIDU, jak na DETOX (+dalších látek vylučovaných nejen z "kovid vakcín") z vašeho těla !!!!
viewtopic.php?f=3&t=172
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Odpovědět