Bojler na tuhá paliva

Nápady a návody, jak se připravit na případný pád, blackout...
Odpovědět
Manas
Příspěvky: 24
Registrován: 21 dub 2022, 06:46
Jméno a příjmení: Martin Adámek

Bojler na tuhá paliva

Příspěvek od Manas »

Zručný kutil si s tím snad poradí,pokud má prostor. Vyřazují se teď plynové bojlery a k jednomu jsem se dostal. Odstranil jsem plynový aparát,koupil kouřovody a připojil stary petry. Je třeba plechem odstínit přívod vody,od kolena z kamen jde žár. Má sto litrů a za tři hodiny jsem měl 60°C. V místnosti mám sprchu,teplo se hodí. Sice je to sklep,ale v nouzi dobrý. Na kamnech jsem si uvařil brambory. Nejde mi vložit fotka a neumím to zmenšit.
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 591
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: Bojler na tuhá paliva

Příspěvek od CZkotas »

Uploadněte fotky, jsem zvědavý a to pomocí: https://postimages.org/
A hoďte sem zkopírované odkazy "Náhled fóra:" a před odesláním zde si zobrazte náhled. A měl by jste vidět menší čtverce-náhledy vašich fotek a každý kdo na ní pak klikne se mu zobrazí v původní orig. velikosti.

ukázka-test:
Obrázek
= Při více fotografií samozřejmě neuvidíte jen jeden odkaz, ale vícero, doporučuji pak seřadit vdle sebe namísto do sloupce :)
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Manas
Příspěvky: 24
Registrován: 21 dub 2022, 06:46
Jméno a příjmení: Martin Adámek

Re: Bojler na tuhá paliva

Příspěvek od Manas »

Někdo může namítat že to jsou běžná lázeňská kamna. V bazaru okolo 4 tis, nová 20+tis. Lázeňská kamna nejsou tlaková. Puštěním teplé vody do nich vlastně pouštíte studenou a z vrchní části kamen vám do baterie přetéká tepla. Baterii mají jinak řešenou,běžná se nedá pouzit. Trojcestná? Nelze je tedy zapojit do stávajícího tlakoveho rozvodu teplé vody v objektu. Proto mají vestavěnou baterií a bývají u vany(spíš vana u nich). Jinak ještě lze vodu z nich kyblovat.
Kotas
S fotkami se peru,zůstal jsem u založení nějakého účtu. Práce mnoho,času málo. Do mailu bych uměl,vím že si hlídáš soukromí. V SZ. Nechám na tobě.
Manas
Příspěvky: 24
Registrován: 21 dub 2022, 06:46
Jméno a příjmení: Martin Adámek

Re: Bojler na tuhá paliva

Příspěvek od Manas »

Obrázek
Manas
Příspěvky: 24
Registrován: 21 dub 2022, 06:46
Jméno a příjmení: Martin Adámek

Re: Bojler na tuhá paliva

Příspěvek od Manas »

Tepelný štít (plech) od kolene.Původní kryt plynového hořáku (šedý) jsem taky zpět namontoval,jako kryt od tepla které by šlo na vlastní izolaci bojleru.Obrázek
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 591
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: Bojler na tuhá paliva

Příspěvek od CZkotas »

Klobouk dolů, líbí se mi to! Doma v paneláku nemám(e) možnosti, zatím to jistí ten biokrb a prozatím mám 100l bioetanolu (spotřeba 8/2025), uvažuji vážně ještě o dalších sto litrech :P
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Manas
Příspěvky: 24
Registrován: 21 dub 2022, 06:46
Jméno a příjmení: Martin Adámek

Re: Bojler na tuhá paliva

Příspěvek od Manas »

Myslím že z přípravy na jednu zimu je lepší udělat přípravu na dvě zimy. Může se stát,že ta další bude ještě horší,co se týká energii. Jejich dostatku,nebo cen. Já tak řeším dřevo. Líbil se mi na aero ten petrolejový přímotop. Dál jsi ho sem? Zvažují ho do bytovky. Možná nebude nutné z bytu utéct do mého zázemí. Možná by stačilo jen přitopit v bytě pár stupňů. Mám jen pb přímotop,při nedostatku plynu zásoby rychle zmizí.
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 591
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: Bojler na tuhá paliva

Příspěvek od CZkotas »

Příspěvek z AE od "johanes nowak" ohledně toho petrolejového přímotopu jsem samozřejmě četl a okomentoval (nick používám všude stejný, jako zde). Ale provoz a shánení toho petroleje je ve výsledku stejný, jako u biokrbu, který jsem zde rozepisoval. Vydží to vydávat teplo déle, pracuje to jako plynový sporák a bioetanol, tedy žere to vzduch z okolí apod., mělo by se pak narychlo vyvětrat i v tomto případě. A někde jsem četl, na amazon myslím, že ten petrolej je horší než bioetanol. Těžko říct. Reálně neznám nikoho kdo by měl alespoň biokrb jako já s otopem nad 2,5kW... A když někdo má/měl, tak ty malé prdítka kolem 1kW.
Petrolej vydrží více hodin s méně kW, ten můj biokrb 3kW dá 3,5-4hodiny. Pořizovací cena "náplní" je ve výsledku stejná. Reálně ale než umrznout je pořád lepší něco než nic. Bez elektriky se stejně bude rabovat všude, v OBI vedou myslím PEPO ty bioetanoly, stejně jako hornbach, baumax, nechci tím nic naznačit :-P Lépe se shání než ta petrolej, ber to i takto ;)
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Manas
Příspěvky: 24
Registrován: 21 dub 2022, 06:46
Jméno a příjmení: Martin Adámek

Re: Bojler na tuhá paliva

Příspěvek od Manas »

Osobně mám celkem výběr.Můžu topit dřevem,uhlím,elektrikou,plynem(PB),naftou. A tou elektrikou ikdyž nepůjde síť,krátkodobě.Petrolej je jen další do rezervy.Když koupím přímotop.
Jde o to. Kdyby jsme oba topili pouze lihem a oba se potkali u posledního kanystru v marketu,je to na bitku.
Pokud půjdu pro petrolej a ty pro líh,pravděpodobně se nedobijem.
Petrolej je pouze další možná varianta.Ať si každý zvolí,jestli petrolej,nebo líh.Čím víc možností výběru,tím líp.
Myslím,že každá varianta možné pomoci by na tomto fóru měla být.
Odpovědět