Stránka 1 z 1

Seznam nejlepších potravin s dlouhou trvanlivostí, které můžete skladovat

Napsal: 16 zář 2022, 11:10
od CZkotas
Potraviny, které vydrží 25 až 30 a více let: Bílá rýže, divoká rýže, ovesné vločky, kukuřice, pohanka a červená nebo bílá ozimá pšenice; luštěniny (fazole pinto), černé fazole, čočka a hrách; voskovaný sýr; dehydratované plátky ovoce; lyofilizovaná vejce a instantní káva; bílá mouka; sušená kukuřice; sójová omáčka; a lyofilizovaná jídla jako MRE (jídla připravená k jídlu).

Potraviny, které vydrží 5 až 25 let: Sušená melasa, sušená vejce, dehydrovaná mrkev, ghí, sušené mléko, sušená zakysaná smetana, konzervy, lyofilizovaná slanina a lyofilizované ovoce.

Potraviny, které vydrží 2 až 5 let: kokosový olej, koření, hořčičný prášek, hořká čokoláda, kakaový prášek, těstoviny, polévka a chilli v konzervě, tuňák, kuřecí a hovězí maso v konzervě; pemikan, mražená vejce, želé, marmeláda, konzervované ovoce, nakládaná zelenina, kuličky pepře a ochucený likér.

Potraviny, které vydrží 1 až 2 roky: Pravidelné sušené hovězí maso, bujónové kostky, konzervovaná rajčatová omáčka, salsa a další výrobky z rajčat; rostlinný olej, plnotučné sušené mléko, arašídové máslo, sušené rozinky, brusinky a třešně; domácí česnek, směs na palačinky, mletý pepř, mražená brokolice, kukuřice z klasu a vakuově uzavřené mražené maso.

Potraviny, které vydrží 3 až 9 měsíců: Snídaňové cereálie, sýr v bloku, čerstvá (nemytá) vejce z farmy, müsli tyčinky, domácí mrkev nebo pastinák, stroužky česneku ze supermarketu, vanilkové fazole, cibule na uskladnění, klobásy, pivo a balené mražené maso.

Potraviny, které vydrží několik týdnů až tři měsíce: Sladká cibule, mletý česnek ve sklenici, hrušky, krátce skladovaná jablka, vejce ze supermarketu, běžná dýně, jahody, vlašské ořechy, rajčata ze zahrady, dýně, rajčata ze supermarketu a chřest.

Potraviny, které vydrží neomezeně dlouho: Sůl, cukr, jedlá soda a prášek do pečiva, pokud jsou správně skladovány. Syrový med = zdravá náhražka cukru, ten vydrží navždy.

Obrázek

Taky dbejte na teplotu; některým potravinám vyhovuje pokojová teplota, zatímco jiné dávají přednost teplotě mrazu. Zkontrolujte vlhkost vzduchu ve skladovacích prostorách. Pšenice, mouka a další suché zboží by měly být skladovány na místě s malou nebo žádnou vzdušnou vlhkostí. Čerstvé potraviny, jako je ovoce a zelenina, vyžadují určitou úroveň vlhkosti, aby se prodloužila doba jejich skladování. Tuky reagují s kyslíkem a snadno žluknou, proto vybírejte potraviny s nízkým obsahem tuku. Zvažte snížení obsahu kyslíku ve skladovacích prostorách, protože oxidace způsobuje rychlé kažení potravin. Používejte těsně uzavřené nádoby, abyste omezili oxidaci a potraviny vydržely déle. Potraviny skladujte mimo dosah přímého slunečního světla a ve vzduchotěsných nádobách.