Už dávno nežijeme v právním státě

Vše o COVID-19
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan Tománek
Příspěvky: 12
Registrován: 07 dub 2022, 15:49
Jméno a příjmení: Jan Tománek

Už dávno nežijeme v právním státě

Příspěvek od Jan Tománek »

Dnes rozhodl Nejvyšší správní soud (NSS) téměř po roce, že povinné nošení roušek bylo nezákonné, ale jelikož už toto konkrétní nařízení neplatí, tak není co rušit…
https://blog.tomanek.com/2022/05/uz-dav ... nim-state/
arwi
Příspěvky: 24
Registrován: 09 dub 2022, 17:20
Jméno a příjmení: Josef Kodada

Re: Už dávno nežijeme v právním státě

Příspěvek od arwi »

Je krásně vidět, na které straně i ten NSS stojí, když to shodí hned den po tom, co byla zrušena pandemická pohotovost.
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 591
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: Už dávno nežijeme v právním státě

Příspěvek od CZkotas »

Co na to říct.. Je to hodně smutné, kde jsme se to dostali. A prakticky od "vydání" Faučiho chřipky s názvem kovid (umělý a toxický Sprotein včetně přidané funkce je na tomto jako jediné od začátku velmi "reálné" :VS: lživé PCR testy apod. = uměle vytvořená propaganda založena od začátku na lživé vědě a celosvětovém podvodu, kde jsme se všichni nechali napálit. Někdo prozřel brzy, někdo po čase a někdo ještě pořád spí a pro ty už záchrana neexistuje. Ale všechno je to přece pro naše dobro a "oni" by nám nelhali, nebo ano?..) se už více jak dva a půl roku primárně lže a dezinformuje. Demokracie už prostě neexistuje a dokonce Čechům hrozí vězení, pokud vyjádří podporu Rusku! "Dezinformace" znamená už prostě cokoli, co nechtějí, abyste řekli či nějak vyjádřili nahlas.. Je to všechno šílené a ve skutečnosti žádné právo na svobodu projevu už neexistuje. My všichni doma takovou budoucnost nechceme! Já se bojím hlavně o své děti, protože nic cennějšího než děti nemáme a ty se musí chránit!!

Zde si s dovolením vypůjčím trochu textu od George Orwella z díla 1984:
"Vždycky bude nějaká tvář, po které se bude šlapat. Vždycky bude nějaký kacíř, nepřítel společnosti, kterého znovu porazí a poníží. Špionáž, zrada, zatýkání, mučení, popravy, likvidace – to všechno nikdy nezmizí. Bude to svět hrůzy, a také svět triumfu. Čím bude Strana mocnější, tím méně bude tolerantní: čím slabší je opozice, tím tužší je despotismus. Každý den, v každé chvíli budou poráženi, diskreditováni, vysmíváni, popliváváni – a přece vždycky přežijí. Bude se hrát znovu, generaci po generaci, ve stále propracovanější podobě. Vždycky budeme mít kacíře, který nám bude vydán na milost, bude křičet bolestí, zlomený a opovrženíhodný – a nakonec kajícný, zachráněný sám před sebou, plazící se nám dobrovolně u nohou. Takový svět připravujeme. Svět vítězství za vítězstvím, triumfu za triumfem a tak pořád dokola: nekonečné dráždění nervů moci, nekonečné dráždění. Vidím, že si začínáš uvědomovat, jaký to bude svět. Ale nakonec ho nejen pochopíš; přijmeš ho, přivítáš, staneš se jeho součástí.“

Je to jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četl. Měla by být určitě jedna z mnoha povinných čtení ve škole...
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
abock
Příspěvky: 6
Registrován: 09 dub 2022, 23:18
Jméno a příjmení: Alexander Bock

Re: Už dávno nežijeme v právním státě

Příspěvek od abock »

Možná se pletu, ale ani jako judikatura je tento rozsudek nepoužitelný, neboť pak byla ještě další podobná opatření s jiným "odůvodněním", které již NSS shledal jako vyhovující. Prostě stačilo přidat hrstku blábolů o hrozné deltě, pak hrozném omicronu a odvolat se na kydy nějakého zkorumpovaného nýmanda z WHO. Za pár piv i já bych dokázal napsat něco podobného, spíše ještě přesvědčivějšího. Takže tudy cesta nejenže nevede, ale ani tehdy nevedla. Teď to rozhodnutí možná pomůže někomu, kdo přesně podle toho zrušeného opatření, a žádného předtím či potom, dostal pokutu, ale i to vymáhání určitě bude nadlouho. Jistá šance by možná byla v žalobě na konkrétní bábu na hygieně, která tu pokutu vystavila, i když věděla, že existuje možnost zrušení soudem. Jestli si dobře vzpomínám, řada hygien přesně z těchto důvodů pro jistotu nevedla správní řízení s nahlášenými narušiteli, ale nebyl to bohužel plošný přístup.
A vůbec, hlavní problém možná není ani v zákonech nebo opatřeních, nýbrž v horlivcích z řad sprostého lidu, kteří při vymáhání dusítek suplovali hygieny z vlastní iniciativy. A tento neřád nejde zničit shora. Musí na každého aktivistického "maskera" vyskočit z křoví nějaký aktivistický "breather" (terminologie je z USA), nejlépe 2 nebo 3, a zahnat jej na útěk. Taktéž sním o tom, že, kdyby covidosvazáci na podzim či dříve zkusili rozpoutat další dějství "boje s pandemií", tak najednou, podobně, jako v Rusku se teď občas "náhodou" a z "neznámých důvodů" vzplane rafinerie nebo zbrojní závod, tak u nás z nevysvětlitelných příčin vzplane studio ČT nebo redakce seznamzpráv.
abock
Příspěvky: 6
Registrován: 09 dub 2022, 23:18
Jméno a příjmení: Alexander Bock

Re: Už dávno nežijeme v právním státě

Příspěvek od abock »

Láteření nad skonem právního státu mělo skončit již někdy v létě r. 2020, když se ukázalo, že covidismus není výstřelek, není politováníhodný omyl, není důsledek počátečního strachu a neinformovanosti, nýbrž velice konzistentní a dokonce dobře předvídatelný politický program těch, kdo předtím škodil jinými způsoby. Copak nikomu z bojovníků za právo volně dýchat a vydělávat si na živobytí nedošlo, že soudní moc se nikdy nepostaví této politice čelem, aby nebyla obviněna ze zaujetí politického postoje na jedné ze stran barikády? Základ soudcovské nedotknutelnosti je přesně v tom, že udržují ve veřejnosti iluzi, že stojí mimo politický zápas a nad nim. Mezi bojovníky byli a jsou také právníci, aspoň ti by to měli vědět. I ta dílčí rozhodnutí ve prospěch svobody a zdravého rozumu (včetně těch formálně ex post rušených již neplatných opatření) by se dala považovat za malý zázrak, ovšem takový, který sám o sobě nic nezmění.
A v této souvislosti mám silné výtky vůči osobám, které se po dva roky prezentují jako lídři boje s covidismem, ale nepředvedli absolutně nic zásadního. Nemají koncepční myšlení, nemají politický cit, nemají mezinárodní přehled, mají nulové organizační schopnosti a mizivou snahu poučit se z chyb. Maximum toho, co předvedli, bylo přenechání celého hnutí napospas Putinovým agentům, takže nakonec ruské narativy se šířily úspěšně, ale anitcovidistická poselství mezi širokou veřejností skoro nikdo nezaznamenal. Egomanie zakladatelů se ukázala jako navýsost odolná vůči všem prohrám a potupám, včetně voleb, ve kterých covidismus jakoby ani nebyl tématem (soudě podle počtu hlasů, který šel jasně anticovidistickým stranám). Po volbách máme dalších 6 měsíců a jsou slyšet pořád jen stesky a kňučení, žádná aktivita zaměřená na analýzu nebo předvídání budoucích hrozeb.
Bože, jak jsem unaven z těchto lůzrů! Musí být někde také chytré hlavy, ale v moři nafoukaného ignorantství jim nepřeje.
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 591
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: Už dávno nežijeme v právním státě

Příspěvek od CZkotas »

abock píše: 10 kvě 2022, 22:53 ..text...
Se vším souhlasím, dodám toto:
Ještě nikdy jsem nezažil „vakcínu,“ která by nutila nosit masku na obličeji a udržovat si společenský odstup, i když jste plně „očkovaní.“ Nikdy jsem neslyšel o vakcíně, která by šířila virus i po očkování. Nikdy jsem neslyšel o odměnách, slevách, pobídkách k očkování. Nikdy jsem neviděl diskriminaci těch, kteří se nenechali očkovat. Pokud jste se nenechali očkovat, nikdo se nesnažil, abyste se cítili jako špatný člověk. Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by očkování ohrožovalo vztahy mezi rodinou, kolegy a přáteli. Nikdy jsem neviděl vakcínu, která by ohrožovala živobytí, práci nebo školu. Nikdy jsem neviděl vakcínu, která by umožnila dvanáctiletému dítěti zrušit souhlas rodičů. Nikdy jsem neviděl vakcínu, jako je proti idiotismu kovid, která diskriminuje, rozděluje a odsuzuje společnost takovou, jaká je. Tento laboratorní šmejd dělá všechny ostatní věci kromě IMUNIZACE. Jestliže i po plném očkování potřebujeme posilovací dávku a i po plném očkování musíme mít negativní test a i po plném očkování musíte nosit roušku a i po plném očkování musíme být hospitalizováni, pravděpodobně všechny "ofic." informace skrze masmédia a vlád jsou záměrně lživé a vyplívá z toho, že všechny nežádoucí účinky spásných "vakcín" jsou vlastně ŽÁDOUCÍ, tedy PRIMÁRNÍ a jde o CÍL...
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Odpovědět