DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva +LÉKŮ! ../pravidelně aktualizováno

Konspirační a nekonspirační debaty o NWO
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva +LÉKŮ! ../pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Pravda je neustále pod útokem, čtěte nezávislé (alternativní) zprávy, dokud ještě můžete!
Země začínají zadržovat vývoz a hromadit potraviny. K zablokování vývozu potravin přistoupilo několik zemí: včetně Maďarska a Indonésie se nově odstřihla Ukrajina (kdy mezitím vláda zabavila traktory, které by se za normálních okolností věnovaly zemědělské činnosti, a zatlačila je do válečné služby - například k odvozu zničených ruských tanků a vozidel, takže nejsou k dispozici pro sklizeň plodin. Kyjev proto zavedl omezení vývozu masa, žita, ovsa, pohanky, cukru, prosa a soli, přičemž došlo i k určitému omezení vývozu pšenice a kukuřice (z nichž má vláda příjmy), která se snaží zajistit dostatek potravin pro sebe.
Válkou zničená Sýrie nedávno oznámila, že omezí výdaje a bude dávkovat základní potraviny. V nedalekém Libanonu, kde mohutný výbuch v bejrútském přístavu v roce 2020 zničil hlavní obilná sila v zemi, se úřady snaží dohnat předpokládaný nedostatek pšenice, přičemž 60 % dodávek zajišťuje Ukrajina. A klíčový futures kontrakt na pšenici vzrostl za poslední měsíc už o 70 %.. Nová zpráva Organizace OSN pro výživu a zemědělství FAO odhaduje, že ceny potravin a krmiv postupně vzrostou o 20 procent nad již zvýšenou úroveň.
A máme tady už protesty nejen na Srí Lance - už to začalo i v Peru (v Brazílii, tam se ale potýkali s problémy již předtím), než ale ceny aktuálně vyskočily na rekordní úroveň v důsledku probíhající krize dodavatelského řetězce v kombinaci s ruskou invazí na Ukrajinu.
Podívejte se na video, které ukazuje několik záběrů, jak se demonstranti v Limě střetávají s policií a někdy ji díky přesile vytlačují zpět. (2minuty):
https://www.brighteon.com/ad98379f-a8fd ... 079fab96e8
"Protesty začaly tím, že zemědělci a řidiči kamionů zablokovali některé hlavní dálnice vedoucí do hlavního a největšího města Peru, Limy. Blokace způsobily další nárůst cen potravin. V pondělí 4. dubna se protesty změnily v násilnosti, když se demonstranti střetli s policií...V březnu dosáhla meziroční inflace v Peru 6,82 %, což je nejvyšší míra inflace od srpna 1998."

Jsou tu i dobré zprávy, ale není jich zatím mnoho..:
V krátkodobém horizontu budou země, které produkují velké množství pšenice a obilí - Austrálie, Argentina, Indie a Spojené státy - schopny nahradit část rusko-ukrajinských výpadků.
Špatnou zprávou však je, že v mnoha zemích již začalo národní hromadění těchto komodit:
Indonésie po ruské invazi zavedla nové limity na vývoz palmového oleje, aby kontrolovala ceny. Maďarsko minulý týden zakázalo veškerý vývoz obilí. Srbsko ve středu oznámilo, že zakáže vývoz pšenice, kukuřice, mouky a kuchyňského oleje. Egypt - země z 80 % závislá na ruské a ukrajinské pšenici - zavedl kontroly vývozu obilí, protože cena dotovaného chleba již začala stoupat. Blízký východ se bouří kvůli inflaci a nedostatku potravin, kdy hladoví Iráčané protestují proti inflaci potravin.

Prezident Světové banky David Malpass už otevřeně přiznává, že v důsledku války na Ukrajině nyní čelíme "obrovskému zásobovacímu šoku".
Podle OSN byly celosvětové ceny potravin v únoru 2022 o 20,7 % vyšší než v únoru 2021, ceny hnojiv se naprosto zbláznily, produkce plodin na celé planetě klesá kvůli šíleným výkyvům počasí a problémy v dodavatelském řetězci se rozrůstají.
A v Německu už HYPERINFLACE?! V Německu se nedávno probudili do začínající hyperinflace potravin, když se maloobchodní ceny potravin během jediného dne náhle zvýšily o 20 až 50 % (informuje Reuters): "Nedávno populární maloobchodní řetězce jako Aldi, Edeka a Globus oznámily, že budou nuceny zvýšit své ceny. V Aldi bude od pondělí "výrazně dražší" maso a máslo kvůli zvýšení cen od jeho dodavatelů"
Zde uvedu časovou osu toho, co se děje s nedostatkem potravin a jejich inflací ve světě:
Nejdříve byly zasaženy oblasti Blízkého východu vzhledem k jejich geografické blízkosti k Ukrajině a Rusku.
! Můj odhad: Západní Evropa bude postižena během následujících 3-4 měsíců (léto+-), nedostatek potravin bude trvat ještě několik měsíců poté.
Spojené státy, Kanada, Austrálie a další země na různých kontinentech pocítí dopady v druhé polovině roku 2022, které budou pokračovat i v roce 2023 a pravděpodobně potrvají až do roku 2024.
Důležité je, že se naskýtá velmi úzká příležitost vytvořit si zásoby potravin dříve, než nedostatek udeří = tady je úplně jedno, kolik kdo peněz má..
Nedostatek potravin se také střetává s inflací měn v důsledku neutuchajícího tištění peněz téměř všemi centrálními bankami na celém světě.
Tato devalvace měny způsobí, že potraviny budou v maloobchodě ještě dražší. Problém je v tom, že potraviny ani pohonné hmoty nelze vytisknout. Můžete tisknout "peníze", ale více papírových peněz, které se vznášejí kolem, nevrátí potraviny na pulty. Pokud něco, tak čím více peněz tisknete, tím se celý problém zhoršuje.


Nejvíce budou postiženy rozvojové země, kde může zdražení potravin o pouhých 20 % znamenat rozdíl mezi obživou a hladem. Vyspělé země mohou absorbovat větší nárůst cen, aniž by trpěly sociálními nepokoji, ale existuje reálná hranice, kolik inflace a nedostatku mohou tyto země také absorbovat. V konečném důsledku se s prohlubujícím se nedostatkem potravin a cenovou inflací můžeme v příštích několika letech dočkat celosvětových potravinových nepokojů.

A jak Západ zničil globální potravinový řetězec tím, že se pokusil potrestat Rusko? ..
To vše pramení z hospodářských sankcí, které Západ uvalil na Rusko, to vše vede ke zrychlujícímu se kolapsu globálního obchodu s obilím, energií a hnojivy. Zhroucení globálního dodavatelského řetězce také zhoršilo možnosti zemědělců získat důležité součástky pro provoz jejich strojů a ceny hnojiv vedly k radikálnímu zvýšení nákladů na pěstování potravinářských plodin. (Rostoucí ceny pohonných hmot jsou rovněž významným faktorem, který ještě více prodražuje zemědělství.)
Západní země finančně zneplatnily ruské banky a zakázaly jim obchodovat v dolarech nebo eurech, čímž fakticky přerušily dovoz a vývoz z Ruska. To vedlo k téměř okamžitému nedostatku zemědělských vstupů, jako jsou hnojiva, a také k nedostatku potravinářských plodin, jako je pšenice, kukuřice, sója, slunečnicový olej a další.
Na závěr:
Po depopulačních zbraních (vakcíny) nyní čelíme uměle vyvolaného nedostatku potravin a inflace, což vše bude ještě zhoršeno dalším tiskem peněz. Například USA: Bidenův návrh rozpočtu na rok 2023 požaduje rozpočtové výdaje ve výši přibližně 1 bilionu dolarů každé dva měsíce.
K tomu samozřejmě přibudou další "nouzové" peníze na záchranu, takže Spojené státy brzy propálí bilion dolarů měsíčně.. Toto bude asi poslední kapitola konečného výbuchu amerického impéria a jeho měny založené na dluhu, která byla v roce 1971 oddělena od zlata. Vzhledem k tomu, že již vznikl dluh ve výši 30 bilionů dolarů - a možná dalších 9 - 10 bilionů dolarů, které budou utraceny v příštím vládním fiskálním roce, se velmi rychle blížíme k úrovni dluhu 50 bilionů dolarů během pouhých několika příštích let. Pokud se dostaneme i tak daleko, kolaps dolaru nebude daleko. Všichni "normální" už právě teď utíkají od dolaru a vrhají se na potraviny, zlato, stříbro, půdu, ojetá vozidla, střelivo, střelné zbraně a podobně. Nikdo, kdo má alespoň trochu rozumu, nechce zůstat v držení dolarů, až hudba přestane hrát.
Účty za energii se všude postupně ztrojnásobí. Nabíjení elektromobilu bude stát trojnásobek. Účty za potraviny se během příštích pěti-šesti měsíců minimálně zdvojnásobí. Stovky kaváren a malých podniků zavřou. Místní daně, prudce rostoucí účty za energie, zvyšující se náklady na materiál a práci a poplatky za parkoviště atd.. Nezaměstnanost vzroste.

Shrňme si to: Ceny energií a potravin prudce narostou, po inflaci dorazí ještě hyperinflace, která tady bude ještě několik měsíců poté (ale vždycky tady bude právě těch 99% idiotů ze všeho neustále vinit jen a pouze Rusko). Po vakcínách zemřou další miliony lidí, protože se nebudou moci ani najíst a ohřát..
Naposledy upravil(a) CZkotas dne 20 čer 2023, 10:27, celkem upraveno 11 x.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: Důležité! Aktuální informace k dění kolem zásob potravin, paliva..

Příspěvek od CZkotas »

A zde se dostáváme v tomto tématu ještě dále - kdy proběhne "depopulace" na více frontách..:
!Žádné umělé hnojivo = žádné potraviny!
Bude zinscenovaný nedostatek potravin..
A nejrychlejším způsobem, jak zastavit dodávky umělých hnojiv, je zastavit dodávky fosilních paliv, jako je ropa a zemní plyn. Sluneční nebo větrnou energii nelze přímo přeměnit na umělé hnojivo!
Přímá konverze neexistuje. Naopak, zemní plyn a další fosilní paliva se přímo přeměňují na umělá hnojiva (nejprve na čpavek) velmi účinnou metodou, kterou prostě nelze srovnávat se "zelenou energií". Nazývá se "Haberův proces" = a většina světové výroby umělých hnojiv je soustředěna na tento chemický proces. Byla vytvořena v roce 1908 a je pravděpodobně nejdůležitější chemickou reakcí pro výživu lidstva při současné úrovni populace:
N2 (dusík) + 3 H2 (vodík) = 2 NH3(amoniak)
= V podstatě se jedná o přeměnu vzduchu na umělé hnojivo spojením s fosilním plynem (tj. zemním plynem).
= Na tomto procesu závisí živobytí přibližně 3,8 miliardy lidí. Bez ní by nebylo možné uživit současnou lidskou populaci. K eliminaci poloviny světové populace tedy stačí snížit spotřebu fosilních paliv, která poskytují uhlovodíky používané v Haberově procesu.
= Snižováním spotřeby ropy a dalších fosilních paliv usilují o "zelenou" budoucnost, způsobuje to nedostatek a růst cen všech fosilních paliv, včetně zemního plynu používaného k výrobě hnojiv.

Vše co se děje má určitý cíl.. A blížíme se do finální fáze, jen my to můžeme zastavit, nás jsou miliony, jich desítky...A USA nemají dostatek zkapalněného plynu ani samy pro sebe, natož pro Evropu.
Naposledy upravil(a) CZkotas dne 16 dub 2022, 20:11, celkem upraveno 1 x.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
MajkaB
Příspěvky: 7
Registrován: 09 dub 2022, 18:49
Jméno a příjmení: MajkaB.

Re: Důležité! Aktuální informace k dění kolem zásob potravin, paliva..

Příspěvek od MajkaB »

A na to, samozřejmě, naváže obrovská migrace z hladovějících zemí a s ní spojené sociální konflikty. Vše buď velmi dobře promyšlené a plánované - anebo je to výsledek "huráakce" spojené s myšlenkou na "potrestání" Putina. Ať tak, či tak, stojíme na prahu velkých změn. A musím za sebe říct, že se mi pranic nelíbí... :roll:
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: Důležité! Aktuální informace k dění kolem zásob potravin, paliva..

Příspěvek od CZkotas »

Příprava na nejhorší? EU si dělá zásoby uhlí, protože hrozí zákaz dovozu z Ruska
https://www.theepochtimes.com/eu-countr ... 86460.html

Fakta:
Evropské země v březnu dovezly celkem 7,1 milionu tun energetického uhlí, což představuje meziroční nárůst o 40,5 % a nejvyšší úroveň od března 2019. (Související: Masivní energetická a energetická krize přijde brzy, protože američtí producenti uhlí již prodali své zásoby uhlí pro rok 2022).
Téměř polovina dovozu ropy a plynu do EU pochází z Ruska.
Podle internetových stránek Evropské komise je EU závislá na Rusku, pokud jde o přibližně 45 % dovozu uhlí a plynu a přibližně 25 % dovozu ropy.
Podle údajů společnosti Braemar dosáhl dovoz energetického uhlí z Kolumbie v březnu 1,3 milionu tun a meziročně se zvýšil o 47,3 %.
Dovoz z USA v březnu činil 809 000 tun, meziročně vzrostl o 30,3 procenta a dosáhl nejvyšší úrovně od října 2019.
Zvýšil se také dovoz z Jihoafrické republiky, kam v březnu dorazilo 287 000 tun oproti žádné dodávce v březnu loňského roku.
Austrálie rovněž zaznamenala oživený zájem o nákup z Evropy, přičemž dovoz energetického uhlí v prvním čtvrtletí letošního roku čítal 537 000 tun oproti žádným dodávkám za stejné období roku 2021.
Evropa také hledá zásoby metalurgického uhlí, které se používá pro výrobu oceli.

Nicméně Indonésie a Austrálie, které patří k největším světovým vývozcům uhlí, dosáhly svých produkčních limitů a není jisté, že uspokojí evropskou poptávku po dodatečných zásobách, pokud EU zakáže dovoz ruského uhlí, uvedli vedoucí pracovníci těžebního průmyslu. Přestože je stále dražší spalovat plyn pro výrobu elektřiny než uhlí, cena energetického uhlí, které je určeno pro vytápění a výrobu elektřiny, dosáhla v letošním roce rekordních hodnot.

V Asii přinejmenším energetické společnosti v Japonsku a Jižní Koreji zastavily dovoz ruského uhlí. Další země budou možná muset učinit totéž, pokud dojde k zesílení sankcí.
Japonsko, třetí největší dovozce uhlí na světě, plánuje kvůli sankcím proti Moskvě postupně snižovat dovoz ruského uhlí a zároveň hledat alternativní dodavatele, uvedl v pátek 8. dubna ministr průmyslu této země. Uznal však, že bude těžké najít alternativní dodavatele hned.

A všude vlády tvrdí, že nárůst inflace bude krátkodobý. Ti, kdo tomu věří, by se měli začít léčit hned. Velkoobchodní ceny plynu jsou o 500 % vyšší než před rokem.
Čína za první dva měsíce roku 2022 vytěžila 687 milionů tun uhlí. To je o 10 % více než v roce 2021. Byly znovu otevřeny uhelné elektrárny, které byly uzavřeny, a staví se pět nových uhelných elektráren. Vzhledem k tomu, že ceny plynu rostou (kvůli sankcím proti Rusku), tak Čína používá více uhlí.
Zatímco stále jíme potraviny z roku 2021 - ekonomové již hovoří o nedostatku potravin. Ne vždy je to však patrné, protože supermarkety a obchody s potravinami mají stále zásoby, od chipsů po maso, mléko a vejce. Při pohledu do obchodů se situace nezdá být drastická - alespoň zatím ne. Ceny rostou, ale nejedná se o ekonomický kolaps - alespoň zatím ne. Výnosy potravin jsou však nízké a jsou farmy, které kvůli zdražování hnojiv nemohou vypěstovat úrodu. Není to rentabilní a zemědělci pravděpodobně přijdou o peníze, pokud se pokusí plodiny vypěstovat a prodat. To se bohužel děje plošně. Největší nárůst cen zatím zaznamenaly rostlinné oleje, jejichž cenový index vzrostl o 23,3 procenta a byl způsoben vyššími kotacemi slunečnicového oleje, který se používá na vaření: Ukrajina je předním světovým vývozcem slunečnicového oleje a Rusko je na druhém místě. Generální tajemník OSN Antonio Guterres varoval, že válka má dopad na nejzranitelnější lidi, protože dochází k narušení "obilnice" světa. Nedostatek hnojiv znamená, že se v roce 2022 vypěstuje mnohem méně potravin, a válka mezi Ruskem a Ukrajinou jistě posunula situaci na další úroveň. V letech 2020 a 2021 již globální hlad kvůli pLandemii vzrostl, to, co se stane v následujících měsících, se bude zcela lišit od všeho, s čím se svět v minulosti potýkal.
A ti, kdo jásali nad sankcemi proti Rusku, by měli vědět, že Rusko produkuje 43 % světové produkce palladia, 15 % světové produkce platiny a obrovské procento světových dodávek mědi, hliníku, pšenice, niklu, plynu a ropy. Přibližně 90 % světových dodávek neonu pochází z Ruska a Ukrajiny. Největší světové dodávky titanu pocházejí z Ruska. Ti, kdo jásali při zavádění sankcí, by měli jásat i při zdražování naprosto všeho...
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. Pravidelně aktualizováno!!

Příspěvek od CZkotas »

Jarní setba je ohrožena. V návaznosti na zrušení přepravy obilí železničními dopravci společnost CF Industries varuje, že během jarní výsadby jsou nyní zastaveny železniční přepravy hnojiv.
CF Industries: Union Pacific omezuje přepravu hnojiv, zpožďuje dodávky a brání přijetí nových železničních objednávek:
viz: https://www.cfindustries.com/newsroom/2 ... strictions

Železniční dopravci vyhlašují "vyšší moc" a zastavují dodávky obilí pro stáda dojnic a další stáda krav po celé Americe. Podle oznámení společnosti CF Industries ze 14. dubna zastavuje společnost Union Pacific dodávky hnojiv přímo uprostřed vrcholící sezóny výsadby pro zemědělce. Společnost CF Industries varuje, že "omezení přepravy nařízené železnicí bude mít za následek zpoždění dodávek dusíkatých hnojiv během jarní aplikační sezóny a že v dohledné budoucnosti nebude schopna přijímat nové železniční prodeje zahrnující společnost Union Pacific". Ještě znepokojivější je, že společnost CF Industries varuje, že "je jednou z pouhých 30 společností, které se s těmito omezeními potýkají".
To znamená, že společnost Union Pacific v podstatě upouští od přepravy hnojiv a obilí, americká potravinářská infrastruktura je nyní záměrně odstavována. Týká se to nejen hnojiv, ale také DEF ("Diesel Exhaust Fluid"), který je nezbytný pro všechny traktory, dopravní nákladní automobily, stavební stroje a další stroje, které používají dieselové motory. Jak vysvětluje společnost CF Industries:
Společnost CF Industries dodává zákazníkům po železničních tratích Union Pacific především ze svého komplexu Donaldsonville v Louisianě a komplexu Port Neal v Iowě. Tyto železniční tratě obsluhují klíčové zemědělské oblasti, jako jsou Iowa, Illinois, Kansas, Nebraska, Texas a Kalifornie. Mezi produkty, které budou ovlivněny, patří dusíkatá hnojiva, jako je močovina a dusičnan amonný (UAN), a také výfukové kapaliny pro dieselové motory (DEF), což je produkt pro regulaci emisí vyžadovaný u nákladních vozidel s dieselovými motory. Společnost CF Industries je největším výrobcem močoviny, UAN a DEF v Severní Americe a její komplex v Donaldsonville je největším jednotlivým výrobním závodem na tyto produkty v Severní Americe.
Bez DEF nelze provozovat tahače. A bláznům z "Green New Deal", kteří si myslí, že zastavením všech dieselových motorů se svět zázračně zazelená, jarní plodiny v celé Severní Americe selžou, pokud nedostanou dusík.
Zdá se, že toto plánované zastavení dodávek hnojiv je načasováno tak, aby vážně narušilo jarní setbu v celé Severní Americe.
Přestože se ceny i nedostatek nadále zhoršují, Jen Psaki (mluvčí bílého domu) jako vhodnou zástěrku uvádí, že za všechno může "Putin".
Zastavení dodávek energie, potravin a hnojiv je jen jednou malou součástí tohoto plánu.
Prezident společnosti CF Industries Tony Will odhaluje, jak se selektivně zaměřuje na hnojiva:
Tony Will, prezident a výkonný ředitel společnosti CF Industries Holdings, Inc., řekl: "Načasování této akce ze strany Union Pacific nemohlo přijít pro zemědělce v horší dobu." "Nejenže se hnojiva kvůli těmto omezením přepravy zpozdí, ale další hnojiva potřebná k dokončení jarních aplikací se k zemědělcům možná vůbec nedostanou. Uvalením tohoto svévolného omezení pouze na hrstku přepravců ohrožuje společnost Union Pacific úrodu zemědělců a zvyšuje cenu potravin pro spotřebitele."
Společnost CF Industries také v podcenění roku poukazuje na to, že bez dusíkatých hnojiv "budou výnosy plodin nižší", a uvádí: "Dusíkatá hnojiva jsou pro nás důležitá:
Aplikace dusíkatých hnojiv je rozhodující pro maximalizaci výnosů plodin. Pokud zemědělci nebudou schopni zajistit všechna dusíkatá hnojiva, která v aktuální sezóně potřebují, kvůli narušení dodavatelského řetězce, jako je omezení železniční přepravy, společnost očekává, že výnosy budou nižší. To pravděpodobně prodlouží časový plán pro doplnění celosvětových zásob obilovin.
Ve skutečnosti bez dusíkatých hnojiv nebudou výnosy plodin nic jiného než katastrofální.
Možná právě proto Čína skupuje veškeré zásoby obilí po celém světě a hromadí je jako šílená!
A jestliže roky 2020 - 2021 byly "covidovou" kapitolou globálního kolapsu, roky 2022 - 2023 budou kapitolou "hladomoru"?
Rozpoutání hospodářských sankcí proti Rusku, které zastaví ruskou schopnost vyvážet hnojiva a potravinářské plodiny, jako je pšenice. Cyklus Velkého slunečního minima způsobuje nižší úroveň slunečního záření, které bude na povrch Země dopadat po několik příštích let, což povede ke globální neúrodě. Neomezené tištění peněz rezervním systémem, které vede k rychlé devalvaci/zhroucení hodnoty dolaru vůči potravinám. Raketově rostoucí inflace potravin, která podle FAO OSN nyní dosahuje 12,6 % měsíčně, což znamená, že při této míře inflace se ceny potravin zdvojnásobí každých šest měsíců. Vládní programy, které platí farmářům za ničení úrody a záměrně tak přispívají k nedostatku potravin. Prudce rostoucí ceny nafty, které zvyšují náklady na vstupy do zemědělství, protože farmy používají dieselová zařízení. Také přeprava plodin se uskutečňuje nákladními automobily s naftovými motory. Blázni do změny klimatu se snaží odstranit CO2 z atmosféry, což způsobí hladovění potravinářských plodin a zničí celosvětové výnosy, protože CO2 je klíčovou živinou, kterou rostliny potřebují k růstu (dokonce více než dusík).

A výsledek bude:
Zrychlující se potravinová inflace. Ceny potravin se do konce roku 2022 bezpochyby zdvojnásobí a ve skutečnosti mohou být ještě mnohem vyšší. V roce 2023 se ceny potravin téměř jistě opět zdvojnásobí. S prudkým nárůstem cen potravin vypuknou po celém světě potravinové nepokoje. Ty již začaly na Srí Lance, v Peru a dalších zemích a budou se celosvětově jen šířit. V roce 2023 se jistě dočkáme přídělového systému potravin a cenových kontrol, které budou požadovat a prosazovat vlády po celém světě. Rozsáhlý nedostatek potravin povede ke globálním povstáním a revolucím. Národy padnou. Srí Lanka již nyní nesplácí své dolarové dluhopisy a čelí svržení svého politického vedení, a to ještě ani neskončil duben. V reakci na rostoucí chaos vlády vyhlásí stav nouze v zemi a zavedou kontrolu policejního státu, aby se pokusily ovládnout masy. Brutální uzavření více než 25 milionů lidí v Šanghaji v Číně je předzvěstí věcí, které přijdou v globálním měřítku.
Nejdůležitější je, že lidé, kteří nemají alternativní zdroje potravin, budou pravděpodobně hladovět. To znamená, že buď musíte potraviny skladovat, nebo se naučit je pěstovat. V ideálním případě budete mít schopnosti v obou kategoriích. To je to, co vás udrží naživu.

==Prosím, neignorujte žádné informace kolem tohoto dění, snažím se vše pravidelně sledovat a informovat.==

+EU zvažuje uvalení embarga na ruské ropné produkty, což by mohlo způsobit další katastrofu v dodavatelském řetězci.
Evropští představitelé nyní připravují plány na uvalení embarga na ruské ropné produkty, což je zatím nejspornější opatření v rámci trestání Ruska za jeho invazi na Ukrajinu.
https://www.zerohedge.com/commodities/o ... sian-crude
Po zákazu ruského uhlí, který způsobil, že ceny uhlí na celém světě dosáhly rekordních výšek, nyní EU podle úředníků a diplomatů pravděpodobně přijme podobný zákaz na ruskou ropu.
Výsledkem bude pokles ruských dodávek o miliony barelů a mnohem vyšší ceny.
Exekutiva EU nyní připravuje s ministry zahraničí Irska, Litvy a Nizozemska návrhy na uvalení ropného embarga na Rusko. Ohledně zákazu ruské ropy však zatím nedošlo k dohodě.
Irský ministr zahraničí Simon Coveney uvedl, že EU nyní pracuje na tom, aby byla ropa součástí příštího balíčku sankcí.
"Evropská unie vynakládá stovky milionů eur na dovoz ropy z Ruska, to jistě přispívá k financování této války. Toto financování musíme přerušit. Čím dříve se to podaří, tím lépe," řekl Coveney.
Jeho nizozemský a litevský protějšek rovněž uvedli, že jsou otevřeni hledání způsobů, jak se zaměřit na ruskou ropu, která tvoří přibližně čtvrtinu dovozu ropy do EU.
Nizozemský ministr zahraničí Wopke Hoekstra uvedl, že se zabývají všemi dalšími sankcemi, včetně energetických. Šéf zahraniční politiky E.U. Josep Borrell Fontelles zopakoval názor, že k ropnému embargu musí dříve či později dojít.
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen na začátku měsíce rovněž uvedla, že na základě návrhů vlád zemí EU zvažuje další sankce, včetně sankcí na dovoz ropy. Mezi sankce patřila cla na ruskou ropu nebo zákaz některých ropných produktů.
Energetická závislost se značně liší, neboť existují země jako Bulharsko, které jsou na ruské ropě téměř zcela závislé. Maďarsko již uvedlo, že ropné embargo nemůže podpořit.
Německo, které je největší ekonomikou EU, bude mít v tomto umístění klíčový význam. Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbock již vyzvala ke "koordinovanému plánu na úplné vyřazení fosilních paliv" z Ruska. Diplomaté E.U. však uvedli, že Berlín okamžité embargo aktivně nepodporuje.
EU vyzývá OPEC ke zvýšení produkce
Představitelé E.U. také jednali ve Vídni se zástupci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v souvislosti s výzvami, aby skupina zvýšila těžbu, zatímco E.U. zvažuje možné sankce pro ruskou ropu.
"V důsledku současných a budoucích sankcí nebo jiných dobrovolných opatření bychom mohli potenciálně přijít o více než sedm milionů barelů denně (bpd) ruského vývozu ropy a dalších kapalných látek," uvedl generální tajemník OPEC Mohammad Barkindo. "Vzhledem k současnému výhledu poptávky by bylo téměř nemožné nahradit ztrátu objemů v takovém rozsahu."
Evropská unie navíc na zasedání zopakovala svou výzvu, aby se země produkující ropu zabývaly tím, zda mohou zvýšit dodávky a pomoci tak omezit prudký růst cen ropy. Upozornily rovněž, že OPEC má odpovědnost za zajištění vyrovnaných trhů s ropou.
OPEC dosud odolával výzvám Spojených států a Mezinárodní agentury pro energii, aby čerpal více ropy a omezil tak růst cen. Na setkání s OPEC uvedly, že by země mohly zajistit větší produkci ze své volné kapacity.
Evropská komise nyní připravuje návrhy na uvalení ropného embarga na Rusko, ačkoli ministři zahraničí se na zákazu ruské ropy zatím neshodli. Mezitím Austrálie, Kanada a Spojené státy, které jsou na ruských dodávkách méně závislé, již nákup ropy zakázaly.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. Pravidelně aktualizováno!!

Příspěvek od CZkotas »

Malé ukázkové foto, jak vypadá jeden z (mnoha a mnoha dalších, od tablet čistících vodu, přes např. plyn. bomby, po zásoby sirek a podpalovačů, sušeného mléka atd.atd..) nákupů do zásob potravin: https://i.postimg.cc/9Q1h20Fd/dnesninakup.jpg
Už jsou společně s dalšími pěkně uloženy ve sklepě, vše s min.trv. do 2024 (konzervy 2025 a +- jeden rok navíc skladování např. u rýže, mouky aj.). Berte to jen jako inspiraci. A nakupuji jen z akcí (např. aktuálně COOP rýže 1kg praboleid za 32,- atd.). A až se oteplí, chci zkusit upéct chleba venku apod. (A připomenu sem i můj recept na domácí chleba bez hnětení: https://forum.zdraveforum.cz/viewtopic.php?f=11&t=27 )

Kdo čte moje dění kolem zásob potravin, nemůže být zaskočen, jen něco k zopakování:
Zatímco stále jíme potraviny z roku 2021, už se hovoří o nedostatku a zvýšení cen, atd. Všimněte si vyšších cen u aktuálně vypěstovaných, např.: citrusových plodů, zeleniny, rajčat, dále zmíním maso, mléko a vejce.. Při pohledu do obchodů se situace nezdá být drastická - alespoň zatím ne. Dle mého, rozdíl mezi zatím a za pár měsíců bude ohromný...

A už v roce 2021 jsem napsal několik vlastních příspěvků o tom, že se k nám blíží tento zinscenovaný vyvolaný hladomor (možná právě TOHLE cenzoři nechtěli, abych sdílel? Dostal jsem i trvalý celoživotní ban na seznam aj.). Dokonce i Američtí farmáři již před dvěma lety dostali PŘÍKAZ, aby zničili své produkty a provedli eutanazii svých hospodářských zvířat. Vzpomenete si někdo, jak ve veřejnoprávní televizi a na internetu běžela všechna ta videa s mlékárenskými vozy - jak vylévají všechno mléko..? A vše co se děje není náhoda a je to záměr:
Od kovidu, vakcín, umělého konfliktu (co se děje ať se to někomu líbí a nebo nelíbí, nikterak nevybočuje z jiných konfliktů, co na světě probíhají prakticky každý den), po zinscenovaného "nedostatku potravin" ...
Je mi líto, že to musím říct, ale většina našeho národa je ztracená. A budou se za své moci pány bít až do smrti.. To co jsem viděl u kovidu, vidím opět, jen s jiným názvem. Masmédia a ti politčtí lháři udělají své.
Moje doporučení všem, kdy snaha "probudit" ostatní bude už jen k naší škodě.:
Já už úplně kašlu na všechny je mi jedno, zda jsou z rodiny či ne.
Úplně s klidem se na ně už taky vykašlete a chraňte sebe a rodinu.
Svou šanci už měli a snaha probudit je už postrádá jakýkoli význam..


+PS: A už to začíná a za vše může Putin (jak jinak)! A dělají ty to stejné média, vlády a úplně pořád a všude, už přes dva roky.. Putinova agrese spustí na podzim hladomor, předpovídá ekonomka:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audi ... .seznam.cz

Všechny informace ode mě buď přijměte v dobré víře anebo zahoďte a ignorujte. Volba je na VÁS. Jen si prosím uvědomte, v jakých lžích už přes dva roky žijeme. Globální depopulace již probíhá (kovid a vakcíny) a bude se ještě rychle zrychlovat. Ti, kdo žijí v říši iluzí, místo aby se připravovali na realitu, s velkou pravděpodobností nepřežijí chaos, který se blíží...

+ Dnešní článek: Jediné logické řešení prudkého nárůstu cen potravin: https://otevrisvoumysl.cz/dr-mercola-je ... -potravin/

//EDIT 21.4.
A je to tady, jak jsem psal výše, kdy EU zvažuje uvalení embarga na ruské ropné produkty, což by mohlo způsobit další katastrofu v dodavatelském řetězci...: Od příštího týdne uvalí EU úplné embargo na ruskou ropu, čímž se ceny dostanou nad 185 dolarů za barel
https://www.zerohedge.com/markets/full- ... l-jpmorgan
Evropská unie už plánuje uvalit úplné embargo na veškerou ruskou ropu, což podle banky JPMorgan povede ke zvýšení ceny ropy nad 185 dolarů za barel. EU tvrdí, že embargo nějakým způsobem poškodí Rusko, ačkoli právě členské země EU budou trpět nejvíce. Náklad ruské ropy je nyní skutečně na historickém maximu, což opět ukazuje, že Rusko má ve všem navrch, zatímco západní lídři se potácejí kolem toho, jak ubližují vlastním lidem. Rusko nyní vyváží více ropy než před invazí. "Samozřejmě nikoho nepřekvapí, že agresivní nákupy ruské ropy Čínou a Indií - které v posledních dvou měsících zvýšily nákupy ruské ropy a Turecko rovněž zvýšilo objemy na úroveň před COVID - kompenzovaly část ztráty." "Evropa má malé kousky papíru a v mnohem větší míře digitální reprezentace na účetních knihách těchto malých kousků papíru zvaných eura," napsal jeden z komentátorů. Rusko má mnoho surovin, které svět včetně Evropy potřebuje.

+Ceny obilí dosahují historických maxim, a proto Čína hromadí zásoby potravin z celého světa. Čína právě uskutečnila největší nákup americké kukuřice od května 2021, kdy ceny obilí dosáhly rekordních hodnot. https://www.agweb.com/news/crops/corn/c ... oric-highs
Americké ministerstvo zemědělství (USDA) potvrdilo bleskový prodej, který činil 1,010 milionu tun kukuřice, kterou nakoupila Komunistická strana Číny (KS Číny), když se snaží předběhnout nápor na vytváření zásob. Přibližně 680 000 tun bude pocházet ze staré sklizně, zatímco zbývajících 340 000 tun bude dodáno včas pro hospodářský rok 2022-23. "Čína je nyní v režimu hromadění zásob," říká Brian Grete, redaktor časopisu Pro Farmer, a dodává, že podle jeho názoru bude tento trend pokračovat. Ceny kukuřice dosáhly tento týden nejvyšších hodnot od roku 2012. Vzhledem k tomu, že ceny obilí obecně nadále rostou, Grete očekává, že Čína bude kromě kukuřice vytvářet zásoby i dalších věcí. "Pravděpodobně uvidíme, že Čína bude nakupovat i jiné komodity," říká. "Komodity, které mají doma, zejména pšenici, která tvoří asi polovinu světové nabídky, nebudou tlačit na světový trh." "Ty si ponechají sami. Čína je historicky střádal. A uprostřed nafukovacích cen na celém světě a omezování dodávek teď hromadí ještě více."
"Právě teď, když se podíváte na některé věci, které se děly, Egypt hledá pšenici, vypadá to, že by mohla pocházet z oblasti Černého moře, budou riskovat její přepravu. Víme, že Indie má nárazníkovou úrodu, 111 milionů tun, a hodlá výrazně zvýšit vývoz."
"Každý měsíc se někde na světě sklízí pšenice, takže si prostě nejsem jistý, že je pšenice v tak zoufalé situaci jako třeba kukuřice a sója," dodal.
"Zmírněme to tím, že když se podíváte na Texas, Oklahomu a Kansas, Montanu, jejich úroda je ve špatném stavu a moc se to nelepší."Světová obchodní organizace si konečně uvědomila rozsah globálního problému. Snížila svou prognózu růstu obchodu se zbožím o třetinu kvůli nedostatku zboží způsobenému válkou na Ukrajině a především sankcemi, které zavedli Biden, ČR, EU aspol.
A výsledkem bude všeobecný hlad. Třicet pět afrických zemí získává potraviny z Ukrajiny, Ruska nebo z obou těchto zemí. Dvacet dva afrických zemí dováží hnojiva z Ukrajiny, Ruska nebo z obou těchto zemí. Nyní se očekává, že ceny pšenice v některých částech subsaharské Afriky by mohly vzrůst až o 85 %. Kvůli válce a umělým sankcím, které zavedl Západ, zemřou stovky milionů Afričanů. Globální genocida je vynikající způsob, jak snížit počet obyvatel světa, aniž by si toho kdokoli všiml.. Občané ve všecvh zemích světa (je jedno, kde žijete, propaganda je všude stejná) si dělají starosti o občany na Ukrajině, ale nezdá se, že by je zajímali velcí poražení - v Africe.

A kolaps dodavatelského řetězce se u nás objeví nejpozději kolem léta/podzim, jak jsem už (nejednou) zmínil..
Jakkoli je situace v oblasti dodavatelského řetězce v současnosti špatná, podle odborníků bude ještě mnohem horší, viz:
https://www.theepochtimes.com/supply-ch ... 14508.html
Během nedávného hovoru k výsledkům společnosti J.B. Hunt vysvětlila obchodní ředitelka Shelley Simpsonová, že v létě už možná nebude možné poznat svět, jak ho známe v současnosti. "Předpovídáme, že se situace s příchodem letních měsíců ještě zhorší, zejména s ohledem na to, co se děje v dodavatelském řetězci z pohledu oceánů nebo příchozích do Číny," řekla.
Poslední kolo výluk kvůli idiotismu (kovid) v Číně, konkrétně v Šanghaji, uzavřelo městské přístavy a nechalo dopravce se zbožím plout po oceánu, aniž by se měli kde zastavit. Totéž jsme viděli loni i ve Spojených státech - a vlastně u západního pobřeží stále plují bárky, které dále ohrožují už tak křehký americký dodavatelský řetězec. "Myslím si, že došlo k dočasné úlevě v dislokaci kvůli nedostatku pracovních sil a také právě tam, kde se zásilky nacházejí," dodal Simpson. "Když se skutečně podíváte na živý snímek toho, co se děje v Šanghaji, lodě jsou - vypadá to prostě jako spousta lodí a trocha vody.."
Šlo vůbec někdy o záchranu životů?
Situace v Šanghaji, abychom vás informovali o nejnovějším dění, je hrozivá. Město se zhruba 26 miliony obyvatel je z velké části uzavřené, lidé páchají sebevraždy a je to v podstatě pekelná krajina, viz:
https://forum.zdraveforum.cz/viewtopic.php?f=7&t=23
A to vše kvůli hrstce nových "případů" idiotismu subvarianty "omikron" BA.2 čínského viru, která není ničím jiným než "pozitivním" ukazatelem podvodného PCR testu.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. Pravidelně aktualizováno!!

Příspěvek od CZkotas »

Produkce potravin bude v roce 2022 na celém světě výrazně nižší, než se předpokládalo.
Podle mě si lidé stále neuvědomují, jak vážná tato krize může být a podle mě BUDE. Ještě nikdy v moderní historii jsme nebyli svědky toho, že by celosvětovou produkci potravin zasáhlo tolik závažných problémů najednou. Situace je možná nyní poněkud špatná, ale podmínky se nakonec s přibývajícími měsíci mnohem zhorší..

Začneme rýží: Podle agentury Bloomberg bude mít celosvětová krize hnojiv za následek ztrátu celosvětové produkce, která odpovídá množství potravin, jež by stačilo k nasycení "500 milionů lidí"...
https://www.bloomberg.com/news/articles ... ice-output
Od Indie po Vietnam a Filipíny se jen za poslední rok zdvojnásobily nebo ztrojnásobily ceny živin pro plodiny, které jsou klíčové pro zvýšení produkce potravin. Nižší spotřeba hnojiv může znamenat menší úrodu. Mezinárodní institut pro výzkum rýže předpovídá, že výnosy by v příští sezóně mohly klesnout o 10 %, což by znamenalo ztrátu 36 milionů tun rýže, což odpovídá výživě 500 milionů lidí.
My např. tolik rýže nejíme, ale v Asii je základem jejich jídelníčku. Jak se všechny tyto potraviny nahradí? Mohli by jíst více pšenice, ale i té se bude v roce 2022 pěstovat mnohem méně. Jeden odborník na zemědělské komodity totiž varuje, že jen válka na Ukrajině by mohla znamenat, že "v tomto roce by mohlo zmizet 19 až 34 milionů tun exportní produkce"...
Nevím, jak vy, ale já pravidelně jím spoustu věcí, které obsahují pšenici, a stejně tak stovky milionů dalších lidí. Je všude, přes těstoviny, pečivo, trvanlivé potraviny.. Od začátku března do začátku dubna vyskočila cena pšenice téměř o 20 procent...
https://www.mckinsey.com/business-funct ... ood-crisis
Světové ceny potravin vzrostly v březnu na nejvyšší úroveň v historii, přičemž ceny pšenice vzrostly oproti předchozímu měsíci o téměř 20 %. Bohužel výhled na další měsíce je velmi znepokojivý kvůli bizarním výkyvům počasí na celé planetě, kdy většina ozimé pšenice zničena přetrvávajícím suchem... Na druhé straně zeměkoule zažívají části severní Afriky "nejhorší sucho za poslední desetiletí"...
Marocký ministr zemědělství uvedl, že tato severoafrická země pravděpodobně přijde o 53 procent úrody obilovin poté, co zažívá nejhorší sucho za poslední desetiletí. V letošní sezóně spadlo o 41 procent méně srážek, než je průměr.

Jak tedy budou všechny tyto potraviny nahrazeny?
No, asi bychom všichni mohli jíst více kukuřice, ale ani vyhlídky pro kukuřici nejsou dobré. Rusko a Ukrajina jsou za normálních okolností dva největší světoví vývozci kukuřice, ale nyní vše změnila válka a jelikož máme vše v ČR rozkradeno a ve světě dochází k vážnému zpoždění setby...


Ke všemu se letos vyprodukuje mnohem méně vajec, mnohem méně kuřecího masa a mnohem méně krůtího masa kvůli noční můře pandemie ptačí chřipky, která se stále zhoršuje. Podle NPR se celkový počet obětí zvýšil na "více než 28 milionů"...
https://choice.npr.org/index.html?origi ... re-to-stay
Více než 28 milionů kusů drůbeže, jako jsou kuřata a krůty, zahynulo kvůli "nové" ptačí chřipce (a je to tady zase). Ptáci buď onemocněli virem, nebo byli utraceni, aby se zabránilo jeho šíření. Na rozdíl od předchozích ptačích chřipek tato postihuje i velké množství volně žijících ptáků. Jak vysvětluje Nell Greenfieldboyceová z NPR, to by mohlo udržet virus v oběhu po dlouhou dobu.
Většina lidí se většinou ani nezamýšlí nad tím, odkud pochází naše potraviny. To se však musí změnit, protože systémy produkce potravin se hroutí po celém světě. Zatím stále jíme potraviny, které již byly vyprodukovány. Skutečný problém nastane v následujících měsících, kdy celková světová produkce potravin klesne výrazně pod celkovou světovou poptávku po potravinách. Již léta jsme byli varováni, že se blíží celosvětová potravinová krize, a nyní oficiálně přišla. A s každým dalším dnem se dějí další věci, které ji mohou ještě zhoršit.
//EDIT:
26.4.: Indonésie nyní už zakázala úplně veškerý vývoz jedlých olejů, včetně palmového oleje. Předtím měla nastaveny limity atd.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. Pravidelně aktualizováno!!

Příspěvek od CZkotas »

Mnoho lidí si stále ještě neuvědomuje, co se stalo, ale nyní světové zásobování potravinami z velké části už ovládají oligarchové, včetně finančních gigantů BlackRock a Vanguard..
https://www.coreysdigs.com/global/new-c ... r-control/

Deset největších potravinářských společností na světě je rovněž z velké části vlastněno společnostmi BlackRock a Vanguard. Patří mezi ně Nestlé, PepsiCo, General Mills, Kellogg's, Associated British Foods, Mondel?z, Mars, Danone, Unilever a Coca-Cola (všechny tyto společnosti doma bojkotujeme a nic od nich už min. dva roky nekupujeme). "Co se stane, až ovládnou také všechna semena, produkty a maso? Co se stane, až se všechny produkty a maso budou pěstovat v zabezpečených zařízeních po genovém splynutí nebo uvnitř Petriho misky a zemědělská půda bude kvůli příliš přísným regulacím, nedostatku zásob a vyrobené inflaci nečinná?"
Generální ředitel společnosti BlackRock Larry Fink říká, že "je čas donutit lidi ke změně chování". Vliv společností BlackRock a Vanguard na CF Industries Holdings a T. Rowe Price Associates má významný a přímý dopad na zemědělství na Středozápadě v USA. Je také důležité poznamenat, že společnost Union Pacific nedávno začala nařizovat snížení železniční přepravy o 20 %, což má další dopad na (nejen) americké zemědělství.
Mezitím se WHO zmocňuje medicíny a zdravotní péče tím, že urychleně usiluje o přijetí nové "pandemické smlouvy", která znamená úplnou kontrolu nad veřejným zdravím. Tento dvojitý úder, kdy se zmocní potravin i léků, znamená chmurnou budoucnost totalitního fašismu na celém světě...

Od zastavení dodávek hnojiv a krmiv pro zvířata až po vlny žhářství, které v Americe vypálily továrny na potraviny, se zdá, že Bidenova administrativa strategicky a zlovolně rozkládá americkou zemědělskou infrastrukturu, ale proč? Jedním z důvodů je přeměna celého "masného" průmyslu ze skutečných potravin na geneticky modifikované maso na buněčné bázi, které je nechutné a představuje nebezpečný potravinový experiment, který bude (spolu s dalšími injekcemi) už brzy vnucem lidem.. Nedostatek potravin je vyvoláván plošně a není náhodou, že se zastavují ve světě vlaky s krmivy a hnojivy (USA, Čína, válečný konflikt..), vypalují se továrny na potraviny a bojkotuje se dovoz ze zemí, kde se pěstuje chléb :( Pro lidskou konzumaci geneticky modifikovaného masa nebyly provedeny ve světě doposud žádné testy bezpečnosti, a to ani krátkodobé, ani dlouhodobé.

Chtějí skoncovat s "masem", jak ho známe, a všechno nahradit svými masově financovanými laboratorními výmysly. Půjde o další uměle vyvolaný kolaps, tentokrát masa, aby se "přesunula poptávka" na umělé-laboratorní-maso. Nezapomeňte, že zastavení krmiva pro zvířata devastuje schopnost farmářů udržet dobytek naživu a produkovat produkty, aniž by je kvůli tomu všechny pozabíjeli. Potravinová infrastruktura je (nyní převážně už v USA) záměrně odstavována.
První vlaštovka: Amišskému ekologickému farmáři hrozí vysoká pokuta a trest odnětí svobody za prostý zločin výroby čistého masa.
https://ourorganicwellness.com/amish-fa ... -own-meat/
Ve zkratce: Amos Miller provozuje řízenou farmu v Bird-in-Hand v Pensylvánii, kde chová krávy, kuřata a prasata. Zvířata na jeho stoleté farmě jsou chována bez použití chemikálií a léků nařízených americkým ministerstvem zemědělství (USDA). Podle Millera chová svá zvířata tak, jak je podle něj zamýšlel Bůh - v souladu s přírodou. Federální soudce však amišskému farmáři nařídil, aby zastavil veškerý prodej svého bio masa. Miller, který provozuje soukromou distribuční síť potravin určenou pouze pro členy, tvrdil, že ho federální vláda stíhá za to, že způsobem chovu a přípravy potravin uplatňuje svou náboženskou svobodu. "Naši členové nic takového nechtějí. Chtějí čerstvé, syrové maso bez přídavných látek. Naši členové ho chtějí přímo z farmy bez konzervačních látek."

//EDIT 4.5.:
V posledních týdnech došlo k požárům ve více než tuctu amerických potravinářských závodů, zatímco vlády upozorňují na nedostatek potravin. Více ve videu (3min/CZ tit.):
https://nastub.cz/w/cR3o9xdWxngomAQfsrL ... 0&start=0s

Seznam požárů a katastrof kolem zásob potravin v USA:
January 7 – fire at Hamilton Mountain Poultry plant, Ontario
January 13 – fire at Cargill-Nutrena Feed Mill, Lecompte, LA
January 31 – fire at a fertilizer plant in Winston-Salem, NC
February 3 – fire at Wisconsin River Meat plant, Mauston, WI
February 3 – fire at Percy Dairy Farm, Stowe, VT
February 15 – fire at Bonanza Meat Company, El Paso, TX
February 16 – fire at Louis Dreyfus Co, Claypool, IN
February 18 – fire at Bess View Farm, St Albans, VT
February 19 – ammonium leak at Lincoln Premier Poultry, Fremont, NE
February 22 – fire at Shearer’s Foods, Hermiston, OR
February 28 – fire at Nutrien AG Solutions, Sunnyside, WA
February 28 – fire at Shadow Brook Farm and Dutch Girl Creamery, Lincoln, NE
March 14 – fire at Wayne Hoover Dairy farm, Longswamp Township, PA
March 16 – fire at Nestle plant, Jonesboro, Ark
March 19 – fire at Walmart Distribution Center, Plainfield, IN
March 24 – fire at Penobscot McCrum Potato plant, Belfast, ME
March 28 – fire at Maricopa Food Pantry (50,000 lbs food destroyed), Maricopa, AZ
March 31 – fire at Rio Fresh onion processing plant, San Juan, TX
April 11 – fire at East Conway Beef & Pork Meat Processing, East Conway, NH
April 13 – fire at Taylor Farms Food Processing plant, Salinas, CA
April 13 – plane crashed into Gem State Processing plant, Heybur, ID
April 18 – fire at Azure Standard Headquarters, Durfur, OH
April 21 – plane crashed into General Mills plant, Covington, GA
May 1 – fire at Perdue Farms, Chesapeake, VA

Americká továrna na vejce upeče zaživa 5,3 milionu kuřat v rámci likvidace ptačí chřipky a poté propustí téměř všechny zaměstnance
Dělníci jedné z největších továren na vejce na světě přišli jednoho rána do závodu v Rembrandtu ve státě Iowa a zjistili, že přijdou o práci..
https://strangesounds.org/2022/04/us-eg ... orker.html
Když se shromáždili u obrovských stodol, v nichž byly umístěny hromady slepic v klecích, bylo jim řečeno, aby zapomněli na svou obvyklou rutinu - sběr vajec a krmení ptáků. Přes noc začala továrna po zjištění jediného případu ptačí chřipky vybíjet více než 5 milionů kuřat hrůznou metodou usmrcování.
Vyřazování se opakovalo na kuřecích a krůtích farmách v Iowě a dalších 28 státech od Maine po Utah. Ve snaze omezit výskyt nákazy bylo utraceno více než 22 milionů ptáků - většina z nich v Iowě, která je největším producentem vajec v USA. Porážka 5,3 milionu slepic v podniku Rembrandt je největším vybíjením na jakékoli tovární farmě v zemi. Dělníci téměř měsíc vytahovali mrtvou drůbež z klecí a vysypávali ji do vozíků, než ji naházeli na hromady na nedalekých polích a zahrabali do obrovských jam. Po skončení zabíjení bylo asi 250 lidí hromadně vyhozeno z práce a zůstalo jen několik desítek kosterních zaměstnanců.
Zde netřeba dodávat více informací, co jsem shlédl a viděl na videu mě velmi šokovalo... A žádný virus chřipky nepřežil proces tepelné úpravy/"vaření" , všechno to maso (nyní bez virů), které by mohlo nakrmit 5 milionu lidí atd..
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. Pravidelně aktualizováno!!

Příspěvek od CZkotas »

Úvod: Organizace pro výživu a zemědělství (FAO), která je součástí OSN, odhalila, že ceny potravin na celém světě v březnu rostly nejrychlejším tempem v historii a za měsíc se zvýšily o 13 % na 159,3 bodu - to je historické maximum. Začíná se vytvářet vlnový efekt po celé planetě a dodávky potravin se budou nadále zhoršovat...

Německá ministrině vnitra doporučuje občanům, aby začali skladovat nouzové zásoby:
https://freewestmedia.com/2022/05/04/ge ... -supplies/
V souvislosti s nedávnými škodami na světových potravinových řetězcích doporučila německá levicová ministryně vnitra Nancy Faeser občanům, aby přijali preventivní opatření a začali skladovat nouzové zásoby. "Pokud dojde k výpadku proudu na delší dobu nebo k jinému omezení každodenního života, pak má rozhodně smysl mít doma nouzové zásoby."
Faeser odkázala na seznam nouzových zásob, který zveřejnil Spolkový úřad pro civilní ochranu a pomoc při katastrofách. Úřad doporučuje, aby lidé měli dostatek potravin a vody na přežití po dobu 10 dnů. Agentura doporučuje skladovat 20 litrů vody, čtyři kilogramy zeleniny a 2,5 kilogramu ovoce a ořechů na osobu, viz: https://feriantano.com/en/articles/2484 ... -these-foo
A německý kancléř Olaf Scholz zavázal zvýšit výdaje na obranu tím, že ozbrojeným silám poskytne dalších 100 biliónů eur, viz: https://www.reuters.com/world/europe/uk ... 022-04-09/ "V současné době je v Německu 599 veřejných úkrytů. Existují i takové, které se dnes využívají jinak. Prověříme, zda bychom mohli modernizovat další takové systémy," řekla Faeser. "Má smysl některé z nich znovu aktivovat."


//EDIT:
"Když EU přijme plán, že do konce tohoto roku se EU odpojí od ruského plynu a ropy, vyletí ceny obou komodit do nebes. A protože platí uhlíkové pravidlo, že ropa a plyn jsou promítnuty do veškerého zboží i služeb, tak si domyslete, kolik bude stát zboží, třeba rohlík, bochník chleba, máslo, brambory, oblečení, boty, a kolik budou stát stavby, stavební materiál, byty a domy, kolik bude stát auto, kolik bude stát jízdenka na autobus, kolik bude stát cesta do práce..bude zastavována výroba atd. Sankce na Rusko jsou dokonalou příležitostí ukončit éru plynu a ropy v Evropě! Agenda 2030 je pouze slušivějším označením pro subsidiární koncentrák naprosté poslušnosti a závislosti na těch, kteří budou otevírat a zavírat kohouty.....Dva roky covidových opatření byly pouze nácvikem poslušnosti obyvatelstva pro život v tomto koncentráku. Lidé jsou přeprogramováni, poslušní, nacifikovaní, připravení poslouchat všechny povely vlády, věřit vládě, i sebevětším lžím vlády a televizi. Proto sledujte dobře, jak se Evropa začne pod záminkou solidarity s UA odřezávat od plynu a ropy z Ruska. Není to nic jiného než násilné urychlení Agendy 2030 a dosažení neutrálních emisí do roku 2030, což povede k transformaci tržní ekonomiky Západu do ekonomiky subsidiární, tedy dotované a přerozdělované." A podívejte se právě teď do Šanghaje, kde lidé umírají v bytech hlady v lockdownu, protože mají nízký sociální kredit a potravinová služba je úmyslně přeskakuje. Čína je prostě sociální laboratoř, kde už to běží.. AE News
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. Pravidelně aktualizováno!!

Příspěvek od CZkotas »

Základní potraviny už zdražily o 20-30% a cena nadále poroste. A jak už jsem zmínil - země, které mají dostatek potravin, už nedováží, aby ochránily vlastní zásoby - Indonésie již zakázala dodávky oleje a Indie uvažuje o úplném zákazu vývozu pšenice = kdy doposud Indie byla právě schopna nahradit část rusko-ukrajinských výpadků, jak jsem výše nedávno informoval. Kolik lidí v důsledku toho letos zemře? Hodně.. A hlavním cílem je zřejmě přivodit smrt lidí v Africe a Asii. Když toto šílenství začalo, žilo už 161 milionů lidí na pokraji hladu. Toto číslo se začíná zvedat. Docela očekávám, že nedostatek pohonných hmot se během několika týdnů zhorší, protože "rozvinuté" země začnou přeměňovat potravinářské plodiny na palivo pro vozidla. Změní to něco? = Jedno motorové vozidlo bude pravděpodobně potřebovat tolik biopaliva, kolik by v případě, že by bylo uchováváno jako potrava, udrželo člověka naživu po dobu jednoho roku. Prosím berte tyto informace zcela vážně a uvědomte si, že toto dění kolem zásob potravin apod. bedlivě sleduji už od poloviny února - ještě před "konfliktem" a znovu zdůrazním: jestliže roky 2020 - 2021 byly "kovidovou" kapitolou globálního kolapsu, roky 2022 - 2023 budou kapitolou "hladomoru"? A Ceny elektřiny vyráběné větrnými turbínami a solárními panely se za poslední rok také zvýšily o 20-30%. A o zbytek se starají sankce proti Rusku.

Zde uvedu další šílenosti, anebo dodám inforamce k již aktuálním...:
1) Nedostatek kojenecké výživy v USA dosáhl kritické fáze, zoufalí rodiče hledají zásoby na příděl
V posledních týdnech se zásoby snížily natolik, že rodiče s kojenci začínají panikařit.. Jak informoval britský deník Daily Mail, "matky po celé zemi se snaží nakrmit své děti kvůli celostátnímu nedostatku kojenecké výživy", protože "v období od 3. do 24. dubna vzrostl počet nedostatečných zásob v zemi o devět procentních bodů z 31 % na 40 %". viz: https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... rtage.html
Celostátní nedostatek zhoršuje skutečnost, že velké národní maloobchodní řetězce začaly omezovat zásoby umělé výživy, zatímco na jedné z internetových stránek eBay se po stažení oblíbených značek z trhu poté, co jedno dítě zemřelo na infekci, prodávají některé konzervy až za 800 dolarů! CBS News dodala, že v týdnu končícím 24. dubna nebylo v obchodech po celé zemi 40 až 50 % nejprodávanějších přípravků na výživu dětí na skladě, jak vyplývá z informací společnosti Datasembly, která sleduje zásoby dětské výživy u více než 11 000 maloobchodníků, viz: https://www.cbsnews.com/news/baby-formu ... al-crisis/ "Mohu si nechat doručit Amazon až ke dveřím, ale nemohu nakrmit svého syna." Mezitím ve Virginii Jill Bradford, pěstounka pětiměsíční holčičky se speciálními zdravotními potřebami, sdělila místním médiím, že má k dispozici speciální výživu na bázi aminokyselin, kterou dítě potřebuje, na méně než dva dny.. Bradfordová dále uvedla, že se jí podařilo najít osm plechovek s přípravkem, který potřebuje pro kojeneckou holčičku, na eBay, ale prodávají se za 800 dolarů; obvykle jsou plechovky dost drahé, stojí 43 až 47 dolarů.

2) Miliony tun sklizeného obilí uvízly kvůli válce na Ukrajině, kde se prohlubuje celosvětová hladová krize
viz: https://neonnettle.com/news/18964-milli ... od-crisis?
Regionální ředitel Světového potravinového programu OSN Martin Frick varoval, že v ukrajinských přístavech nyní čeká na vývoz 4,5 milionu tun obilí. Obilí se na Ukrajinu běžně dopravuje loděmi přepravujícími volně ložené zboží z černomořských přístavů, což se po ruské invazi do země stalo nemožným. Obilí je tak neuvěřitelně objemné, že jeho přeprava nákladními auty není možná, viz: https://www.theguardian.com/world/2022/ ... al-germany Hladová krize se zhoršuje a ohrožuje zejména obyvatelstvo na Blízkém východě a v Africe. Řekl: "Musíme tyto přístavy otevřít. Musíme je otevřít a chránit, aby se potraviny mohly pohybovat do této země a z ní pro zbytek světa!

3) Ceny potravin se blíží rekordním hodnotám a v příštích týdnech se ještě zhorší
Světové ceny potravin se blíží rekordním hodnotám, protože narušení vývozu potravin zhoršuje jejich omezené zásobování a dále zvyšuje inflaci. Hospodářské sankce na Rusko, které na ni Západ uvalil, snížily vývoz na minimum. To masivně omezilo dodávky zemědělských produktů, zejména obilí a rostlinného oleje a hnojiv.
https://consent.yahoo.com/v2/collectCon ... 70d386669a
Obavy z vývozu hnojiv a zemědělských produktů spolu s podivnými výkyvy počasí, inflační krizí a nevyřešenými problémy s globálním dodavatelským řetězcem zvyšují hrozby, kterým čelí globální produkce a distribuce potravin. Kvůli omezeným dodávkám potravin jsou země nuceny nakupovat produkty, jako obilí, za velmi vysoké ceny.

Prudce rostoucí náklady na hnojiva zvyšují ceny potravin a ohrožují potravinovou bezpečnost po celém světě.
https://www.axios.com/2022/05/06/fertil ... d-securtiy
Podle Mezinárodního institutu pro výzkum potravinové politiky (IFPRI) vzrostly ceny dusíku, fosforu a draslíku (NPK) v lednu oproti předchozímu roku o 125 % a od ledna do března o dalších 17 %. Situaci by mohl zhoršit i evropský zákaz dovozu ruského zemního plynu, který je pro výrobu některých hnojiv rozhodující. Svein Tore Holsether, generální ředitel výrobce hnojiv Yara International, uvedl, že situace je zoufalá. To se projeví ve vyšších cenách potravin..

Nedostatek hnojiv ovlivňuje celosvětové zásobování potravinami. V Brazílii, která je největším producentem sóji na světě, došlo k 20% snížení. Kávové družstvo, které zastupuje 1 200 malých producentů v Kostarice, vidí pokles produkce až o 20 % do roku 2023, pokud zemědělci vynechají byť jen třetinu běžné dávky hnojiv. V Africe sníží klesající spotřeba hnojiv letošní úrodu rýže a kukuřice o třetinu. Zemědělci sice vypěstují dost na to, aby uživili sami sebe, ale přestávají být schopni uživit města. Když se k jejich dalším stávajícím rizikům přidá zvýšený hlad v celé západní Africe, může to pro mnohé vlády v regionu znamenat nebezpečí. Růst cen zemního plynu ovlivnil problémy se zásobováním potravinami všude po celém světě. A i výroba dusíku, který je nejběžnější živinou používanou jako hnojivo pro plodiny, jako je kukuřice, rýže a pšenice, vyžaduje velké množství tepla ze spalování zemního plynu a ropy. Když ceny ropy a zemního plynu rostou, rostou i ceny dusíkatých hnojiv!
No a po depopulačních spásných "vakcínách" (kdy je to pouze otázka času u každého kdo ji obdržel) připočtěte tedy uměle s cílem vyvolané "problémy" kolem potravin, paliva, hnojiva... A JOJO efekt "slamy ukravína" (podpora Ukraviny ze strany řiťolězů ze západu a podržtašek jako je např. i ČR) + všechny sankce na Rusko = AGENDA 2030 dostává další nové obrazy a dodejme GREEN DEAL a je vymalováno. Svět už řídí pouze psychopati...


4) Další "zelené" šílenství: Švýcarské firmy se mají připravit na vlnu výpadků elektrické sítě, protože vláda nařizuje občanům, aby omezili spotřebu elektřiny
Na úvod: v posledním desetiletí se začala volit cesta sebezničení díky "náboženství klimatických změn". Zatímco počasí a klimatické vzorce planety se od počátku věků neustále mění, kazatelé a alarmisté změny klimatu tvrdí, že tyto změny v moderní době jsou způsobeny lidskou činností, jako je pěstování potravin, pohánění domácností, výroba zboží a pohon vozidel s levnými a snadno dostupnými palivy používanými spalovacími motory... Aby bylo jasno, a navzdory tomu, co tvrdí řada západních "vědeckých studií" a agentur, neexistují žádné důkazy, žádný důkaz, že změny klimatu jsou způsobeny lidskou činností!
A přesto se díky tomuto náboženství celá EU zbavuje cenově dostupných fosilních paliv namísto nevyzkoušených, drahých a stále se vyvíjejících alternativ "zelené energie", kdy hrozí krach ekonomik.
To se týká i Švýcarska, kde vláda právě varovala více než 30 000 podniků, že v příštích měsících pravděpodobně dojde k výpadkům elektřiny, a to i přesto, že jsou občané vyzýváni, aby omezili spotřebu elektřiny: https://www.swissinfo.ch/eng/business/s ... s/47034548
Vláda v brožuře, kterou rozeslala 30 000 firem, upozorňuje, že v případě nedostatku elektřiny by švýcarské podniky mohly dostat příkaz snížit její spotřebu. Prvním opatřením, které by vláda proti takové situaci přijala, je vyzvat obyvatele, aby snížili spotřebu elektřiny. Druhým opatřením by byl zákaz provozu bazénů, klimatizací a eskalátorů. Teprve ve třetím kroku by byly zavedeny kvóty na elektřinu v ekonomice.
"Výpadek elektřiny je vedle pandemie největší hrozbou pro zásobování Švýcarska," poznamenal ministr hospodářství Guy Parmelin ve videu zveřejněném na internetových stránkách Organizace pro zásobování elektřinou v mimořádných situacích (Ostral). Přerušení dodávek elektřiny, které může trvat týdny nebo měsíce, by podle Parmelina znamenalo, že "továrny by mohly vyrábět méně, veřejné orgány a společnosti poskytující služby, jako jsou banky, by musely omezit svou nabídku a dopravní prostředky závislé na elektřině, jako jsou vlaky nebo tramvaje, by mohly fungovat jen v omezené míře".
Jinými slovy, uprostřed celosvětové krize dodavatelského řetězce a očekávaného hospodářského poklesu čelí Švýcarsko - moderní země - takovému nedostatku dodávek elektrické energie, s jakým se potýkají země druhého a třetího světa. Problém ve Švýcarsku se však liší v tom, že si ho způsobilo samo: Větrná a solární energie nenahradí a ani nemůže nahradit energii vyráběnou z levných, cenově dostupných a čistých fosilních paliv. Není nic špatného na tom, když se tyto metody používají k posílení energetické sítě, ale snižovat využívání spolehlivých a cenově dostupných fosilních zdrojů do té míry, že vítr a slunce nemohou tento rozdíl vyrovnat, je doslova šílené.

5) Záměrné důsledky klimatické politiky: "V USA roste varování před nedostatkem elektřiny
Od Kalifornie přes Texas až po Indianu varují provozovatelé elektrických sítí, že kapacita výroby elektřiny nestíhá pokrýt poptávku, což by mohlo vést k výpadkům během vln veder nebo jiných špiček již v letošním roce.
Riziko nedostatku elektřiny se zvyšuje v celých USA, protože tradiční elektrárny jsou vyřazovány z provozu rychleji, než je lze nahradit obnovitelnými zdroji energie a bateriovými úložišti. Elektrické sítě pociťují napětí, protože Spojené státy historicky přecházejí od konvenčních elektráren poháněných uhlím a zemním plynem k čistším formám energie, jako je větrná a solární energie, a stárnoucí jaderné elektrárny jsou v mnoha částech země určeny k vyřazení z provozu. Problém spočívá v tom, že větrné a solární elektrárny - které patří k nejlevnějším formám výroby energie - nevyrábějí elektřinu po celou dobu a potřebují velké baterie, které jejich výkon uchovávají pro pozdější použití. I když se vyvíjí velké množství bateriových úložišť, provozovatelé regionálních sítí v poslední době varovali, že tempo nemusí být dostatečně rychlé, aby vyvážilo uzavření tradičních elektráren, které mohou pracovat nepřetržitě.

Nejen lidstvo čelí vylidňování. Zaměřují se postupně na rostliny a zvířata. V zahraničí přestávají být dostupné i obyč. granule pro zvířata (psy, kočky..), brzy přinesu informace. A tato uměle vytvořená eskalace kolem Ukrajiny a Ruska pokračuje, jdou podle plánu a my sledujeme pouze předem připravený film, kdy je toto všechno záměr ze stejným cílem, a vše je to divadlo, které sleduje celý svět - stejně jako tomu bylo u kovid. Je jedno komu kdo v tomto konfliktu nadržuje, čemu věří, protože: tohle vše společně s uměle vytvořeným kovid a "vakcínami" proti kovid (které šíří dále své toxické srajdy do okolí), kdy dříve nebo později to vybije nás všechny. A Všechny státy jsou divadlem, veškerá politika je divadlo. Děje se to a nejde to zastavit, tohle už dávno je rozjetý vlak a všichni (tedy např. Biden, Zelensky, Putin), jsou loutky, loutkovodiči...

//EDIT
Potravinové nepokoje na Srí Lance: protestující bijí policii, vypalují domy, byl vydán rozkaz k potlačení nepokojů a možnost střílet na civilisty..:
Info skrze CNN: https://edition.cnn.com/2022/05/10/asia ... index.html
Videa:
https://twitter.com/YDemokrasi11/status ... 7690171392
https://twitter.com/NishaKh94474039/sta ... 9673479171
https://twitter.com/AnonymeCitoyen/stat ... 3965248513
https://twitter.com/srilankatweet/statu ... 5758524416
https://twitter.com/sidhant/status/1523721595633938432

https://twitter.com/RadioGenova/status/ ... 5429597184
https://twitter.com/GotaGoGamaMedia/sta ... 5227615232
https://twitter.com/Imposter_Edits/stat ... 2634676225
https://twitter.com/JsPalani/status/1524295193175810048

//EDIT: Nové (17.5.2022) neuvěřitelné záběry ze Srí Lanky, kde se lidé bouří proti politikům i policii.. Policie má povoleno střílet. Zabito bylo již více než 200 lidí...
https://twitter.com/RadioGenova/status/ ... 2389280768
https://twitter.com/h__sultan__/status/ ... 5969634305
https://twitter.com/RadioGenova/status/ ... 9201081346

Ve Spojených státech v těchto dnech a týdnech je hlavním tématem zpravodajství o nekonečném zdražování zboží, potravin a především paliv.. Je to odlišné od Evropy, kde stránky médií zaplavují dezinformace o válce na Ukrajině, protože se tím snadno zakrývá ekonomická krize..
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. Pravidelně aktualizováno!!

Příspěvek od CZkotas »

Indie včera oznámila, že již nebude vyvážet pšenici. Indie přerušuje vývoz pšenice kvůli prudkému růstu cen a ničivým vedrům:
https://archive.ph/OaX7O
Německo a Španělsko zavedly příděly potravin. Na webových stránkách CNN Prima, ČT, NOVA, Szenam....jsem tyto zprávy nenašel. A přitom to měly být hlavní zprávy. Nic z toho, na co zde upozorňuji, doposud nikde nebylo rozebíráno a informováno o tom. Jen UKRAJINSKÉ LŽI jsou JAKO PERFEKTNÍ ZÁSTĚRKA PŘED BLÍŽÍCÍ SE HYPERINFLACÍ A NEDOSTATEK POTRAVIN a blížící se krize, Evropa zažije takovou ekonomickou, potravinářskou a energetickou krizi, jaká tu nebyla v Evropě od roku 1929. A co teprve blížící se plynová krize? Všichni zapomínají, že veškeré mléko a mléčné výrobky z něj se pasterizují v plynových pasterizátorech. I díky tomu dorazí nedostatek základních potravin a v obchodech a na pumpách to bude rychlý spád. Stejná média, vlády, která dezinformovali kolem ko*kovid, nikdy nepřestali. Depopulace musí jet. Kdo stále spí a nevěří, počkejte si do průběhu léta a začátek podzimu... Rok 2023 se jistě zapíše jako kapitola kolapsu ekonomiky a hladomoru..

Srí Lance dochází palivo, má zásoby už jen na jeden den:
https://news.sky.com/story/sri-lanka-pe ... s-12614612

Výpadky elektřiny by mohly trvat až 15 hodin denně, a vyjádřil "vážné obavy" z dalšího problému, kdy Srí Lance chybí asi 14 různých životně důležitých léků na vše.. Dále: Pokud nedojde k nějakému zásadnímu obratu, situace na Srí Lance se bude nadále zhoršovat až k úplnému kolapsu. Příštích několik měsíců "bude nejtěžších v našem životě". "Musíme se připravit na určité oběti a čelit výzvám tohoto období."
"Stál jsem ve frontě více než šest hodin," řekl Mohammad Ali, řidič v obchodním hlavním městě Kolombu, který musel čekat v dlouhé frontě, jen aby mohl natankovat do svého vozidla. "Ve frontě trávíme téměř šest až sedm hodin jen proto, abychom dostali benzín. Jsme tu už od sedmi osmi ráno a stále není jasné, jestli budou mít palivo, nebo ne. Kdy to přijde? To nikdo neví. Má smysl, abychom tu čekali? To také nevíme."
Země musí do roku 2026 splatit ještě asi 25 miliard dolarů zahraničních půjček, což je méně než polovina z celkového dluhu ve výši 51 miliard dolarů.

Co budete dělat, až vám možná bude zima, možná nebude elektřina, pohonné hmoty a ještě k tomu možná nebude co jíst tak, jak je tomu právě teď v Číně a na Srí Lance?
Obrázek
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. Pravidelně aktualizováno!!

Příspěvek od CZkotas »

Zdá se, že Srí Lanka je první zemí, která podlehla globální hospodářské krizi způsobené sankcemi proti Rusku. Úmrtí (aby nás to stáhlo o 500 milionů obyvatel světa) začnou nejdříve v Africe a Asii - a to se už děje - se zavedením smrtícími sankcemi, které zaručeně způsobí celosvětový hladomor. MMF a Světová banka už jsou na Srí Lance. Brzy budou muset být všude v Africe a Asii... Jaká škoda, že peníze, za které vlády nakupují náboje a bomby pro válku na Ukrajině, nemohly být použity na pomoc chudým a nemocným, dětem a rodinám. Ale to by se výrobcům zbraní nelíbilo, že?


Kalifornský guvernér Gavin Newsom nařídí příděly vody, potravin a energie:
https://www.brighteon.com/3bc6a698-5c1b ... 678ae1cbe9
Vláda se chystá nařídit příděly vody, potravin a energie, takže občané nebudou moci vytápět ani chladit své domy po celý rok. Navíc ceny benzínu opět prudce vzrostly a v USA již dosáhly historicky nejvyššího průměru.

V Americe začaly boje o nedostatek potravin...
Na krátkém videu níže je zachycena jedna žena, která si bere na paškál druhou za to, že se zásobuje dětskou výživou, vyklízí regály a plní vozík. To je teprve začátek:
https://www.youtube.com/watch?v=MUzAODP ... =emb_title
Tato konfrontace byla slovní, ale jak jsme všichni viděli - když jsme byli svědky potravinových nepokojů v jiných zemích, což je situace, kterou právě teď vidíme na Srí Lance!
Obrázek

FOX NEWS, ÍRÁN: https://www.foxnews.com/world/iran-prot ... ood-prices
Íránská státní média se protestům veřejně nevěnovala, ale informovala o nich opoziční skupina Národní rada odporu Íránu. Na záběrech, které NCRI sdílela, je vidět, jak demonstranti zapalují vojenskou základnu Basídž v Džúnégánu, městě v centrálním okrese Džúnégánského kraje. Írán ve čtvrtek náhle zvýšil ceny různých základních potravin, jako je kuchyňský olej, kuřecí maso, vejce a mléko, až o 300 %. Desítky znepokojených Íránců čekaly v dlouhých frontách na balíčky potravin a vyprázdnily regály supermarketů po celé zemi několik hodin předtím, než zvýšení cen vstoupilo v platnost.

Z USA: "Posílal jsem fotografie regálů v místních obchodech Giant a Sam's Club v severním Marylandu a jižní Pa. Dnes jsem byl šokován, když jsem se vydal do Giantu v Red Lion jihovýchodně od Yorku Pa. Bylo tam tolik prázdných regálů, že jsem vám nemohl začít posílat všechny fotografie, které jsem pořídil. Všiml jsem si mnoha úplně prázdných spodních polic, kde byly zásoby jen přesunuty nahoru, aby to vypadalo, že je tam více zboží. Zde je seznam položek, které měly velmi nízké zásoby. Pošlu co nejvíce fotografií z telefonu, ale podívejte se na tento seznam. Giant je obvykle dobře zásoben, kromě položek, kde jsou všude nedostatky. Připadal jsem si jako v zemi třetího světa.
Seznam: Bělidlo, Mýdlo na praní, Cuk, Mouka, Ovocné konzerv, Jablečná omáčka, Olej na vaření, Omáčky na Těstoviny, Těstoviny, Majonéza, Ocet, Nakládané okurky, Mražená zelenina, Svačinky (chipsy, party mix), Katsup a hořčice, Chlazené džusy, Mléko, Smetana, Pomerančový džus, Smetanový sýr, Vejce, Jogurt, Želé a džem, Mražené snídaňové potraviny, Zmrzlina, Dětská výživa, Dětské ubrousky, Potraviny pro domácí zvířata, Stelivo pro kočky


Jak uvádí server Insider.com, potravinová expertka Sara Menkerová při svém svědectví před OSN varovala, že na světě zbývá pouze 10 týdnů zásob pšenice.
Důležité je, že zároveň uznává, že to není pouze "Putinova vina". Z tohoto článku: Sara Menkerová, generální ředitelka analytické společnosti Gro Intelligence, řekla Radě bezpečnosti OSN, že rusko-ukrajinská válka nebyla příčinou krize v oblasti potravinové bezpečnosti, ale "pouze přilila olej do ohně, který už dávno hořel".
"Je důležité si uvědomit, že k nejnižším zásobám obilí, jaké kdy svět viděl, dochází nyní, zatímco přístup k hnojivům je velmi omezený," uvedla. "A sucho v oblastech pěstování pšenice po celém světě je nejextrémnější za posledních 20 let. Podobné obavy o zásoby se týkají také kukuřice a dalších obilovin."
Co se tedy stane poté, co "pšeničné války" dosáhnou kritického bodu kolapsu? Samozřejmě potravinové nepokoje..


Každý, kdo si stále myslí, že "tady se to nemůže stát", je záměrně ignorant a teď si zkuste představit, jak šílí lidé kvůli pouhým dárkům - takže si můžete jen představit ten chaos, který nastane, když jde o jídlo a o přežití.


//EDIT:
Nejen Srí Lanka má kvůli celosvětové krizi (záměrně vyvolané sankcemi proti Rusku) strašné finanční potíže. V zoufalé situaci se nyní nachází dalších 69 zemí, které se snaží vyrovnat s rostoucími cenami potravin, zdražováním energií a nedostatkem hotovosti. Z těchto 69 zemí se 25 nachází v Africe, 25 v Asii a 19 v Latinské Americe a Tichomoří. Problémy mají velké země jako Pákistán, Egypt a Tunisko. (Peru, Salvador, Argentina, Jihoafrická republika, Keňa a Etiopie jsou ohroženy. Situace se ještě zhorší. A co se stane, až bude lidem zima, budou mít hlad a budou na svět opravdu naštvaní? Začínají války.
Obce po celé Francii začaly poskytovat svým obyvatelům potravinové poukázky, aby pomohly rodinám vypořádat se s rostoucí potravinovou inflací.
https://www.infowars.com/posts/french-c ... on-crisis/
Lionel Buchet, starosta obce Saint-Arcos-de-Barges na jihu střední Francie, řekl televizi France 2, že ceny potravin v posledních měsících "strašně vyskočily", a vyjádřil obavy, že inflace potravin bude i nadále růst. Podle Národního institutu pro statistiku a ekonomické studie (Insee), francouzského národního statistického úřadu, činila míra inflace za duben 4,8 %. Institut se domnívá, že v červnu míra inflace vyskočí na šest a více procent.
Inflace ve Francii je způsobena 25procentním skokem cen pohonných hmot a šestiprocentním nárůstem cen potravin, přičemž nejvíce jsou postiženy potraviny jako ovoce, zelenina, chléb, těstoviny, kuchyňský olej a drůbež.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Na úvod: Tak už se to pomalu dostává do zpráv a přesně tak, jak jsem předpovídal, začne se to odehrávat postupně během léta, nejpozději podzim..
Nezapomeňte, já toto "dění kolem potravin a paliva atd." sleduji od února, ještě před "konfliktem" a všechny kolem sebe jsem již s předstihem varoval.

Dokonce teprve až po třech měsících už začínají první střípky toho, co bude, co by mohlo přijít (= 100% přijde, stejně tak psali takto i vše okolo kovid) už i na klasických sračkometech typu: seznam a vlastně se to dostává postupně "oficálněji" i na veškeré prolhané masmédia typu čt, idnes, prima... Jen z dnenšího dne, co jsem objevil:

V létě může přijít nejhorší krize od války, předpovídají ekonomové:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... .seznam.cz

+ Prahu postihl masivní výpadek proudu ("přípravy?"):
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pr ... .seznam.cz

Pravda je neustále pod útokem, čtěte nezávislé (alternativní) zprávy, dokud ještě můžete.. A nedůvěřujte vládě, vyhněte se všem masmédiím.


//EDIT 4.6.
Indie se chystá zastavit vývoz rýže! https://www.bloomberg.com/news/articles ... ay-be-next
Indie již zavedla nová omezení na vývoz pšenice a cukru a nyní se chystají na úplné zastavení dovozu rýže.. Pokud bude vývoz rýže z Indie omezen, bude ohroženo až 40 % světových dodávek rýže, což by vedlo k ještě většímu nárůstu cen a zvýšení nedostatku potravin po celém světě. V hustě osídlené Indii jsou rýže a pšenice hlavními základními surovinami vládního programu potravinové pomoci. Rýže a pšenice jsou považovány za základní součást indické stravy a systému potravinových dávek.
Pokud bude Indie pokračovat v omezování vývozu, aby ochránila své domácí zásoby potravin, ostatní země mohou mít pocit, že je v jejich národním zájmu udělat totéž. Jako domino, které padá jedno za druhým, mohou země začít dávkovat své zásoby potravin a pevně držet své rezervy a rozhodnout se vystačit pouze s potravinami, které mohou zemědělci vyprodukovat v rámci svých hranic.
A Čína měla loni pravdu, když začala hromadně shromažďovat zásoby potravin...


Pákistán je nyní na pokraji hospodářského kolapsu a následuje Srí Lanku! Globální dluhová bomba brzy vybuchne a strhne s sebou několik zemí..
https://www.zerohedge.com/economics/pak ... mf-bailout
Oficiálně je míra inflace v Pákistánu zhruba 13,37 procenta, tedy dvojnásobek oficiálního indexu spotřebitelských cen. Je to nyná druhá nejrychleji rostoucí míra inflace v Asii, což nyní vede Pákistán k tomu, aby usiloval o úlevu od svých zahraničních dluhových závazků a o pomoc od Mezinárodního měnového fondu. Původně Pákistán a MMF uzavřely v roce 2019 tříletou dohodu na 6 miliard dolarů, ale nyní pákistánská vláda tvrdí, že je "zastaralá" kvůli pLandemii ko*kovid i novým globálním finančním tlakům. Pákistán má v příštím fiskálním roce splatit zahraniční dluh ve výši více než 21 miliard USD. Pákistán se také potýká s rozsáhlou inflací potravin a narušením dodavatelského řetězce, protože vláda se snaží dovézt nejméně 3 miliony tun pšenice a 4 miliony tun oleje na vaření, aby zmírnila jeho nedostatek. Jedná se o další příklad šíření globální inflace/stagflace, který západní média z velké části ignorují.
Všechna (naše) západní média pořád mlčí, zejména v zemích, kde už začíná být problém.. Nestabilita v Pákistánu je o to závažnější, že je jednou z pouhých devíti zemí světa, které se oficiálně prohlásily za jaderné mocnosti.
Naposledy upravil(a) CZkotas dne 08 čer 2022, 11:32, celkem upraveno 1 x.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

..Vysoké ceny ropy po evropském zákazu ruské ropy nadále porostou...
EU se nedávno rozhodla rozšířit své hospodářské sankce vůči Rusku za invazi na Ukrajinu o embargo na ruskou ropu. Očekává se, že toto rozhodnutí povede k dalšímu nárůstu rekordně vysokých světových cen ropy.. Ropné embargo již způsobilo nárůst cen.

Všechny média a vlády, které vám říkali, že inflace je "přechodná" a chybějící produkty, rostoucí ceny potravin jsou buď krátkodobé či přechodné, nebo, což je moje oblíbené, se ve skutečnosti nedějí navzdory tomu, co vidí vaše oči.. A média se usmívají a napodobují oficiální narativy vlád, že svým divákům říkají, že je všechno v pořádku a skvělé! Chtějí nás udělat zcela závislými na vládě s naprostou kontrolu nad vším, co lidé mohou dělat nebo dokonce říkat. Vysoká inflace (hyperinflace) dorazí a min. celý rok 2023 bude, na to vemte jed. Společně s nedostupností všeho. Desítky miliónů vynaložených na Ukrajinu..a otevřené hranice. Kdyby se Fialův režim soustředil na pomoc Čechům, místo aby se věnoval zbraní a pomoci Ukrajině, green deal a dalším.., přicházející bolest Čechů by se zmírnila. Fialův režim by mohl "přehodit výhybku", kdyby chtěl...., ale nechce. VŠECHNO TO JSOU LOUTKY, VEŠKERÉ STÁTY JSOU DIVADLEM, VŠECHNA POLITIKA JE DIVADLO.

Hnojiva vyrábí Rusko, na hnojiva jsou sankce. Traktor jezdí na naftu. Na levnou ruskou naftu jsou sankce. Zemědělec si zvýšené náklady napočítá do produkce obilí. To bude stát 3x tolik než dosud. Obílí jede do mlýna. Náklaďák si napočte 3x vyšší cenu nafty. Ve mlýnu mají elektrické mlecí stolice, drahá elektřina z Lipska (ČEZ) vede k tomu, že semletí zrní na mouku stojí 4x tolik než normálně. Mouka se zabalí do papírových obalů a odveze se do velkoskladu. Kamiony jezdí na naftu. Počítejte navýšení ceny kvůli naftě. Ze skladu další převoz kamionem do pekáren. Znovu nafta. V pekárnách plynové pece. Cena za plyn 4x větší. A z pekáren auto rozveze pečivo do obchodů, zase počítejte navýšení ceny nafty. Ceny paliv se promítnou do všech vstupů kumulovaně...

//EDIT:
Norsko zavádí nový monitorovací systém, který bude sledovat všechny nákupy potravin soukromých osob:
https://freewestmedia.com/2022/06/05/no ... purchases/
Norský statistický úřad (SSB), který v této severské zemi zajišťuje sběr dat, má nyní nový úkol..Podle zpráv bude SSB nutit všechny soukromé společnosti, nejen ty veřejné, aby předávaly údaje o tom, jaké potraviny a v jakém množství lidé v Norsku kupují. V podstatě se stanou subjektem Velkého bratra, který bude sledovat, sledovat a podávat zprávy o tom, co Norové dělají v obchodě s potravinami.
Popravdě řečeno, nákupní zvyklosti každého člověka, bez ohledu na to, kde žije, jsou již sledovány - u zákazníků, kteří používají například věrnostní karty, digitální kupony.. Mnoho spotřebitelů již poskytuje supermarketům, prodejcům veškeré údaje o svých nákupech ve formě věrnostních programů a karet. Zatímco spotřebitelům jsou nabízeny slevy, supermarkety na oplátku získávají přístup k cenným informacím o individuálních nákupních zvyklostech a preferencích... Velký rozdíl mezi těmito věrnostními programy a návrhem SSB však spočívá v tom, že věrnostní programy supermarketů jsou dobrovolné.
Již mnoho let je veřejnost vychovávána k tomu, aby přijala masové sledování ze strany vlády za normální.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
arwi
Příspěvky: 27
Registrován: 09 dub 2022, 17:20
Jméno a příjmení: Josef Kodada

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od arwi »

Taky je to svázané s převodem identifikace do digitální sféry. Kdy třeba u nás se dosáhlo stropu například bankovních identit a nejsou další lidi ochotně a dobrovolně se k tomu zapojit. Tak se vymyslelo 5000 na dítě. Jen se musíte upsat krví, tedy převést na digitální ID a tím pádem od příštího roku i v podstatě povinně do datové schránky. A nesmí se zapomenout hlavně platit hodinkami ;). Jak o tom nedávno psali dokonce na seznamu: "Je to pohodlnější a nemusíte tak u toho tolik přemýšlet".
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

=Z USA=
Po více než 100 požárech, které se zdají být sabotáží potravinářských zařízení po celých Spojených státech, se nyní objevují spekulace o tisících kusů dobytka, které zřejmě o víkendu náhle uhynuly v Kansasu. Podle korporátních médií, která zároveň tvrdí, že všechny ko*kovid vakcíny jsou "bezpečné a účinné", jsou tato náhlá hromadná úmrtí důsledkem vedra. Krávy jsou však neuvěřitelně odolné a často snášejí stejné teploty, jaké právě teď zažívá Středozápad. Proč zřejmě tisíce kusů dobytka tak náhle umírají?!
AgDaily.com, stejně jako ostatní konvenční média, tvrdí, že úhyn způsobila kombinace horka, vlhkosti a bezvětří. CNBC rovněž uvádí, že s tímto hodnocením souhlasí i kansaské ministerstvo zdravotnictví a životního prostředí. https://www.agdaily.com/news/extreme-he ... in-kansas/
VIDEO, 3000 kusů dobytka se převrátilo a zemřelo na jihu Kansasu: https://www.brighteon.com/84fada6e-b40c ... 8c5a97d647
"Velmi vážně pochybuji o tom, že by jich tolik uhynulo najednou," řekl mi. "Při nehodě způsobené horkem by nepadli všichni najednou. Viděli byste několik mrtvých najednou, rozptýlených po celém stádě, ale ne tolik mrtvých najednou." Mnoho Američanů se nyní probouzí do reality, že jejich vlastní vláda je ve válce s námi lidmi. Záměrně ničí energetickou infrastrukturu a likviduje ekonomiku. Rozbíjejí trhy s aktivy a naprosto ničí budoucí životaschopnost důchodů. A nyní je jasné, že záměrně likvidují potravinový řetězec, čímž uvrhnou Američany do nedostatku potravin, potravinové inflace a skutečného hladomoru.
Vypadá to, jako by nelegitimní Bidenův režim - který ve skutečnosti nikdy nebyl zvolen k moci - chtěl před volbami v polovině volebního období vyvolat celonárodní nepokoje, aby mohl ospravedlnit vyhlášení stanného práva nebo jiného výjimečného stavu v zemi. Potřebují, aby něco velkého vypuklo, aby se mohli pokusit zrušit volby nebo si vynutit celostátní korespondenční hlasování, aby mohli opět ukrást výsledky voleb (jako to udělali v roce 2020), viz: https://nastub.cz/w/woJ3sYL8biKbT9coeV6 ... =&start=0s

S každým dalším dnem boří něco dalšího, co udržuje ekonomiku v chodu: Potrubí, mezinárodní obchod, železnice, výroba kojenecké výživy atd. Týden co týden se kolaps potravin prohlubuje, zatímco ceny potravin prudce rostou. Konečný výsledek je naprosto zřejmý: rozsáhlý nedostatek potravin v kombinaci s nebetyčně vysokými cenami, které si bude moci dovolit jen málokdo. A k tomu všemu se nyní objevuje otázka: Vyhání se záměrně a hromadně vyvražďuje i dobytek? Víme, že Bidenův režim řídí šílení, zločinní šílenci, kteří pohrdají hovězím masem a chovem dobytka, ale jsou opravdu ochotni zajít tak daleko, aby vyvolali potravinovou krizi a pokusili se pozastavit volby? Čtyřiačtyřicet procent "mladších demokratických mužů" dotázaných v průzkumu Southern Poverty Law Center (SPLC) schvaluje "zavraždění politika, který škodí zemi nebo naší demokracii". To byl nejvyšší podíl ze všech kombinací pohlaví, strany a věku..
https://www.naturalnews.com/2022-06-16- ... upply.html
Připomeňme, že stejní levicoví fašisté věří, že oxid uhličitý zabíjí planetu. Nemají tedy problém ospravedlnit masové vraždění zvířat nebo lidí, pokud věří, že tím "zachrání planetu". Kalifornie, kterou vedou stejní demokraté z kultu smrti, právě schválila zákon o skutečné infanticidě, který legalizuje vraždu zcela zdravého dítěte do 7 dnů po narození, uvádí Charisma News. Takže ano, ti samí lidé, kteří s radostí vraždí vlastní děti a ospravedlňují vraždy politických oponentů, by neváhali ani vteřinu a hromadně vyvraždili dobytek, pokud by to znamenalo vyvolání potravinové krize, která povede k chaosu, který chtějí..


//EDIT:
+ Pensylvánští zemědělci nemohou sklízet úrodu kvůli nedostatku nafty:
https://www.zerohedge.com/markets/we-ar ... sel-prices
Během dvou let se Amerika dostala z energetické nezávislosti do energetické krize. Průměrná cena nafty v Pensylvánii nyní činí 6,19 dolaru. Ceny nafty vzrostly o 75 % oproti stavu před rokem. Zemědělci mají problém sehnat a/nebo si dovolit naftu, a proto nemohou vyjmout úrodu z půdy.. Deník Morning Call uvádí, že pensylvánské zemědělce rekordní ceny nafty "drtí" a situace zcela jistě ovlivní ceny potravin a v příštích měsících přinese nový nedostatek potravin. Zemědělci zůstali bez prostředků a na mizině, nemohou sklidit letošní úrodu. Pokud zemědělci nebudou schopni zaplatit za vytažení úrody ze země, pak domácí zásobování potravinami v USA dostane další ránu. Budou současní okupanti Bílého domu "způsobovat smrt" prostřednictvím "hladomoru", jen aby prosadili svůj komunistický program? Tento program "budování lepšího" je vytvořen podle vzoru komunistického programu Světového ekonomického fóra "Velký reset".


//EDIT:=Z USA= pokračujeme:
Globální destrukce potravinové a energetické infrastruktury se každým dnem zrychluje..

Největší západoevropský výrobce hnojiv, společnost CF Industries, oznámila, že v důsledku "zelené" války západní Evropy proti zemnímu plynu (který je nezbytný k výrobě dusíkatých hnojiv) zavírá svůj výrobní závod ve Velké Británii (v Chesteru) a přesouvá administrativní provozy do USA, viz: https://www.cfindustries.com/newsroom/2 ... gproposals

Poté, co federální vláda nařídila leteckým společnostem hromadně vraždit vlastní piloty prostřednictvím nucených mRNA "vakcín", nyní vyhrožuje, že "zakročí" proti leteckým společnostem za to, že nemají dostatek pilotů, viz: https://www.theepochtimes.com/transport ... 3111.html
Podobným způsobem Bidenův režim v americe říká producentům ropy a zemního plynu, že za 5 až 10 let budou všichni uzavřeni, ale že by si měli pospíšit a vyrábět více paliva už nyní, viz: https://www.cnbc.com/2022/06/15/biden-t ... table.html

Přetlakované potrubí způsobilo mohutný výbuch v jednom z největších uzlů zkapalněného zemního plynu (LNG) v Americe, který směřuje 70 % svého vývozu do Evropy, viz: https://www.eenews.net/articles/explosi ... for-weeks/
Tento výbuch se nápadně podobá tomu, co v roce 2019 způsobilo mohutnou explozi v rafinerii Philadelphia Energy Solutions, která trvale uzavřela provoz této rafinerie pohonných hmot, viz: https://www.cnbc.com/2019/10/16/we-fina ... lphia.html

Nyní bude zařízení Freeport LNG odstaveno po celý zbytek roku, čímž bude vyřazeno z provozu přibližně 20 % dodávek LNG v Severní Americe, viz: https://energynow.com/2022/06/freeport- ... perations/

Ropu nenávidějící, anticivilizační ekologické skupiny žalují Bidenovu administrativu, aby se pokusila zastavit 3 500 povolení k těžbě ropy a zemního plynu s cílem zcela zhroutit veškerý průmysl a infrastrukturu, což povede k hladomoru a kolapsu společnosti, jak ji známe, viz: https://www.cnbc.com/2022/06/16/environ ... rmits.html

Ve státě Washington promaskulinní a propotratový guvernér Jay Inslee otevřeně varuje své občany, aby se připravili na léto "výpadků proudu, ničení a smrti", a zároveň pokračuje v uzavírání čtyř vodních přehrad, čímž stát přijde o 8 % současných dodávek elektřiny, viz: https://thepostmillennial.com/wa-gov-pr ... -and-death

Železnice Union Pacific nařídila zastavit přepravu nafty a DEF, které jsou nezbytné pro moderní dieselové motory, což způsobilo výpadky pohonných hmot na zastávkách kamionů Flying J po celém východním pobřeží, včetně Floridy, viz: https://needtoknow.news/2022/06/union-p ... -stations/


Kromě toho dochází v USA k rozsáhlým sabotážím (žhářství) potravinářských zařízení a nelegitimní Bidenův režim pokračuje v úsilí o uzavření ropovodů, rafinerií a průzkumu ložisek ropy, což vede ke kolapsu dostupnosti ropy na domácím trhu. Proto samozřejmě prudce rostou ceny benzínu, což způsobuje zdražování potravin, dopravy a spotřebního zboží. To vše dohromady znamená řízenou demolici potravinářské a palivové infrastruktury se záměrem.. A nezapomeňte, že ti, kteří byli natolik důvěřiví, že si nechali píchnout experimentální "vakcínu" mRNA, nyní v rekordním počtu umírají na sraženiny, infarkty a syndrom náhlého úmrtí...


A u nás v EU: Když už jste si mysleli, že můžete "zezelenat" a přejít od ropy, EU se chystá prohlásit lithium za "toxickou látku", což by zdevastovalo těžbu, přepravu a výrobu lithia pro výrobu lithiových baterií, které pohánějí velkou část zelené ekonomiky. Bez lithia neexistuje žádná "zelená" infrastruktura, viz: https://oilprice.com/Energy/Energy-Gene ... Toxic.html

Globální ztráty se začnou brzy pohybovat v miliardách lidských bytostí a zvířat, jak se globalistické prasata otevřeně (nejednou) chlubili..
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Singapur závislý na dovozu nyní pociťuje inflaci potravin: https://www.cnbc.com/2022/06/21/singapo ... ation.html

Srí Lanka se hroutí: Lidé umírají hlady, nemají plyn, elektřinu a teď po nich začíná střílet armáda..
https://strangesounds.org/2022/03/in-sr ... -fuel.html
https://strangesounds.org/2022/06/sri-l ... -them.html
Lidé umírají hlady, jsou bez plynu a elektřiny.. Nyní se bouří a armáda střílí do lidí. Vojáci stříleli ve Visuvamadu, 365 kilometrů severně od Kolomba, v sobotu večer, když bylo jejich strážní stanoviště zasypáno kameny, uvedl armádní mluvčí Nilantha Premaratne. "Skupina 20 až 30 lidí házela kameny a poškodila armádní nákladní auto," řekl Premaratne agentuře AFP. Policie uvedla, že čtyři civilisté a tři vojáci byli zraněni, když armáda poprvé zahájila palbu, aby potlačila nepokoje spojené se zhoršující se hospodářskou krizí.
Když došel benzín, začali protestovat motoristé a situace přerostla ve střet s vojáky, uvedla policie.
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=JJGqDsZT_v0
a https://www.brighteon.com/f78b708e-ece0 ... ed3cfd9f56

Dvaadvacet milionů obyvatel země trpí akutním nedostatkem a dlouhými frontami na nedostatkové zásoby.. Srí Lanka nasadila ozbrojené policisty a vojáky, aby střežili čerpací stanice. V dubnu byl v centrálním městě Rambukkana policií zastřelen motorista, když došlo ke střetu kvůli distribuci přídělového benzínu a nafty. Policie uvedla, že o víkendu došlo ke střetům s účastí motoristů na třech místech. Při jednom střetu bylo zraněno nejméně šest strážníků a sedm motoristů bylo zatčeno. Vláda vyhlásila dvoutýdenní odstávku státních institucí a škol ve snaze omezit dojíždění do zaměstnání a šetřit vyčerpávající se zásoby pohonných hmot v chudé zemi. Země se také potýká s rekordně vysokou inflací a dlouhými výpadky proudu, což vše přispělo k několikaměsíčním protestům. Čtyři z pěti lidí na Srí Lance začali vynechávat jídlo, protože si ho nemohou dovolit, uvedla OSN a varovala před nastávající "celosvětovou humanitární krizí", kdy miliony lidí budou potřebovat pomoc. Světový potravinový program (WFP) začal ve čtvrtek v rámci "záchrany života" distribuovat potravinové poukázky přibližně 2 000 těhotných žen v "nedostatečně zásobených" oblastech Kolomba. WFP se snaží získat 60 milionů dolarů na potravinovou pomoc v období od června do prosince. Srí Lanka v dubnu nesplatila svůj zahraniční dluh ve výši 51 miliard dolarů a jedná s Mezinárodním měnovým fondem o záchraně. Mezitím každý den začíná vždy více lidí protestovat proti inflaci napříč evropskými státy.

Obrázek
Nabízí se pohled do budoucnosti, pokud budou západní země pokračovat v nastoupené cestě inflace, problémů v dodavatelském řetězci, nedostatku potravin a zdražování plynu.....
Vzpomeňme si na Velikonoční ostrov. Co se stalo, když byly všechny zdroje promrhány? Obyvatelé na sebe obrátili nože a vymřeli. Rozdíl oproti Srí Lance je v tom, že lidi od zdrojů odřízl zkorumpovaný, zvrácený režim. Pokud se na Srí Lance udrží současná forma, masové vymírání je otázkou kdy, ne kdyby.
Srí Lanka je obětí hospodářské války, kterou USA vedou proti menším zemím po celém světě v zoufalé snaze oddálit americký kolaps, protože Rusko a Čína jsou stále na vzestupu. USA vmanévrovaly Rusko do intervence na Ukrajině, aby měly záminku k zahájení této globální hospodářské války. Celá situace na Ukrajině je kouřovou clonou pro tuto hospodářskou válku. V březnu 2020 se Srí Lanka zdržela hlasování o odsouzení Ruska. Srí Lanka nakupovala od Ruska ropu, pšenici a železo za poloviční cenu, než jakou si účtují USA. USA proto blokují ruský dovoz na Srí Lanku (ostrovní stát), aby ji vyhladověly. MMF nabídl Srí Lance půjčku ve výši 4 miliard dolarů pod podmínkou, že Srí Lanka tyto peníze použije pouze na nákup předražených západních potravin a pohonných hmot, takže Srí Lanka zůstane navždy zotročena. Stejné je to s mnoha národy. Protože USA nemohou převýšit Rusko a Čínu, snaží se udržet globální hegemonii hrubou ekonomickou silou.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Co se včera (středa 29.6.) dělo v Holandsku...
Na úvod video, necelých 5min: https://www.facebook.com/10639888504329 ... 503958308/

Nizozemští farmáři zablokovali silnice a dálnice v zemi na protest proti rozhodnutí vlády snížit emise dusíku. Pokud zemědělci nesníží stavy svého dobytka, krav, prasat a drůbeže minimálně o 30%, aby snížili údajně škodlivé znečištění čpavkem, nizozemská vláda jim může vyvlastnit pozemky. Nejvyšší nizozemský správní soud v roce 2019 konstatoval, že vláda porušuje právo EU, protože nedělá dost pro snížení nadbytku dusíku v citlivých přírodních oblastech, bojuje země s tzv. dusíkovou krizí. Na dálnicích byly sníženy denní rychlostní limity na 100 km/h, aby se omezily emise oxidů dusíku, byly zastaveny stavební projekty, při nichž dochází ke zplodinám, a nový zákon se zavazuje, že do roku 2030 musí polovina chráněných přírodních oblastí vykazovat zdravé hodnoty dusíku.. Podle farmářů jde o genocidu potravinové soběstačnosti Holandska v něčí prospěch. Nizozemsko má jeden z největších chovů hospodářských zvířat v Evropě s více než 100 miliony kusů skotu, kuřat a prasat. Je také největším vývozcem masa v EU. Holandští farmáři blokují silnice a pořádají silné protesty.
Všechny vlády v tom jedou spolu. Od podvodu KOVID!

Pokračujeme dále, severní Amerika, kdysi region prvního světa, se díky vládní korupci, chamtivosti Wall Street a soukromému centrálnímu bankovnictví rychle stává pustinou třetího světa. Stále více lidí ve Spojených státech i v Kanadě si nemůže dovolit jídlo kvůli explozivnímu inflačnímu tlaku a nedostatku potravin, který tuto inflaci jen umocňuje. V Kanadě se kvůli tomu nyní snižují státní dávky, takže někteří lidé budou mít od nynějška přístup sotva k jednomu jídlu denně..https://neonnettle.com/features/1990-pe ... meal-a-day
Obrázek
"Lidé se dostali na konec svých životních úspor," řekl Neil Hetherington, výkonný ředitel společnosti Daily Bread. "Zadlužují se, a tak se budou ještě více obracet na potravinové banky." Se zhoršující se situací budou potravinové banky po celé Kanadě a ve Spojených státech zaplaveny hladovými lidmi v nouzi..

Vraťme se trochu ke Srí Lance, která je uprostřed totálního ekonomického kolapsu a omezuje dodávky pohonných hmot pro základní služby, pro ostatní už že pohonné hmoty nejsou k dispozici:
https://financialpost.com/commodities/e ... e-halted?r
https://www.theguardian.com/world/2022/ ... -collapsed
Srílanské úřady v pondělí 27. června náhle omezily dodávky pohonných hmot, jen několik dní poté, co premiér Ranil Wickremesinghe oznámil parlamentu, že zadlužená ekonomika země se zcela zhroutila. "Přístavům, zdravotnickým službám a dopravě potravin bude poskytnut benzín a nafta, zatímco všechny ostatní sektory jsou žádány, aby v této těžké době zůstaly doma," řekl Gunawardena. Nathan Piper, vedoucí výzkumu ropy a plynu ve finanční společnosti Investec, řekl BBC, že Srí Lanka je první zemí, která od ropné krize v 70. letech, kdy byly ve Spojených státech a Evropě zavedeny příděly pohonných hmot a rychlostní limity, aby se snížila poptávka, přistoupila k drastickému kroku a zastavila prodej pohonných hmot běžným lidem. Mnoho obyvatel ostrova neví, jak si bez pohonných hmot poradí. Na čerpacích stanicích po celé Srí Lance se již několik měsíců tvoří dlouhé fronty.

Obrovské zařízení na zpracování masa s robotikou, systémy umělé inteligence a integrací železniční přepravy..:
https://www.agweb.com/news/livestock/be ... ng-details
Obrázek
V Rapid City v Jižní Dakotě se má příští rok začít stavět obrovský závod na zpracování masa, jehož dokončení se plánuje na rok 2026. Zařízení v hodnotě 1,1 miliardy dolarů je známé jako "Western Legacy Development Corporation" a slibuje, že přinese rozsáhlou výrobu hovězího masa, přičemž se odhaduje, že se v něm bude zpracovávat 8 000 kusů dobytka denně. Zpracovatelský závod bude mít po dokončení údajně rozlohu jeden milion čtverečních stop.
Více podrobností o navrhovaném projektu v hodnotě 1,1 miliardy dolarů:
Robotika a zpracovatelské systémy řízené umělou inteligencí, které budou využívat roboty k vykosťování jatečně upravených těl.
Budou přeměňovat biologický tuk na biopaliva, čímž se vlastně stanou výrobcem energie, ale budou ji získávat z mrtvých těl.
K dodávkám dobytka využívají železnice, ale nemají dobytčí sklady. Místo toho plánují každý den vyložit tisíce kusů dobytka přímo do robotické továrny na zpracování.
V okolí Rapid City v Jižní Dakotě není k dispozici 8 000 kusů dobytka denně.
Naprostý nedostatek stávajících bytů v oblasti, které by byly nutné pro ubytování odhadovaných 2 500 nových zaměstnanců.

Bionafta? Z mrtvých těl? Může továrna zpracovávat i jiná jatečně upravená těla než dobytčí? Při úvahách o tomto projektu se musíme zamyslet také nad ekonomickou dynamikou, která je zde ve hře. Vzhledem k nedostatku hnojiv, prudkému nárůstu cen nafty a suchu, které ovlivňuje krmivo pro dobytek a jeho produkci, to vypadá, že se počet dobytka, který je v Americe k dispozici, v příštích letech výrazně sníží. Současně budou toxické injekce vakcín v nadcházejícím desetiletí zabíjet stále větší počet lidí, čímž se v celé zemi nahromadí miliony mrtvých lidských těl. Neobviňujeme tuto skupinu z žádných nekalých plánů, ale musíme se ptát, zda by takové zařízení nemohlo mít "dvojí využití" v budoucnosti, kdy by se na palivo zpracovával nejen dobytek, ale spíše jiné druhy zdechlin, kterých by mohlo být dostatek, protože se urychluje program globální depopulace.
A možná jsou tyto obavy neopodstatněné. Možná jde jen o skutečně vyspělé roboty, lasery, umělou inteligenci a "vzdušné nože", které se používají k výrobě hamburgerů a kolagenu a složek bionafty. Možná na tom není nic divného..
Obrázek
Situation Update, June 29, 2022 - Massive meat rendering facility with robotics, AI systems and railroad offloading integration raises eyebrows:
https://www.brighteon.com/f69b9151-bbcf ... c6d49558fc


AMERICKÝ SEN, 7min, video:
https://www.youtube.com/watch?v=s6or2TE9_ig
..Breaking Bad...
Biden's apocalypse..
https://www.youtube.com/watch?v=Jxv5jLKFDrk
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Nové záběry z Holandska, kde protesty pokračují..:
Demonstrace holandských farmářů:
https://rumble.com/v1b2wfl-demonstrace- ... -farm.html
https://twitter.com/liberationpubl/stat ... 5657546756
https://twitter.com/resist_05/status/15 ... 5594714113

Zasypávají dům premiéra: https://rumble.com/v1b2yb3-farmi-zasypv ... o-sil.html

Demonstrují proti vyvlastňování půdy: https://rumble.com/v1b2ykt-holandt-farm ... n-pdy.html

S farmáři sympatizují obyvatelé, policie chystá nasadit obrněná vozidla k potlačení blokací: https://twitter.com/WeAreProtestors/sta ... 8123673602

Nizozemská policie zadržela zemědělce, díky tlaku protestujících je však byla nucena propustit: https://www.ac24.cz/wp-content/uploads/ ... -18-24.mp4

Farmáři útočili palicemi na policisty: https://twitter.com/RadioGenova/status/ ... 1980219399

A krávy jako nástroj protestu 🐮 Dvě krávy umístěné před budovou nizozemského parlamentu..: https://twitter.com/annaholligan/status ... 3944342528

Nizozemská policie střílela po protestujícím farmáři: https://twitter.com/backtolife_2023/sta ... 2012743681

Nizozemští farmáři vylévají hnůj na vládní úřady kvůli regulacím, které zabíjejí průmysl (článek, informace): https://www.zerohedge.com/commodities/d ... egulations

Nizozemští farmáři odtahují policejní vozidla: https://twitter.com/Resist_05/status/15 ... 2293224448


Italská vláda vyhlásila stav nouze kvůli suchu:
https://abcnews.go.com/International/wi ... d-86196239
Regiony jsou důležité z hlediska produkce potravin.
Největší italská řeka vysychá po dnech bez deště.. https://www.youtube.com/watch?v=H_8RqzqR-oo
Region potýká s nejhorším suchem, které země zažila za posledních 70 let..

Svět čelí vážné situaci v zásobování potravinami, a když vidím takové věci, mám tendenci opravdu věřit, že se snaží vyhubit velkou část populace. Jinak si to už nedokážu vysvětlit. K tomu green a ko*kovid podvod..
Naposledy upravil(a) CZkotas dne 07 črc 2022, 20:09, celkem upraveno 2 x.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Už to začíná... Budoucí hladomor v celé EU: Žádná hnojiva, palivo ani potraviny.. Kdo stále nevěří, sedněte si, sledujte to...

NĚMECKO:
Druhé největší město v Německu zvažuje, zda v souvislosti s prohlubující se energetickou krizí zavést příděly teplé vody: https://www.zerohedge.com/commodities/h ... rgy-crisis
Zhoršující se krize v Německu nevykazuje žádné známky zmírnění..
Německý ministr hospodářství varuje před katastrofálním hospodářským kolapsem v důsledku nedostatku energie:
https://www.breitbart.com/politics/2022 ... continues/
EU se připravuje na úplné odříznutí od veškeré ruské energie. A pokud se tak stane, Německo a další evropské země, které jsou silně závislé na dovozu, postihne kolaps energetického trhu..
Ministr hospodářství a vícekancléř Robert Habeck vydal důrazné varování o tom, že největší evropské ekonomice hrozí totální ekonomická destrukce, pokud se dodávky plynu v zimě ztenčí, což se očekává. Německo již čelí 60procentnímu snížení dodávek zemního plynu z Ruska, a to vše proto, že odmítá platit za energii v rublech, které Rusko požaduje.
Němci nakupují kamna na dřevo a dělají si zásoby palivového dřeva, protože Rusko omezuje dodávky plynu. Když v roce 2018 tehdejší prezident Donald Trump během svého projevu na Valném shromáždění OSN varoval Německo před jeho závislostí na ruské energii, německá delegace (rozuměj parta idiotů) se tomu jen vysmála. Ceny plynu se v Německu dostaly tak vysoko, že kamna na dřevo a palivové dříví se staly nedostatkovým zbožím, protože občané se nakládají, aby mohli i v příštím roce vytápět své domovy. Výrobci a instalatéři pecí dostávají velké objednávky od znepokojených zákazníků, kteří si chtějí do svých domů nebo bytů instalovat další možnosti vytápění. Obavy o zásobování energií vyvolaly u občanů obavy, a proto se nyní obracejí ke kamnům na dřevo. Ani ta však nemohou zaručit teplo, pokud je nedostatek palivového dřeva. Vzhledem k tomu, že prodejci palivového dřeva čelí celostátnímu náporu zákazníků a nemohou již uspokojit zvýšenou poptávku, Gerd Müller, vedoucí kanceláře Spolkového svazu palivového dřeva v Kameni, uvedl, že trh je nyní prázdný.. Dvě největší severoirské potravinářské společnosti navíc varovaly spotřebitele, aby v průběhu roku očekávali další růst cen. Rychlá inflace v posledním roce ovlivnila také vstupy do potravinářské výroby, jako jsou pohonné hmoty, hnojiva a krmiva pro zvířata.
Evropa je na pozoru před sebevraždou, protože potravinový a energetický kolaps se každým dnem zhoršuje...
Nyní země jako Německo, Francie a Velká Británie čelí energetické katastrofě, protože Rusko neustále snižuje odtok zemního plynu z plynovodů, jako je Nord Stream 1, který má být také za pouhých pět dní vyřazen z provozu kvůli "běžné údržbě". Mnohé evropské země se obávají, že Nord Stream nebude znovu spuštěn. Plán naplnit zásobníky plynu do konce léta pravděpodobně nevyjde," řekl Henning Gloystein z Eurasia Group.
A proč by Rusko nepřerušilo dodávky energie do Evropy, když Evropa posílá zbraně na Ukrajinu, aby zabíjela ruské vojáky? Proč si evropští představitelé myslí, že mohou vést ekonomickou a kinetickou válku proti Rusku, ale požadují, aby Rusko nevedlo ekonomickou válku proti Evropě? Zdá se, že Evropa říká: "ZABIJEME TĚ, Rusko! Ale prosím, prodávejte nám svůj plyn, zatímco my vás budeme zabíjet."
Hladomor v celé Evropě: Žádná hnojiva, palivo ani potraviny. Tak to dopadá, když se snažíte odříznout od světa zemi, která dodává většinu energie a hnojiv, jež udržují váš vlastní národ nad vodou. Nyní ve své aroganci a bojovnosti čelí západoevropské národy během nadcházející zimy totálnímu ekonomickému a sociálnímu kolapsu, protože Rusko přeruší přísun energie. Západoevropské země jsou již léta pozadu s obnovením provozu uhelných a plynových elektráren, což znamená, že budou v příštích letech zažívat katastrofální utrpení, i kdyby se pokusily přejít zpět na uhlí a plyn hned teď. Euro se zhroutí, pravděpodobně během příštích 18 měsíců. Německá ekonomika imploduje. Velká část západní Evropy bude v roce 2023 vypadat jako dnešní Srí Lanka..

+
Srí Lanka se rychle hroutí, vláda pozastavila prodej pohonných hmot a požádala Rusko o pomoc.. Ministr energetiky Kanchana Wijesekera podle agentury Associated Press uvedl, že oba vládní představitelé přijeli minulý týden do Ruska, aby pokračovali v jednáních o přímém nákupu ruského paliva:
https://apnews.com/article/russia-ukrai ... 09724dc856
https://twitter.com/Hassanelwa/status/1 ... 0226079746
https://www.france24.com/en/live-news/2 ... is-worsens
"Srí Lanka nikdy ve své historii nečelila tak vážné hospodářské krizi," a "od dnešní půlnoci se nebudou prodávat žádné pohonné hmoty s výjimkou základních služeb, jako je zdravotnictví, protože chceme zachovat i ty malé rezervy, které máme," sdělil mluvčí vlády Bandula Gunawardana v předem nahraném prohlášení, které získala agentura AFP News.
"Nyní čelíme mnohem vážnější situaci, než je pouhý nedostatek pohonných hmot, plynu, elektřiny a potravin. Naše ekonomika čelí úplnému kolapsu," řekl Wickremesinghe 22. června v parlamentu. "Není snadné oživit zemi s naprosto zhroucenou ekonomikou, zejména takovou, která má nebezpečně nízké devizové rezervy." "Země se také potýká s rekordně vysokou inflací a dlouhými výpadky elektřiny, což vše přispělo k několikaměsíčním protestům - násilným - vyzývajícím prezidenta Gotabaju Radžapaksu k odstoupení," uvedla agentura AFP.
Koncem minulého měsíce se "Srí Lanka obrátila na Rusko kvůli levné ropě, aby nakoupila ropu zhruba o 30 dolarů levněji, než je mezinárodní spotová cena. Jihoasijská země uvedla, že obdržela 90 000 tun ruské ropy, ale bude potřebovat mnohem více," uvedl Zero Hedge: https://www.zerohedge.com/geopolitical/ ... sians-help

+
USA: Továrny na potraviny záhadně hoří do základů po celých státech, zatímco továrny na vakcíny se NIKDY neměly lépe a rozšiřují své provozovny..+ rychle rostoucí vodní krize na západě USA...


//EDIT:
Německé banky se připravují na to, že firmy nebudou splácet úvěry kvůli energetické krizi: https://www.rt.com/business/558359-germ ... ts-russia/
Německé banky se připravují na možný příliv firem, které nebudou splácet své úvěry, protože země čelí hrozícímu nedostatku energie.

Vláda varuje, že zemní plyn bude ve Švýcarsku na příděl:
https://www.theepochtimes.com/no-guaran ... 75147.html
Švýcarsko získává většinu plynu prostřednictvím obchodních uzlů v sousedních zemích EU, což znamená, že poruchy, které postihují zbytek kontinentu, se dostávají i do vnitrozemského Švýcarska, přestože země má ve srovnání se svými sousedy relativně nízkou poptávku po plynu. Zemní plyn se na celkové spotřebě energie ve Švýcarsku podílí zhruba 15 procenty. Přibližně 42 procent plynu se používá k vytápění domácností a zbytek využívají různá průmyslová odvětví, včetně výroby, služeb a dopravy. I přes tuto nízkou poptávku však ministryně energetiky Simonetta Sommaruga zdůraznila, že Švýcarsko je velmi závislé na dovozu ropy a plynu. "Proto nikdo nemůže zaručit, že plynu bude dostatek pro všechny," uvedla Sommaruga.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

22. července nastane "soudný den", pokud nebude obnoven provoz ruského plynovodu?.. Za něco málo přes týden existuje velká pravděpodobnost, že tok ruského plynu do Evropy nadobro ustane...
https://www.zerohedge.com/markets/world ... 2-doomsday
Plynovod Nord Stream 1 je v současné době odstaven z důvodu "údržby" a jeho opětovné zprovoznění je naplánováno na 22.8. Existují však různé faktory, které by jej mohly udržet mimo provoz, včetně nesouhlasu ruských úřadů. Německo stále čeká na návrat dílů z Kanady, která je zatím neposlala kvůli sankcím proti Rusku a jeho plynovodu. Pokud tyto a další problémy nebudou vyřešeny, a to rychle, pak existuje velká šance, že pro Evropu bude zhasnuto. Pouhé dva dny po začátku plánovaného desetidenního období odstávky, klesly toky přes NS 1 v podstatě na nulu. Za ruský plyn prostě není k dispozici žádná náhrada.
Dodám, že pád eura již začal, když se přes noc měna dostala na dvacetileté minimum a poprvé od roku 2002 se krátce dotkla parity s dolarem. A slabší euro zase ještě více zdražuje dovoz energií.

+V očekávání rozsáhlého nedostatku plynu vyhlašuje Německo "teplá místa" pro mrznoucí občany:
https://summit.news/2022/07/11/germany- ... shortages/
Německý svaz měst a obcí (CMA) naléhá na místní úřady, aby začaly vyčleňovat veřejné prostory, kam by lidé mohli chodit, aby si udrželi tělesnou teplotu nad úrovní smrti, protože Německo odmítá platit za ruský plyn a ropu v rublech, jak země požaduje kvůli sankcím. Velké množství ruského plynu již bylo Německu odpojeno a brzy odejde i zbytek. Německá města plánují v noci vypínat venkovní světla a deaktivovat semafory, atd..Jediné, co musí Německo udělat, aby světla zůstala rozsvícená, je souhlasit s tím, že bude Rusku platit za energii podle jeho požadavků. Místo toho se představitelé země rozhodli proměnit Německo v zemi třetího světa.
Jak laskavé je, že německá vláda pomáhá svým občanům, aby tuto zimu nezmrzli, zvláště když je to ta samá vláda, která tuto krizi vytvořila..
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

V Panamě vypuklo masivní povstání kvůli inflaci a zhoršujícím se hospodářským podmínkám.
Obrázek
https://www.thegatewaypundit.com/2022/0 ... ock-roads/
https://www.rfi.fr/en/international-new ... eject-deal
Panama je jen poslední zemí, která hlásí masové protesty v důsledku rychle se hroutící světové ekonomiky. Další země jako Peru, Ekvádor a Srí Lanka již zažily masové násilí a povstání..
Video: https://www.brighteon.com/9f06d6fc-2c67 ... 9b94126274
"Zůstaneme v ulicích," řekl Juan Morales, farmář z městečka Capira jihozápadně od Panama City, který se k protestům připojil. "Nebudeme oslabovat."
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Každý den přichází na EU jedna rána za druhou. Rada Evropské unie odsouhlasila dobrovolně-povinné přiškrcení odběru plynu v celé EU o 15% a opatření má platit nejméně půl roku od počátku srpna až do konce března 2023! Země EU mají dobrovolně snížit odběr, ale pokud to nepomůže, bude moci Rada EU mandatorně nařídit plynové odstávky pro všech 27 zemí EU! Rozhodnutí bylo přijato v důsledku šoku z Kremlu, který oznámil, že od 27. července znovu odstaví Nord Stream 1 kvůli další turbíně! Všude tam, kde půjde topit elektřinou, tam politici lidem vypnou plyn, varují už dopředu němečtí analytici! No jo, ale co ČEZko při jeho cenách za elektřinu? Článek: https://aeronet.news/rada-evropske-unie ... ezna-2023/
Německo plánuje překlenout zimu elektřinou pohánějící přímotopy v bytech. Německá média již lidem doporučují zavčas si pořídit přímotopy, tedy elektrické přenosné radiátory, buď ty laciné s odporovou tepelnou spirálou, anebo ty pokročilejší, akumulační s olejovou náplní, tedy přenosné radiátory na kolečkách. Plán německé vlády zazněl včera v diskusním pořadu na německém 1. kanále, že temperování bytů v zimě k přijatelné teplotě pomocí elektrických přímotopů je zvládnutelné, a to díky nákupu laciné elektřiny z dlouhodobých kontraktů z Polska a České republiky! Ano, slyšíte správně! Německé domácnosti tedy budou mít relativně lacinou elektřinu, aby si mohly přitápět elektrickými přímotopy, kdyby došlo na nejhorší.
A Fiala má jiné starosti, ten se stará o Ukrajince, ne o Čechy. Takže Češi se musí zařídit sami. Opravdu to nepodceňujte a připravte se. Snížení spotřeby plynu v EU o 15% je obrovské číslo, které sice vypadá jako malé, ale musíte si uvědomit, že to je průměrové číslo na všechnu spotřebu, tedy že všichni v EU omezí spotřebu o 15% v úhrnu. Domácnosti ale nic spořit nebudou, protože neexistuje mechanismus, jak je k tomu donutit. Neexistuje dálkové zablokování domácností, že plynárny někde někoho vypnou. Tak to nefunguje.
Spotřeba plynu je řízena pouze u velkých odběratelů, u továren a závodů. A protože domácnosti nepůjde regulovat, tak těch 15% je rázem 40% v důsledku toho, aby se splnila norma a těch 15% v průměru se v EU ušetřilo. Toto je odhad německých ekonomů, že 15% v průměru pro všechny odběratele znamená cca. 40% pro jeden podnik a závod.


Prostě začne EU omezovat dodávky i do škol a do méně důležitých částí infrastruktury. A když přijde opravdu velký mráz a plyn dojde, vyčerpá se, poklesne tlak v trubkách, tak bude vymalováno. A solidarita zemí EU a ochota dělit se o plyn? To skončí ve chvíli, kdy lidé začnou křičet z bytů, že jsou studené radiátory, protože místní teplárna nedostala plyn. Potom uvidíte, jak taková solidarita nabere velice divoký obrat. A Rusko se bude jen pobaveně dívat, jak jedni Evropani mají v bytech “kládu” a druzí pro změnu v těch bytech “klepou kosu”. To je důsledek ignorování principů politické ekonomie ze strany drtivé většiny (kromě Orbána) vrcholových politiků v EU.


//EDIT: Další den, další špatné zprávy a pokračujeme..:
Ve středu ráno v důsledku odstavení druhé větve plynovodu Nord Stream 1 došlo na palivové burze TTF v Amsterdamu k historické události a k prolomení ceny 223 EUR za 1 MWh v důsledku oznámení německého regulátora, že dodávky v plynovodu v obou větvích poklesly v úhrnu na pouhých 20% objemu přepravní kapacity, tedy obě větvě plynovodu NS1 nyní pracují na pětinový výkon v důsledku dramatického pádu tlaku v potrubí po vymontování tlakové turbíny v ruské kompresní stanici Portovaja. Tlaková jednotka měla být odeslána do firmy Siemens Canada k naplánované opravě. Jenže ve středu ráno přišel šok. Kvůli sankcím proti Rusku se oprava turbíny konat nebude!
Německá centrála Siemens totiž ráno oznámila Gazpromu, že za současné situace platných sankcí EU, USA a Kanady nemůže dceřiná společnost Siemens Canada opravu turbíny provést, protože by se jednalo o porušení sankcí. Gazprom obratem pro ruská média konstatoval, že bez opravené turbíny nemůže být větev plynovodu uvedena zpátky do provozu. Informace po otevření plynové burzy v Amsterdamu vyvolala hotový masakr a paniku.
Cena plynu vyletěla přes 223 EUR na kontraktech pro měsíc 11/2022 a v dalších dnech se očekává, že cena ještě více poroste spolu s tím, jak začne Gazprom uveřejňovat další špatné zprávy o výhledech na zprovoznění NS1. Podle amerických analytiků na TV Bloomberg musel Gazprom vědět dopředu, že Siemens odmítne opravit další turbínu, takže celé to podle Bloombergu vypadá jako šachová hra Kremlu proti Berlínu, aby došlo k něčemu, čeho se Olaf Scholz chtěl vyvarovat.
Siemens neopraví turbínu pro Nord Stream 1 a Německo bude stát před rozhodnutím zprovoznit politicky zablokovaný Nord Stream 2.
Bez turbíny se Nord Stream 1 k plnému provozu nevrátí a podle Gazpromu ještě nedorazila do Ruska ani první opravená turbína, která se prý navzdory původním pozitivním informacím stále nachází v Německu a úřady prověřují legálnost dodávky turbíny do Ruska. Podle první informací měla být turbína už na lodi pod panamskou vlajkou a mířit do Petrohradu, ale ve skutečnosti se něco zadrhlo a první opravená turbína Německo vůbec neopustila.
Současných 20% objemu plynu v Nord Stream 1 zajišťují tzv. vyrovnávací kompresory, které tlakují plynovod s nedostatečnou silou a při otevření ventilů na německé straně pro čerpání plynu tlak okamžitě klesá a plyn přestává proudit. Tak malý objem nestačí na zásobení Německa ani pro denní spotřebu Porýní, natož celého Německa, a natož celé Evropské unie. A už vůbec takovým objemem nelze plnit zásobníky na zimu.
Pokračování zde: https://aeronet.news/superkrize-cena-pl ... -stream-1/


...A KOLAPS SRÍ LANKY SE DOSTÁVÁ DO FINÁLNÍ FÁZE..
Obrázek
https://corbettreport.substack.com/p/we ... armers-now
Zákaz neměl vůbec nic společného s „ochranou devizových rezerv“. Čajový průmysl [Srí Lanky] není zasažen ani „hospodářskou krizí“. Zákaz byl záměrným politickým rozhodnutím prezidenta v rámci jeho programu boje proti klimatickým změnám.
Jak uvedl srílanský ministr energetiky na Twitteru, když se chlubil, že tento systém vnucuje veřejnosti: „Některé čerpací stanice to nepřijaly, někteří jednotlivci manipulovali, falšovali a nechtěli to zavést. Bude však prosazen na celém ostrově.“
Dámy a pánové, vítejte ve své noční můře nevolníků na neofeudální plantáži! Vaše vláda uměle omezí dodávky základního zboží ve jménu uklidnění bohů počasí, záměrně zhroutí ekonomiku a pak tento kolaps využije jako záminku k ještě přísnější technokratické kontrole svého daňového dobytka.
Problém. Reakce. Řešení.
Holá pravda se ukazuje jasněji než kdy jindy: Všichni jsme nyní srílanští farmáři.
Obrázek//EDIT: unikl mi proslov k EU od Orbána (Maďarsko), odkaz na celou zprávu:
https://cyprus-mail.com/2022/07/23/orba ... ve-failed/

Dodám přepis do CZ, docela mě to zaujalo, tak se podělím:
"Je zapotřebí nová strategie, která by se měla zaměřit na mírové rozhovory a vypracování dobrého mírového návrhu... namísto vítězství ve válce," řekl Orbán.
Maďarsko není ochotno podpořit embargo EU nebo omezení dovozu ruského plynu, protože by to podkopalo jeho ekonomiku, která je z 85 % závislá na dovozu ruského plynu.
Strategie selhala, protože vlády v Evropě se hroutí "jako domino", ceny energií prudce vzrostly a nyní je zapotřebí nová strategie.
"Sedíme v autě, které má propíchnuté všechny čtyři pneumatiky: je naprosto jasné, že válku nelze vyhrát tímto způsobem," řekl Orbán.
Ukrajina tímto způsobem válku nikdy nevyhraje, "jednoduše proto, že ruská armáda má asymetrickou převahu", pokud jde o techniku a masu, a dále poznamenal, že neexistuje žádná šance, že by se Ukrajina a Rusko samy zapojily do mírových jednání, zejména dokud USA a některé země NATO budou Ukrajincům nadále poskytovat smrtící pomoc a peníze.
"Vzhledem k tomu, že Rusko chce bezpečnostní záruky, může být tato válka ukončena pouze mírovými rozhovory mezi Ruskem a Amerikou," řekl.
Nejméně dvě země s tímto plánem vůbec nesouhlasí - Řecko Orbánovo Maďarsko.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

V Německu vysychají zásoby plynu (nyní proudí pouze 20%) a velké společnosti, které ho využívají, jako například chemický gigant BASF drasticky omezuje výrobu:
https://www.zerohedge.com/commodities/b ... gas-crunch
BASF musel ve druhém čtvrtletí zaplatit navíc 800 milionů EUR ve srovnání s předchozím rokem a zároveň omezit výrobu čpavku, k jehož výrobě je zapotřebí velké množství plynu.
"Snižujeme výrobu v zařízeních, která vyžadují velké objemy zemního plynu, jako jsou závody na výrobu čpavku," oznámil šéf BASF Martin Brudermuller v konferenčním hovoru po zveřejnění výsledků.
Čpavek je hnojivo, což znamená, že zemědělci budou mít větší problémy s jeho získáváním, což znamená další problémy, které se rozvlní v celém dodavatelském řetězci.
"Agentura Reuters podrobně popisuje, že čpavek hraje klíčovou roli při výrobě dusíkatých hnojiv, při výrobě plastů a výfukových plynů," vysvětluje jedna ze zpráv. "Vedlejším produktem výroby čpavku je vysoce čistý oxid uhličitý (CO2), který se hojně využívá v potravinářském průmyslu." Odmítají si to přiznat, ale největší světové ekonomiky jsou nyní v recesi.
Tento krok přichází poté, co Gazprom oznámil, že průtok zemního plynu plynovodem Nord Stream 1 (NS1) bude snížen na polovinu, a to ze 40 % na pouhých 20 %.
Ostatní země EU uvedly, že během příštích osmi měsíců sníží poptávku po NatGasu o 15 procent, ale Německo čelí mnohem obtížnější situaci, protože nemá žádné přístavní terminály na zkapalněný zemní plyn (LNG), které by nahradily ruský plynovod, na nějž se spoléhalo.
Podle informací z EU bude nutné přinést oběti, jako je méně tepla v zimě, a také možnost, že v zimě zhasnou světla.
"Na severní polokouli se dusíkatá hnojiva aplikují především na jaře," což naznačuje, že dodávky CO2 pro potravinářský průmysl pravděpodobně zaznamenají narušení.
Hospodářský dopad těchto škrtů se nyní projevuje zásadním způsobem a povede Německo a zbytek světa do recese. "Jak vypadá svět bez hnojiv? Nápověda: vypadá to jako globální hladomor."

Většina lidí je zdegenerovaná a vůbec nechápou, co se děje, protože, namísto příprav (ve stínu těchto zpráv) jsem už viděl desítky 🐐 🐑🐏, které už čekaly na "posilující" injekce. Je možné že je "něco" ovládá? Zdá se, že je ano. A jakmile Německo odejde, Evropa ho bude rychle následovat. Proč? Protože Německo je hospodářským motorem Evropy a bez něj by evropská životní úroveň katastrofálně klesla!

A Německo totiž má tzv. nouzový protokol, kdy při 20% zbývajících zásob plynu zastavuje a zakazuje export plynu a surovin do 3. zemí, takže pokud začne v Německu docházet plyn na počátku listopadu, v Česku nebude plyn již asi v polovině října. To je jednoduchá matematika. Uvalme tedy zničující sankce jako na Rusko, které ale s maximální účinností ničí NÁŠ domácí průmysl a obyvatelstvo. Za všechno může Putin, říkají sborově politici. Ano, Putin zřejmě sám na sebe uvalil sankce, to dává smysl! Situace je obzvláště kritická pro ČR (a SK), které jsou plně závislé na transportu plynu z Německa...
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Argentinský ministr hospodářství téměř zlynčován rozzuřeným davem v Buenos Aires. Inflace přesahuje 60 % a Argentinci mají hlad:
https://twitter.com/RadioGenova/status/ ... 5521613825

Energetická krize v Německu a dalších částech Evropy přiměla rakouskou ropnou a plynárenskou společnost OMV AG zastavit na neurčito veškeré dodávky surovin.
https://www.zerohedge.com/commodities/g ... facilities
Společnost OMV Germany, která provozuje dvě skladovací zařízení v jižní části země, uvedla, že "vyčerpání" dodávek vytvořilo situaci, kdy je nutné dočasně pozastavit provoz, aby byly zajištěny dodávky v krátkodobém a střednědobém horizontu."
= Z důvodu sankcí na Rusko je v Německu, Rakousku a Švýcarsku nedostatek nafty i topného oleje. Nord Stream 1, který ještě před zavedením sankcí fungoval na méně než poloviční kapacitu (60%), funguje nyní na průtoku plynovodu 20%, což nestačí k zásobování Německa přes zimu. Střední a západní Evropa může tuto zimu čelit výpadkům proudu, protože po celé chladné období nebude dostatek energie.

"Co myslíte, že se stane, až skončí léto a zvýší se spotřeba energie?"

75 tisíc Britů přestane platit účty za elektřinu uprostřed inflační bouře.. viz: https://dontpay.uk/
Obrázek
„Blížíme se k momentu Poll Tax na účtech za energie, který nastane v říjnu, a je potřeba, aby to vláda zvládla, protože jakmile začne být neplacení účtů za energie společensky přijatelné, lidé přestanou platit účty za energie a vy přece neodstřihnete všechny.“
Organizace Don’t Pay UK se domnívá, že 6,3 milionu britských domácností bude tuto zimu uvrženo do chudoby kvůli účtům za elektřinu a další miliony pocítí stres z nekontrolovatelné inflace.
Možná, že zapojení hnutí bude skvělým zástupným znakem pro rostoucí nespokojenost, která mezi Brity doutná a která by mohla tuto zimu vyústit v občanské nepokoje, protože miliony lidí budou mít problém udržet světlo, teplou pec a dát jídlo na stůl.


Demnstrace proti zdražování energií v Panamě: https://rumble.com/v1es2uz-demnstrace-p ... panam.html
Demonstrace proti vládě a zdražování na Novém Zélandu: https://rumble.com/v1ers0f-demonstrace- ... landu.html

V Kanadě proběhly protesty na podporu Holandských farmářů: https://rumble.com/v1ervuh-v-kanad-prob ... farm2.html
Blokace holandských dálnic farmáři pokračuje: https://rumble.com/v1es17j-blokace-hola ... rauje.html
Holandští farmáři blokují dálnice hnojem: https://rumble.com/v1es51l-holandt-farm ... nojem.html

Protesty italských farmářů: https://rumble.com/v1ertyp-protesty-italskch-farm.html
Protesty italských farmářů proti vysokým cenám a životním nákladům: https://rumble.com/v1esl1p-protesty-ita ... kladm.html
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Německo se brzy vrátí do doby temna. Němci se v panice (díky zeleným) rozhodli uzavřít své jaderné elektrárny. A Německo nyní znovu otevírá své uhelné elektrárny. To se zeleným líbí. V Německu mezitím probíhají přípravy na zimu. Mluví se o přídělech teplé vody pro domácnosti.. Západní politici to jistě všechno začali tím, že zatlačili Rusko do války a pak zavedli sankce, které mají potrestat obyčejné občany na celém světě - zejména v Africe a Asii, kde v přímém důsledku těchto sankcí zemřou stovky milionů lidí.
Svět čeká velmi temná a studená zima. Podniky závislé na energii budou muset zavřít (částečně kvůli vysoké ceně energie a částečně kvůli přídělům). Továrny a obchody možná budou muset přejít na třídenní pracovní týden. Zaměstnanci budou vyzváni, aby pracovali z domova a my se vrátíme k nuceným výlukám a poškozené produktivitě. Tentokrát s ještě větší destrukcí, než tomu byklo u kovid! Nezaměstnanost se zvýší. A ať si politici říkají, co chtějí, daně budou muset zůstat vysoké (pravděpodobně ještě vyšší), aby se to všechno zaplatilo. A je tu jeden světlý bod: jak se bude situace zhoršovat, stále více lidí se bude vracet k používání hotovosti - namísto toho, aby se blýskali igelitkami. Pokrok směrem k digitálnímu světu se tak možná trochu zpomalí.

Dlouhodobý celosvětový nedostatek vody je navíc děsivý, protože dešťová voda všude obsahuje průmyslové chemikálie, které nelze odstranit (chemtrails). Voda a ropa jsou nejvzácnější a nejcennější zdroje na světě.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Globalisté považují lidstvo za dobytek, který je třeba vykořisťovat tak dlouho, jak je třeba, a pak vybíjet jako stáda dobytka, když už není užitečný. Jak nyní říká poradce globalistů Yuval Harari (parafrázováno), věk lidí na planetě Zemi se chýlí ke konci a globalisté aktivovali mnohostranný plán na "vyčištění" planety od všech lidských bytostí.
Kdyby měl někdo nějakou zvrácenou, zvrácenou touhu vyhubit stádo dobytka, mohl by jednoduše zavřít vodu a potraviny. Smrt by přišla během několika dnů nebo maximálně týdnů. Totéž se právě teď děje lidem.
Zásobování vodou je přerušováno pomocí geoinženýrství, což způsobuje celosvětová sucha a rozsáhlou neúrodu.
Zásobování potravinami je decimováno přerušením dodávek hnojiv, což způsobuje prudký nárůst cen nafty a zároveň útočí na dodavatelský řetězec, který dodává součástky pro zemědělskou techniku.
Výsledek? Dochází k přerušení dodávek vody i potravin. Lidské stádo je vybíjeno stejným způsobem jako stádo dobytka.
Vakcíny jsou navrženy tak, aby zabily miliardy důvěřivců, a zbytek dostane hladomor.
Vakcíny představují další vektor zabíjení pro globální depopulaci. Protože vakcíny jsou dobrovolné, jsou určeny ke snadnému vybíjení důvěřivých mas, které jsou tak špatně informované, že skutečně věří, že jim velká vláda a velká farmacie chtějí zachránit život. Ve skutečnosti jsou ovšem vakcíny biologickými zbraněmi určenými k neplodnosti a depopulaci. Obrovské procento - konečné číslo zatím neznáme - těch, kteří si již vakcíny vzali, zemře na samovolně se tvořící sraženiny, o nichž dnes víme, že obsahují vysoké koncentrace vodivých prvků, jako je hliník, cín a sodík.
Ty, kteří se vakcínám brání, je těžší zabít, protože nestojí ve frontě a neprosí o smrtící injekce, jak to dělají horlivci pro vakcíny. Globalisté je hodlají vyhladovět globálním nedostatkem potravin.

Již nyní víme, že není dostatek potravin, které by svět uživily po celý rok 2023. Jednoduše se nepěstuje a nesklízí v dostatečném množství, aby nasytilo 8 miliard lidí.
Pokračující vládní útoky na zásobování potravinami - jako například příkaz Nizozemska, aby chovatelé vybíjeli svá stáda - mají za cíl zhoršit nedostatek potravin a urychlit masové hladovění.
Relativně málo lidí se připravuje na záložní zásoby potravin. Až budou regály prázdné, zachvátí je panika.

Globalisté vědí, že celosvětový nedostatek potravin je již zažehnán. Vědí také, že masová povstání začnou, jakmile se hlad a nedostatek prohloubí. Ve hře je tedy časový odpočet, který nelze přeložit.

Pokud vás zajímá, co může zabít miliardy lidí rychleji než masový hladomor a neúroda, vzpomeňte si na scénáře vypnutí elektrické sítě. Každá západní vláda může sabotovat svou vlastní domácí energetickou síť a obvinit Rusy z "kybernetických útoků". Když vypadne elektrická síť, finanční systém se zastaví. Nastane chaos. Masové rabování a násilí v ulicích. Policisté jsou odposloucháváni. Civilisté, kteří zůstali, jsou vražděni, okrádáni a znásilňováni. To se stane téměř v každém městě.

Během několika měsíců po výpadku sítě zemře až 90 % obyvatel na následky násilí, hladu, vystavení nebo nemocí. Pochopte, že topení a klimatizace nebudou fungovat. Nebudou fungovat městské vodovodní systémy, což znamená, že nebude voda z kohoutku. Mobilní věže nebudou fungovat. Pokud potřebujete nabít elektronické zařízení, budete potřebovat solární panely a solární generátor.
Pokud chcete jíst, budete potřebovat uskladněné potraviny. Pokud nechcete zemřít na dehydrataci, budete potřebovat vodní filtr a zdroj vody, ke kterému budete mít bezpečný a častý přístup. Budete také potřebovat spoustu nádob na skladování a přepravu vody, protože jí budete potřebovat mnohem více, než si myslíte.

Uvědomte si, že globalisté teprve začali nasazovat své zbraně proti lidstvu. Podle potřeby jich mohou vypustit mnohem více, a pokud se jim nepodaří dosáhnout požadovaného počtu mrtvých, prostě budou chaos stupňovat, dokud nebude mrtvých dostatečný počet miliard.

Lidstvo je vybíjeno jako dobytek. Ti, kdo to nevidí, budou mezi prvními, které to vyhubí. Ale ti, kdo se připraví, mají reálnou šanci genocidu přežít a podílet se na obnově lidské civilizace na druhé straně.
Nelze mít v Evropě blahobyt a rozvinutou společnost bez dostatku laciných energií a paliv! A dostatek obojího umí dodat jen Rusko, žádná jiná země na světě. To je ta jediná rovnice, která v této situaci platila a bude platit.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Londýnský starosta naznačuje, že Britové budou tuto zimu hladovět a mrznout, pokud nepřijmou připravená opatření
Obrázek
https://www.rt.com/news/561209-uk-infla ... an-london/
Nic takového jsme dosud neviděli. Čeká nás zima, kdy pro miliony lidí nepůjde o volbu mezi topením a jídlem, ale o tragickou situaci, kdy si nebudou moci dovolit ani jedno.. https://twitter.com/MayorofLondon/statu ... 9403146241
Podle londýnského starosty Sadiqa Khana čeká Spojené království masové hladovění a lidé budou mrznout ve svých nevytopených domech, pokud vláda nepřijde s řešením. "Čeká nás zima, kdy pro miliony lidí nebude problém vybrat si mezi topením a jídlem, ale tragicky si nebudou moci dovolit ani jedno. To se nesmí stát," dodal s tím, že britská vláda "musí zasáhnout, aby lidé mohli uspokojit své základní potřeby".
Khan se podělil o údaje poradenské skupiny Auxilione, podle nichž by se účty za energie ve Velké Británii mohly v říjnu zvýšit o 80 procent - proto jsou na stejnou dobu naplánovány protesty a stávka za účty za energie.
V průměru mohou Britové očekávat, že za energie zaplatí až 4 292 dolarů - a to navzdory limitu stanovenému regulačním orgánem Ofgem již v říjnu 2021 na méně než polovinu této částky.
Velká Británie je na rychlé cestě k totálnímu zničení
Co přesně chce Khan po britské vládě, aby tomu zabránila, není známo, protože úředníci se již rozhodli zastavit obchodování s Ruskem, které dodává energii a energetické zboží, jako jsou hnojiva.
Velká Británie v podstatě plánuje vyhladovět a zmrazit své občany a zároveň se bít v prsa proti Rusku - boj, který Velká Británie prohraje, pokud není cílem masivní depopulace.

="Jedinou cestou je otevřít Nord Stream 2, dostat ceny plynu zpět pod kontrolu a STOP neúspěšné hře na 'sankce', která ničí Evropu a neublíží ani Putinovi,"=
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Jeden z největších světových výrobců hnojiv, norská společnost Yara, snižuje výrobu kvůli prudkému růstu cen zemního plynu:
https://www.reuters.com/business/enviro ... 022-08-25/
Společnost Yara se sídlem v Norsku je jedním z největších výrobců hnojiv na světě - nebo alespoň byla jedním z největších výrobců hnojiv, než jí probíhající energetická krize zničila hospodářské výsledky.
"Čpavek hraje klíčovou roli při výrobě hnojiv, Bez něj se výnosy plodin zhorší, protože živiny odebrané z půdy při sklizni se nedoplní."
Od začátku srpna se ceny plynu zvýšily téměř o 40 %. Od začátku roku se ceny plynu vyšplhaly téměř o 300 procent = v podstatě, stručně řečeno, dlouhodobým důsledkem jsou vyšší ceny potravin.
Přežije Evropa krizi s hnojivy?
Celkově závod vyrábí jen asi 35 % své kapacity čpavku - a pokud budou ceny i nadále růst, chystá se další škrty.
Firemní oznámení společnosti Yara vysvětluje, že společnost musí omezit roční kapacitu odpovídající 3,1 milionu tun čpavku a 4,0 milionu tun hotových výrobků, včetně: 1,8 milionu tun močoviny, 1,9 milionu tun dusičnanů, 0,3 milionu tun NPK (dusík, fosfor a draslík).

A krize hnojiv spolu s energetickou krizí a s každou další krizí - "vše se děje ve stejnou dobu, aby to mělo za následek zastavení celosvětové produkce potravin v příštích letech" - jistě ukazuje na to, že celá věc je plánovaná.
=CZkotas=
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

ArcelorMittal, jeden z největších závodů na výrobu oceli v Evropě, ukončila provoz kvůli vysokým cenám energie. (Její oznámení v němčině najdete zde: https://germany.arcelormittal.com/icc/a ... 0000000042)
Tato zpráva přichází poté, co bylo v posledních několika týdnech oznámeno uzavření hliníkáren, měděných hutí a závodů na výrobu čpavku. Čpavek - nezbytný pro výrobu hnojiv - je nyní v EU ze 70 % odstaven.
Rusko právě v posledních 24 hodinách oznámilo úplný zákaz vývozu zemního plynu do Evropy, dokud nebudou zrušeny hospodářské sankce Západu. To znamená, že plynovod Nord Stream 1 je nyní v dohledné době uzavřen, protože pomýlené země NATO nejsou schopny napravit své chyby a ustoupit Rusku.

Vzhledem k tomu, že mimo provoz jsou i ocel a další průmyslové kovy, je otázkou, jak má západní Evropa fungovat v příštích šesti měsících zimy:
Žádná ocel = žádný průmysl (ani pracovní místa v průmyslu)
Žádná hnojiva = žádné potraviny
Žádný zemní plyn = žádná elektřina ani teplo


V podstatě tři z pilířů, které umožňují fungování moderní společnosti, jsou v důsledku hospodářských sankcí a nebetyčně vysokých cen energií v celé Evropě vážně ochromeny. A to je teprve první týden v září. Chladné počasí ještě ani nedorazilo. Na zásobování evropských měst elektřinou a vytápění všech budov v letošní zimě jednoduše není k dispozici dostatek energie a ani v roce 2023 není k dispozici dostatek potravin, které by nasytily všechny obyvatele.

Vše je záměr, kdy se decimují pilíře civilizace, aby způsobili kolaps a vylidnění, útočí se na:
Potraviny, Energie, Zdraví (vakcíny, biologické zbraně), dodavatelské řetězce, Finance, Volby (masivní falšování), Svoboda a sebeobrana, Počasí/geoinženýrství (chemtrails)
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

A je to tu, jen později, než jsem předvídal.. To, co jsem očekával, že nastane (mělo nastat) někdy v průběhu druhé půlky prázdnin, tak začíná o několik dní později..
Ruský Gazprom natočil děsivé programovací video, který funguje jako vzkaz Evropské unii. Jedná se o záběry z uzavření potrubí Nord Stream 1 prostřednictvím otočení knoflíku a vypnutím turbín, což je doplněno zhudebněnou básní ruského lyrika Jurije Vizbora s názvem “A zima bude velká” se záběry zmrzlé Evropy. Toto děsivé video pouze předznamenává, co čeká celou Evropu. Báseň Jurije Vizbora se týká původně Matky Rusi, která obejme celé Rusko během zimy do ledové náruče a propustí ji až na jaře, ale v tomto případě to vypadá, že to celé bude úplně obráceně, protože zatímco Rusko bude v pohodě, Evropa bude doopravdy mrznout.
VIZ: https://rumble.com/v1j2do7-gazprom-nato ... -velk.html
Ale pozor, to mrznutí je jenom ten menší problém. Tím hlavním problémem je, že plyn se používá na vstupech výroby drtivé většiny potravin v Evropě a jejich zpracování. Naprosto drtivě ve všech úsecích přípravy potravin a zpracování. Nejde jen o pekárny a veškeré pečivo, které se dnes nepeče jinak než v plynových rozpékacích pecích, kde se připravuje rozpékané pečivo pro supermarkety. Týká se to i normálního nemraženého pečiva, protože pro průmyslovou výrobu pečiva nebylo ekonomicky únosné používat elektrické pece. Plyn je prostě nenahraditelný, minimálně ne v krátkém časovém horizontu, ani ve střednědobém, protože nahradit plyn znamená posílit výrobu elektřiny jinak než spalováním plynu.
Celý článek zde: https://aeronet.news/video-gazprom-nato ... ste-horsi/
Půjde o životy, o zdraví. Nejen kvůli zimě, ale i kvůli střetům s policií a později i s armádou. Německo zvažuje, že od 1. října by mohlo nasadit do ulic hlídky Bundeswehru pro udržení pořádku a zabránění sociálním bouřím. Politici mají několik málo týdnů, spíš dnů na to, aby skočili na krk energetických burz a začaly energie lidem prodávat napřímo bez účasti burzy a bez emisních povolenek. Pokud to politici neudělají, budou mít válku v ulicích. A zima… zima bude velká!
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Marťas
Příspěvky: 16
Registrován: 19 dub 2022, 22:32
Jméno a příjmení: Martin Sušovský

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od Marťas »

No, tak bych řekl, že má fialova vláda měsíc - maximálně dva.
Do té doby nikdo neumrzne, ale už to "snad" dojde i skalním voličům pětidemolice - sankce NEFUNGUJÍ a likvidují Evropu.
A nedají si říct a nedají - řežou si vlastní větev :twisted:
Doplním kanystry, naštípu dřevo a ještě zajdu koupit petrolejku - lampový olej už mám - svícení zahřeje ;)
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Pro začátek platí, že rostoucí ceny potravin a energií sežerou lidem úspory. Ti, kdo úspory nemají, si nebudou moci nic odkládat stranou. Každá kačka půjde na zaplacení základních životních potřeb. Inflace bude krátce po Vánocích 2022 vysoko nad 20 %. V ostatních zemích dojde k podobnému nárůstu hodnot inflace. Úrokové sazby budou nadále růst a miliony lidí, kteří mají hypotéky, zjistí, že si již nemohou dovolit splácet ani své bydlení. A výsledkem bude pokles hodnoty domů.
A nepřežijí to ani ti, kdo mají úspory. Nebude existovat žádná střední třída. Starší lidé budou umírat v bídě. Mladí lidé nebudou nikdy vlastnit dům, auto a ani mít jistotu, že mají nějaké úspory.
To vše je jasné už léta - min. podvod s ko*kovid měl lidem pomoci otevříit oči. Ale lidé neposlouchali. A teď už je docela pozdě.
Z praktického hlediska je jediným způsobem, jak se nyní ochránit, snížit své dluhy a výdaje a připravit se na jednodušší způsob života.
Ale bohužel se obávám, že k žádnému skutečnému odporu nedojde. Kolaborantů je příliš mnoho a nás málo. A nezapomeňte, že nic se neděje náhodou.
A bohužel i příliš mnoho těch, kteří chápou krizi, jíž čelíme, a hrůzy Velkého resetu, mizení hotovosti, nástupu digitálního světa a paradigmatu sociálního kreditu, jen kroutí hlavou, usazují se před TV a nedělají nic, aby to zastavili...
=CZkotas=
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

V celé západní Evropě se každým dnem hroutí ocelárny a hutě, které zpracovávají zinek, měď, hliník, mangan a další průmyslové kovy..
Situace je tak vážná, že obchodní skupina známá jako "Eurometaux" vydala naléhavé varování, v němž tvrdí, že pokud nebude zahájena "mimořádná akce EU", bude celý kontinent čelit krizi "trvalé deindustrializace":
https://eurometaux.eu/media/qnhn5k30/no ... 9-2022.pdf
To znamená konec průmyslu v Evropě.
"Zhoršující se energetická krize Evropy," píše se v dopise, "[představuje] existenční hrozbu pro naši budoucnost". Vedoucí představitelé EU musí "přijmout naléhavá opatření, aby zachovali svá strategická odvětví náročná na elektřinu a zabránili trvalé ztrátě pracovních míst," pokračuje varování. V dopise se dále uvádí, že 50 % výrobních kapacit hliníku a zinku je již mimo provoz. Měď a nikl nejsou daleko za nimi. "Výrobci čelí více než desetkrát vyšším nákladům na elektřinu a plyn než v loňském roce, které značně převyšují prodejní cenu jejich výrobků," varuje dopis.

V podstatě celý evropský kovoprůmysl požaduje záchranu. "Intervence" znamená použití veřejných peněz na udržení těchto zombie průmyslových odvětví při životě tím, že jim umožní používat energii, která prostě není k dispozici. Energetická krize je nyní v celé Evropě tak vážná, že pokud nebudou prosazena přísná omezení, bude mnoho zemí čelit úplnému vyčerpání zdrojů energie a elektřiny ještě před jarem 2023. Platit provozovatelům tavíren kovů za to, aby nadále provozovali své závody s vysokou spotřebou energie, tedy není reálné. Namísto toho budou evropské vlády pravděpodobně platit podnikům kovoprůmyslu za to, že budou své závody odstavovat a zároveň platit jejich zaměstnancům za to, že nebudou nic vyrábět.

Pokud vám to začíná připadat jako komunismus, není to náhoda. V celé Evropě si státy musí vybrat, zda budou platit průmyslu za to, že nic nevyrábí, nebo nechají tato odvětví trvale upadnout do záhuby, ze které není snadné se dostat. Nelze jednoduše obnovit rozsáhlé průmyslové provozy poté, co byl vyhlášen bankrot, zařízení bylo prodáno v dražbě a zaměstnanci si hledali práci jinde. Pokud bychom dovolili, aby se továrny na výrobu průmyslových kovů propadly do bankrotu, znamenalo by to konec průmyslu v Evropě přinejmenším na příští desetiletí. Bez kovů samozřejmě nelze vyrábět nic jiného, včetně automobilů.

Každý, kdo čte tyto řádky a vlastní Audi, Volvo, Volkswagen nebo jiné německé či evropské vozidlo, by měl dlouho přemýšlet o tom, odkud bude po ukončení průmyslové činnosti v Evropě pořizovat náhradní díly..

A "Německo je psychopat"- v požadavcích své vlády vůči ostatním zemím.. A zdá se, že Německo vede po první a druhé světové válce třetí velkou vlnu zkázy Evropy. A rozdávání peněz může zázračně vyřešit nedostatek energie, hnojiv, kovů, potravin a plynu. Problém tohoto uvažování ovšem spočívá v tom, že i když můžete tisknout peníze, nemůžete tisknout energii. Bez ohledu na to, kolik měny natisknete, energie je stále nedostatek! Idioti a PSYCHOPATI vládnou!! A Evropa už je připravena na to, aby byla rozdrcena. Není to náhoda, to ví snad už každý, nemá smysl předstírat opak...
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Evropská komise nyní přijímá opatření a vydává nová nařízení, která vyzývají všechny evropské vlády, aby snížily spotřebu elektřiny o 10 %. Součástí nařízení je i povinné snížení spotřeby o 5 procent v době špičky. Německé podniky nyní platí ceny elektřiny, které jsou o 1 000 % vyšší než obvykle, a mnoho podniků v současné době kvůli vysokým nákladům na energie krachuje..
https://www.bloomberg.com/news/articles ... ergy-chaos
https://wattsupwiththat.com/2022/09/11/ ... ty-prices/
Německo není jedinou zemí, která čelí potenciální temné zimě. Francouzská společnost Reseau de Transport d'Electricite varovala občany, že budou tuto zimu několikrát vyzváni, aby omezili spotřebu elektřiny. Také Finsko varuje občany před nadcházejícími výpadky a vyzývá všechny, aby se připravili.
Obrázek
Německé obce se připravují na temnou zimu výpadků proudu, simulují 400 úmrtí během prvních 96 hodin:
https://freewestmedia.com/2022/09/14/th ... -96-hours/
Německý svaz měst a obcí (DStGB) nyní varuje před katastrofou, na kterou se už dlouho připravují lidé, kteří se připravují na soudný den: výpadky elektřiny a občanské nepokoje. Díky na koleně uvaleným sankcím evropských lídrů proti Rusku a ukvapenému zavádění zelené energetické politiky v Evropě budou muset Evropané platit šílené náklady na energie a žít pod neustálou hrozbou výpadků proudu, zejména v nadcházejících zimních měsících.
Obce v Německu se připravují na temnou zimu plnou výpadků elektřiny. Hesenský okres Rheingau-Taunus si najal společnost, která má simulovat a analyzovat nejrelevantnější hrozby v případě výpadku elektřiny v letošní zimě. Simulace předpovídá, že jen během prvních 96 hodin je v okrese nevyhnutelných 400 úmrtí. Pokud teploty klesnou, budou úmrtí mnohem katastrofálnější, zejména pro starší lidi.
Spolkové sdružení soukromých poskytovatelů sociálních služeb (BPA) varuje, že "tato krize bude stát některé poskytovatele existenci, protože zátěž z rostoucích nákladů na energie, všeobecné inflace a všudypřítomného nedostatku kvalifikovaných pracovníků již nebude možné unést". Domovy důchodců a pečovatelské domy budou "ohroženy v nebývalé míře".
Šéf DStGB Germ Landsberg uvedl, že hackerské útoky byly pro rozvodnou síť hrozbou vždy, ale letos "hrozí riziko blackoutu" na základě "přetížení rozvodné sítě". Upozornil, že v letošním roce bylo prodáno 650 000 ohřívačů s ventilátorem. Pokud dojde k výpadku dodávek plynu a všechna tato topidla budou najednou připojena k elektrické síti, může pravděpodobně dojít k blackoutu. Okres se připravuje na konsolidaci energie pro služby civilní ochrany a na zajištění elektřiny pro servery a komunikační systémy podporované satelitem.
V prvních čtyřiadvaceti hodinách německého blackoutu by došlo k výpadku rozvoden a vyschnutí vodních nádrží, což by způsobilo zcela nové problémy. Rychle by došlo k úhynu hospodářských zvířat. Rabování a žhářství by během prvního dne přispěly ke škodám ve výši stovek milionů dolarů. Během pouhých dvou dnů by přestala fungovat většina mobilních telefonů. Lidé by rychle zpanikařili. Ulice by zachvátilo násilí. Okresní požární inspektor Christian Rossel varuje Němce, aby se připravili a pořídili si zásoby potravin a pitné vody na 14 dní.

Balíček finanční pomoci německé vlády ve výši 65 miliard eur se pokusí částečně kompenzovat vysoké náklady na energie, ale nakonec vláda nemůže tisknout energii. Pokud energie není a rozvodná síť je přetížená, žádné množství peněz světla a teplo znovu nerozsvítí. Německý ekonom Jörg Krämer uvedl, že vládní plán pouze "vytváří iluzi, že velkou část obyvatelstva lze ochránit před důsledky rostoucích cen energie".
TO STEJNÉ SE NYNÍ DĚJE I U NÁS V ČR, CELÁ EU SI KOPE VLASTNÍ HROB A MY PADÁME S NÍ,
=CZkotas=
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Zelení musí být hrdí: Celé lesy v Německu se kácejí kvůli palivovému dříví.
Včera jsem shlédl interview s válečným zpravodajem Michaelem Yonem, který právě procestoval Německo. Řekl, že všude v Německu se kácejí lesy (alespoň tam, kde to viděl on) v zoufalé snaze lidí vytvořit si zásoby palivového dřeva na nadcházející zimu. To je nová "zelená" agenda v plné parádě: Kácení lesů, které po desetiletích znovu vyrostou. Budou zelení oslavovat všechny mrtvé lesy, protože Německo alespoň nespalovalo fosilní paliva? Uvědomuje si někdo, že ekonomika 19. století nemůže uživit obyvatelstvo 21. století? Hladomor je matematická jistota.
Aby Německo tuto krizi zastavilo, stačí se omluvit Rusku, upustit od hospodářských sankcí a poprosit Gazprom, aby znovu zapnul plyn, ale ne, to se neodváží, i kdyby statisíce německých občanů zemřely hlady a na následky ozáření. Přesně stejným způsobem, jakým Adolf Hitler v roce 1943 vrhl hladovějící a mrznoucí německé vojáky do ruských obranných linií u Stalingradu, obětují dnešní němečtí představitelé životy vlastních občanů v zoufalé snaze pokusit se ekonomicky poškodit Rusko ... a ani toho nedosahují! V bitvě u Stalingradu Sovětský svaz obklíčil a porazil německou 6. armádu, která se Rusům vzdala s více než 220 000 vojáky. Dnes je Německo ochotno v případě potřeby obětovat miliony vlastních občanů, což dokazuje, že sebevražedné manévry v nacistickém stylu jsou v Berlíně stále živé i několik generací po katastrofálním výsledku druhé světové války.
Z Ruska můžete vymlátit nacisty, ale z německých politických vůdců nacistické tendence nevymlátíte.
Výsledek toho všeho? Každý, kdo žije v západní Evropě, by se měl připravit na hospodářský kolaps, hladomor a jadernou válku. Kdo žije v Severní Americe, měl by se připravit na hospodářský kolaps a celosvětový jaderný spad, který na dlouhá léta naruší úrodu. Ti, kdo si neskladovali potraviny, budou nakonec jíst radioaktivní potraviny, pokud vůbec nějaké najdou.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

SABOTÁŽ plynovodu Nord Stream 1 a 2 zjevně zorganizoval bezohledný Bidenův režim, tedy emérika! Demolice plynovodů Nord Stream 1 a 2 v Baltském moři je jedním z nejnehoráznějších a nejhorších teroristických a sabotážních činů v dějinách našeho světa. Nyní, když byla sabotáž potvrzena mnoha státy, začala hra na obviňování, protože se všichni ptají: "Kdo to udělal?".

VIDEO: https://www.brighteon.com/4600d3db-b322 ... 1b8ec996c
CZ překlad:
Senátor Ron Johnson: "Nedokážu si představit účinnější způsob, jak potrestat ruskou agresi, než zvrátit dosažený pokrok, a pokud je to možné , zabránit tomu, aby byl Nord Stream 2 vůbec dokončen."
Senátor Johnson: "...Přijmout opatření, která zabrání tomu, aby byl VŮBEC uveden do provozu."
Nulandová: "V případě, že by se jednalo o projekt, který by měl být realizován v rámci projektu Nord Stream 2, je třeba, aby se na něj podílela např: "...Očekáváme, že výstavba plynovodu bude pozastavena."
Johnson: "Rozhodně doufám, že senátní výbor pro zahraniční vztahy přijme zákon, který by šel nad rámec pouhého pozastavení, ale ukončil by ho natrvalo."


Letos 7. února Joe Biden nabídl chabě zastřenou hrozbu, že plynovod Nord Stream zničí, a to ve svém obvyklém zlodějsko-podvodnickém stylu, jehož jsme všichni svědky, když si hraje na drsňáka:
VIDEO: https://www.brighteon.com/1060f43f-5bd8 ... 692eeb37e6
CZ překlad:
Joe Biden: "Pokud Rusko zaútočí... pak už Nord Stream 2 nebude. Ukončíme ho."
Reportér: "Ale jak přesně to uděláte, když... je projekt pod kontrolou Německa?"
Biden: "Slibuji vám, že to dokážeme." (následuje samolibý úsměv)


Začátkem letošního roku, 27. ledna, Victoria Nulandová slíbila, že Nord Stream 2 bude zastaven "tak či onak".
Video: https://www.brighteon.com/d18ef7c4-89f7 ... 5f72a99a7c
CZ překlad:
Victoria Nulandová: "Pokud Rusko tak či onak napadne Ukrajinu, Nord Stream 2 se nepohne kupředu."

Takže bezohledný Bidenův režim veřejně vyhrožuje, že zničí plynovod Nord Stream jakýmikoliv prostředky, pak se v oblasti Bornholmu v Baltském moři objeví zásahová jednotka amerického námořnictva s podmořskými demoličními experty a o pár měsíců později je plynovod Nord Stream rozmetán na kusy přímo v oblasti Bornholmu v Baltském moři, čímž se evropský průmysl dostane na cestu ke kolapsu a zároveň se upevní západní nadvláda amerického průmyslu a dolarové měny.

A taky Málokdo si uvědomuje, že pokud BASF ukončí činnost, dojde ke kolapsu evropského průmyslového odvětví.
BASF dodává naprostou většinu průmyslových chemikálií potřebných pro hnojiva, rafinaci ropy, letecký průmysl, výrobu automobilů, textilu, spotřebních výrobků, zdravotnických potřeb a léků, plastů a pryskyřic a mnoho dalšího. Bez společnosti BASF nemůže evropský průmysl fungovat a bez zemního plynu nemůže fungovat ani společnost BASF.
Zničení plynovodů Nord Stream 1 a 2 nyní zaručuje, že BASF bude nucena ukončit provoz. To znamená, že evropský průmysl skončil. A to znamená, že evropské banky budou čelit rozsáhlé platební neschopnosti. Samotná existence měny euro - a EU jako takové - je nyní ohrožena.

Vyhozením Nord Streamu do povětří se USA podařilo uvést do pohybu události, které způsobí kolaps západní Evropy, jak ji známe, a promění kontinent prvního světa v peklo třetího světa plné hladu, bídy, nezaměstnanosti a průmyslové zkázy. Tento výsledek byl již spuštěn a nelze jej zastavit, protože potrubí Nord Stream nebude možné opravit po dobu několika měsíců nebo let!

+ Na závěr, autentické záběry dánského letectva z míst explozí plynovodů Nord Stream 1 a 2:
https://rumble.com/v1lqy77-autentick-zb ... 1-a-2.html
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Tisíce lidí protestovalo v Paříži proti vysokým životním nákladům a drahým energiím a vyzvali vládu, aby přestala dodávat zbraně Ukrajině:
Obrázek
https://www.farsnews.ir/en/news/1401071 ... is-Deepens

+ Nekonečné kolony aut a policejní kontroly. Francie má nedostatek pohonných hmot:
https://www.euronews.com/2022/10/09/str ... ns-run-dry


Evropané v panice nakupují palivové dřevo a kamna:
https://www.zerohedge.com/markets/back- ... and-stoves
S rostoucími cenami zemního plynu a elektřiny se řada evropských domácností obrací k palivovému dřevu, které má kompenzovat vyšší náklady na energie na začátku topné sezóny. V pátek7.10. se vedoucí představitelé Evropské unie nedokázali dohodnout na cenovém stropu pro NatGas, protože energetická krize by se tuto zimu mohla ještě zhoršit, protože mrazivé počasí by mohlo rychle vyčerpat zásoby ze zásobníků a katapultovat ceny ještě výše...
Agentura Bloomberg upozornila, že Evropané „panicky nakupují nejzákladnější palivo na světě“. Poptávka je tak vysoká, že Maďarsko zakázalo vývoz dřevěných pelet a Rumunsko do jara omezilo ceny palivového dřeva. Po palivovém dřevu je velmi vysoká poptávka, znamená to také vysokou poptávku po kamnech. Objednávky vzrostly více než čtyřnásobně a zákazníci musí na dodávky čekat až do března..

„Obáváme se, že lidé budou pálit jen to, co jim přijde pod ruku,“ řekl Roger Sedin, vedoucí oddělení kvality ovzduší ve Švédské agentuře pro ochranu životního prostředí.
Ve skutečnosti je to pravda, polské domácnosti začaly spalovat odpadky a uhlí, protože zásoby palivového dřeva se ztenčují.

Velká Británie konečně dospěla k informování svých občanů o rizicích výpadku elektřiny. Provozovatel rozvodné sítě v zemi varoval před „významným rizikem“ nedostatku plynu NatGas, který by mohl tuto zimu vyvolat tříhodinové výpadky elektřiny. Dlouho před topnou sezónou jsme podrobně informovali o prudce rostoucí poptávce po palivovém dřevě. V srpnu jsme uvedli, že „vyhledávání „palivového dřeva“ na Googlu v Německu explodovalo“, a v červenci jsme dokonce citovali hlavního ekonoma Deutsche Bank Erica Heymanna, který naznačil, že „náhradou za plyn“ bude palivové dřevo.


//EDIT: Doplnění k protestům v Paříži = ANTI – NATO protest dokonce běžel i přímý přenos z Paříže "Anti-NATO Protest Live: Demonstrators Take to Streets Against NATO in Paris | France":
https://www.youtube.com/watch?v=zgY0kDv6S3w
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Před více než půl rokem jsem začal veřejně varovat (nejen zde) před důsledky ztráty dodávek zemního plynu do Evropy, kdy při Haberově chemickém procesu se zemní plyn kombinuje s atmosférickým dusíkem (N2) a vytváří amoniak (NH3), klíčovou molekulu pro výrobu dusíkatých hnojiv, z nichž se pěstují plodiny nezbytné pro výživu přibližně 5 miliard lidí na celé planetě.
Pokud nebudou dodávky zemního plynu v Evropě - a zejména pro společnost BASF - dostatečné, produkce hnojiv prudce poklesne a nebude dostatek hnojiv pro pěstování plodin, které by nasytily celý svět.


Michael Yone - mezinárodním novinář a analytik, navštívil vedení společnosti BASF v Německu a natočil několik rozhovorů o katastrofě, která by nastala, kdyby BASF kvůli nedostatku zemního plynu z Ruska ukončila provoz v Německu. Od té doby Amerika zničila plynovody Nord Stream, čímž Německo částečně odřízla od ruského plynu. To byl poslední hřebíček do rakve, který následoval po snaze USA a NATO o hospodářské sankce, jež nakonec vedly k tomu, že ruský Gazprom přerušil veškerý vývoz plynu do Německa (a fakticky i do zbytku Evropy).

Nyní společnost BASF oznámila, že částečně uzavírá své provozy v Německu a přesouvá své kapacity do Číny, kde "zelení" nemají pod kontrolou šílenou protienergetickou politiku (a kde ceny elektřiny nejsou o 1000% ).

Z Financial Times:
https://www.ft.com/content/f6d2fe70-16f ... fb93e0bf57
Společnost BASF uvedla, že bude muset v Evropě "trvale" snížit počet zaměstnanců, protože vysoké náklady na energie činí tento region stále méně konkurenceschopným.
"Evropský chemický trh roste už zhruba deset let jen slabě [a] výrazný nárůst cen zemního plynu a elektřiny v průběhu letošního roku vytváří tlak na chemické hodnotové řetězce," uvedl ve středu generální ředitel Martin Brudermüller.
Brudermüller uvedl, že evropská plynová krize spolu s přísnějšími průmyslovými předpisy v EU nutí společnost snižovat náklady v regionu "co nejrychleji a také trvale".

To se nedá nijak zlehčit. Jde o trvalé snižování počtu zaměstnanců BASF. A podle dalších zdrojů je to jen začátek toho, že BASF nadobro opouští Německo. Snižování počtu zaměstnanců bude pokračovat až do té míry, že v Evropě nebude probíhat téměř žádná výroba.
Koneckonců, jakou mají na výběr? Vzhledem ke zničeným plynovodům, stále platným hospodářským sankcím vůči Rusku a šíleným zeleným psychopatům požadujícím konec lidské civilizace dospěla společnost BASF k závěru, že v Evropě, kontinentu ovládaném skutečným kultem smrti šílenců a politických fanatiků toužících po moci, již nemůže dále působit.
Evropa ode dneška umírá
Dnešek je klíčovým bodem. Od tohoto dne Evropa umírá a nevzpamatuje se z toho po celé generace. Je konec. Zatím si to téměř nikdo neuvědomuje, ale domino už padá.
Evropa se rychle propadá do kontinentu na kolizním kurzu s totálním kolapsem: žádný průmysl, žádné dodavatelské řetězce, žádná energie, žádné kovy, žádná hnojiva a žádné potraviny. Status "prvního světa" bude pro Evropu vzdálenou vzpomínkou již po 2-3 zimách bez potravin a energie, a jakmile bude evropská průmyslová infrastruktura odstavena, nebude snadné ji znovu zprovoznit.

Domeček z karet se hroutí.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Pokračující a vysilující energetická krize, která postihuje EU, způsobuje, že mnoho největších průmyslových odvětví omezuje výrobu, což stále zvyšuje pravděpodobnost, že se kontinent deindustrializuje a problémy se prohloubí..
A to se dle mého už děje. Stačí se rozhlédnout kolem sebe. Energetická krize nutí mnoho největších a energeticky nejnáročnějších podniků omezit spotřebu energií. V důsledku těchto energetických limitů mnoho podniků zavírá továrny, snižuje počet pracovních míst nebo se stěhuje mimo kontinent, kde je energie dostatek a kde na ně regulace EU týkající se spotřeby energie nedosáhnou. Jednou z největších ztrát na kontinentu je německý konglomerát BASF, největší výrobce chemikálií na světě. V reakci na energetickou krizi společnost uvedla, že místo omezování výroby bude trvale snižovat počet zaměstnanců ve své domovské zemi (Německo) a expandovat v Číně.
"Evropský chemický trh roste již zhruba deset let jen slabě a výrazný nárůst cen zemního plynu a elektřiny v průběhu letošního roku vytváří tlak na chemické hodnotové řetězce," uvedl generální ředitel společnosti BASF Martin Brudermueller.
Mnoho dalších průmyslových odvětví kvůli vyšším nákladům na energie buď zastavuje výrobní kapacity, nebo omezuje kvóty.
"Podle odhadů společnosti Jefferies byla již desetina evropských výrobních kapacit surové oceli odstavena. Všechny zinkové hutě omezily výrobu a některé ji ukončily. Polovina výroby primárního hliníku byla rovněž zastavena," poznamenala Irina Slav, píšící pro OilPrice.com. "A v oblasti hnojiv bylo kvůli nedostatku energie odstaveno 70 % továren. Svou činnost omezují také chemické závody, chladnou pece na výrobu feroslitin a zmenšuje se i výroba plastů a keramiky."
Do Spojených států a Číny se stěhuje stále více evropských společností do zemí s širší dostupností energie. Energetické problémy spolu s nepříznivým investičním prostředím a snahou zvýšit výrobu vedou mnohé výrobce k tomu, že se stěhují pryč z EU. Evropa potřebuje více energie, aby se jí vrátil průmysl = v roce 2021 pokrývaly toky ruského zemního plynu do EU přibližně třetinu poptávky po plynu v bloku. Do konce roku 2022 se ruské energetické toky do EU sníží o zhruba 80 miliard metrů krychlových zemního plynu, což představuje přibližně 20 % celkové poptávky.
Větší dovoz zkapalněného zemního plynu z USA a zvýšená těžba zemního plynu z Norska pomohou tento výpadek vyrovnat, ale ne dostatečně. Pokud chce Evropa stabilizovat své ceny, bude muset snížit poptávku po zemním plynu zhruba o 10 procent.
Podle Anne-Sophie Corbeauové, odbornice na globální dodávky z Centra pro globální energetickou politiku Kolumbijské univerzity, může Evropa letošní zimu zvládnout, pokud "nebude příliš chladná". Aby však zvládla příští zimu, bude muset exponenciálně zvýšit dovoz zemního plynu.
Norská státní energetická společnost Equinor již letos zvýšila těžbu plynu v zemi o 10 %. Eirik Waerness, senior viceprezident a hlavní ekonom Equinoru, však varoval, že země nemá kapacitu na další zvyšování těžby.
Další velké projekty, které mají pomoci zásobovat EU větším množstvím plynu, mají zahájit těžbu nejdříve v roce 2025. Patří mezi ně velká investice do katarského projektu North Field East a vytvoření amerických terminálů pro vývoz zkapalněného zemního plynu.
Evropa navíc možná bude muset snížit poptávku po energii více, než se v současnosti předpokládá, protože kontinent se připravuje také na prudký pokles výroby energie z obnovitelných zdrojů, jako je jaderná a vodní energie. "Jedna věc se stala naprosto jasnou: Snížená spotřeba energie v evropských průmyslových odvětvích opravdu není důvodem k oslavám," napsal Slav. "Pokud něco, pak je to důvod k obavám a naléhavým opatřením ze strany rozhodovacích orgánů."
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Nedostatek potravin se blíží, jako řešení nám podstrčí hmyzí dobroty..:
Obrázek Obrázek Obrázek

+ VIDEO Farma budoucnosti | Vertikální cvrččí farma: https://www.youtube.com/watch?v=r6ww0qp1V54

ZPRÁVY, AKTUÁLNĚ, CO VÁM SRAČKOMETY (ČT/NOVA/SEZNAM..) NEPOVÍ:
NĚMĚCKÝM zemědělcům bylo nařízeno SNÍŽIT spotřebu dusíkatých hnojiv, aby vyhověli zeleným tyranům z EU. Během posledního roku se zelené byrokracii EU podařilo téměř zničit energetické vztahy západní Evropy s Ruskem, takže kontinent zoufale potřebuje energetické vstupy, aby udržel svou energetickou síť funkční. Nyní je zásobování Evropy potravinami pod přímým útokem prostřednictvím několika programů, které mají zřejmě za cíl skoncovat s dostupnými potravinami ve stejné době, kdy se elektřina stává nedostupnou pro podniky i domácnosti.
Původcem zákazu jsou byrokraté EU, kteří vedou válku proti dusíku, základnímu prvku, který tvoří téměř 80 % zemské atmosféry a je rozhodující pro produkci plodin. Poté, co vyhlásili válku uhlíku - stavebnímu prvku biologického života - se globalisté nyní zaměřují na dusík jako na prostředek k záměrnému vyvolání rozsáhlého hladomoru a masové smrti (depopulace)!
Hnojiva na bázi dusíku produkují potraviny, které živí přibližně 4 miliardy lidí na planetě Zemi (zdroj: OurWorldInData.org). Bez dusíkatých hnojiv by doslova polovina stávající světové populace zemřela hlady. Němečtí zemědělci zatím dostali příkaz snížit používání dusíku o 20 %, ale to je jen první fáze. !!Jako u všech podobných programů bude vláda brzy požadovat další škrty a nebude trvat dlouho a dusíkatá hnojiva budou díky "kultu klimatu", který nyní řídí politiku, téměř zakázána ve všech zemích EU!!

A SRÍ LANKA? TA se nedávno pokusila zakázat dovoz dusíkatých hnojiv a tento policejní krok vedl ke katastrofálnímu kolapsu tamního hospodářství, vlády, dopravy, financí a právního státu. Rozšířily se masové vzpoury, zatímco potraviny z farem hnily na polích kvůli nedostatku zásob pohonných hmot a funkčních dopravních prostředků. Dokonce i vlaky byly vyřazeny z provozu.

A BRITÁNIE: Ve Walesu občané jedí psí žrádlo, které se ohřívá svíčkami! Nedostatek potravin a energie dosahuje alarmujících bodů zvratu, zejména mezi chudými. Jak nyní informuje server WinePressNews.com, lidé ve Walesu doslova jedí krmivo pro domácí mazlíčky a ohřívají si taková jídla svíčkami, protože si nemohou dovolit pořádné jídlo ani elektrické vytápění. Britské rodiny jsou tak bez peněz a zoufalé z nedostatku jídla, že některé z nich začaly jíst místo jídla pro domácí zvířata a ohřívat si ho při svíčkách.

A NIZOZEMSKÝ STÁT oznámil, že plánuje zabavit asi 3 000 soukromých farem tím, že je donutí prodat svou půdu státu a pak je prostě zavře. Zemědělci a vláda vedou již několik měsíců spor o nové klimatické cíle, které donutí tisíce zemědělců prodat svou půdu stát...Vláda odhaduje, že celkem bude muset kvůli splnění nových klimatických cílů zavřít asi 11 200 farem a dalších 17 600 farem bude muset výrazně snížit stavy hospodářských zvířat!!

Tak JAK TO TEDY JE? Nejdříve klimatičtí kultisté tvrdili, že hlavní hrozbou pro planetu Zemi je CO2, ale nyní tvrdí, že planetu ničí potraviny. Proto se systematicky zaměřují na způsoby výroby potravin a zavírají je. Vše se děje záměrně a plánovaným cílem je samozřejmě masový hladomor a kolaps!!

Zatím není jasné, odkud si klimatičtí sektáři myslí, že budou brát potraviny poté, co budou zemědělské provozy záměrně zastaveny, ale tito byrokraté nejsou známí tím, že by předvídali důsledky svých činů (PĚTIDEMOLICE V ČR). Klimatický kult je v podstatě kultem sebevrahů. Jejich cílem je téměř úplné vyhlazení lidské rasy na planetě Zemi a dusík je prvek, na který se nyní zaměřují, aby se pokusili ospravedlnit svou genocidu ve jménu "klimatické vědy".

A nejen to!! Ekonomika (to, co z ní zbylo) bude zničena. Malé podniky a osoby samostatně výdělečně činné budou zničeny. Inflace a jak jsem taky dříve upozorňoval - tak přijde HYPERINFLACE a ta zasáhne všechny..
I kdby se všem zvedl plat dvakrát tolik, budou platit vyšší daně, potraviny a pohonné hmoty budou stát dvakrát tolik a peníze budou mít jen menší a menší hodnotu. Což je samozřejmě přesně to, co ti političtí srá*či a konspirátoři chtějí. Všichni si pak budou myslet, že vyhráli, když dostanou větší platy. A stávky nebudou potřeba. Má to ovšem háček. Inflace vyletí do nebes. A za tři měsíce budou všichni chtít další zvýšení platů... FINANČNÍ RESET?! = Stále prot někoho dezinformace, stejně jako tomu bylo u ko*kovid podvodu?.. hele, a JAK VYMAZAT VŠECHNY DLUHY ZEMÍ/STÁTŮ?

A proč všichni dezoláti, konspirátoři, antivaxeři..NETRPÍ MYOKARTITIDOU ČI KREV. SRAŽENINAMI?

A nikdy se nepoučí - FRANICE: Francouzští občané odevzdávají zbraně po tisících, zatímco vláda požaduje odzbrojení lidu (stejně jako dříve např. v Kanadě).

- Německá vláda nutí zemědělce, aby snížili používání dusíkatých hnojiv na farmách
- Lidé ve Walesu nyní jedí "psí žrádlo", protože si nic jiného nemohou dovolit
- Někteří ohřívají jídlo svíčkami, protože nemají elektřinu
- Jaké krmivo pro domácí zvířata byste jedli, kdyby to byla vaše poslední zbývající možnost?
- Vědecká studie neodhalila žádný rozdíl mezi maskami N95 a špičkovými lékařskými maskami!
- Látkové masky se ukázaly jako v podstatě nepoužitelné
- Senátor Rand Paul odhaluje Fauciho spoluúčast na masové vraždě 7 milionů lidských bytostí
- Ředitel sexuální výchovy v plánovaném pedofilním rodičovství tvrdí, že děti se RODÍ jako "sexuální" od prvního dne života
- Technologie "neuralink" Elona Muska způsobila, že si opice ukously prsty
- Švýcarsko zakáže elektromobily, když je elektrická síť napjatá

- Prudce rostoucí ceny pohonných hmot mohou tuto zimu zabít více Evropanů než válka na Ukrajině


Právě teď čelíme potenciálně katastrofální zimě, protože chybí obvyklá hojnost energie, která dříve zajišťovala cenově dostupné teplo, elektřinu a výrobu dusíkatých hnojiv prostřednictvím Haber-Boschova procesu: uhlovodíky (H) + atmosférický dusík (N) = amoniak (NH3), prekurzor dusíkatých hnojiv, z nichž se pěstují právě ty plodiny, které živí polovinu světové populace
Obrázek
Dusík z atmosféry se kombinuje s uhlovodíky ze zemního plynu a vzniká amoniak, prekurzor dusíkatých hnojiv. Tento proces spotřebovává uhlovodíky jako vstupní surovinu a spotřebovává energii k dosažení vysokých tlaků nezbytných pro průběh chemické reakce.
Reálně nám hrozí hlad, mráz a na jaře kolaps zemědělství kvůli nedostatku domácí produkce hnojiv. To vše je výsledkem záměrné vládní sabotáže domácí energetické infrastruktury v Evropě. V podstatě sabotáž.
Nelze popřít, že právě vlády, které tyto sabotážní operace provádějí, si jaksi neuvědomují důsledky svého odebírání potravin, energie a hnojiv. Přesně vědí, co dělají, a jsou si plně vědomy toho, co to způsobí: Sociální otřesy, nepokoje a zoufalství.
A neexistují žádné jiné traktory nebo zemědělské stroje poháněné bateriemi než hobby traktory velikosti golfového vozíku, které nic nevyrábějí. Nedostatek potravin a inflace cen se v příštích několika letech ještě mnohem, mnohem zhorší. A všechny tyto "události" mají svou příčinu a tou je záměrná vládní sabotáž potravinářské a energetické infrastruktury.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Potravinová bezpečnost v roce 2023 a v dalších letech a začíná již zřejmým faktem, že inflace potravin se téměř všude zhorší. Tento snadno pozorovatelný fakt je dnes již tak samozřejmý, že o realitě rostoucích cen potravin není třeba nikoho přesvědčovat. Málokdo se však poctivě zamyslel nad tím, kam to povede, pokud jde o celosvětový hladomor, občanské nepokoje, revoluce a další..

V roce 2023 a v následujících letech budeme svědky některých znepokojivých příznaků nedostatku potravin a paniky mezi obyvatelstvem i prodejci potravin:
- Ozbrojené stráže u prodejců potravin, které se budou bránit proti prudkému nárůstu organizovaných krádeží masných výrobků v maloobchodě.
- Omezení přístupu (a požadavky na biometrické průkazy totožnosti) pro osoby, které mohou vstoupit do obchodů s potravinami a nakupovat potraviny.
- Přídělové limity na potraviny, vynucované digitálními měnovými kontrolami, které pečlivě monitorují nákupy potravin a odříznou vás, když dosáhnete vládou stanoveného limitu.
- Potravinové nepokoje v mnoha městech a zemích, které ovládne strach a hladomor.
- Další ničení potravin v důsledku sabotáží potravinářských zařízení a dopravní infrastruktury.
- Zvýšené úsilí o geoinženýrství s cílem zničit úrodu prostřednictvím uměle vyvolaných such, povodní a bouří. ZAČNĚTE SI UŽ KONEČNĚ VÍCE VŠÍMAT OBLOHY NAD VÁMI.


V ČR budou potraviny dražší a vzácnější, ale regály ještě nebudou prázdné. V roce 2023 dojde k výraznému zdražení potravin i k jejich občasnému nedostatku, ale regály se ve velkém měřítku nevyprázdní. Po určitéí nespecifikované době, by spotřebitelé měli už ale očekávat mnoho prázdných regálů, omezený výběr, sníženou hloubku zásob u prodejců a časté omezení nákupu ze strany prodejců.

Kromě toho očekávám v budoucnu krádeže potravin na velkoobchodní úrovni, kdy se organizované velkoobchodní zlodějské skupiny zaměří na masné závody, distributory potravin a výrobce potravin. Představte si to jako "krádeže po paletách", které zahrnují vysokozdvižné vozíky a těžká nákladní auta.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Po delší odmlce sem přidám tohle video, ze 4. března, týká se to ČR - Ceny potravin nadále porostou a pulty se zeleninou a ovocem se brzy vyprázdní:
https://paralelne.cz/2023/03/04/ceny-po ... vyprazdni/

A tohle info „Nedostatek jídla v Česku. Potvrzuji. Role USA.“
https://narodniradaobnovy.cz/2023/03/07 ... -role-usa/

Obrázek
Aktuálně se má situace nějak takto.. Mnoho supermarketů v Evropě má už prázdné regály, zejména pokud jde o potraviny, a to kvůli nedostatku potravin v oblastech, kde se nakupují.
V článku z 8. března na serveru Strange Sounds (https://strangesounds.org/2023/03/this- ... ently.html) byly uvedeny tři lokality, které už jsou postiženy produkcí potravin - Nizozemsko, Maroko a jižní španělská oblast Almeria.
Uvádí se, že velké skleníky v Nizozemsku zažily kvůli vysokým cenám energie úplný výpadek úrody - do té míry, že by se jejich vytápění nevyplatilo. Poukázal také na to, že "nizozemský skleníkový zázrak má slabé místo: spotřebovává obrovské množství energie, především plynu". "Téměř devět procent veškeré národní spotřeby zemního plynu jde do skleníků."
Zpráva agentury Bloomberg z 6. března (https://www.bloomberg.com/news/articles ... next-month) s odvoláním na nizozemskou asociaci pěstitelů skleníků Glastuinbouw Nederland uvádí, že prudce rostoucí náklady na energii donutily pěstitele rajčat, kteří pěstují rostliny pod lampami, vypnout v loňské zimě více než 90 procent z nich. To snížilo produkci a donutilo britské supermarkety zavést limity na nákup rajčat a další zeleniny. (Související: Británie se potýká s vážným nedostatkem rajčat a další zeleniny, viz: https://www.express.co.uk/life-style/fo ... omatoes-uk).
Ve stejném článku časopisu Der Spiegel se hovoří o pěstiteli skleníků, který přešel na geotermální energii a utratil za tento přechod 10 milionů eur (10,6 milionu dolarů). Ačkoli se zemědělci tomuto rozhodnutí zpočátku vysmívali, pěstiteli se vyplatilo. Nyní pěstitel skleníků prodává přebytečné teplo sousedním skleníkům. "Ze spotřebitelů energie jsme se změnili na její výrobce, když máme více tepla, než potřebujeme," uvedl.

Kromě vysokých nákladů na energie sehrálo roli v nedostatku potravin také (řízené umělé, pozn. CZkotas) počasí. V případě jihošpanělské provincie Almeria extrémní počasí snížilo produkci potravin v regionu. Časopis Eurofruit (https://www.fruitnet.com/eurofruit/alme ... 49.article) přičítá nedostatek úrody "vysokým teplotám na podzim a začátkem zimy, po nichž následovalo trvalé chladné období".
Coexphal - sdružení pěstitelů ovoce a zeleniny v Almerii - upozornil, že objem prodaných rajčat mezi pátým a sedmým týdnem roku 2023 byl o 22 % nižší než ve stejném období roku 2022. Podobný pokles byl zaznamenán i u další zeleniny, jako jsou okurky (o 21 %), papriky (o 25 %), lilky (o 25 %) a cukety (o 15 %).
Sdružení označilo situaci za "znepokojivou" a zmínilo se o některých společnostech, které hlásí problémy s plněním požadavků svých zákazníků.
"Naše společnosti dělají nemožné, aby splnily všechny své závazky, ale vzhledem k okolnostem je to prakticky neproveditelné," postěžoval si generální ředitel Coexphal Luis Miguel Fernandez.

V článku Strange Sounds (https://www.fruitnet.com/fresh-produce- ... 59.article) byly zmíněny také problémy, s nimiž se potýkalo Maroko - například záplavy, nízké teploty a zrušené trajekty - a které měly vážné dopady na zásobování evropskými potravinami. Citoval článek časopisu Fresh Produce Journal (FPJ), který tyto tři problémy, jimž maročtí pěstitelé čelí, objasnil.
V článku FPJ se dále uvádí, že maročtí producenti řešili výskyt viru hnědé rugózy rajčat (ToBRV). (https://www.canr.msu.edu/news/tobrfv-a- ... -producers). Podle Michiganské státní univerzity (Michigan State University's College of Agriculture and National Resources) se tento patogen poprvé objevil v Izraeli v roce 2014. Univerzita dodala: "ToBRV se vyskytuje v zemích vyvážejících plody rajčat a paprik do Spojených států". Rabat se zapojil do řešení problémů se sklizní rajčat způsobených nestabilním počasím a podpořil investice do produkce rajčat ve městě Dakhla na sporném území Západní Sahary. Ve srovnání s pobřežním městem Agadir v Maroku jsou teploty v Dakhle pravidelnější a spolehlivější - zejména v lednu a únoru.

Globální oteplování, kde jsi, když tě potřebujeme? :-)

Potravinová krize ve Velké Británii začala. VIDEO
https://www.brighteon.com/ae487637-7688 ... 491f0beb61
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Moje chyba, které jsem se za tu dobu s informováním ohledně nedostatku potravin (atp. viz výše) dopustil je, že předpověďi růstu cen a s tím spojeného nedostatku potravin byla vydána předčasně. Nemýlil jsem se - ale jen jsem to udělal brzy..
Existuje plán na očkování kuřat na celém světě. To se nestane. Prostě je zabijí - je to levnější, jednodušší a pravděpodobnější, že to způsobí hlad. A nezapomeňte, že vejce poskytují i ochranu proti virům.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva +LÉKŮ! ../pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

"Odborníci" slibovali, že to nikdy nebude problém, ale přetrvávající následky "plandemie" způsobily trvalý nedostatek potravin a léků v celých Spojených státech A EVROPSKÝCH ZEMÍCH..
Nedostatek léků a potravin se bude ještě zhoršovat...
https://zerohedge.com/commodities/drug- ... -lot-worse

CNN zveřejnila článek, ve kterém uvádí, že se v současné době nacházíme v "nejhorší potravinové krizi v novodobé historii", zatímco běžné léky, jako jsou antibiotika a konkrétně penicilin, mají v některých případech zcela dojít ještě před koncem roku 2023, tedy za několik málo měsíců.

Pfizer oznámil, že několik druhů penicilinu, který se používá k léčbě syfilis, angíny a dalších infekcí, již nebude po třetím čtvrtletí letošního roku, které končí 30. září, k dispozici.
Dětská dávka léku na syfilis Bicillin L-A dojde do konce června.
Očekává se, že ve třetím čtvrtletí, které končí 30. září, dojde jiný penicilin Bicilin C-R, který léčí jiné bakteriální infekce, ale ne syfilis. Penicilin je v nedostatku od dubna.
Další nedostatkovou skupinou léků je chemoterapie, která je podle nedávného průzkumu ve většině center pro léčbu rakoviny méně dostupná, než by měla být.
Deník New York Times uvedl, že jen v USA jsou nyní nedostatkové "stovky léků"..


Dále tu máme už i krizi s kakaem, kdy jsou celosvětové zásoby kakaa extrémně omezené. Ceny se za posledních devět měsíců vyšplhaly již o 44 procent a dosáhly sedmiletého maxima.
Problémy s dodávkami má také cukr a káva, protože ceny cukru a kávy dosáhly v posledních dnech desetiletých, resp. rekordních maxim. Potravinové banky rovněž zaznamenávají "největší nedostatek potravin za posledních 40 let", jak uvádí Frank Sheppard, generální ředitel potravinové banky Feeding the Valley.

..Pak tu máme celý problém se zásobovacím řetězcem, od vypuknutí "pLandemie kovid". Je to dokonalá bouře okolností, která způsobila, že zásoby potravin jsou všude ve světě na nižší úrovni...
Můj názor? když dojdou léky úplně... místo toho přírodní organické byliny, esenciální oleje, organická zelenina a ovoce... Ale na druhou stranu, chystají spíše půdu pro epidemii v verzi 2.0, nic neskončilo, depopulace musí jet, dezinformace ze strany autorit/vlád/msm pokračují. Bude méně úmrtí na tyto léky, aby se vyvážila nadbytečná úmrtí na "falešné kovid injekce". Společná operace vlád a zdravotnictví, jejímž cílem je odstranit z trhu všechny dlouhodobě používané základní léky, takže lidé budou mít přístup pouze k mRNA látkám?! Nějakým způsobem ale nedochází např. k nedostatku jablek. Že by už to tam začali přidávat?..

Podívejte se tedy na tuto situaci z pozitivní stránky. Bez léků budou lidé nuceni seznámit se s alternativními formami medicíny. Vitamin C ve velkých dávkách, 5000 mg a vyšších, funguje podle mých zkušeností mnohem lépe než jakákoli antibiotika. A nezabíjí prospěšné bakterie, což je obrovské plus. Pořiďte si hromadu geneticky neupraveného vitaminu C, vitaminu D3 a zinku. Hořčík a cokoli dalšího, co považujete za vhodné pro sebe a své blízké. Nedostatek potravin donutí lidi, aby si buď pěstovali vlastní potraviny, nebo podporovali někoho, kdo to dělá. Provádějte inventarizaci zásob a dokupte si doplňky, ať jste připraveni. Dívejte se na tuto situaci jako na čistě pozitivní vývoj!
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva +LÉKŮ! ../pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

UPDATE: léky už zcela dojdou do konce června
Základní antibiotika a chybí od čtvrtého čtvrtletí loňského roku, některé léky zcela dojdou do konce června
Chybí už i amoxicilin, běžné antibiotikum používané k léčbě široké škály onemocnění (nedostatek antibiotik v souvislosti s nárůstem případů invazivního streptokoka A).
Tento perorální roztok je antiinfektivum používané i u dětských pacientů.
Několik druhů penicilinu zcela dojde ještě letos. Penicilin, beta-laktamové antibiotikum, léčí syfilis, angínu a další infekce..
Do konce června dojde dětská dávka léku na syfilis Bicilin L-A.
V současné době je již k dispozici pouze jedna dávka léku na syfilis.
Očekává se, že ve třetím čtvrtletí, které končí 30. září, dojde další penicilin, Bicilin C-R, který léčí jiné bakteriální infekce, ale ne syfilis.
Nedostatek léků je na pětiletém maximu. Dochází i léčba rakoviny nebo léky.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva +LÉKŮ! ../pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

https://www.globalmethanehub.org/2023/0 ... riculture/

13 národů se dohodlo, že zničením zemědělství vytvoří globální hladomor, protože produkce potravin je pro planetu ŠPATNÁ. A hádejte co, jsme na seznamu taky...
Pod záminkou snížení "emisí metanu" se třináct zemí zavázalo, že způsobí celosvětový hladomor tím, že omezí zemědělskou produkci a zruší farmy:
Argentina, Austrálie, Brazílie, Burkina Faso, Chile, Česká republika, Ekvádor, Německo, Panama, Peru, Španělsko, Spojené státy a Uruguay.
POTRAVINY = GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ

Čeká nás nahrazení velké části stavů hovězího a mléčného dobytka, vepřového a kuřecího masa, na které obyvatelstvo spoléhá, pokud jde o bílkoviny, larvami hmyzu, moučnými červy, cvrčky atd.atd..
Neexistuje účinnější způsob vylidňování než válka, hladomor a epidemie. Není zajímavé, že všechny tři tyto osvědčené metody vyvražďování jsou ve hře právě teď?
Globální zásoby potravin se stále snižují a celosvětový hlad vzrostl na extrémně alarmující úroveň...
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva +LÉKŮ! ../pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

A co říkáte na toho fialového de*bila. který si jezdí do sionistického Izraele a zase úmyslně eskaluje další konflikt a je tak blbý a tupý, že nevím, jestli se mám smát anebo brečet (protože, nejen emerické vojenské základny budou zničeny po celém Blízkém východě. Hizballáh a další skupiny z Jordánska, Sýrie a Íránu se připojí k boji proti Izraeli. USA a Izrael značně podceňují sílu a vojenské schopnosti arabských národů)...
ALE HLAVNĚ, můžeme tomu fialovému hňupu děkovat už i za tohle:
Ceny energií na celém světě prudce vzrostou, protože vývoz energií bude přerušen nebo na něj bude uvaleno embargo, což se dotkne také ropy a zkapalněného zemního plynu (Rusko získá obrovský příliv příjmů z energií díky rostoucím světovým cenám energií). Muslimské skupiny se zaměří na křesťanská a židovská centra ve světě. Júesej emerikánci zdvojnásobí tisk peněz, aby se pokusily financovat válku na třech frontách (okrajina, azrael, chuj-wan). V Evropě dojde k prudkému zrychlení inflace v důsledku zdvojnásobení a následného ztrojnásobení cen energií. Většina lidí bude mít své úspory, penze a investice zcela zničené, lépe řečeno ZRUŠENÉ (jak už jsem dříve informoval o kolapsu se zásobami potravin, doje i na digitalizaci "všeho"?). Globální dodavatelské řetězce se budou dále hroutit. Všude bude nedostatek energie, kdy i čerpací stanice začnou přidělovat pohonné hmoty. Volby (nejen) v úsa se zruší a Bidenův režim vyhlásí národní stav nouze a pokusí se o úplnou cenzuru internetu v kombinaci s celostátní konfiskací zbraní a postavením munice v rukou civilistů mimo zákon...

Ono už první vlaštovky začínají létat..: Boje mezi Izraelem a Hamásem by mohly narušit dodávky ropy z Blízkého východu do celého světa. Krize by "měla dopad na globální bezpečnost, eskalovala by regionální konflikt, ohrozila by dodávky energie, prohloubila by hospodářskou krizi a přivolala by další konflikty", řekl al-Sudání (Irácký premiér) na mírovém summitu v Káhiře:
https://thenewamerican.com/world-news/m ... hamas-war/
A taky si uvědomte, že v uplynulých dnech došlo k prudkému nárůstu počtu útoků na americké síly v Iráku a Sýrii poté, co Biden vyhlásil plnou podporu Izraeli ve válce. A co terpve imigranti v Evropě. A do toho si spojte toho fijalového debi*la, co si jezdí na bibim na azrael, to nevymyslíte....
..A ten fialový hňup (s dalšími politickými srá*či) přilejvaj zase do ohně a ještě to bibimu hloupě předčítá z cáru papírů jak úplnej ko*kot...
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva +LÉKŮ! ../pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Jelikož jsem toto téma dlouho neaktualizoval, tak doplním info o masivníc protestech v Německu, které od pondělí 8.1.2024 probíhají a nustále se zvětšují, kdy všichni mají vlády plné zuby. Zemědělci se s tím nemažou. Tohle je Augsburg v Německu:
https://twitter.com/VigilantFox/status/ ... 0826608940

+Další info např. zde:
https://paralelne.cz/2024/01/08/dovoli- ... nezasejou/
https://protiproud.info/politika/7673- ... -nacky.htm

Tisíce a tisíce lidí, Němečtí zemědělci nepřímo vzkazují českým: “Nikdy nekousej do ruky, která tě živí”, řekněte Fialovi.
K zemědělcům se přidávají i další, nejen dopravci!

Jestli prodají pluh, na jaře už nezasejou! A co Češi? Budou si nechat dál kálet na hlavu od naší vlády?
V této situaci appendixový přívěsek německé ekonomiky a novodobý pracovní lágr protektorátního střihu s dvouocasým lvem ve znaku a s modrožlutými hadry rozvěšenými po celé republice tak již nedokáže vydělat státu na pokrytí vlastní spotřeby a vlastních státní výdajů, včetně těch mandatorních. Řešení to přitom má jenom jedno jediné – Česká republika a její ekonomika by se musela přeorientovat na export do rozvojových zemí, tedy do zemí skupiny BRICS, které jsou nenasycené a je na nich dostatečně volný prostor pro uplatnění českého pokročilého průmyslu.
Jenže… to je v ostrém ideovém a ideologickém rozporu s politikou Fialovy vládní junty. Ta je připravena namísto záchrany průmyslu přeorientováním na jiné trhy přivést ČR raději do eurozóny, zbavit stát vlastní monetární politiky (ne, že by to po 35 letech bylo nějak poznat) a tím připojit ČR k eurovalu a ke kompenzačním mechanismům Eurozóny.
Česká appendixová ekonomika dojela do finále, dámy a pánové. Jaká byla cesta? To nechám na vás, sami si odpovíte. Důležité ovšem je, že žádná appendixová ekonomika nemá věčného trvání. Dojezd české ekonomiky bude tvrdý. Německý průmysl bude propouštět i nadále v roce 2024, ale jako první se to dotkne zahraničních subdodavatelů, rozuměj českých podniků, protože i v Německu platí, že z cizího propouštění krev doma první neteče.
https://aeronet.news/co-maji-spolecneho ... kle-konci/

Obrázek

Holá pravda se ukazuje jasněji než kdy jindy: Všichni se dostáváme do bodu, jako tehdy srílanští farmáři. Vše, co jsem zde zmínil, vše, na co jsem upozorňoval, se pomalu naplňuje. I na nedostatek léků … = toto a na jiné věci jsem výše upozorňoval někde dokonce v červnu 2023. Včetně prohlubující se inflace ... k tomu jsem výše psal i ke krizi s kakaem, kdy jsou celosvětové zásoby kakaa extrémně omezené. Dodám sem jedno zjištění - ta „žába“ na čoko/kakao produktech, kdy kakao (už i káva) je v celosvětových zásobách nedostatečná, ano, myslím "tu náhradu" kakaa/čokolády s logem “RAINFOREST” (aby mě někdo “neobvinil” ze šíření “hoaxů” tak na úvod k tomu přihodím, jak např. zacházeli se zaměstnanci už v minulosti lze dočíst např. zde: https://vitazstvosvetla.org/zabka-v-potravinach/). Jak vysvětlit tu "žábu/rainforest logo" v co nejkratší podobě .. za krásně znějícími prohlášeními, jak je vše eko, bio, fér trejd a hlavně udržitelné… je i to, že do směsí těchto potravin se mohou a budou přidávat “udržitelně” vyprodukované bílkoviny z červů a hmyzu. Upřímě to ale nikdo nikdy nenapíše!!
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Odpovědět