DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Konspirační a nekonspirační debaty o NWO
Odpovědět
Online
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 162
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Pravda je neustále pod útokem, čtěte nezávislé (alternativní) zprávy, dokud ještě můžete!
Země začínají zadržovat vývoz a hromadit potraviny. K zablokování vývozu potravin přistoupilo několik zemí: včetně Maďarska a Indonésie se nově odstřihla Ukrajina (kdy mezitím vláda zabavila traktory, které by se za normálních okolností věnovaly zemědělské činnosti, a zatlačila je do válečné služby - například k odvozu zničených ruských tanků a vozidel, takže nejsou k dispozici pro sklizeň plodin. Kyjev proto zavedl omezení vývozu masa, žita, ovsa, pohanky, cukru, prosa a soli, přičemž došlo i k určitému omezení vývozu pšenice a kukuřice (z nichž má vláda příjmy), která se snaží zajistit dostatek potravin pro sebe.
Válkou zničená Sýrie nedávno oznámila, že omezí výdaje a bude dávkovat základní potraviny. V nedalekém Libanonu, kde mohutný výbuch v bejrútském přístavu v roce 2020 zničil hlavní obilná sila v zemi, se úřady snaží dohnat předpokládaný nedostatek pšenice, přičemž 60 % dodávek zajišťuje Ukrajina. A klíčový futures kontrakt na pšenici vzrostl za poslední měsíc už o 70 %.. Nová zpráva Organizace OSN pro výživu a zemědělství FAO odhaduje, že ceny potravin a krmiv postupně vzrostou o 20 procent nad již zvýšenou úroveň.
A máme tady už protesty nejen na Srí Lance - už to začalo i v Peru (v Brazílii, tam se ale potýkali s problémy již předtím), než ale ceny aktuálně vyskočily na rekordní úroveň v důsledku probíhající krize dodavatelského řetězce v kombinaci s ruskou invazí na Ukrajinu.
Podívejte se na video, které ukazuje několik záběrů, jak se demonstranti v Limě střetávají s policií a někdy ji díky přesile vytlačují zpět. (2minuty):
https://www.brighteon.com/ad98379f-a8fd ... 079fab96e8
"Protesty začaly tím, že zemědělci a řidiči kamionů zablokovali některé hlavní dálnice vedoucí do hlavního a největšího města Peru, Limy. Blokace způsobily další nárůst cen potravin. V pondělí 4. dubna se protesty změnily v násilnosti, když se demonstranti střetli s policií...V březnu dosáhla meziroční inflace v Peru 6,82 %, což je nejvyšší míra inflace od srpna 1998."

Jsou tu i dobré zprávy, ale není jich zatím mnoho..:
V krátkodobém horizontu budou země, které produkují velké množství pšenice a obilí - Austrálie, Argentina, Indie a Spojené státy - schopny nahradit část rusko-ukrajinských výpadků.
Špatnou zprávou však je, že v mnoha zemích již začalo národní hromadění těchto komodit:
Indonésie po ruské invazi zavedla nové limity na vývoz palmového oleje, aby kontrolovala ceny. Maďarsko minulý týden zakázalo veškerý vývoz obilí. Srbsko ve středu oznámilo, že zakáže vývoz pšenice, kukuřice, mouky a kuchyňského oleje. Egypt - země z 80 % závislá na ruské a ukrajinské pšenici - zavedl kontroly vývozu obilí, protože cena dotovaného chleba již začala stoupat. Blízký východ se bouří kvůli inflaci a nedostatku potravin, kdy hladoví Iráčané protestují proti inflaci potravin.

Prezident Světové banky David Malpass už otevřeně přiznává, že v důsledku války na Ukrajině nyní čelíme "obrovskému zásobovacímu šoku".
Podle OSN byly celosvětové ceny potravin v únoru 2022 o 20,7 % vyšší než v únoru 2021, ceny hnojiv se naprosto zbláznily, produkce plodin na celé planetě klesá kvůli šíleným výkyvům počasí a problémy v dodavatelském řetězci se rozrůstají.
A v Německu už HYPERINFLACE?! V Německu se nedávno probudili do začínající hyperinflace potravin, když se maloobchodní ceny potravin během jediného dne náhle zvýšily o 20 až 50 % (informuje Reuters): "Nedávno populární maloobchodní řetězce jako Aldi, Edeka a Globus oznámily, že budou nuceny zvýšit své ceny. V Aldi bude od pondělí "výrazně dražší" maso a máslo kvůli zvýšení cen od jeho dodavatelů"
Zde uvedu časovou osu toho, co se děje s nedostatkem potravin a jejich inflací ve světě:
Nejdříve byly zasaženy oblasti Blízkého východu vzhledem k jejich geografické blízkosti k Ukrajině a Rusku.
! Můj odhad: Západní Evropa bude postižena během následujících 3-4 měsíců (léto+-), nedostatek potravin bude trvat ještě několik měsíců poté.
Spojené státy, Kanada, Austrálie a další země na různých kontinentech pocítí dopady v druhé polovině roku 2022, které budou pokračovat i v roce 2023 a pravděpodobně potrvají až do roku 2024.
Důležité je, že se naskýtá velmi úzká příležitost vytvořit si zásoby potravin dříve, než nedostatek udeří = tady je úplně jedno, kolik kdo peněz má..
Nedostatek potravin se také střetává s inflací měn v důsledku neutuchajícího tištění peněz téměř všemi centrálními bankami na celém světě.
Tato devalvace měny způsobí, že potraviny budou v maloobchodě ještě dražší. Problém je v tom, že potraviny ani pohonné hmoty nelze vytisknout. Můžete tisknout "peníze", ale více papírových peněz, které se vznášejí kolem, nevrátí potraviny na pulty. Pokud něco, tak čím více peněz tisknete, tím se celý problém zhoršuje.


Nejvíce budou postiženy rozvojové země, kde může zdražení potravin o pouhých 20 % znamenat rozdíl mezi obživou a hladem. Vyspělé země mohou absorbovat větší nárůst cen, aniž by trpěly sociálními nepokoji, ale existuje reálná hranice, kolik inflace a nedostatku mohou tyto země také absorbovat. V konečném důsledku se s prohlubujícím se nedostatkem potravin a cenovou inflací můžeme v příštích několika letech dočkat celosvětových potravinových nepokojů.

A jak Západ zničil globální potravinový řetězec tím, že se pokusil potrestat Rusko? ..
To vše pramení z hospodářských sankcí, které Západ uvalil na Rusko, to vše vede ke zrychlujícímu se kolapsu globálního obchodu s obilím, energií a hnojivy. Zhroucení globálního dodavatelského řetězce také zhoršilo možnosti zemědělců získat důležité součástky pro provoz jejich strojů a ceny hnojiv vedly k radikálnímu zvýšení nákladů na pěstování potravinářských plodin. (Rostoucí ceny pohonných hmot jsou rovněž významným faktorem, který ještě více prodražuje zemědělství.)
Západní země finančně zneplatnily ruské banky a zakázaly jim obchodovat v dolarech nebo eurech, čímž fakticky přerušily dovoz a vývoz z Ruska. To vedlo k téměř okamžitému nedostatku zemědělských vstupů, jako jsou hnojiva, a také k nedostatku potravinářských plodin, jako je pšenice, kukuřice, sója, slunečnicový olej a další.
Na závěr:
Po depopulačních zbraních (vakcíny) nyní čelíme uměle vyvolaného nedostatku potravin a inflace, což vše bude ještě zhoršeno dalším tiskem peněz. Například USA: Bidenův návrh rozpočtu na rok 2023 požaduje rozpočtové výdaje ve výši přibližně 1 bilionu dolarů každé dva měsíce.
K tomu samozřejmě přibudou další "nouzové" peníze na záchranu, takže Spojené státy brzy propálí bilion dolarů měsíčně.. Toto bude asi poslední kapitola konečného výbuchu amerického impéria a jeho měny založené na dluhu, která byla v roce 1971 oddělena od zlata. Vzhledem k tomu, že již vznikl dluh ve výši 30 bilionů dolarů - a možná dalších 9 - 10 bilionů dolarů, které budou utraceny v příštím vládním fiskálním roce, se velmi rychle blížíme k úrovni dluhu 50 bilionů dolarů během pouhých několika příštích let. Pokud se dostaneme i tak daleko, kolaps dolaru nebude daleko. Všichni "normální" už právě teď utíkají od dolaru a vrhají se na potraviny, zlato, stříbro, půdu, ojetá vozidla, střelivo, střelné zbraně a podobně. Nikdo, kdo má alespoň trochu rozumu, nechce zůstat v držení dolarů, až hudba přestane hrát.
Účty za energii se všude postupně ztrojnásobí. Nabíjení elektromobilu bude stát trojnásobek. Účty za potraviny se během příštích pěti-šesti měsíců minimálně zdvojnásobí. Stovky kaváren a malých podniků zavřou. Místní daně, prudce rostoucí účty za energie, zvyšující se náklady na materiál a práci a poplatky za parkoviště atd.. Nezaměstnanost vzroste.

Shrňme si to: Ceny energií a potravin prudce narostou, po inflaci dorazí ještě hyperinflace, která tady bude ještě několik měsíců poté (ale vždycky tady bude právě těch 99% idiotů ze všeho neustále vinit jen a pouze Rusko). Po vakcínách zemřou další miliony lidí, protože se nebudou moci ani najíst a ohřát..
Naposledy upravil(a) CZkotas dne 21 čer 2022, 20:37, celkem upraveno 10 x.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Online
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 162
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: Důležité! Aktuální informace k dění kolem zásob potravin, paliva..

Příspěvek od CZkotas »

A zde se dostáváme v tomto tématu ještě dále - kdy proběhne "depopulace" na více frontách..:
!Žádné umělé hnojivo = žádné potraviny!
Bude zinscenovaný nedostatek potravin..
A nejrychlejším způsobem, jak zastavit dodávky umělých hnojiv, je zastavit dodávky fosilních paliv, jako je ropa a zemní plyn. Sluneční nebo větrnou energii nelze přímo přeměnit na umělé hnojivo!
Přímá konverze neexistuje. Naopak, zemní plyn a další fosilní paliva se přímo přeměňují na umělá hnojiva (nejprve na čpavek) velmi účinnou metodou, kterou prostě nelze srovnávat se "zelenou energií". Nazývá se "Haberův proces" = a většina světové výroby umělých hnojiv je soustředěna na tento chemický proces. Byla vytvořena v roce 1908 a je pravděpodobně nejdůležitější chemickou reakcí pro výživu lidstva při současné úrovni populace:
N2 (dusík) + 3 H2 (vodík) = 2 NH3(amoniak)
= V podstatě se jedná o přeměnu vzduchu na umělé hnojivo spojením s fosilním plynem (tj. zemním plynem).
= Na tomto procesu závisí živobytí přibližně 3,8 miliardy lidí. Bez ní by nebylo možné uživit současnou lidskou populaci. K eliminaci poloviny světové populace tedy stačí snížit spotřebu fosilních paliv, která poskytují uhlovodíky používané v Haberově procesu.
= Snižováním spotřeby ropy a dalších fosilních paliv usilují o "zelenou" budoucnost, způsobuje to nedostatek a růst cen všech fosilních paliv, včetně zemního plynu používaného k výrobě hnojiv.

Vše co se děje má určitý cíl.. A blížíme se do finální fáze, jen my to můžeme zastavit, nás jsou miliony, jich desítky...A USA nemají dostatek zkapalněného plynu ani samy pro sebe, natož pro Evropu.
Naposledy upravil(a) CZkotas dne 16 dub 2022, 20:11, celkem upraveno 1 x.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
MajkaB
Příspěvky: 7
Registrován: 09 dub 2022, 18:49
Jméno a příjmení: MajkaB.

Re: Důležité! Aktuální informace k dění kolem zásob potravin, paliva..

Příspěvek od MajkaB »

A na to, samozřejmě, naváže obrovská migrace z hladovějících zemí a s ní spojené sociální konflikty. Vše buď velmi dobře promyšlené a plánované - anebo je to výsledek "huráakce" spojené s myšlenkou na "potrestání" Putina. Ať tak, či tak, stojíme na prahu velkých změn. A musím za sebe říct, že se mi pranic nelíbí... :roll:
Online
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 162
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: Důležité! Aktuální informace k dění kolem zásob potravin, paliva..

Příspěvek od CZkotas »

Příprava na nejhorší? EU si dělá zásoby uhlí, protože hrozí zákaz dovozu z Ruska
https://www.theepochtimes.com/eu-countr ... 86460.html

Fakta:
Evropské země v březnu dovezly celkem 7,1 milionu tun energetického uhlí, což představuje meziroční nárůst o 40,5 % a nejvyšší úroveň od března 2019. (Související: Masivní energetická a energetická krize přijde brzy, protože američtí producenti uhlí již prodali své zásoby uhlí pro rok 2022).
Téměř polovina dovozu ropy a plynu do EU pochází z Ruska.
Podle internetových stránek Evropské komise je EU závislá na Rusku, pokud jde o přibližně 45 % dovozu uhlí a plynu a přibližně 25 % dovozu ropy.
Podle údajů společnosti Braemar dosáhl dovoz energetického uhlí z Kolumbie v březnu 1,3 milionu tun a meziročně se zvýšil o 47,3 %.
Dovoz z USA v březnu činil 809 000 tun, meziročně vzrostl o 30,3 procenta a dosáhl nejvyšší úrovně od října 2019.
Zvýšil se také dovoz z Jihoafrické republiky, kam v březnu dorazilo 287 000 tun oproti žádné dodávce v březnu loňského roku.
Austrálie rovněž zaznamenala oživený zájem o nákup z Evropy, přičemž dovoz energetického uhlí v prvním čtvrtletí letošního roku čítal 537 000 tun oproti žádným dodávkám za stejné období roku 2021.
Evropa také hledá zásoby metalurgického uhlí, které se používá pro výrobu oceli.

Nicméně Indonésie a Austrálie, které patří k největším světovým vývozcům uhlí, dosáhly svých produkčních limitů a není jisté, že uspokojí evropskou poptávku po dodatečných zásobách, pokud EU zakáže dovoz ruského uhlí, uvedli vedoucí pracovníci těžebního průmyslu. Přestože je stále dražší spalovat plyn pro výrobu elektřiny než uhlí, cena energetického uhlí, které je určeno pro vytápění a výrobu elektřiny, dosáhla v letošním roce rekordních hodnot.

V Asii přinejmenším energetické společnosti v Japonsku a Jižní Koreji zastavily dovoz ruského uhlí. Další země budou možná muset učinit totéž, pokud dojde k zesílení sankcí.
Japonsko, třetí největší dovozce uhlí na světě, plánuje kvůli sankcím proti Moskvě postupně snižovat dovoz ruského uhlí a zároveň hledat alternativní dodavatele, uvedl v pátek 8. dubna ministr průmyslu této země. Uznal však, že bude těžké najít alternativní dodavatele hned.

A všude vlády tvrdí, že nárůst inflace bude krátkodobý. Ti, kdo tomu věří, by se měli začít léčit hned. Velkoobchodní ceny plynu jsou o 500 % vyšší než před rokem.
Čína za první dva měsíce roku 2022 vytěžila 687 milionů tun uhlí. To je o 10 % více než v roce 2021. Byly znovu otevřeny uhelné elektrárny, které byly uzavřeny, a staví se pět nových uhelných elektráren. Vzhledem k tomu, že ceny plynu rostou (kvůli sankcím proti Rusku), tak Čína používá více uhlí.
Zatímco stále jíme potraviny z roku 2021 - ekonomové již hovoří o nedostatku potravin. Ne vždy je to však patrné, protože supermarkety a obchody s potravinami mají stále zásoby, od chipsů po maso, mléko a vejce. Při pohledu do obchodů se situace nezdá být drastická - alespoň zatím ne. Ceny rostou, ale nejedná se o ekonomický kolaps - alespoň zatím ne. Výnosy potravin jsou však nízké a jsou farmy, které kvůli zdražování hnojiv nemohou vypěstovat úrodu. Není to rentabilní a zemědělci pravděpodobně přijdou o peníze, pokud se pokusí plodiny vypěstovat a prodat. To se bohužel děje plošně. Největší nárůst cen zatím zaznamenaly rostlinné oleje, jejichž cenový index vzrostl o 23,3 procenta a byl způsoben vyššími kotacemi slunečnicového oleje, který se používá na vaření: Ukrajina je předním světovým vývozcem slunečnicového oleje a Rusko je na druhém místě. Generální tajemník OSN Antonio Guterres varoval, že válka má dopad na nejzranitelnější lidi, protože dochází k narušení "obilnice" světa. Nedostatek hnojiv znamená, že se v roce 2022 vypěstuje mnohem méně potravin, a válka mezi Ruskem a Ukrajinou jistě posunula situaci na další úroveň. V letech 2020 a 2021 již globální hlad kvůli pLandemii vzrostl, to, co se stane v následujících měsících, se bude zcela lišit od všeho, s čím se svět v minulosti potýkal.
A ti, kdo jásali nad sankcemi proti Rusku, by měli vědět, že Rusko produkuje 43 % světové produkce palladia, 15 % světové produkce platiny a obrovské procento světových dodávek mědi, hliníku, pšenice, niklu, plynu a ropy. Přibližně 90 % světových dodávek neonu pochází z Ruska a Ukrajiny. Největší světové dodávky titanu pocházejí z Ruska. Ti, kdo jásali při zavádění sankcí, by měli jásat i při zdražování naprosto všeho...
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Online
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 162
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. Pravidelně aktualizováno!!

Příspěvek od CZkotas »

Jarní setba je ohrožena. V návaznosti na zrušení přepravy obilí železničními dopravci společnost CF Industries varuje, že během jarní výsadby jsou nyní zastaveny železniční přepravy hnojiv.
CF Industries: Union Pacific omezuje přepravu hnojiv, zpožďuje dodávky a brání přijetí nových železničních objednávek:
viz: https://www.cfindustries.com/newsroom/2 ... strictions

Železniční dopravci vyhlašují "vyšší moc" a zastavují dodávky obilí pro stáda dojnic a další stáda krav po celé Americe. Podle oznámení společnosti CF Industries ze 14. dubna zastavuje společnost Union Pacific dodávky hnojiv přímo uprostřed vrcholící sezóny výsadby pro zemědělce. Společnost CF Industries varuje, že "omezení přepravy nařízené železnicí bude mít za následek zpoždění dodávek dusíkatých hnojiv během jarní aplikační sezóny a že v dohledné budoucnosti nebude schopna přijímat nové železniční prodeje zahrnující společnost Union Pacific". Ještě znepokojivější je, že společnost CF Industries varuje, že "je jednou z pouhých 30 společností, které se s těmito omezeními potýkají".
To znamená, že společnost Union Pacific v podstatě upouští od přepravy hnojiv a obilí, americká potravinářská infrastruktura je nyní záměrně odstavována. Týká se to nejen hnojiv, ale také DEF ("Diesel Exhaust Fluid"), který je nezbytný pro všechny traktory, dopravní nákladní automobily, stavební stroje a další stroje, které používají dieselové motory. Jak vysvětluje společnost CF Industries:
Společnost CF Industries dodává zákazníkům po železničních tratích Union Pacific především ze svého komplexu Donaldsonville v Louisianě a komplexu Port Neal v Iowě. Tyto železniční tratě obsluhují klíčové zemědělské oblasti, jako jsou Iowa, Illinois, Kansas, Nebraska, Texas a Kalifornie. Mezi produkty, které budou ovlivněny, patří dusíkatá hnojiva, jako je močovina a dusičnan amonný (UAN), a také výfukové kapaliny pro dieselové motory (DEF), což je produkt pro regulaci emisí vyžadovaný u nákladních vozidel s dieselovými motory. Společnost CF Industries je největším výrobcem močoviny, UAN a DEF v Severní Americe a její komplex v Donaldsonville je největším jednotlivým výrobním závodem na tyto produkty v Severní Americe.
Bez DEF nelze provozovat tahače. A bláznům z "Green New Deal", kteří si myslí, že zastavením všech dieselových motorů se svět zázračně zazelená, jarní plodiny v celé Severní Americe selžou, pokud nedostanou dusík.
Zdá se, že toto plánované zastavení dodávek hnojiv je načasováno tak, aby vážně narušilo jarní setbu v celé Severní Americe.
Přestože se ceny i nedostatek nadále zhoršují, Jen Psaki (mluvčí bílého domu) jako vhodnou zástěrku uvádí, že za všechno může "Putin".
Zastavení dodávek energie, potravin a hnojiv je jen jednou malou součástí tohoto plánu.
Prezident společnosti CF Industries Tony Will odhaluje, jak se selektivně zaměřuje na hnojiva:
Tony Will, prezident a výkonný ředitel společnosti CF Industries Holdings, Inc., řekl: "Načasování této akce ze strany Union Pacific nemohlo přijít pro zemědělce v horší dobu." "Nejenže se hnojiva kvůli těmto omezením přepravy zpozdí, ale další hnojiva potřebná k dokončení jarních aplikací se k zemědělcům možná vůbec nedostanou. Uvalením tohoto svévolného omezení pouze na hrstku přepravců ohrožuje společnost Union Pacific úrodu zemědělců a zvyšuje cenu potravin pro spotřebitele."
Společnost CF Industries také v podcenění roku poukazuje na to, že bez dusíkatých hnojiv "budou výnosy plodin nižší", a uvádí: "Dusíkatá hnojiva jsou pro nás důležitá:
Aplikace dusíkatých hnojiv je rozhodující pro maximalizaci výnosů plodin. Pokud zemědělci nebudou schopni zajistit všechna dusíkatá hnojiva, která v aktuální sezóně potřebují, kvůli narušení dodavatelského řetězce, jako je omezení železniční přepravy, společnost očekává, že výnosy budou nižší. To pravděpodobně prodlouží časový plán pro doplnění celosvětových zásob obilovin.
Ve skutečnosti bez dusíkatých hnojiv nebudou výnosy plodin nic jiného než katastrofální.
Možná právě proto Čína skupuje veškeré zásoby obilí po celém světě a hromadí je jako šílená!
A jestliže roky 2020 - 2021 byly "covidovou" kapitolou globálního kolapsu, roky 2022 - 2023 budou kapitolou "hladomoru"?
Rozpoutání hospodářských sankcí proti Rusku, které zastaví ruskou schopnost vyvážet hnojiva a potravinářské plodiny, jako je pšenice. Cyklus Velkého slunečního minima způsobuje nižší úroveň slunečního záření, které bude na povrch Země dopadat po několik příštích let, což povede ke globální neúrodě. Neomezené tištění peněz rezervním systémem, které vede k rychlé devalvaci/zhroucení hodnoty dolaru vůči potravinám. Raketově rostoucí inflace potravin, která podle FAO OSN nyní dosahuje 12,6 % měsíčně, což znamená, že při této míře inflace se ceny potravin zdvojnásobí každých šest měsíců. Vládní programy, které platí farmářům za ničení úrody a záměrně tak přispívají k nedostatku potravin. Prudce rostoucí ceny nafty, které zvyšují náklady na vstupy do zemědělství, protože farmy používají dieselová zařízení. Také přeprava plodin se uskutečňuje nákladními automobily s naftovými motory. Blázni do změny klimatu se snaží odstranit CO2 z atmosféry, což způsobí hladovění potravinářských plodin a zničí celosvětové výnosy, protože CO2 je klíčovou živinou, kterou rostliny potřebují k růstu (dokonce více než dusík).

A výsledek bude:
Zrychlující se potravinová inflace. Ceny potravin se do konce roku 2022 bezpochyby zdvojnásobí a ve skutečnosti mohou být ještě mnohem vyšší. V roce 2023 se ceny potravin téměř jistě opět zdvojnásobí. S prudkým nárůstem cen potravin vypuknou po celém světě potravinové nepokoje. Ty již začaly na Srí Lance, v Peru a dalších zemích a budou se celosvětově jen šířit. V roce 2023 se jistě dočkáme přídělového systému potravin a cenových kontrol, které budou požadovat a prosazovat vlády po celém světě. Rozsáhlý nedostatek potravin povede ke globálním povstáním a revolucím. Národy padnou. Srí Lanka již nyní nesplácí své dolarové dluhopisy a čelí svržení svého politického vedení, a to ještě ani neskončil duben. V reakci na rostoucí chaos vlády vyhlásí stav nouze v zemi a zavedou kontrolu policejního státu, aby se pokusily ovládnout masy. Brutální uzavření více než 25 milionů lidí v Šanghaji v Číně je předzvěstí věcí, které přijdou v globálním měřítku.
Nejdůležitější je, že lidé, kteří nemají alternativní zdroje potravin, budou pravděpodobně hladovět. To znamená, že buď musíte potraviny skladovat, nebo se naučit je pěstovat. V ideálním případě budete mít schopnosti v obou kategoriích. To je to, co vás udrží naživu.

==Prosím, neignorujte žádné informace kolem tohoto dění, snažím se vše pravidelně sledovat a informovat.==

+EU zvažuje uvalení embarga na ruské ropné produkty, což by mohlo způsobit další katastrofu v dodavatelském řetězci.
Evropští představitelé nyní připravují plány na uvalení embarga na ruské ropné produkty, což je zatím nejspornější opatření v rámci trestání Ruska za jeho invazi na Ukrajinu.
https://www.zerohedge.com/commodities/o ... sian-crude
Po zákazu ruského uhlí, který způsobil, že ceny uhlí na celém světě dosáhly rekordních výšek, nyní EU podle úředníků a diplomatů pravděpodobně přijme podobný zákaz na ruskou ropu.
Výsledkem bude pokles ruských dodávek o miliony barelů a mnohem vyšší ceny.
Exekutiva EU nyní připravuje s ministry zahraničí Irska, Litvy a Nizozemska návrhy na uvalení ropného embarga na Rusko. Ohledně zákazu ruské ropy však zatím nedošlo k dohodě.
Irský ministr zahraničí Simon Coveney uvedl, že EU nyní pracuje na tom, aby byla ropa součástí příštího balíčku sankcí.
"Evropská unie vynakládá stovky milionů eur na dovoz ropy z Ruska, to jistě přispívá k financování této války. Toto financování musíme přerušit. Čím dříve se to podaří, tím lépe," řekl Coveney.
Jeho nizozemský a litevský protějšek rovněž uvedli, že jsou otevřeni hledání způsobů, jak se zaměřit na ruskou ropu, která tvoří přibližně čtvrtinu dovozu ropy do EU.
Nizozemský ministr zahraničí Wopke Hoekstra uvedl, že se zabývají všemi dalšími sankcemi, včetně energetických. Šéf zahraniční politiky E.U. Josep Borrell Fontelles zopakoval názor, že k ropnému embargu musí dříve či později dojít.
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen na začátku měsíce rovněž uvedla, že na základě návrhů vlád zemí EU zvažuje další sankce, včetně sankcí na dovoz ropy. Mezi sankce patřila cla na ruskou ropu nebo zákaz některých ropných produktů.
Energetická závislost se značně liší, neboť existují země jako Bulharsko, které jsou na ruské ropě téměř zcela závislé. Maďarsko již uvedlo, že ropné embargo nemůže podpořit.
Německo, které je největší ekonomikou EU, bude mít v tomto umístění klíčový význam. Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbock již vyzvala ke "koordinovanému plánu na úplné vyřazení fosilních paliv" z Ruska. Diplomaté E.U. však uvedli, že Berlín okamžité embargo aktivně nepodporuje.
EU vyzývá OPEC ke zvýšení produkce
Představitelé E.U. také jednali ve Vídni se zástupci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v souvislosti s výzvami, aby skupina zvýšila těžbu, zatímco E.U. zvažuje možné sankce pro ruskou ropu.
"V důsledku současných a budoucích sankcí nebo jiných dobrovolných opatření bychom mohli potenciálně přijít o více než sedm milionů barelů denně (bpd) ruského vývozu ropy a dalších kapalných látek," uvedl generální tajemník OPEC Mohammad Barkindo. "Vzhledem k současnému výhledu poptávky by bylo téměř nemožné nahradit ztrátu objemů v takovém rozsahu."
Evropská unie navíc na zasedání zopakovala svou výzvu, aby se země produkující ropu zabývaly tím, zda mohou zvýšit dodávky a pomoci tak omezit prudký růst cen ropy. Upozornily rovněž, že OPEC má odpovědnost za zajištění vyrovnaných trhů s ropou.
OPEC dosud odolával výzvám Spojených států a Mezinárodní agentury pro energii, aby čerpal více ropy a omezil tak růst cen. Na setkání s OPEC uvedly, že by země mohly zajistit větší produkci ze své volné kapacity.
Evropská komise nyní připravuje návrhy na uvalení ropného embarga na Rusko, ačkoli ministři zahraničí se na zákazu ruské ropy zatím neshodli. Mezitím Austrálie, Kanada a Spojené státy, které jsou na ruských dodávkách méně závislé, již nákup ropy zakázaly.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Online
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 162
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. Pravidelně aktualizováno!!

Příspěvek od CZkotas »

Malé ukázkové foto, jak vypadá jeden z (mnoha a mnoha dalších, od tablet čistících vodu, přes např. plyn. bomby, po zásoby sirek a podpalovačů, sušeného mléka atd.atd..) nákupů do zásob potravin: https://i.postimg.cc/9Q1h20Fd/dnesninakup.jpg
Už jsou společně s dalšími pěkně uloženy ve sklepě, vše s min.trv. do 2024 (konzervy 2025 a +- jeden rok navíc skladování např. u rýže, mouky aj.). Berte to jen jako inspiraci. A nakupuji jen z akcí (např. aktuálně COOP rýže 1kg praboleid za 32,- atd.). A až se oteplí, chci zkusit upéct chleba venku apod. (A připomenu sem i můj recept na domácí chleba bez hnětení: https://forum.zdraveforum.cz/viewtopic.php?f=11&t=27 )

Kdo čte moje dění kolem zásob potravin, nemůže být zaskočen, jen něco k zopakování:
Zatímco stále jíme potraviny z roku 2021, už se hovoří o nedostatku a zvýšení cen, atd. Všimněte si vyšších cen u aktuálně vypěstovaných, např.: citrusových plodů, zeleniny, rajčat, dále zmíním maso, mléko a vejce.. Při pohledu do obchodů se situace nezdá být drastická - alespoň zatím ne. Dle mého, rozdíl mezi zatím a za pár měsíců bude ohromný...

A už v roce 2021 jsem napsal několik vlastních příspěvků o tom, že se k nám blíží tento zinscenovaný vyvolaný hladomor (možná právě TOHLE cenzoři nechtěli, abych sdílel? Dostal jsem i trvalý celoživotní ban na seznam aj.). Dokonce i Američtí farmáři již před dvěma lety dostali PŘÍKAZ, aby zničili své produkty a provedli eutanazii svých hospodářských zvířat. Vzpomenete si někdo, jak ve veřejnoprávní televizi a na internetu běžela všechna ta videa s mlékárenskými vozy - jak vylévají všechno mléko..? A vše co se děje není náhoda a je to záměr:
Od kovidu, vakcín, umělého konfliktu (co se děje ať se to někomu líbí a nebo nelíbí, nikterak nevybočuje z jiných konfliktů, co na světě probíhají prakticky každý den), po zinscenovaného "nedostatku potravin" ...
Je mi líto, že to musím říct, ale většina našeho národa je ztracená. A budou se za své moci pány bít až do smrti.. To co jsem viděl u kovidu, vidím opět, jen s jiným názvem. Masmédia a ti politčtí lháři udělají své.
Moje doporučení všem, kdy snaha "probudit" ostatní bude už jen k naší škodě.:
Já už úplně kašlu na všechny je mi jedno, zda jsou z rodiny či ne.
Úplně s klidem se na ně už taky vykašlete a chraňte sebe a rodinu.
Svou šanci už měli a snaha probudit je už postrádá jakýkoli význam..


+PS: A už to začíná a za vše může Putin (jak jinak)! A dělají ty to stejné média, vlády a úplně pořád a všude, už přes dva roky.. Putinova agrese spustí na podzim hladomor, předpovídá ekonomka:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audi ... .seznam.cz

Všechny informace ode mě buď přijměte v dobré víře anebo zahoďte a ignorujte. Volba je na VÁS. Jen si prosím uvědomte, v jakých lžích už přes dva roky žijeme. Globální depopulace již probíhá (kovid a vakcíny) a bude se ještě rychle zrychlovat. Ti, kdo žijí v říši iluzí, místo aby se připravovali na realitu, s velkou pravděpodobností nepřežijí chaos, který se blíží...

+ Dnešní článek: Jediné logické řešení prudkého nárůstu cen potravin: https://otevrisvoumysl.cz/dr-mercola-je ... -potravin/

//EDIT 21.4.
A je to tady, jak jsem psal výše, kdy EU zvažuje uvalení embarga na ruské ropné produkty, což by mohlo způsobit další katastrofu v dodavatelském řetězci...: Od příštího týdne uvalí EU úplné embargo na ruskou ropu, čímž se ceny dostanou nad 185 dolarů za barel
https://www.zerohedge.com/markets/full- ... l-jpmorgan
Evropská unie už plánuje uvalit úplné embargo na veškerou ruskou ropu, což podle banky JPMorgan povede ke zvýšení ceny ropy nad 185 dolarů za barel. EU tvrdí, že embargo nějakým způsobem poškodí Rusko, ačkoli právě členské země EU budou trpět nejvíce. Náklad ruské ropy je nyní skutečně na historickém maximu, což opět ukazuje, že Rusko má ve všem navrch, zatímco západní lídři se potácejí kolem toho, jak ubližují vlastním lidem. Rusko nyní vyváží více ropy než před invazí. "Samozřejmě nikoho nepřekvapí, že agresivní nákupy ruské ropy Čínou a Indií - které v posledních dvou měsících zvýšily nákupy ruské ropy a Turecko rovněž zvýšilo objemy na úroveň před COVID - kompenzovaly část ztráty." "Evropa má malé kousky papíru a v mnohem větší míře digitální reprezentace na účetních knihách těchto malých kousků papíru zvaných eura," napsal jeden z komentátorů. Rusko má mnoho surovin, které svět včetně Evropy potřebuje.

+Ceny obilí dosahují historických maxim, a proto Čína hromadí zásoby potravin z celého světa. Čína právě uskutečnila největší nákup americké kukuřice od května 2021, kdy ceny obilí dosáhly rekordních hodnot. https://www.agweb.com/news/crops/corn/c ... oric-highs
Americké ministerstvo zemědělství (USDA) potvrdilo bleskový prodej, který činil 1,010 milionu tun kukuřice, kterou nakoupila Komunistická strana Číny (KS Číny), když se snaží předběhnout nápor na vytváření zásob. Přibližně 680 000 tun bude pocházet ze staré sklizně, zatímco zbývajících 340 000 tun bude dodáno včas pro hospodářský rok 2022-23. "Čína je nyní v režimu hromadění zásob," říká Brian Grete, redaktor časopisu Pro Farmer, a dodává, že podle jeho názoru bude tento trend pokračovat. Ceny kukuřice dosáhly tento týden nejvyšších hodnot od roku 2012. Vzhledem k tomu, že ceny obilí obecně nadále rostou, Grete očekává, že Čína bude kromě kukuřice vytvářet zásoby i dalších věcí. "Pravděpodobně uvidíme, že Čína bude nakupovat i jiné komodity," říká. "Komodity, které mají doma, zejména pšenici, která tvoří asi polovinu světové nabídky, nebudou tlačit na světový trh." "Ty si ponechají sami. Čína je historicky střádal. A uprostřed nafukovacích cen na celém světě a omezování dodávek teď hromadí ještě více."
"Právě teď, když se podíváte na některé věci, které se děly, Egypt hledá pšenici, vypadá to, že by mohla pocházet z oblasti Černého moře, budou riskovat její přepravu. Víme, že Indie má nárazníkovou úrodu, 111 milionů tun, a hodlá výrazně zvýšit vývoz."
"Každý měsíc se někde na světě sklízí pšenice, takže si prostě nejsem jistý, že je pšenice v tak zoufalé situaci jako třeba kukuřice a sója," dodal.
"Zmírněme to tím, že když se podíváte na Texas, Oklahomu a Kansas, Montanu, jejich úroda je ve špatném stavu a moc se to nelepší."Světová obchodní organizace si konečně uvědomila rozsah globálního problému. Snížila svou prognózu růstu obchodu se zbožím o třetinu kvůli nedostatku zboží způsobenému válkou na Ukrajině a především sankcemi, které zavedli Biden, ČR, EU aspol.
A výsledkem bude všeobecný hlad. Třicet pět afrických zemí získává potraviny z Ukrajiny, Ruska nebo z obou těchto zemí. Dvacet dva afrických zemí dováží hnojiva z Ukrajiny, Ruska nebo z obou těchto zemí. Nyní se očekává, že ceny pšenice v některých částech subsaharské Afriky by mohly vzrůst až o 85 %. Kvůli válce a umělým sankcím, které zavedl Západ, zemřou stovky milionů Afričanů. Globální genocida je vynikající způsob, jak snížit počet obyvatel světa, aniž by si toho kdokoli všiml.. Občané ve všecvh zemích světa (je jedno, kde žijete, propaganda je všude stejná) si dělají starosti o občany na Ukrajině, ale nezdá se, že by je zajímali velcí poražení - v Africe.

A kolaps dodavatelského řetězce se u nás objeví nejpozději kolem léta/podzim, jak jsem už (nejednou) zmínil..
Jakkoli je situace v oblasti dodavatelského řetězce v současnosti špatná, podle odborníků bude ještě mnohem horší, viz:
https://www.theepochtimes.com/supply-ch ... 14508.html
Během nedávného hovoru k výsledkům společnosti J.B. Hunt vysvětlila obchodní ředitelka Shelley Simpsonová, že v létě už možná nebude možné poznat svět, jak ho známe v současnosti. "Předpovídáme, že se situace s příchodem letních měsíců ještě zhorší, zejména s ohledem na to, co se děje v dodavatelském řetězci z pohledu oceánů nebo příchozích do Číny," řekla.
Poslední kolo výluk kvůli idiotismu (kovid) v Číně, konkrétně v Šanghaji, uzavřelo městské přístavy a nechalo dopravce se zbožím plout po oceánu, aniž by se měli kde zastavit. Totéž jsme viděli loni i ve Spojených státech - a vlastně u západního pobřeží stále plují bárky, které dále ohrožují už tak křehký americký dodavatelský řetězec. "Myslím si, že došlo k dočasné úlevě v dislokaci kvůli nedostatku pracovních sil a také právě tam, kde se zásilky nacházejí," dodal Simpson. "Když se skutečně podíváte na živý snímek toho, co se děje v Šanghaji, lodě jsou - vypadá to prostě jako spousta lodí a trocha vody.."
Šlo vůbec někdy o záchranu životů?
Situace v Šanghaji, abychom vás informovali o nejnovějším dění, je hrozivá. Město se zhruba 26 miliony obyvatel je z velké části uzavřené, lidé páchají sebevraždy a je to v podstatě pekelná krajina, viz:
https://forum.zdraveforum.cz/viewtopic.php?f=7&t=23
A to vše kvůli hrstce nových "případů" idiotismu subvarianty "omikron" BA.2 čínského viru, která není ničím jiným než "pozitivním" ukazatelem podvodného PCR testu.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Online
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 162
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. Pravidelně aktualizováno!!

Příspěvek od CZkotas »

Produkce potravin bude v roce 2022 na celém světě výrazně nižší, než se předpokládalo.
Podle mě si lidé stále neuvědomují, jak vážná tato krize může být a podle mě BUDE. Ještě nikdy v moderní historii jsme nebyli svědky toho, že by celosvětovou produkci potravin zasáhlo tolik závažných problémů najednou. Situace je možná nyní poněkud špatná, ale podmínky se nakonec s přibývajícími měsíci mnohem zhorší..

Začneme rýží: Podle agentury Bloomberg bude mít celosvětová krize hnojiv za následek ztrátu celosvětové produkce, která odpovídá množství potravin, jež by stačilo k nasycení "500 milionů lidí"...
https://www.bloomberg.com/news/articles ... ice-output
Od Indie po Vietnam a Filipíny se jen za poslední rok zdvojnásobily nebo ztrojnásobily ceny živin pro plodiny, které jsou klíčové pro zvýšení produkce potravin. Nižší spotřeba hnojiv může znamenat menší úrodu. Mezinárodní institut pro výzkum rýže předpovídá, že výnosy by v příští sezóně mohly klesnout o 10 %, což by znamenalo ztrátu 36 milionů tun rýže, což odpovídá výživě 500 milionů lidí.
My např. tolik rýže nejíme, ale v Asii je základem jejich jídelníčku. Jak se všechny tyto potraviny nahradí? Mohli by jíst více pšenice, ale i té se bude v roce 2022 pěstovat mnohem méně. Jeden odborník na zemědělské komodity totiž varuje, že jen válka na Ukrajině by mohla znamenat, že "v tomto roce by mohlo zmizet 19 až 34 milionů tun exportní produkce"...
Nevím, jak vy, ale já pravidelně jím spoustu věcí, které obsahují pšenici, a stejně tak stovky milionů dalších lidí. Je všude, přes těstoviny, pečivo, trvanlivé potraviny.. Od začátku března do začátku dubna vyskočila cena pšenice téměř o 20 procent...
https://www.mckinsey.com/business-funct ... ood-crisis
Světové ceny potravin vzrostly v březnu na nejvyšší úroveň v historii, přičemž ceny pšenice vzrostly oproti předchozímu měsíci o téměř 20 %. Bohužel výhled na další měsíce je velmi znepokojivý kvůli bizarním výkyvům počasí na celé planetě, kdy většina ozimé pšenice zničena přetrvávajícím suchem... Na druhé straně zeměkoule zažívají části severní Afriky "nejhorší sucho za poslední desetiletí"...
Marocký ministr zemědělství uvedl, že tato severoafrická země pravděpodobně přijde o 53 procent úrody obilovin poté, co zažívá nejhorší sucho za poslední desetiletí. V letošní sezóně spadlo o 41 procent méně srážek, než je průměr.

Jak tedy budou všechny tyto potraviny nahrazeny?
No, asi bychom všichni mohli jíst více kukuřice, ale ani vyhlídky pro kukuřici nejsou dobré. Rusko a Ukrajina jsou za normálních okolností dva největší světoví vývozci kukuřice, ale nyní vše změnila válka a jelikož máme vše v ČR rozkradeno a ve světě dochází k vážnému zpoždění setby...


Ke všemu se letos vyprodukuje mnohem méně vajec, mnohem méně kuřecího masa a mnohem méně krůtího masa kvůli noční můře pandemie ptačí chřipky, která se stále zhoršuje. Podle NPR se celkový počet obětí zvýšil na "více než 28 milionů"...
https://choice.npr.org/index.html?origi ... re-to-stay
Více než 28 milionů kusů drůbeže, jako jsou kuřata a krůty, zahynulo kvůli "nové" ptačí chřipce (a je to tady zase). Ptáci buď onemocněli virem, nebo byli utraceni, aby se zabránilo jeho šíření. Na rozdíl od předchozích ptačích chřipek tato postihuje i velké množství volně žijících ptáků. Jak vysvětluje Nell Greenfieldboyceová z NPR, to by mohlo udržet virus v oběhu po dlouhou dobu.
Většina lidí se většinou ani nezamýšlí nad tím, odkud pochází naše potraviny. To se však musí změnit, protože systémy produkce potravin se hroutí po celém světě. Zatím stále jíme potraviny, které již byly vyprodukovány. Skutečný problém nastane v následujících měsících, kdy celková světová produkce potravin klesne výrazně pod celkovou světovou poptávku po potravinách. Již léta jsme byli varováni, že se blíží celosvětová potravinová krize, a nyní oficiálně přišla. A s každým dalším dnem se dějí další věci, které ji mohou ještě zhoršit.
//EDIT:
26.4.: Indonésie nyní už zakázala úplně veškerý vývoz jedlých olejů, včetně palmového oleje. Předtím měla nastaveny limity atd.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Online
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 162
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. Pravidelně aktualizováno!!

Příspěvek od CZkotas »

Mnoho lidí si stále ještě neuvědomuje, co se stalo, ale nyní světové zásobování potravinami z velké části už ovládají oligarchové, včetně finančních gigantů BlackRock a Vanguard..
https://www.coreysdigs.com/global/new-c ... r-control/

Deset největších potravinářských společností na světě je rovněž z velké části vlastněno společnostmi BlackRock a Vanguard. Patří mezi ně Nestlé, PepsiCo, General Mills, Kellogg's, Associated British Foods, Mondel?z, Mars, Danone, Unilever a Coca-Cola (všechny tyto společnosti doma bojkotujeme a nic od nich už min. dva roky nekupujeme). "Co se stane, až ovládnou také všechna semena, produkty a maso? Co se stane, až se všechny produkty a maso budou pěstovat v zabezpečených zařízeních po genovém splynutí nebo uvnitř Petriho misky a zemědělská půda bude kvůli příliš přísným regulacím, nedostatku zásob a vyrobené inflaci nečinná?"
Generální ředitel společnosti BlackRock Larry Fink říká, že "je čas donutit lidi ke změně chování". Vliv společností BlackRock a Vanguard na CF Industries Holdings a T. Rowe Price Associates má významný a přímý dopad na zemědělství na Středozápadě v USA. Je také důležité poznamenat, že společnost Union Pacific nedávno začala nařizovat snížení železniční přepravy o 20 %, což má další dopad na (nejen) americké zemědělství.
Mezitím se WHO zmocňuje medicíny a zdravotní péče tím, že urychleně usiluje o přijetí nové "pandemické smlouvy", která znamená úplnou kontrolu nad veřejným zdravím. Tento dvojitý úder, kdy se zmocní potravin i léků, znamená chmurnou budoucnost totalitního fašismu na celém světě...

Od zastavení dodávek hnojiv a krmiv pro zvířata až po vlny žhářství, které v Americe vypálily továrny na potraviny, se zdá, že Bidenova administrativa strategicky a zlovolně rozkládá americkou zemědělskou infrastrukturu, ale proč? Jedním z důvodů je přeměna celého "masného" průmyslu ze skutečných potravin na geneticky modifikované maso na buněčné bázi, které je nechutné a představuje nebezpečný potravinový experiment, který bude (spolu s dalšími injekcemi) už brzy vnucem lidem.. Nedostatek potravin je vyvoláván plošně a není náhodou, že se zastavují ve světě vlaky s krmivy a hnojivy (USA, Čína, válečný konflikt..), vypalují se továrny na potraviny a bojkotuje se dovoz ze zemí, kde se pěstuje chléb :( Pro lidskou konzumaci geneticky modifikovaného masa nebyly provedeny ve světě doposud žádné testy bezpečnosti, a to ani krátkodobé, ani dlouhodobé.

Chtějí skoncovat s "masem", jak ho známe, a všechno nahradit svými masově financovanými laboratorními výmysly. Půjde o další uměle vyvolaný kolaps, tentokrát masa, aby se "přesunula poptávka" na umělé-laboratorní-maso. Nezapomeňte, že zastavení krmiva pro zvířata devastuje schopnost farmářů udržet dobytek naživu a produkovat produkty, aniž by je kvůli tomu všechny pozabíjeli. Potravinová infrastruktura je (nyní převážně už v USA) záměrně odstavována.
První vlaštovka: Amišskému ekologickému farmáři hrozí vysoká pokuta a trest odnětí svobody za prostý zločin výroby čistého masa.
https://ourorganicwellness.com/amish-fa ... -own-meat/
Ve zkratce: Amos Miller provozuje řízenou farmu v Bird-in-Hand v Pensylvánii, kde chová krávy, kuřata a prasata. Zvířata na jeho stoleté farmě jsou chována bez použití chemikálií a léků nařízených americkým ministerstvem zemědělství (USDA). Podle Millera chová svá zvířata tak, jak je podle něj zamýšlel Bůh - v souladu s přírodou. Federální soudce však amišskému farmáři nařídil, aby zastavil veškerý prodej svého bio masa. Miller, který provozuje soukromou distribuční síť potravin určenou pouze pro členy, tvrdil, že ho federální vláda stíhá za to, že způsobem chovu a přípravy potravin uplatňuje svou náboženskou svobodu. "Naši členové nic takového nechtějí. Chtějí čerstvé, syrové maso bez přídavných látek. Naši členové ho chtějí přímo z farmy bez konzervačních látek."

//EDIT 4.5.:
V posledních týdnech došlo k požárům ve více než tuctu amerických potravinářských závodů, zatímco vlády upozorňují na nedostatek potravin. Více ve videu (3min/CZ tit.):
https://nastub.cz/w/cR3o9xdWxngomAQfsrL ... 0&start=0s

Seznam požárů a katastrof kolem zásob potravin v USA:
January 7 – fire at Hamilton Mountain Poultry plant, Ontario
January 13 – fire at Cargill-Nutrena Feed Mill, Lecompte, LA
January 31 – fire at a fertilizer plant in Winston-Salem, NC
February 3 – fire at Wisconsin River Meat plant, Mauston, WI
February 3 – fire at Percy Dairy Farm, Stowe, VT
February 15 – fire at Bonanza Meat Company, El Paso, TX
February 16 – fire at Louis Dreyfus Co, Claypool, IN
February 18 – fire at Bess View Farm, St Albans, VT
February 19 – ammonium leak at Lincoln Premier Poultry, Fremont, NE
February 22 – fire at Shearer’s Foods, Hermiston, OR
February 28 – fire at Nutrien AG Solutions, Sunnyside, WA
February 28 – fire at Shadow Brook Farm and Dutch Girl Creamery, Lincoln, NE
March 14 – fire at Wayne Hoover Dairy farm, Longswamp Township, PA
March 16 – fire at Nestle plant, Jonesboro, Ark
March 19 – fire at Walmart Distribution Center, Plainfield, IN
March 24 – fire at Penobscot McCrum Potato plant, Belfast, ME
March 28 – fire at Maricopa Food Pantry (50,000 lbs food destroyed), Maricopa, AZ
March 31 – fire at Rio Fresh onion processing plant, San Juan, TX
April 11 – fire at East Conway Beef & Pork Meat Processing, East Conway, NH
April 13 – fire at Taylor Farms Food Processing plant, Salinas, CA
April 13 – plane crashed into Gem State Processing plant, Heybur, ID
April 18 – fire at Azure Standard Headquarters, Durfur, OH
April 21 – plane crashed into General Mills plant, Covington, GA
May 1 – fire at Perdue Farms, Chesapeake, VA

Americká továrna na vejce upeče zaživa 5,3 milionu kuřat v rámci likvidace ptačí chřipky a poté propustí téměř všechny zaměstnance
Dělníci jedné z největších továren na vejce na světě přišli jednoho rána do závodu v Rembrandtu ve státě Iowa a zjistili, že přijdou o práci..
https://strangesounds.org/2022/04/us-eg ... orker.html
Když se shromáždili u obrovských stodol, v nichž byly umístěny hromady slepic v klecích, bylo jim řečeno, aby zapomněli na svou obvyklou rutinu - sběr vajec a krmení ptáků. Přes noc začala továrna po zjištění jediného případu ptačí chřipky vybíjet více než 5 milionů kuřat hrůznou metodou usmrcování.
Vyřazování se opakovalo na kuřecích a krůtích farmách v Iowě a dalších 28 státech od Maine po Utah. Ve snaze omezit výskyt nákazy bylo utraceno více než 22 milionů ptáků - většina z nich v Iowě, která je největším producentem vajec v USA. Porážka 5,3 milionu slepic v podniku Rembrandt je největším vybíjením na jakékoli tovární farmě v zemi. Dělníci téměř měsíc vytahovali mrtvou drůbež z klecí a vysypávali ji do vozíků, než ji naházeli na hromady na nedalekých polích a zahrabali do obrovských jam. Po skončení zabíjení bylo asi 250 lidí hromadně vyhozeno z práce a zůstalo jen několik desítek kosterních zaměstnanců.
Zde netřeba dodávat více informací, co jsem shlédl a viděl na videu mě velmi šokovalo... A žádný virus chřipky nepřežil proces tepelné úpravy/"vaření" , všechno to maso (nyní bez virů), které by mohlo nakrmit 5 milionu lidí atd..
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Online
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 162
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. Pravidelně aktualizováno!!

Příspěvek od CZkotas »

Úvod: Organizace pro výživu a zemědělství (FAO), která je součástí OSN, odhalila, že ceny potravin na celém světě v březnu rostly nejrychlejším tempem v historii a za měsíc se zvýšily o 13 % na 159,3 bodu - to je historické maximum. Začíná se vytvářet vlnový efekt po celé planetě a dodávky potravin se budou nadále zhoršovat...

Německá ministrině vnitra doporučuje občanům, aby začali skladovat nouzové zásoby:
https://freewestmedia.com/2022/05/04/ge ... -supplies/
V souvislosti s nedávnými škodami na světových potravinových řetězcích doporučila německá levicová ministryně vnitra Nancy Faeser občanům, aby přijali preventivní opatření a začali skladovat nouzové zásoby. "Pokud dojde k výpadku proudu na delší dobu nebo k jinému omezení každodenního života, pak má rozhodně smysl mít doma nouzové zásoby."
Faeser odkázala na seznam nouzových zásob, který zveřejnil Spolkový úřad pro civilní ochranu a pomoc při katastrofách. Úřad doporučuje, aby lidé měli dostatek potravin a vody na přežití po dobu 10 dnů. Agentura doporučuje skladovat 20 litrů vody, čtyři kilogramy zeleniny a 2,5 kilogramu ovoce a ořechů na osobu, viz: https://feriantano.com/en/articles/2484 ... -these-foo
A německý kancléř Olaf Scholz zavázal zvýšit výdaje na obranu tím, že ozbrojeným silám poskytne dalších 100 biliónů eur, viz: https://www.reuters.com/world/europe/uk ... 022-04-09/ "V současné době je v Německu 599 veřejných úkrytů. Existují i takové, které se dnes využívají jinak. Prověříme, zda bychom mohli modernizovat další takové systémy," řekla Faeser. "Má smysl některé z nich znovu aktivovat."


//EDIT:
"Když EU přijme plán, že do konce tohoto roku se EU odpojí od ruského plynu a ropy, vyletí ceny obou komodit do nebes. A protože platí uhlíkové pravidlo, že ropa a plyn jsou promítnuty do veškerého zboží i služeb, tak si domyslete, kolik bude stát zboží, třeba rohlík, bochník chleba, máslo, brambory, oblečení, boty, a kolik budou stát stavby, stavební materiál, byty a domy, kolik bude stát auto, kolik bude stát jízdenka na autobus, kolik bude stát cesta do práce..bude zastavována výroba atd. Sankce na Rusko jsou dokonalou příležitostí ukončit éru plynu a ropy v Evropě! Agenda 2030 je pouze slušivějším označením pro subsidiární koncentrák naprosté poslušnosti a závislosti na těch, kteří budou otevírat a zavírat kohouty.....Dva roky covidových opatření byly pouze nácvikem poslušnosti obyvatelstva pro život v tomto koncentráku. Lidé jsou přeprogramováni, poslušní, nacifikovaní, připravení poslouchat všechny povely vlády, věřit vládě, i sebevětším lžím vlády a televizi. Proto sledujte dobře, jak se Evropa začne pod záminkou solidarity s UA odřezávat od plynu a ropy z Ruska. Není to nic jiného než násilné urychlení Agendy 2030 a dosažení neutrálních emisí do roku 2030, což povede k transformaci tržní ekonomiky Západu do ekonomiky subsidiární, tedy dotované a přerozdělované." A podívejte se právě teď do Šanghaje, kde lidé umírají v bytech hlady v lockdownu, protože mají nízký sociální kredit a potravinová služba je úmyslně přeskakuje. Čína je prostě sociální laboratoř, kde už to běží.. AE News
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Online
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 162
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. Pravidelně aktualizováno!!

Příspěvek od CZkotas »

Základní potraviny už zdražily o 20-30% a cena nadále poroste. A jak už jsem zmínil - země, které mají dostatek potravin, už nedováží, aby ochránily vlastní zásoby - Indonésie již zakázala dodávky oleje a Indie uvažuje o úplném zákazu vývozu pšenice = kdy doposud Indie byla právě schopna nahradit část rusko-ukrajinských výpadků, jak jsem výše nedávno informoval. Kolik lidí v důsledku toho letos zemře? Hodně.. A hlavním cílem je zřejmě přivodit smrt lidí v Africe a Asii. Když toto šílenství začalo, žilo už 161 milionů lidí na pokraji hladu. Toto číslo se začíná zvedat. Docela očekávám, že nedostatek pohonných hmot se během několika týdnů zhorší, protože "rozvinuté" země začnou přeměňovat potravinářské plodiny na palivo pro vozidla. Změní to něco? = Jedno motorové vozidlo bude pravděpodobně potřebovat tolik biopaliva, kolik by v případě, že by bylo uchováváno jako potrava, udrželo člověka naživu po dobu jednoho roku. Prosím berte tyto informace zcela vážně a uvědomte si, že toto dění kolem zásob potravin apod. bedlivě sleduji už od poloviny února - ještě před "konfliktem" a znovu zdůrazním: jestliže roky 2020 - 2021 byly "kovidovou" kapitolou globálního kolapsu, roky 2022 - 2023 budou kapitolou "hladomoru"? A Ceny elektřiny vyráběné větrnými turbínami a solárními panely se za poslední rok také zvýšily o 20-30%. A o zbytek se starají sankce proti Rusku.

Zde uvedu další šílenosti, anebo dodám inforamce k již aktuálním...:
1) Nedostatek kojenecké výživy v USA dosáhl kritické fáze, zoufalí rodiče hledají zásoby na příděl
V posledních týdnech se zásoby snížily natolik, že rodiče s kojenci začínají panikařit.. Jak informoval britský deník Daily Mail, "matky po celé zemi se snaží nakrmit své děti kvůli celostátnímu nedostatku kojenecké výživy", protože "v období od 3. do 24. dubna vzrostl počet nedostatečných zásob v zemi o devět procentních bodů z 31 % na 40 %". viz: https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... rtage.html
Celostátní nedostatek zhoršuje skutečnost, že velké národní maloobchodní řetězce začaly omezovat zásoby umělé výživy, zatímco na jedné z internetových stránek eBay se po stažení oblíbených značek z trhu poté, co jedno dítě zemřelo na infekci, prodávají některé konzervy až za 800 dolarů! CBS News dodala, že v týdnu končícím 24. dubna nebylo v obchodech po celé zemi 40 až 50 % nejprodávanějších přípravků na výživu dětí na skladě, jak vyplývá z informací společnosti Datasembly, která sleduje zásoby dětské výživy u více než 11 000 maloobchodníků, viz: https://www.cbsnews.com/news/baby-formu ... al-crisis/ "Mohu si nechat doručit Amazon až ke dveřím, ale nemohu nakrmit svého syna." Mezitím ve Virginii Jill Bradford, pěstounka pětiměsíční holčičky se speciálními zdravotními potřebami, sdělila místním médiím, že má k dispozici speciální výživu na bázi aminokyselin, kterou dítě potřebuje, na méně než dva dny.. Bradfordová dále uvedla, že se jí podařilo najít osm plechovek s přípravkem, který potřebuje pro kojeneckou holčičku, na eBay, ale prodávají se za 800 dolarů; obvykle jsou plechovky dost drahé, stojí 43 až 47 dolarů.

2) Miliony tun sklizeného obilí uvízly kvůli válce na Ukrajině, kde se prohlubuje celosvětová hladová krize
viz: https://neonnettle.com/news/18964-milli ... od-crisis?
Regionální ředitel Světového potravinového programu OSN Martin Frick varoval, že v ukrajinských přístavech nyní čeká na vývoz 4,5 milionu tun obilí. Obilí se na Ukrajinu běžně dopravuje loděmi přepravujícími volně ložené zboží z černomořských přístavů, což se po ruské invazi do země stalo nemožným. Obilí je tak neuvěřitelně objemné, že jeho přeprava nákladními auty není možná, viz: https://www.theguardian.com/world/2022/ ... al-germany Hladová krize se zhoršuje a ohrožuje zejména obyvatelstvo na Blízkém východě a v Africe. Řekl: "Musíme tyto přístavy otevřít. Musíme je otevřít a chránit, aby se potraviny mohly pohybovat do této země a z ní pro zbytek světa!

3) Ceny potravin se blíží rekordním hodnotám a v příštích týdnech se ještě zhorší
Světové ceny potravin se blíží rekordním hodnotám, protože narušení vývozu potravin zhoršuje jejich omezené zásobování a dále zvyšuje inflaci. Hospodářské sankce na Rusko, které na ni Západ uvalil, snížily vývoz na minimum. To masivně omezilo dodávky zemědělských produktů, zejména obilí a rostlinného oleje a hnojiv.
https://consent.yahoo.com/v2/collectCon ... 70d386669a
Obavy z vývozu hnojiv a zemědělských produktů spolu s podivnými výkyvy počasí, inflační krizí a nevyřešenými problémy s globálním dodavatelským řetězcem zvyšují hrozby, kterým čelí globální produkce a distribuce potravin. Kvůli omezeným dodávkám potravin jsou země nuceny nakupovat produkty, jako obilí, za velmi vysoké ceny.

Prudce rostoucí náklady na hnojiva zvyšují ceny potravin a ohrožují potravinovou bezpečnost po celém světě.
https://www.axios.com/2022/05/06/fertil ... d-securtiy
Podle Mezinárodního institutu pro výzkum potravinové politiky (IFPRI) vzrostly ceny dusíku, fosforu a draslíku (NPK) v lednu oproti předchozímu roku o 125 % a od ledna do března o dalších 17 %. Situaci by mohl zhoršit i evropský zákaz dovozu ruského zemního plynu, který je pro výrobu některých hnojiv rozhodující. Svein Tore Holsether, generální ředitel výrobce hnojiv Yara International, uvedl, že situace je zoufalá. To se projeví ve vyšších cenách potravin..

Nedostatek hnojiv ovlivňuje celosvětové zásobování potravinami. V Brazílii, která je největším producentem sóji na světě, došlo k 20% snížení. Kávové družstvo, které zastupuje 1 200 malých producentů v Kostarice, vidí pokles produkce až o 20 % do roku 2023, pokud zemědělci vynechají byť jen třetinu běžné dávky hnojiv. V Africe sníží klesající spotřeba hnojiv letošní úrodu rýže a kukuřice o třetinu. Zemědělci sice vypěstují dost na to, aby uživili sami sebe, ale přestávají být schopni uživit města. Když se k jejich dalším stávajícím rizikům přidá zvýšený hlad v celé západní Africe, může to pro mnohé vlády v regionu znamenat nebezpečí. Růst cen zemního plynu ovlivnil problémy se zásobováním potravinami všude po celém světě. A i výroba dusíku, který je nejběžnější živinou používanou jako hnojivo pro plodiny, jako je kukuřice, rýže a pšenice, vyžaduje velké množství tepla ze spalování zemního plynu a ropy. Když ceny ropy a zemního plynu rostou, rostou i ceny dusíkatých hnojiv!
No a po depopulačních spásných "vakcínách" (kdy je to pouze otázka času u každého kdo ji obdržel) připočtěte tedy uměle s cílem vyvolané "problémy" kolem potravin, paliva, hnojiva... A JOJO efekt "slamy ukravína" (podpora Ukraviny ze strany řiťolězů ze západu a podržtašek jako je např. i ČR) + všechny sankce na Rusko = AGENDA 2030 dostává další nové obrazy a dodejme GREEN DEAL a je vymalováno. Svět už řídí pouze psychopati...


4) Další "zelené" šílenství: Švýcarské firmy se mají připravit na vlnu výpadků elektrické sítě, protože vláda nařizuje občanům, aby omezili spotřebu elektřiny
Na úvod: v posledním desetiletí se začala volit cesta sebezničení díky "náboženství klimatických změn". Zatímco počasí a klimatické vzorce planety se od počátku věků neustále mění, kazatelé a alarmisté změny klimatu tvrdí, že tyto změny v moderní době jsou způsobeny lidskou činností, jako je pěstování potravin, pohánění domácností, výroba zboží a pohon vozidel s levnými a snadno dostupnými palivy používanými spalovacími motory... Aby bylo jasno, a navzdory tomu, co tvrdí řada západních "vědeckých studií" a agentur, neexistují žádné důkazy, žádný důkaz, že změny klimatu jsou způsobeny lidskou činností!
A přesto se díky tomuto náboženství celá EU zbavuje cenově dostupných fosilních paliv namísto nevyzkoušených, drahých a stále se vyvíjejících alternativ "zelené energie", kdy hrozí krach ekonomik.
To se týká i Švýcarska, kde vláda právě varovala více než 30 000 podniků, že v příštích měsících pravděpodobně dojde k výpadkům elektřiny, a to i přesto, že jsou občané vyzýváni, aby omezili spotřebu elektřiny: https://www.swissinfo.ch/eng/business/s ... s/47034548
Vláda v brožuře, kterou rozeslala 30 000 firem, upozorňuje, že v případě nedostatku elektřiny by švýcarské podniky mohly dostat příkaz snížit její spotřebu. Prvním opatřením, které by vláda proti takové situaci přijala, je vyzvat obyvatele, aby snížili spotřebu elektřiny. Druhým opatřením by byl zákaz provozu bazénů, klimatizací a eskalátorů. Teprve ve třetím kroku by byly zavedeny kvóty na elektřinu v ekonomice.
"Výpadek elektřiny je vedle pandemie největší hrozbou pro zásobování Švýcarska," poznamenal ministr hospodářství Guy Parmelin ve videu zveřejněném na internetových stránkách Organizace pro zásobování elektřinou v mimořádných situacích (Ostral). Přerušení dodávek elektřiny, které může trvat týdny nebo měsíce, by podle Parmelina znamenalo, že "továrny by mohly vyrábět méně, veřejné orgány a společnosti poskytující služby, jako jsou banky, by musely omezit svou nabídku a dopravní prostředky závislé na elektřině, jako jsou vlaky nebo tramvaje, by mohly fungovat jen v omezené míře".
Jinými slovy, uprostřed celosvětové krize dodavatelského řetězce a očekávaného hospodářského poklesu čelí Švýcarsko - moderní země - takovému nedostatku dodávek elektrické energie, s jakým se potýkají země druhého a třetího světa. Problém ve Švýcarsku se však liší v tom, že si ho způsobilo samo: Větrná a solární energie nenahradí a ani nemůže nahradit energii vyráběnou z levných, cenově dostupných a čistých fosilních paliv. Není nic špatného na tom, když se tyto metody používají k posílení energetické sítě, ale snižovat využívání spolehlivých a cenově dostupných fosilních zdrojů do té míry, že vítr a slunce nemohou tento rozdíl vyrovnat, je doslova šílené.

5) Záměrné důsledky klimatické politiky: "V USA roste varování před nedostatkem elektřiny
Od Kalifornie přes Texas až po Indianu varují provozovatelé elektrických sítí, že kapacita výroby elektřiny nestíhá pokrýt poptávku, což by mohlo vést k výpadkům během vln veder nebo jiných špiček již v letošním roce.
Riziko nedostatku elektřiny se zvyšuje v celých USA, protože tradiční elektrárny jsou vyřazovány z provozu rychleji, než je lze nahradit obnovitelnými zdroji energie a bateriovými úložišti. Elektrické sítě pociťují napětí, protože Spojené státy historicky přecházejí od konvenčních elektráren poháněných uhlím a zemním plynem k čistším formám energie, jako je větrná a solární energie, a stárnoucí jaderné elektrárny jsou v mnoha částech země určeny k vyřazení z provozu. Problém spočívá v tom, že větrné a solární elektrárny - které patří k nejlevnějším formám výroby energie - nevyrábějí elektřinu po celou dobu a potřebují velké baterie, které jejich výkon uchovávají pro pozdější použití. I když se vyvíjí velké množství bateriových úložišť, provozovatelé regionálních sítí v poslední době varovali, že tempo nemusí být dostatečně rychlé, aby vyvážilo uzavření tradičních elektráren, které mohou pracovat nepřetržitě.

Nejen lidstvo čelí vylidňování. Zaměřují se postupně na rostliny a zvířata. V zahraničí přestávají být dostupné i obyč. granule pro zvířata (psy, kočky..), brzy přinesu informace. A tato uměle vytvořená eskalace kolem Ukrajiny a Ruska pokračuje, jdou podle plánu a my sledujeme pouze předem připravený film, kdy je toto všechno záměr ze stejným cílem, a vše je to divadlo, které sleduje celý svět - stejně jako tomu bylo u kovid. Je jedno komu kdo v tomto konfliktu nadržuje, čemu věří, protože: tohle vše společně s uměle vytvořeným kovid a "vakcínami" proti kovid (které šíří dále své toxické srajdy do okolí), kdy dříve nebo později to vybije nás všechny. A Všechny státy jsou divadlem, veškerá politika je divadlo. Děje se to a nejde to zastavit, tohle už dávno je rozjetý vlak a všichni (tedy např. Biden, Zelensky, Putin), jsou loutky, loutkovodiči...

//EDIT
Potravinové nepokoje na Srí Lance: protestující bijí policii, vypalují domy, byl vydán rozkaz k potlačení nepokojů a možnost střílet na civilisty..:
Info skrze CNN: https://edition.cnn.com/2022/05/10/asia ... index.html
Videa:
https://twitter.com/YDemokrasi11/status ... 7690171392
https://twitter.com/NishaKh94474039/sta ... 9673479171
https://twitter.com/AnonymeCitoyen/stat ... 3965248513
https://twitter.com/srilankatweet/statu ... 5758524416
https://twitter.com/sidhant/status/1523721595633938432

https://twitter.com/RadioGenova/status/ ... 5429597184
https://twitter.com/GotaGoGamaMedia/sta ... 5227615232
https://twitter.com/Imposter_Edits/stat ... 2634676225
https://twitter.com/JsPalani/status/1524295193175810048

//EDIT: Nové (17.5.2022) neuvěřitelné záběry ze Srí Lanky, kde se lidé bouří proti politikům i policii.. Policie má povoleno střílet. Zabito bylo již více než 200 lidí...
https://twitter.com/RadioGenova/status/ ... 2389280768
https://twitter.com/h__sultan__/status/ ... 5969634305
https://twitter.com/RadioGenova/status/ ... 9201081346

Ve Spojených státech v těchto dnech a týdnech je hlavním tématem zpravodajství o nekonečném zdražování zboží, potravin a především paliv.. Je to odlišné od Evropy, kde stránky médií zaplavují dezinformace o válce na Ukrajině, protože se tím snadno zakrývá ekonomická krize..
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Online
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 162
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. Pravidelně aktualizováno!!

Příspěvek od CZkotas »

Indie včera oznámila, že již nebude vyvážet pšenici. Indie přerušuje vývoz pšenice kvůli prudkému růstu cen a ničivým vedrům:
https://archive.ph/OaX7O
Německo a Španělsko zavedly příděly potravin. Na webových stránkách CNN Prima, ČT, NOVA, Szenam....jsem tyto zprávy nenašel. A přitom to měly být hlavní zprávy. Nic z toho, na co zde upozorňuji, doposud nikde nebylo rozebíráno a informováno o tom. Jen UKRAJINSKÉ LŽI jsou JAKO PERFEKTNÍ ZÁSTĚRKA PŘED BLÍŽÍCÍ SE HYPERINFLACÍ A NEDOSTATEK POTRAVIN a blížící se krize, Evropa zažije takovou ekonomickou, potravinářskou a energetickou krizi, jaká tu nebyla v Evropě od roku 1929. A co teprve blížící se plynová krize? Všichni zapomínají, že veškeré mléko a mléčné výrobky z něj se pasterizují v plynových pasterizátorech. I díky tomu dorazí nedostatek základních potravin a v obchodech a na pumpách to bude rychlý spád. Stejná média, vlády, která dezinformovali kolem ko*kovid, nikdy nepřestali. Depopulace musí jet. Kdo stále spí a nevěří, počkejte si do průběhu léta a začátek podzimu... Rok 2023 se jistě zapíše jako kapitola kolapsu ekonomiky a hladomoru..

Srí Lance dochází palivo, má zásoby už jen na jeden den:
https://news.sky.com/story/sri-lanka-pe ... s-12614612

Výpadky elektřiny by mohly trvat až 15 hodin denně, a vyjádřil "vážné obavy" z dalšího problému, kdy Srí Lance chybí asi 14 různých životně důležitých léků na vše.. Dále: Pokud nedojde k nějakému zásadnímu obratu, situace na Srí Lance se bude nadále zhoršovat až k úplnému kolapsu. Příštích několik měsíců "bude nejtěžších v našem životě". "Musíme se připravit na určité oběti a čelit výzvám tohoto období."
"Stál jsem ve frontě více než šest hodin," řekl Mohammad Ali, řidič v obchodním hlavním městě Kolombu, který musel čekat v dlouhé frontě, jen aby mohl natankovat do svého vozidla. "Ve frontě trávíme téměř šest až sedm hodin jen proto, abychom dostali benzín. Jsme tu už od sedmi osmi ráno a stále není jasné, jestli budou mít palivo, nebo ne. Kdy to přijde? To nikdo neví. Má smysl, abychom tu čekali? To také nevíme."
Země musí do roku 2026 splatit ještě asi 25 miliard dolarů zahraničních půjček, což je méně než polovina z celkového dluhu ve výši 51 miliard dolarů.

Co budete dělat, až vám možná bude zima, možná nebude elektřina, pohonné hmoty a ještě k tomu možná nebude co jíst tak, jak je tomu právě teď v Číně a na Srí Lance?
Obrázek
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Online
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 162
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. Pravidelně aktualizováno!!

Příspěvek od CZkotas »

Zdá se, že Srí Lanka je první zemí, která podlehla globální hospodářské krizi způsobené sankcemi proti Rusku. Úmrtí (aby nás to stáhlo o 500 milionů obyvatel světa) začnou nejdříve v Africe a Asii - a to se už děje - se zavedením smrtícími sankcemi, které zaručeně způsobí celosvětový hladomor. MMF a Světová banka už jsou na Srí Lance. Brzy budou muset být všude v Africe a Asii... Jaká škoda, že peníze, za které vlády nakupují náboje a bomby pro válku na Ukrajině, nemohly být použity na pomoc chudým a nemocným, dětem a rodinám. Ale to by se výrobcům zbraní nelíbilo, že?


Kalifornský guvernér Gavin Newsom nařídí příděly vody, potravin a energie:
https://www.brighteon.com/3bc6a698-5c1b ... 678ae1cbe9
Vláda se chystá nařídit příděly vody, potravin a energie, takže občané nebudou moci vytápět ani chladit své domy po celý rok. Navíc ceny benzínu opět prudce vzrostly a v USA již dosáhly historicky nejvyššího průměru.

V Americe začaly boje o nedostatek potravin...
Na krátkém videu níže je zachycena jedna žena, která si bere na paškál druhou za to, že se zásobuje dětskou výživou, vyklízí regály a plní vozík. To je teprve začátek:
https://www.youtube.com/watch?v=MUzAODP ... =emb_title
Tato konfrontace byla slovní, ale jak jsme všichni viděli - když jsme byli svědky potravinových nepokojů v jiných zemích, což je situace, kterou právě teď vidíme na Srí Lance!
Obrázek

FOX NEWS, ÍRÁN: https://www.foxnews.com/world/iran-prot ... ood-prices
Íránská státní média se protestům veřejně nevěnovala, ale informovala o nich opoziční skupina Národní rada odporu Íránu. Na záběrech, které NCRI sdílela, je vidět, jak demonstranti zapalují vojenskou základnu Basídž v Džúnégánu, městě v centrálním okrese Džúnégánského kraje. Írán ve čtvrtek náhle zvýšil ceny různých základních potravin, jako je kuchyňský olej, kuřecí maso, vejce a mléko, až o 300 %. Desítky znepokojených Íránců čekaly v dlouhých frontách na balíčky potravin a vyprázdnily regály supermarketů po celé zemi několik hodin předtím, než zvýšení cen vstoupilo v platnost.

Z USA: "Posílal jsem fotografie regálů v místních obchodech Giant a Sam's Club v severním Marylandu a jižní Pa. Dnes jsem byl šokován, když jsem se vydal do Giantu v Red Lion jihovýchodně od Yorku Pa. Bylo tam tolik prázdných regálů, že jsem vám nemohl začít posílat všechny fotografie, které jsem pořídil. Všiml jsem si mnoha úplně prázdných spodních polic, kde byly zásoby jen přesunuty nahoru, aby to vypadalo, že je tam více zboží. Zde je seznam položek, které měly velmi nízké zásoby. Pošlu co nejvíce fotografií z telefonu, ale podívejte se na tento seznam. Giant je obvykle dobře zásoben, kromě položek, kde jsou všude nedostatky. Připadal jsem si jako v zemi třetího světa.
Seznam: Bělidlo, Mýdlo na praní, Cuk, Mouka, Ovocné konzerv, Jablečná omáčka, Olej na vaření, Omáčky na Těstoviny, Těstoviny, Majonéza, Ocet, Nakládané okurky, Mražená zelenina, Svačinky (chipsy, party mix), Katsup a hořčice, Chlazené džusy, Mléko, Smetana, Pomerančový džus, Smetanový sýr, Vejce, Jogurt, Želé a džem, Mražené snídaňové potraviny, Zmrzlina, Dětská výživa, Dětské ubrousky, Potraviny pro domácí zvířata, Stelivo pro kočky


Jak uvádí server Insider.com, potravinová expertka Sara Menkerová při svém svědectví před OSN varovala, že na světě zbývá pouze 10 týdnů zásob pšenice.
Důležité je, že zároveň uznává, že to není pouze "Putinova vina". Z tohoto článku: Sara Menkerová, generální ředitelka analytické společnosti Gro Intelligence, řekla Radě bezpečnosti OSN, že rusko-ukrajinská válka nebyla příčinou krize v oblasti potravinové bezpečnosti, ale "pouze přilila olej do ohně, který už dávno hořel".
"Je důležité si uvědomit, že k nejnižším zásobám obilí, jaké kdy svět viděl, dochází nyní, zatímco přístup k hnojivům je velmi omezený," uvedla. "A sucho v oblastech pěstování pšenice po celém světě je nejextrémnější za posledních 20 let. Podobné obavy o zásoby se týkají také kukuřice a dalších obilovin."
Co se tedy stane poté, co "pšeničné války" dosáhnou kritického bodu kolapsu? Samozřejmě potravinové nepokoje..


Každý, kdo si stále myslí, že "tady se to nemůže stát", je záměrně ignorant a teď si zkuste představit, jak šílí lidé kvůli pouhým dárkům - takže si můžete jen představit ten chaos, který nastane, když jde o jídlo a o přežití.


//EDIT:
Nejen Srí Lanka má kvůli celosvětové krizi (záměrně vyvolané sankcemi proti Rusku) strašné finanční potíže. V zoufalé situaci se nyní nachází dalších 69 zemí, které se snaží vyrovnat s rostoucími cenami potravin, zdražováním energií a nedostatkem hotovosti. Z těchto 69 zemí se 25 nachází v Africe, 25 v Asii a 19 v Latinské Americe a Tichomoří. Problémy mají velké země jako Pákistán, Egypt a Tunisko. (Peru, Salvador, Argentina, Jihoafrická republika, Keňa a Etiopie jsou ohroženy. Situace se ještě zhorší. A co se stane, až bude lidem zima, budou mít hlad a budou na svět opravdu naštvaní? Začínají války.
Obce po celé Francii začaly poskytovat svým obyvatelům potravinové poukázky, aby pomohly rodinám vypořádat se s rostoucí potravinovou inflací.
https://www.infowars.com/posts/french-c ... on-crisis/
Lionel Buchet, starosta obce Saint-Arcos-de-Barges na jihu střední Francie, řekl televizi France 2, že ceny potravin v posledních měsících "strašně vyskočily", a vyjádřil obavy, že inflace potravin bude i nadále růst. Podle Národního institutu pro statistiku a ekonomické studie (Insee), francouzského národního statistického úřadu, činila míra inflace za duben 4,8 %. Institut se domnívá, že v červnu míra inflace vyskočí na šest a více procent.
Inflace ve Francii je způsobena 25procentním skokem cen pohonných hmot a šestiprocentním nárůstem cen potravin, přičemž nejvíce jsou postiženy potraviny jako ovoce, zelenina, chléb, těstoviny, kuchyňský olej a drůbež.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Online
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 162
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Na úvod: Tak už se to pomalu dostává do zpráv a přesně tak, jak jsem předpovídal, začne se to odehrávat postupně během léta, nejpozději podzim..
Nezapomeňte, já toto "dění kolem potravin a paliva atd." sleduji od února, ještě před "konfliktem" a všechny kolem sebe jsem již s předstihem varoval.

Dokonce teprve až po třech měsících už začínají první střípky toho, co bude, co by mohlo přijít (= 100% přijde, stejně tak psali takto i vše okolo kovid) už i na klasických sračkometech typu: seznam a vlastně se to dostává postupně "oficálněji" i na veškeré prolhané masmédia typu čt, idnes, prima... Jen z dnenšího dne, co jsem objevil:

V létě může přijít nejhorší krize od války, předpovídají ekonomové:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... .seznam.cz

+ Prahu postihl masivní výpadek proudu ("přípravy?"):
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pr ... .seznam.cz

Pravda je neustále pod útokem, čtěte nezávislé (alternativní) zprávy, dokud ještě můžete.. A nedůvěřujte vládě, vyhněte se všem masmédiím.


//EDIT 4.6.
Indie se chystá zastavit vývoz rýže! https://www.bloomberg.com/news/articles ... ay-be-next
Indie již zavedla nová omezení na vývoz pšenice a cukru a nyní se chystají na úplné zastavení dovozu rýže.. Pokud bude vývoz rýže z Indie omezen, bude ohroženo až 40 % světových dodávek rýže, což by vedlo k ještě většímu nárůstu cen a zvýšení nedostatku potravin po celém světě. V hustě osídlené Indii jsou rýže a pšenice hlavními základními surovinami vládního programu potravinové pomoci. Rýže a pšenice jsou považovány za základní součást indické stravy a systému potravinových dávek.
Pokud bude Indie pokračovat v omezování vývozu, aby ochránila své domácí zásoby potravin, ostatní země mohou mít pocit, že je v jejich národním zájmu udělat totéž. Jako domino, které padá jedno za druhým, mohou země začít dávkovat své zásoby potravin a pevně držet své rezervy a rozhodnout se vystačit pouze s potravinami, které mohou zemědělci vyprodukovat v rámci svých hranic.
A Čína měla loni pravdu, když začala hromadně shromažďovat zásoby potravin...


Pákistán je nyní na pokraji hospodářského kolapsu a následuje Srí Lanku! Globální dluhová bomba brzy vybuchne a strhne s sebou několik zemí..
https://www.zerohedge.com/economics/pak ... mf-bailout
Oficiálně je míra inflace v Pákistánu zhruba 13,37 procenta, tedy dvojnásobek oficiálního indexu spotřebitelských cen. Je to nyná druhá nejrychleji rostoucí míra inflace v Asii, což nyní vede Pákistán k tomu, aby usiloval o úlevu od svých zahraničních dluhových závazků a o pomoc od Mezinárodního měnového fondu. Původně Pákistán a MMF uzavřely v roce 2019 tříletou dohodu na 6 miliard dolarů, ale nyní pákistánská vláda tvrdí, že je "zastaralá" kvůli pLandemii ko*kovid i novým globálním finančním tlakům. Pákistán má v příštím fiskálním roce splatit zahraniční dluh ve výši více než 21 miliard USD. Pákistán se také potýká s rozsáhlou inflací potravin a narušením dodavatelského řetězce, protože vláda se snaží dovézt nejméně 3 miliony tun pšenice a 4 miliony tun oleje na vaření, aby zmírnila jeho nedostatek. Jedná se o další příklad šíření globální inflace/stagflace, který západní média z velké části ignorují.
Všechna (naše) západní média pořád mlčí, zejména v zemích, kde už začíná být problém.. Nestabilita v Pákistánu je o to závažnější, že je jednou z pouhých devíti zemí světa, které se oficiálně prohlásily za jaderné mocnosti.
Naposledy upravil(a) CZkotas dne 08 čer 2022, 11:32, celkem upraveno 1 x.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Online
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 162
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

..Vysoké ceny ropy po evropském zákazu ruské ropy nadále porostou...
EU se nedávno rozhodla rozšířit své hospodářské sankce vůči Rusku za invazi na Ukrajinu o embargo na ruskou ropu. Očekává se, že toto rozhodnutí povede k dalšímu nárůstu rekordně vysokých světových cen ropy.. Ropné embargo již způsobilo nárůst cen.

Všechny média a vlády, které vám říkali, že inflace je "přechodná" a chybějící produkty, rostoucí ceny potravin jsou buď krátkodobé či přechodné, nebo, což je moje oblíbené, se ve skutečnosti nedějí navzdory tomu, co vidí vaše oči.. A média se usmívají a napodobují oficiální narativy vlád, že svým divákům říkají, že je všechno v pořádku a skvělé! Chtějí nás udělat zcela závislými na vládě s naprostou kontrolu nad vším, co lidé mohou dělat nebo dokonce říkat. Vysoká inflace (hyperinflace) dorazí a min. celý rok 2023 bude, na to vemte jed. Společně s nedostupností všeho. Desítky miliónů vynaložených na Ukrajinu..a otevřené hranice. Kdyby se Fialův režim soustředil na pomoc Čechům, místo aby se věnoval zbraní a pomoci Ukrajině, green deal a dalším.., přicházející bolest Čechů by se zmírnila. Fialův režim by mohl "přehodit výhybku", kdyby chtěl...., ale nechce. VŠECHNO TO JSOU LOUTKY, VEŠKERÉ STÁTY JSOU DIVADLEM, VŠECHNA POLITIKA JE DIVADLO.

Hnojiva vyrábí Rusko, na hnojiva jsou sankce. Traktor jezdí na naftu. Na levnou ruskou naftu jsou sankce. Zemědělec si zvýšené náklady napočítá do produkce obilí. To bude stát 3x tolik než dosud. Obílí jede do mlýna. Náklaďák si napočte 3x vyšší cenu nafty. Ve mlýnu mají elektrické mlecí stolice, drahá elektřina z Lipska (ČEZ) vede k tomu, že semletí zrní na mouku stojí 4x tolik než normálně. Mouka se zabalí do papírových obalů a odveze se do velkoskladu. Kamiony jezdí na naftu. Počítejte navýšení ceny kvůli naftě. Ze skladu další převoz kamionem do pekáren. Znovu nafta. V pekárnách plynové pece. Cena za plyn 4x větší. A z pekáren auto rozveze pečivo do obchodů, zase počítejte navýšení ceny nafty. Ceny paliv se promítnou do všech vstupů kumulovaně...

//EDIT:
Norsko zavádí nový monitorovací systém, který bude sledovat všechny nákupy potravin soukromých osob:
https://freewestmedia.com/2022/06/05/no ... purchases/
Norský statistický úřad (SSB), který v této severské zemi zajišťuje sběr dat, má nyní nový úkol..Podle zpráv bude SSB nutit všechny soukromé společnosti, nejen ty veřejné, aby předávaly údaje o tom, jaké potraviny a v jakém množství lidé v Norsku kupují. V podstatě se stanou subjektem Velkého bratra, který bude sledovat, sledovat a podávat zprávy o tom, co Norové dělají v obchodě s potravinami.
Popravdě řečeno, nákupní zvyklosti každého člověka, bez ohledu na to, kde žije, jsou již sledovány - u zákazníků, kteří používají například věrnostní karty, digitální kupony.. Mnoho spotřebitelů již poskytuje supermarketům, prodejcům veškeré údaje o svých nákupech ve formě věrnostních programů a karet. Zatímco spotřebitelům jsou nabízeny slevy, supermarkety na oplátku získávají přístup k cenným informacím o individuálních nákupních zvyklostech a preferencích... Velký rozdíl mezi těmito věrnostními programy a návrhem SSB však spočívá v tom, že věrnostní programy supermarketů jsou dobrovolné.
Již mnoho let je veřejnost vychovávána k tomu, aby přijala masové sledování ze strany vlády za normální.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
arwi
Příspěvky: 11
Registrován: 09 dub 2022, 17:20
Jméno a příjmení: Josef Kodada

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od arwi »

Taky je to svázané s převodem identifikace do digitální sféry. Kdy třeba u nás se dosáhlo stropu například bankovních identit a nejsou další lidi ochotně a dobrovolně se k tomu zapojit. Tak se vymyslelo 5000 na dítě. Jen se musíte upsat krví, tedy převést na digitální ID a tím pádem od příštího roku i v podstatě povinně do datové schránky. A nesmí se zapomenout hlavně platit hodinkami ;). Jak o tom nedávno psali dokonce na seznamu: "Je to pohodlnější a nemusíte tak u toho tolik přemýšlet".
Online
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 162
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

=Z USA=
Po více než 100 požárech, které se zdají být sabotáží potravinářských zařízení po celých Spojených státech, se nyní objevují spekulace o tisících kusů dobytka, které zřejmě o víkendu náhle uhynuly v Kansasu. Podle korporátních médií, která zároveň tvrdí, že všechny ko*kovid vakcíny jsou "bezpečné a účinné", jsou tato náhlá hromadná úmrtí důsledkem vedra. Krávy jsou však neuvěřitelně odolné a často snášejí stejné teploty, jaké právě teď zažívá Středozápad. Proč zřejmě tisíce kusů dobytka tak náhle umírají?!
AgDaily.com, stejně jako ostatní konvenční média, tvrdí, že úhyn způsobila kombinace horka, vlhkosti a bezvětří. CNBC rovněž uvádí, že s tímto hodnocením souhlasí i kansaské ministerstvo zdravotnictví a životního prostředí. https://www.agdaily.com/news/extreme-he ... in-kansas/
VIDEO, 3000 kusů dobytka se převrátilo a zemřelo na jihu Kansasu: https://www.brighteon.com/84fada6e-b40c ... 8c5a97d647
"Velmi vážně pochybuji o tom, že by jich tolik uhynulo najednou," řekl mi. "Při nehodě způsobené horkem by nepadli všichni najednou. Viděli byste několik mrtvých najednou, rozptýlených po celém stádě, ale ne tolik mrtvých najednou." Mnoho Američanů se nyní probouzí do reality, že jejich vlastní vláda je ve válce s námi lidmi. Záměrně ničí energetickou infrastrukturu a likviduje ekonomiku. Rozbíjejí trhy s aktivy a naprosto ničí budoucí životaschopnost důchodů. A nyní je jasné, že záměrně likvidují potravinový řetězec, čímž uvrhnou Američany do nedostatku potravin, potravinové inflace a skutečného hladomoru.
Vypadá to, jako by nelegitimní Bidenův režim - který ve skutečnosti nikdy nebyl zvolen k moci - chtěl před volbami v polovině volebního období vyvolat celonárodní nepokoje, aby mohl ospravedlnit vyhlášení stanného práva nebo jiného výjimečného stavu v zemi. Potřebují, aby něco velkého vypuklo, aby se mohli pokusit zrušit volby nebo si vynutit celostátní korespondenční hlasování, aby mohli opět ukrást výsledky voleb (jako to udělali v roce 2020), viz: https://nastub.cz/w/woJ3sYL8biKbT9coeV6 ... =&start=0s

S každým dalším dnem boří něco dalšího, co udržuje ekonomiku v chodu: Potrubí, mezinárodní obchod, železnice, výroba kojenecké výživy atd. Týden co týden se kolaps potravin prohlubuje, zatímco ceny potravin prudce rostou. Konečný výsledek je naprosto zřejmý: rozsáhlý nedostatek potravin v kombinaci s nebetyčně vysokými cenami, které si bude moci dovolit jen málokdo. A k tomu všemu se nyní objevuje otázka: Vyhání se záměrně a hromadně vyvražďuje i dobytek? Víme, že Bidenův režim řídí šílení, zločinní šílenci, kteří pohrdají hovězím masem a chovem dobytka, ale jsou opravdu ochotni zajít tak daleko, aby vyvolali potravinovou krizi a pokusili se pozastavit volby? Čtyřiačtyřicet procent "mladších demokratických mužů" dotázaných v průzkumu Southern Poverty Law Center (SPLC) schvaluje "zavraždění politika, který škodí zemi nebo naší demokracii". To byl nejvyšší podíl ze všech kombinací pohlaví, strany a věku..
https://www.naturalnews.com/2022-06-16- ... upply.html
Připomeňme, že stejní levicoví fašisté věří, že oxid uhličitý zabíjí planetu. Nemají tedy problém ospravedlnit masové vraždění zvířat nebo lidí, pokud věří, že tím "zachrání planetu". Kalifornie, kterou vedou stejní demokraté z kultu smrti, právě schválila zákon o skutečné infanticidě, který legalizuje vraždu zcela zdravého dítěte do 7 dnů po narození, uvádí Charisma News. Takže ano, ti samí lidé, kteří s radostí vraždí vlastní děti a ospravedlňují vraždy politických oponentů, by neváhali ani vteřinu a hromadně vyvraždili dobytek, pokud by to znamenalo vyvolání potravinové krize, která povede k chaosu, který chtějí..


//EDIT:
+ Pensylvánští zemědělci nemohou sklízet úrodu kvůli nedostatku nafty:
https://www.zerohedge.com/markets/we-ar ... sel-prices
Během dvou let se Amerika dostala z energetické nezávislosti do energetické krize. Průměrná cena nafty v Pensylvánii nyní činí 6,19 dolaru. Ceny nafty vzrostly o 75 % oproti stavu před rokem. Zemědělci mají problém sehnat a/nebo si dovolit naftu, a proto nemohou vyjmout úrodu z půdy.. Deník Morning Call uvádí, že pensylvánské zemědělce rekordní ceny nafty "drtí" a situace zcela jistě ovlivní ceny potravin a v příštích měsících přinese nový nedostatek potravin. Zemědělci zůstali bez prostředků a na mizině, nemohou sklidit letošní úrodu. Pokud zemědělci nebudou schopni zaplatit za vytažení úrody ze země, pak domácí zásobování potravinami v USA dostane další ránu. Budou současní okupanti Bílého domu "způsobovat smrt" prostřednictvím "hladomoru", jen aby prosadili svůj komunistický program? Tento program "budování lepšího" je vytvořen podle vzoru komunistického programu Světového ekonomického fóra "Velký reset".


//EDIT:=Z USA= pokračujeme:
Globální destrukce potravinové a energetické infrastruktury se každým dnem zrychluje..

Největší západoevropský výrobce hnojiv, společnost CF Industries, oznámila, že v důsledku "zelené" války západní Evropy proti zemnímu plynu (který je nezbytný k výrobě dusíkatých hnojiv) zavírá svůj výrobní závod ve Velké Británii (v Chesteru) a přesouvá administrativní provozy do USA, viz: https://www.cfindustries.com/newsroom/2 ... gproposals

Poté, co federální vláda nařídila leteckým společnostem hromadně vraždit vlastní piloty prostřednictvím nucených mRNA "vakcín", nyní vyhrožuje, že "zakročí" proti leteckým společnostem za to, že nemají dostatek pilotů, viz: https://www.theepochtimes.com/transport ... 3111.html
Podobným způsobem Bidenův režim v americe říká producentům ropy a zemního plynu, že za 5 až 10 let budou všichni uzavřeni, ale že by si měli pospíšit a vyrábět více paliva už nyní, viz: https://www.cnbc.com/2022/06/15/biden-t ... table.html

Přetlakované potrubí způsobilo mohutný výbuch v jednom z největších uzlů zkapalněného zemního plynu (LNG) v Americe, který směřuje 70 % svého vývozu do Evropy, viz: https://www.eenews.net/articles/explosi ... for-weeks/
Tento výbuch se nápadně podobá tomu, co v roce 2019 způsobilo mohutnou explozi v rafinerii Philadelphia Energy Solutions, která trvale uzavřela provoz této rafinerie pohonných hmot, viz: https://www.cnbc.com/2019/10/16/we-fina ... lphia.html

Nyní bude zařízení Freeport LNG odstaveno po celý zbytek roku, čímž bude vyřazeno z provozu přibližně 20 % dodávek LNG v Severní Americe, viz: https://energynow.com/2022/06/freeport- ... perations/

Ropu nenávidějící, anticivilizační ekologické skupiny žalují Bidenovu administrativu, aby se pokusila zastavit 3 500 povolení k těžbě ropy a zemního plynu s cílem zcela zhroutit veškerý průmysl a infrastrukturu, což povede k hladomoru a kolapsu společnosti, jak ji známe, viz: https://www.cnbc.com/2022/06/16/environ ... rmits.html

Ve státě Washington promaskulinní a propotratový guvernér Jay Inslee otevřeně varuje své občany, aby se připravili na léto "výpadků proudu, ničení a smrti", a zároveň pokračuje v uzavírání čtyř vodních přehrad, čímž stát přijde o 8 % současných dodávek elektřiny, viz: https://thepostmillennial.com/wa-gov-pr ... -and-death

Železnice Union Pacific nařídila zastavit přepravu nafty a DEF, které jsou nezbytné pro moderní dieselové motory, což způsobilo výpadky pohonných hmot na zastávkách kamionů Flying J po celém východním pobřeží, včetně Floridy, viz: https://needtoknow.news/2022/06/union-p ... -stations/


Kromě toho dochází v USA k rozsáhlým sabotážím (žhářství) potravinářských zařízení a nelegitimní Bidenův režim pokračuje v úsilí o uzavření ropovodů, rafinerií a průzkumu ložisek ropy, což vede ke kolapsu dostupnosti ropy na domácím trhu. Proto samozřejmě prudce rostou ceny benzínu, což způsobuje zdražování potravin, dopravy a spotřebního zboží. To vše dohromady znamená řízenou demolici potravinářské a palivové infrastruktury se záměrem.. A nezapomeňte, že ti, kteří byli natolik důvěřiví, že si nechali píchnout experimentální "vakcínu" mRNA, nyní v rekordním počtu umírají na sraženiny, infarkty a syndrom náhlého úmrtí...


A u nás v EU: Když už jste si mysleli, že můžete "zezelenat" a přejít od ropy, EU se chystá prohlásit lithium za "toxickou látku", což by zdevastovalo těžbu, přepravu a výrobu lithia pro výrobu lithiových baterií, které pohánějí velkou část zelené ekonomiky. Bez lithia neexistuje žádná "zelená" infrastruktura, viz: https://oilprice.com/Energy/Energy-Gene ... Toxic.html

Globální ztráty se začnou brzy pohybovat v miliardách lidských bytostí a zvířat, jak se globalistické prasata otevřeně (nejednou) chlubili..
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Online
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 162
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Singapur závislý na dovozu nyní pociťuje inflaci potravin: https://www.cnbc.com/2022/06/21/singapo ... ation.html

Srí Lanka se hroutí: Lidé umírají hlady, nemají plyn, elektřinu a teď po nich začíná střílet armáda..
https://strangesounds.org/2022/03/in-sr ... -fuel.html
https://strangesounds.org/2022/06/sri-l ... -them.html
Lidé umírají hlady, jsou bez plynu a elektřiny.. Nyní se bouří a armáda střílí do lidí. Vojáci stříleli ve Visuvamadu, 365 kilometrů severně od Kolomba, v sobotu večer, když bylo jejich strážní stanoviště zasypáno kameny, uvedl armádní mluvčí Nilantha Premaratne. "Skupina 20 až 30 lidí házela kameny a poškodila armádní nákladní auto," řekl Premaratne agentuře AFP. Policie uvedla, že čtyři civilisté a tři vojáci byli zraněni, když armáda poprvé zahájila palbu, aby potlačila nepokoje spojené se zhoršující se hospodářskou krizí.
Když došel benzín, začali protestovat motoristé a situace přerostla ve střet s vojáky, uvedla policie.
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=JJGqDsZT_v0
a https://www.brighteon.com/f78b708e-ece0 ... ed3cfd9f56

Dvaadvacet milionů obyvatel země trpí akutním nedostatkem a dlouhými frontami na nedostatkové zásoby.. Srí Lanka nasadila ozbrojené policisty a vojáky, aby střežili čerpací stanice. V dubnu byl v centrálním městě Rambukkana policií zastřelen motorista, když došlo ke střetu kvůli distribuci přídělového benzínu a nafty. Policie uvedla, že o víkendu došlo ke střetům s účastí motoristů na třech místech. Při jednom střetu bylo zraněno nejméně šest strážníků a sedm motoristů bylo zatčeno. Vláda vyhlásila dvoutýdenní odstávku státních institucí a škol ve snaze omezit dojíždění do zaměstnání a šetřit vyčerpávající se zásoby pohonných hmot v chudé zemi. Země se také potýká s rekordně vysokou inflací a dlouhými výpadky proudu, což vše přispělo k několikaměsíčním protestům. Čtyři z pěti lidí na Srí Lance začali vynechávat jídlo, protože si ho nemohou dovolit, uvedla OSN a varovala před nastávající "celosvětovou humanitární krizí", kdy miliony lidí budou potřebovat pomoc. Světový potravinový program (WFP) začal ve čtvrtek v rámci "záchrany života" distribuovat potravinové poukázky přibližně 2 000 těhotných žen v "nedostatečně zásobených" oblastech Kolomba. WFP se snaží získat 60 milionů dolarů na potravinovou pomoc v období od června do prosince. Srí Lanka v dubnu nesplatila svůj zahraniční dluh ve výši 51 miliard dolarů a jedná s Mezinárodním měnovým fondem o záchraně. Mezitím každý den začíná vždy více lidí protestovat proti inflaci napříč evropskými státy.

Obrázek
Nabízí se pohled do budoucnosti, pokud budou západní země pokračovat v nastoupené cestě inflace, problémů v dodavatelském řetězci, nedostatku potravin a zdražování plynu.....
Vzpomeňme si na Velikonoční ostrov. Co se stalo, když byly všechny zdroje promrhány? Obyvatelé na sebe obrátili nože a vymřeli. Rozdíl oproti Srí Lance je v tom, že lidi od zdrojů odřízl zkorumpovaný, zvrácený režim. Pokud se na Srí Lance udrží současná forma, masové vymírání je otázkou kdy, ne kdyby.
Srí Lanka je obětí hospodářské války, kterou USA vedou proti menším zemím po celém světě v zoufalé snaze oddálit americký kolaps, protože Rusko a Čína jsou stále na vzestupu. USA vmanévrovaly Rusko do intervence na Ukrajině, aby měly záminku k zahájení této globální hospodářské války. Celá situace na Ukrajině je kouřovou clonou pro tuto hospodářskou válku. V březnu 2020 se Srí Lanka zdržela hlasování o odsouzení Ruska. Srí Lanka nakupovala od Ruska ropu, pšenici a železo za poloviční cenu, než jakou si účtují USA. USA proto blokují ruský dovoz na Srí Lanku (ostrovní stát), aby ji vyhladověly. MMF nabídl Srí Lance půjčku ve výši 4 miliard dolarů pod podmínkou, že Srí Lanka tyto peníze použije pouze na nákup předražených západních potravin a pohonných hmot, takže Srí Lanka zůstane navždy zotročena. Stejné je to s mnoha národy. Protože USA nemohou převýšit Rusko a Čínu, snaží se udržet globální hegemonii hrubou ekonomickou silou.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Online
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 162
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: DŮLEŽITÉ! INFORMACE k situaci zásobování (kolapsu) potravin, paliva.. /pravidelně aktualizováno

Příspěvek od CZkotas »

Co se včera (středa 29.6.) dělo v Holandsku...
Na úvod video, necelých 5min: https://www.facebook.com/10639888504329 ... 503958308/

Nizozemští farmáři zablokovali silnice a dálnice v zemi na protest proti rozhodnutí vlády snížit emise dusíku. Pokud zemědělci nesníží stavy svého dobytka, krav, prasat a drůbeže minimálně o 30%, aby snížili údajně škodlivé znečištění čpavkem, nizozemská vláda jim může vyvlastnit pozemky. Nejvyšší nizozemský správní soud v roce 2019 konstatoval, že vláda porušuje právo EU, protože nedělá dost pro snížení nadbytku dusíku v citlivých přírodních oblastech, bojuje země s tzv. dusíkovou krizí. Na dálnicích byly sníženy denní rychlostní limity na 100 km/h, aby se omezily emise oxidů dusíku, byly zastaveny stavební projekty, při nichž dochází ke zplodinám, a nový zákon se zavazuje, že do roku 2030 musí polovina chráněných přírodních oblastí vykazovat zdravé hodnoty dusíku.. Podle farmářů jde o genocidu potravinové soběstačnosti Holandska v něčí prospěch. Nizozemsko má jeden z největších chovů hospodářských zvířat v Evropě s více než 100 miliony kusů skotu, kuřat a prasat. Je také největším vývozcem masa v EU. Holandští farmáři blokují silnice a pořádají silné protesty.
Všechny vlády v tom jedou spolu. Od podvodu KOVID!

Pokračujeme dále, severní Amerika, kdysi region prvního světa, se díky vládní korupci, chamtivosti Wall Street a soukromému centrálnímu bankovnictví rychle stává pustinou třetího světa. Stále více lidí ve Spojených státech i v Kanadě si nemůže dovolit jídlo kvůli explozivnímu inflačnímu tlaku a nedostatku potravin, který tuto inflaci jen umocňuje. V Kanadě se kvůli tomu nyní snižují státní dávky, takže někteří lidé budou mít od nynějška přístup sotva k jednomu jídlu denně..https://neonnettle.com/features/1990-pe ... meal-a-day
Obrázek
"Lidé se dostali na konec svých životních úspor," řekl Neil Hetherington, výkonný ředitel společnosti Daily Bread. "Zadlužují se, a tak se budou ještě více obracet na potravinové banky." Se zhoršující se situací budou potravinové banky po celé Kanadě a ve Spojených státech zaplaveny hladovými lidmi v nouzi..

Vraťme se trochu ke Srí Lance, která je uprostřed totálního ekonomického kolapsu a omezuje dodávky pohonných hmot pro základní služby, pro ostatní už že pohonné hmoty nejsou k dispozici:
https://financialpost.com/commodities/e ... e-halted?r
https://www.theguardian.com/world/2022/ ... -collapsed
Srílanské úřady v pondělí 27. června náhle omezily dodávky pohonných hmot, jen několik dní poté, co premiér Ranil Wickremesinghe oznámil parlamentu, že zadlužená ekonomika země se zcela zhroutila. "Přístavům, zdravotnickým službám a dopravě potravin bude poskytnut benzín a nafta, zatímco všechny ostatní sektory jsou žádány, aby v této těžké době zůstaly doma," řekl Gunawardena. Nathan Piper, vedoucí výzkumu ropy a plynu ve finanční společnosti Investec, řekl BBC, že Srí Lanka je první zemí, která od ropné krize v 70. letech, kdy byly ve Spojených státech a Evropě zavedeny příděly pohonných hmot a rychlostní limity, aby se snížila poptávka, přistoupila k drastickému kroku a zastavila prodej pohonných hmot běžným lidem. Mnoho obyvatel ostrova neví, jak si bez pohonných hmot poradí. Na čerpacích stanicích po celé Srí Lance se již několik měsíců tvoří dlouhé fronty.

Obrovské zařízení na zpracování masa s robotikou, systémy umělé inteligence a integrací železniční přepravy..:
https://www.agweb.com/news/livestock/be ... ng-details
Obrázek
V Rapid City v Jižní Dakotě se má příští rok začít stavět obrovský závod na zpracování masa, jehož dokončení se plánuje na rok 2026. Zařízení v hodnotě 1,1 miliardy dolarů je známé jako "Western Legacy Development Corporation" a slibuje, že přinese rozsáhlou výrobu hovězího masa, přičemž se odhaduje, že se v něm bude zpracovávat 8 000 kusů dobytka denně. Zpracovatelský závod bude mít po dokončení údajně rozlohu jeden milion čtverečních stop.
Více podrobností o navrhovaném projektu v hodnotě 1,1 miliardy dolarů:
Robotika a zpracovatelské systémy řízené umělou inteligencí, které budou využívat roboty k vykosťování jatečně upravených těl.
Budou přeměňovat biologický tuk na biopaliva, čímž se vlastně stanou výrobcem energie, ale budou ji získávat z mrtvých těl.
K dodávkám dobytka využívají železnice, ale nemají dobytčí sklady. Místo toho plánují každý den vyložit tisíce kusů dobytka přímo do robotické továrny na zpracování.
V okolí Rapid City v Jižní Dakotě není k dispozici 8 000 kusů dobytka denně.
Naprostý nedostatek stávajících bytů v oblasti, které by byly nutné pro ubytování odhadovaných 2 500 nových zaměstnanců.

Bionafta? Z mrtvých těl? Může továrna zpracovávat i jiná jatečně upravená těla než dobytčí? Při úvahách o tomto projektu se musíme zamyslet také nad ekonomickou dynamikou, která je zde ve hře. Vzhledem k nedostatku hnojiv, prudkému nárůstu cen nafty a suchu, které ovlivňuje krmivo pro dobytek a jeho produkci, to vypadá, že se počet dobytka, který je v Americe k dispozici, v příštích letech výrazně sníží. Současně budou toxické injekce vakcín v nadcházejícím desetiletí zabíjet stále větší počet lidí, čímž se v celé zemi nahromadí miliony mrtvých lidských těl. Neobviňujeme tuto skupinu z žádných nekalých plánů, ale musíme se ptát, zda by takové zařízení nemohlo mít "dvojí využití" v budoucnosti, kdy by se na palivo zpracovával nejen dobytek, ale spíše jiné druhy zdechlin, kterých by mohlo být dostatek, protože se urychluje program globální depopulace.
A možná jsou tyto obavy neopodstatněné. Možná jde jen o skutečně vyspělé roboty, lasery, umělou inteligenci a "vzdušné nože", které se používají k výrobě hamburgerů a kolagenu a složek bionafty. Možná na tom není nic divného..
Obrázek
Situation Update, June 29, 2022 - Massive meat rendering facility with robotics, AI systems and railroad offloading integration raises eyebrows:
https://www.brighteon.com/f69b9151-bbcf ... c6d49558fc


AMERICKÝ SEN, 7min, video:
https://www.youtube.com/watch?v=s6or2TE9_ig
..Breaking Bad...
Biden's apocalypse..
https://www.youtube.com/watch?v=Jxv5jLKFDrk
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Odpovědět