Moje shrnutí všeho, co se děje, co probíhá .. A CO SE BUDE DÍT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH

Konspirační a nekonspirační debaty o NWO
Odpovědět
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 623
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Moje shrnutí všeho, co se děje, co probíhá .. A CO SE BUDE DÍT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH

Příspěvek od CZkotas »

..Takové moje SHRNUTÍ VŠEHO, klidně volně šiřte..trochu delší, dalo mi to práci, takže....:

Na úvod: Vše, co děje od ko*kovid je STÁLE rozjezd.. Nejsme ani uprostřed toho všeho. Pokud se nespojíme a nevyhážeme JE z oken - bude naprosto jedno, kdo kde je teď, můžeme pak padnout všichni, bez rozdílu..
Ekonomika bude nadále ničena. Malé podniky a osoby samostatně výdělečně činné budou zničeny.
Neexistují žádné jiné traktory nebo zemědělské stroje poháněné bateriemi než hobby traktory velikosti golfového vozíku, které nic nevyrábějí.
Nedostatek potravin a inflace cen se v příštích několika letech ještě mnohem, mnohem zhorší, tak, jak jsem na jaře a v průběhu roku informoval a upozorňoval..
A brzy NEBUDOU VEJCE (viz zahraničí – někde už to začíná na příděly a vejce nejsou)..
Pokračujeme - bod po bodu, aby to do sebe trochu zapadalo, dal jsem si s tím práci, zkusím..:
1) Vyvíjení "konfliktu":
Zdůrazním, že nejsem naivní, které si myslí, že nás Rusko snad zachrání, nebo že je Rusko spása.
Změna přijde brzy. Pravda ale je, že Rusko na ukrajinské frontě vítězí, zatímco Ukrajina inkasuje drtivou porážku.
Presstituti a všichni žvanilové z TV apod. mají plné ruce práce, aby tuto pravdu zakryli propagandou a nesmysly o tom, jak Ukrajinská armáda vítězí a zveličováním drobných neúspěchů Ruska.
Nedávno se k Rusku přidal mocný spojenec. Zima.
Ruské vítězství výrazně pomůže k pádu EU, Washingtonu a jeho loutek, tedy i naší a slovenské vlády a dalších vlád svých satelitů. = A TO JE CÍL.
"Všechna politika je divadlo, všechny státy jsou divadlem, neexistuje žádná politická strana, žádná politika nás z toho nedostane."
POLITICI NÁŠ PRODALI UŽ DÁVNO
2) Ptačí chřipka?
Především je zajímavé, že v okolních zemích žádná opatření přijata nebyla, takže když pták z ČR přeletí z českého Chebu do německého Waldassenu, tak se virus do Německa nerozšíří, protože je uvědomělý a německé slepice nenapadá.. To je celá ta komedie s virem H5N1 v Česku.
A ti sráči to myslí vážně, protože jim vadí nejen lidé, kteří si sami vyrábí a chovají kuřecí maso a produkují si vejce ze slepic. Vadí jim už i to, že máte doma nezávislost topení a ohříváte se spalováním dřeva z vlastního lesa apod. (viz bod.3).
Všechno, co se nyní děje je úmyslně tak řízené. Je někdo, kdo věří, že jsou kachny, krůty ve velkém vybíjeny kvůli nějaké ptačí chřipce?!
Když jsem před dvěma roky napsal, že zakážou auta, tak odpovědi byly – jak by to mohli asi udělat? Má snad ještě někdo pochybnosti, že se to nedá?

3) TOPENÍ dřevem/štěpkou
A Evropská Unie v podobě serveru Euractiv totiž přinesla v úterý článek, že skupina evropských vědců pracujících pro Brusel zjistila, že spalování dřeva a dřevní štěpky produkuje ve skutečnosti více emisí CO2 než fosilní paliva, a tudíž by mělo dojít ke změně evropské směrnice RED II (Renewable Energy Directive II), která zavádí pravidlo, že každé nové zdroje energie v EU, které mají mít požehnání Bruselu jako ekologické a nezatížené emisními daněmi, musí splňovat podmínku hranice minimálně 70% nižších emisí CO2, než jaké emise mají fosilní paliva..
Až dosud byla biomasa, tedy palivo rostlinného původu, považováno za ekologické, ale to už podle všeho neplatí.

Když máte možnost sami si vyrobit kuřecí maso a nakrmit rodinu, tak jste svobodní. Pokud si sami vyrobíte vejce chovem slepic, jste svobodní. Pokud si sami vypěstujete brambory na vlastním pozemku (než vám ho vláda sebere jako v Holandsku farmářům), tak jste svobodní. A pokud si můžete sami zatopit dřevem, jste svobodní.
A když vám uvalí CO2 daň na dřevo, na slepice, na vejce, na brambory dražší než banány, a to všechno ve jménu mantry snižování CO2, tak svoboda mizí a zaniká :(
Už ani dřevem si brzy lidé nezatopí, aby neplatili vysoké emisní povolenky? Za dobu 2 let teroru si celosvětově ověřili, že lidi je možné připravit o svobodu pohybu.

4) Deindustrializace Evropy
Společnost BASF (největší výroba hnojiv) oznámila, že uzavírá své provozy po celé Evropě, a to “co nejrychleji a také natrvalo”
Neúroda/zhoršující se nedostatek potravin – celosvětová produkce hnojiv je odhadem už nyní o 40-50 % nižší..
A dojde k prudkému poklesu HDP, počtu obyvatel, vývozu, průmyslové výroby a dalších ukazatelů..
Inflace a "záchranné programy": navzdory deflačním dopadům depopulace a umělé destrukce poptávky se inflace v roce 2023 podstatně zhorší a některé potraviny v příštím roce opět zdraží.
Sledujte, jak si vlády budou hledat nové záminky, aby do selhávajícího systému napumpovaly peníze.

A to se dostáváme k dalšímu bodu..:
5) Bankovní omezení výběrů hotovosti
A k tomu již dochází v různých částech světa, např. v Nigérii, kde jsou klienti bank omezeni na výběr pouhých 45 dolarů denně ze svých vlastních peněz.
"Digitální" peníze - po Turecké vládě už i Britská vláda usilovně prosazuje zavedení CBDC “digitální libry”, která by samozřejmě sledovala každou transakci soukromých osob a zároveň by vládě umožnila omezit nákupy nebo na příkaz zmrazit peněženky. Předpokládám, že tlak na digitální měny bude agresivnější.

9) Celosvětové KLIMATICKÉ výluky a nedostatek paliv
Globální kontroloři jsou na pokraji vyhlášení “klimatických výluk” v roce 2023 (a v dalších letech) jako nejnovější záminky k devastaci ekonomické produktivity a zemědělství. Sledujte další vládní demontáže po Evropě infrastruktury pro fosilní paliva, nedostatek dodávek paliv a nucené omezení automobilové dopravy v evropských městech a státech.
Například Světové ekonomické fórum právě otevřeně vyzvalo k ukončení vlastnictví soukromých vozidel na celé planetě.
Snaha o úplné zavedení klimatických výluk bude trvat deset let nebo déle, ale začne v roce 2023 pilotními programy, které mají otestovat, jak se jim lidi podřídí.


K ZAMYŠLENÍ:
Takže, teď se nadcházíme v dalším kroku likvidace potravinové a energetické svobody. A co potom? Nový systém společnosti, kde bez dozoru, směrnice a sledování nepůjde udělat ani krok?
Bez slepic, bez dřeva, bez kuřat, bez hotovosti, bez tepla, bez úspor, bez auta, bez práce… na nepodmíněném (digitálním) příjmu jako otrok odkázaný na milost pána?
Teror omezování s cílem resetu všeho, lidí, potravin, dopravy, zaměstnání a hlavně myšlení lidí?+ DODATEK:
A) Volby jsou už určeny k tomu, aby tyranští vládci byli na svých místech (viz prezidentská "fraška")
B) Masmédia a sociální sítě zakazují, cenzurují a odstraňují vše, co odporuje vládnímu narativu
C) Jakmile očkovaná populace začala náhle umírat, kdy se toto označuje jako z: „neočekávaných příčin/náhlé úmrtí“, obvinili odborníci dokonce např.:píšťalky rozhodčích, studené sprchy, videohry a drobné částice v ovzduší z průmyslového znečištění..
D) Poté, co miliony lidí očkovaných proti ko*kovid začaly dostávat sraženiny, tak "odborníci " řekli, že samotný ko*kovid způsobuje krevní sraženiny
E) Poté, co „plni očkovaní“ stále chytá ko*kovid, tvrdili, že příčinou jsou nové varianty a že všichni nyní potřebují „posilovací“ dávky očkování ...
..........
Z, Ž?
Naposledy upravil(a) CZkotas dne 03 led 2023, 09:04, celkem upraveno 1 x.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
arwi
Příspěvky: 27
Registrován: 09 dub 2022, 17:20
Jméno a příjmení: Josef Kodada

Re: Moje shrnutí všeho, co se děje, co probíhá ..

Příspěvek od arwi »

A to do toho je potřeba připočítat i změnu legislativy tak, abychom byli i podle práva daleko více v totalitě (chybí už jen doplnit slovo demokratická do názvů státu ;)). Aby byla připravena pro novou verzi respiračních onemocnění - pandemie, kterou by mělo WHO vyhlásit v roce 2025.

Stejně jako vloni dochází k zajímavým legislativním změnám právě v době předvánoční, protože lidi chtějí taky chvilku klidu a nebýt stále ve střehu.
Marťas
Příspěvky: 16
Registrován: 19 dub 2022, 22:32
Jméno a příjmení: Martin Sušovský

Re: Moje shrnutí všeho, co se děje, co probíhá ..

Příspěvek od Marťas »

A aby toho zlého nebylo málo,
tak se naše ukrajinská vláda zaručila za půjčku Ukrajině ve výši....450 miliard Korun českých.
Žádná soukromá banka už Ukrajině půjčit nechtěla, tak se za UA zaručilo pár nebetyčně hloupých vlád - naše a slovenská.
To už nám tu nebude patřit vůbec nic.
Chtělo by to podat žalobu na Stanjuru - ten to podepsal.

https://www.michalapetr.com/
MAP 1538 Česká i Slovenská vláda se zaručily za dluhy Ukrajiny u bankéřů! Co z toho plyne?
14 prosince, 2022/Kategorie: Blog
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 623
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: Moje shrnutí všeho, co se děje, co probíhá ..

Příspěvek od CZkotas »

Vše je pouze k odvrácení pozornosti (včetně laptopu od Huntera Bidena, umělý konflikt, green deal..). Digitalizace přichází (hlavně měna), jako neviditelný nepřítel, nikdo neprotestuje, vše probíhá, žádná naděje.
Rok 2023 vše jen zhorší. Náhlých (úmyslných) úmrtí bude přibývat, všude kolem vás, všichni budou padat “jako mouchy”, vše zamaskují “eko green podvodem” a o spásných (VŠECH) vakcínách nepadne “oficiálně” ani slovo. Ofce, teré békaly ve frontě na opich, zbaští vše, co jim TV a média ukážou..
A všichni zapoměli, co jim Babišův režim dělal a jak nutil dusit a mrzačit zdraví (nejen) dětem vylhanými maskami proti 99,7% šance na přežití u fake “kovid onemocnění” – ať už je to cokoli (jediné reálné na celé věci je Sprotein-ten je velmi reálný, ať už byl/je vypouštěn jakkoli).

NIC, CO SE DĚJE, NENÍ NÁHODA
VŠECHNY STÁTY JSOU DIVADLEM
VEŠKERÁ POLITIKA JE POUZE DIVADLO
Na to prosím nezapomínejte. NIKDY!


Vše je vedeno proti všem lidem. Neexistuje žádná “strana či názory”…
A je jedno, zda fandíte Slavii anebo Spartě v divadelním konfliktu na okrajině.

A vše je součástí třetím rokem probíhající depopulace. Stejně jako stovky tisíc lidí po celém světě “deaktivovali” pomocí “nástrojů” ve spásných falešných toxických “vakcínách”.. prostě a jasně: kdo odmítne se nepodrobí se, skončí stejně.

Vítejte v novém roce, kdy se začne posunovat hranice, kdy ŽIVÍ ZAČNOU ZÁVIDĚT MRTVÝM.

A podle WHO se země setkali ke konci roku na tři dny, aby se dohodly na dalších krocích směrem k historickému právnímu nástroji, který má kořeny v ústavě WHO a který má chránit svět před budoucími pandemiemi.
Návrh o „nulové toleranci“ pandemie by měl být připraven k vyjednávání mezi členskými státy od února 2023.
„Nulovou toleranci kovidu“ aplikovala na svůj lid Čína. To však přineslo spoustu nepokojů a demonstrací.
Tato politika se ukázala jako neúčinná v ohledu ochrany zdraví.
„Veškerá práva a veškerá svoboda jdou tím pádem ven. A to co jste viděli v Číně za posledních pár týdnů, ty rvačky s těma chcípákáma v bílách skafandrech to je WHO. Takže příští pandemie neboli plandemie a neboli nesmysl bude kontrolován touto organizací, což policisté, armáda a nebo nikdo jinej, vyloženě nebude mít žádnou pravomoc nad tady tou organizací.“
A po vzoru Číny budou lidé po celém světě zavírání do “Covidových kempů“.
= V rámci tohoto bude zaveden ID. Na digitální ID bude napojený CSQR sociálně kreditní systém a CBDC digitální měny centrálních bank. =

Mezitím, bývalá mladá globální lídryně WEF, Gabbard (najednou?) odsuzuje vlhké „sny“ od Schwaba? Tulsi Gabbard se probouzí? Moc tomu nevěřím.. A přitom (nejen) ona byla jmenována jednou z „mladých globálních lídrů“ Světového ekonomického fóra a připojila se tak k řadě mladých, kde patří i trouba Macron, Trudeau.. (ale i Putin, kdy se nejednou s tím veřejně chlubil Schwab), kteří absolvovali třídu Klause Schwaba a stali se novodobými WEF “autoritáři”, tzn. loutky 🙂
„Zatímco my bojujeme o to, abychom měli na jídlo a pohonné hmoty, elita se sešla v Davosu/WEF, aby diskutovala o tom, jak by nám mělo být dovoleno žít naše životy,“ varovala Gabbard své stoupence ve středu na Twitteru.
pic.twitter.com/CHOD4mbE0B

Já jen ve skrytu duše pořád doufám, že rok 2023 bude lepší, než jaký nám naplánovali..

Obrázek
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 623
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: Moje shrnutí všeho, co se děje, co probíhá .. A CO SE BUDE DÍT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH

Příspěvek od CZkotas »

Zastánci konspiračních teorií věří, že zbavení se hotovosti sníží kriminalitu. Ve skutečnosti je opak pravdou. S rozšířením používání kreditních karet a digitálních peněz dramaticky vzrostl počet podvodů. Zejména kryptoměny jsou široce spojovány s trestnou činností.

Konspirační teoretici věří, že podpora přistěhovalectví pomůže ekonomice země tím, že sníží průměrný věk jejích občanů. Důkazy bohužel ukazují, že neomezená imigrace může přinést vážnou ekonomickou zátěž, pokud se příliš mnoho přistěhovalců raději spokojí s dávkami a bydlením zdarma.
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
vaxrunner
Příspěvky: 6
Registrován: 14 říj 2022, 04:54
Jméno a příjmení: Vymyš Leno

Re: Moje shrnutí všeho, co se děje, co probíhá .. A CO SE BUDE DÍT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH

Příspěvek od vaxrunner »

[1] FEMA whistleblower, rozhovor z 12.1.2023:

- Interné FEMA zdroje aj ďalšie armádne zdroje potvrdzujú, že ďalšia plandémia príde v nasledujúcich 3-6 mesiacoch. Bude mať zrejme niečo spoločné s 5G žiarením.
- FEMA to má vo svojom národnom action pláne pre biologickú pandemickú krízu na obdobie Q4/2022 - Q3/2023 (a tieto plány sa väčšinou plnia).

"Ľudstvo musí pochopiť, že to čo je považované za vírovú infekciu, má v skutočnosti príčinu v smerovanom pulzujúcom mikrovlnnom žiarení, ktoré môže viesť k patologickej zrážanlivosti, nedostatku kyslíka, zlyhaniu srdca a smrti."
- Dr. Robert Young


[2] James Roguski, rozhovor z 12.1.2023:

- Za zavretými dverami sa práve finalizovali nové nariadenia novej svetovej vlády WHO (od IHRRC - international health regulations review commitee).
- 46 strán utajených dokumentov (okrem iného sa týkajú tém: vaccine passports, digital health certificates, allocation plan).
- Nariadenia musia byť pripravené 4 mesiace pred uvedením do praxe, takže uvedenie do praxe môže byť už v květnu 2023.

- 31.5 až 3.6.2023 zasadá 194 krajín na World Health Assembly v Ženeve, kde sa bude hlasovať o uzákonení nariadení.
- Na uzákonenie stačí nadpolovičná väčšina krajín sveta, následne budú tieto nariadenia nadradené všetkým štátnym zákonom každej krajiny sveta.

--------

[1] https://rumble.com/v24tzy8-fema-whistle ... ema-d.html
[2] https://rumble.com/v24ttbm-maria-zeee-w ... posed.html
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 623
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: Moje shrnutí všeho, co se děje, co probíhá .. A CO SE BUDE DÍT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH

Příspěvek od CZkotas »

SHRŇMĚ TO! Níže deset bodů k zamyšlení, jestli je ještě vůbec co zahraňovat ... :


1) Až 80 % lidí je natolik hloupých, že si nechali (a stále nechávají) píchnout depopulační biologickou zbraň, protože jim bylo řečeno, že je to spásná "vakcína"..
To je 4 z 5 lidí!

2) Rychlý úpadek kognitivních funkcí se šíří všude ve světě, kde byly ve velkém počtu aplikovány tyhle injekce. Kritické myšlení je už téměř pryč.

3) Masy se staly příliš línými a apatickými na to, aby se postavily tyranii. Příliš mnoho lidí se soustředí na to, jak ze systému, vytěžit co nejvíce falešné fiat měny.

4) Otrávili jsme zásoby potravin biosložkami, pesticidy a herbicidy do té míry, že "věčné chemikálie" nyní kontaminují většinu půdy a farem. Otrávili jsme oceány a vodní cesty atrazinem a mikroplasty. Otrávili jsme oblohu průmyslovým znečištěním a globalistické korporace prosazují terraformační operace s cílem vyčerpat CO2 z atmosféry a vyhubit většinu rostlin na planetě..

5) Z velké části jsme ztratili schopnost reprodukce. Počet spermií a jejich pohyblivost prudce klesá. Neplodnost žen exploduje. Porodní centra se hromadně zavírají a počet nově narozených dětí se v postvakcinační éře hroutí. Děti, které se rodí, trpí vyšší mírou autismu, neplodnosti a neurologických vad než kdykoli v historii lidstva..

6) Kult LGBT se zaměřují na matky, otce a rodiny jako zlovolná snaha zastavit udržitelnost lidského rodu. Mrzačí reprodukční orgány dětí a nazývají to "péčí potvrzující pohlaví". Vraždí zdravé děti a nazývají to "reprodukčním zdravím žen". Očkují malé děti neurotoxiny, aby vyvolali autismus, mentální retardaci a neplodnost. Kult LGBT nařizuje zvrácenosti, homosexuality, pedofilie, obchodování s lidmi a znásilňování dětí. Konečným výsledkem je méně dětí..

7) Lidské instituce potlačují inovace, aby chránily zájmy podniků. Např. léky na rakovinu existují již desítky let, ale jsou napadány farmaceutickým průmyslem ovládaným lékařským establishmentem. Řešení pro škálovatelnou produkci potravin bez pesticidů již existují a mohou nasytit celý svět, přesto jsou potlačována ve prospěch GMO a pesticidů, z nichž finančně profitují mocní giganti. Zaměřují se na potlačování znalostí, pravdy a transparentnosti, aby lidstvo udržely v nevědomosti o již započatém vyhlazování v celoplanetárním měřítku.

8) Současní političtí vůdci lidstva nemají žádné znalosti o tom, co tvoří udržitelnou civilizaci, a běžně přijímají politická rozhodnutí, která vedou k utrpení a kolapsu. Jsou motivováni prosazovat politiku založenou na ctnostech a bludných mýtech (jako je změna klimatu), nikoli na realitě udržitelného života. Usilují pouze o moc.

9) Lidstvo je sebevražedné a vyrábí zbraně hromadného ničení, které ohrožují nejen je samotné, ale i celý planetární ekosystém. Jaderné zbraně jsou jen jedním z příkladů. Podobně systémy umělé inteligence představují existenční hrozbu pro samotnou existenci lidstva. Lidstvo také vyrábí a vypouští biologické zbraně - například kovid a jeho "vakcíny" - proti svým bližním a aktivně pracuje na dosažení globální depopulace jakýmikoliv prostředky, včetně vypouštění biologických zbraní do volné přírody..

10) Lidstvo ztratilo kontakt s realitou v oblasti peněz a financí, což povede k nevyhnutelnému globálnímu dluhovému kolapsu, který uvrhne lidstvo do bídy a chaosu. Na dluhu prý nezáleží? Doslova nekonečné tištění peněz je pro udržitelné a zdravé?.. Prostřednictvím svých fiat měnových padělatelských (tiskařských) operací vysávají produkt práce jiných lidí. Chtějí naprostou nadvládu nad světovými penězi, i kdyby to mělo znamenat zničení finanční udržitelnosti a odolnosti lidstva!
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 623
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Re: Moje shrnutí všeho, co se děje, co probíhá .. A CO SE BUDE DÍT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH

Příspěvek od CZkotas »

Zakrývají vše, co se děje, všechny věci, které jsou špatné, a také je to zbavuje odpovědnosti.
Teď je to “válka”. Vydělávají peníze stále dál. Jde hlavně o zisky. Lidský život = NIC.

Dokážou už většinu lidí přesvědčit, že JE válka, která způsobuje všechnu tu bídu.

Není skutečný konflikt. Jen divadlo, pro zblblé tupé masy. Jako u kovid. Potřebují jen východisko.
Chystají se pokračovat nesplácet dluhy. Tohle je způsob, jak to udělat..

NWO… A CHTĚJÍ DIGITALIZACE VŠEHO

=VEŠKERÁ POLITIKA JE DIVADLO, VŠECHNY STÁTY JSOU DIVADLEM=
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
arwi
Příspěvky: 27
Registrován: 09 dub 2022, 17:20
Jméno a příjmení: Josef Kodada

Re: Moje shrnutí všeho, co se děje, co probíhá .. A CO SE BUDE DÍT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH

Příspěvek od arwi »

Mě stále přijde, že se jede podle jezdců apokalypsy - https://cs.wikipedia.org/wiki/Apokalyptičtí_jezdci.

Mor a Válka už tu je, takže chybí Hladomor (letos v zimě?) a následně Smrt (Někde už bylo, že se přiznali, že mají verzi šmakulády/bílkoviny na konci polymerů (například i známí kovídek), který má cca 80% úmrtnost.).
Odpovědět