Údaje uvádí 57% Čechů v naší zemi .. Kolik nás Čechů tady v ČR opravdu je? A kolik nás bude za dvacet let?!

Vše co nikam nezapadá
Odpovědět
Uživatelský avatar
CZkotas
Příspěvky: 632
Registrován: 09 dub 2022, 13:08
Jméno a příjmení: Jméno a příjmení

Údaje uvádí 57% Čechů v naší zemi .. Kolik nás Čechů tady v ČR opravdu je? A kolik nás bude za dvacet let?!

Příspěvek od CZkotas »

Údaj uvádí 57% Čechů v naší zemi. Stav je takový, že z těch 57% českých lidí, žije téměř 20 % v zahraničí (to je nějakých 1 140 000 lidí, kteří se sice cítí být Čechy, ale dost pravděpodobně nebudou mít zájem se do rozvrácené vlasti vrátit). Přitom většina Moravanů uvádí při sčítání obyvatel jako svou národnost českou, jen minimum se hlásí k moravské národnosti a Slezané svou národnost obyčejně též neuvádí a řadí se mezi českou národnost. Valaši, u kterých už většinu lidí ani nenapadne, že to nejsou Češi, žijí zde dlouho, ale etnický původ není český. Nevím, jestli jsou pokládáni za menšinu, ale za komoušů se jim tam cpalo horem dolem, jen aby byl klid, protože tahle komunita má a vždy měla tendence dělat potíže a komouši potíže nechtěli. Značná část cikánů též uvádí jako svou národnost českou.
Tak kolik Čechů vlastně u nás ve skutečnosti je:
Před časem jsem četl údaj, že v naší zemi je uznáno víc jak 30 národnostních menšin.
Tímto bych řekl, že v naší zemi již menšinou jsme.

Národnostní složení (ty počty už nyní s přísunem migrantů z okrajiny nesoulasí, ale vyjdu z těchto dat):
Údaje (ještě z roku 2021):
Češi (57,3 %)
Moravané (3,4 %)
Slováci (0,9 %)
Ukrajinci (0,7 %)
dvě národnosti (4,0 %)
ostatní (2,1 %)
neuvedeno (31,6 %)
Tady jsem to nasčítal: 42,7 z celkového počtu obyvatel tvoří jiné národnosti a k roku 2021

Definice národnosti:
Národnost je příslušnost osoby k určitému národu, přičemž národ se chápe jako společenství, na jehož utváření mají největší vliv společné dějiny, společná kultura a společné území a jehož členové mají také povědomí sounáležitosti s tímto společenstvím.

Osobně si nemyslím, že by nějaká část lidí z těch dnes už více jak 50%, které tvoří menšiny na našem území, mělo s Čechy a českou kulturou nějakou sounáležitost.
Většina ostatních se kterými jsem se setkala, jsou rozeznatelní svým odlišným a mnohdy pro nás nepřijatelným chováním, uzavřeností vůči české komunitě, hygienickými návyky, hlučností a podobně..

Nemusím asi, ani říkat, že když si dřepne Ukrajinka do autobusu a dá si k hubě mobil a žvaní a žvaní po celou dobu cesty, hlasitě na celý autobus, tak pokud sedím vedle ní, nejraději bych jí mobil vyhodila z okna a jí za ním. To je jen malý příklad. Cizinci si povětšinou myslí, že mohou u nás všude hulákat, jen proto, že jim nerozumíme. Turisti to ovšem dělají též.


Tak ještě jednou, kolik nás Čechů tady v ČR opravdu je? A kolik nás bude za dvacet let?
Nedůvěřujte vládě, Vyhněte se masmédiím, Bojujte proti lžím! Veškeré mé informace prosím, volně šiřte!! Protože jen v informovanosti tkví skutečná síla!!!
Odpovědět